مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MASS59

عضو جدید
سلام دوست عزيز
كل اينها را قبلا خونده بودم.
توضيحات بعد از قبولي با توضيحات قبل از قبولي فرق ميكنه :D به خاطر همين از ايشون خواستم دوباره توضيحاتي عنايت بفرمايند ، بالاخره تجربشون نسبت به قبل بيشتر شده:D
mass عزيز ، فقط كتابهايي كه خودتون براي الكترونيك خونديد رو لطفا بگيد.

سلام دوست عزیز
راستش من برای کنکور کاردانی به کارشناسی الکترونیک رو از نشلسکی خونده بودم و چون بیشتر برای یادگیری و نه نمره درس میخوندم, از نظر مفهومی مشکلی نداشتم.بعد از اون هم تا الان که کلی سال میگذره ! این درس رو تدریس کردم
و چون این یک فرایند زمان بر بوده نمیتونم توصیه کنم شما هم در طی یک سال این روند رو طی کنید. ولی میتونم بگم مفهومی بخونید. فرض کنید برای امتحان پایان ترم دارید میخونید و میخواید 20 بشید(البته نه مطالب اضافی رو)
در کل مفاهیم اصلی درس رو از هر کتاب یا جزوه ای که میدونید بخونید
برای مساله و تست حل کردن از رهیافت و تستهای سالهای گذشته سه جلد کتاب انتشارات دانشگاه تهران استفاده کنید
من امسال فقط تستهای آخر فصل راهیان ارشد و سپس چندین دور حل کردن تستهای سه جلد کتاب انتشارات دانشگاه تهران

الميرا

عضو جدید
دوباره توی ای تاپیک هم به شما تبریک میگم!!چه رشته ای رو در چه دانشگاهی میخواهید انتخاب کنید؟

• Like
واکنش ها: henn

MASS59

عضو جدید
ممنونم از لطف و محبت همه بچه ها
ببخشید اگر به تک تک پست های محبت آمیز یا پیغام های خصوصی جداگانه جواب نمیدم.

هر چند به نظر خودم این هنوز موفقیت نیست.بلکه یک "فرصت " ی هست که به من داده شده تا اگر بخوام بتونم موفق بشم و تازه اول یک راه سخت هست.
برای همین فکر میکنم باید کم کم از همین الان شروع کنم به آماده شدن و مطالعه پیش نیازها و نرم افزارها.البته قول میدم به فروم هم مرتب سر بزنم.ولی خوب, شاید دیگه 24 ساعت آنلاین نباشم!

به هر حال آرزو میکنم همه دوستان این فرصت رو داشته باشند

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تبریک میگم:gol::gol:
به نظرتون الان وقت کافی وجود داره برای خوندن رهیافت ها برای کنترل الک و مدار؟

henn

عضو جدید
سلام دوستان
من الان ترم شش هستم و با پاس شدن درسهاي اين ترم (23 واحد :D ) كلا بيست واحد ديگه ميمونه كه پروژه و كار اموزي هم جزوشه ، ميخواستم ترم تابستوني بردارم ولي منصرف شدم براي همين ميخوام اين بيست واحد رو تقسيم كنم بين دو تا ترم تا براي ارشد وقت كافي براي خوندن داشته باشم
خب ترم اخر هم كه ميوفته به ترم بهمن ماه تا خرداد ، در اينصورت كنكور هم كه اسفند ماه هست ، حالا مشكلي بوجود نمياد؟ ، يعني ميتونم بعد از اتمام كارشناسي در صورت قبولي تو كنكور برم كارشناسي ارشد ، يا اينكه مشكل بوجود مياد؟
لطفا راهنمايي كنيد
ممنون

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
من الان ترم شش هستم و با پاس شدن درسهاي اين ترم (23 واحد :D ) كلا بيست واحد ديگه ميمونه كه پروژه و كار اموزي هم جزوشه ، ميخواستم ترم تابستوني بردارم ولي منصرف شدم براي همين ميخوام اين بيست واحد رو تقسيم كنم بين دو تا ترم تا براي ارشد وقت كافي براي خوندن داشته باشم
خب ترم اخر هم كه ميوفته به ترم بهمن ماه تا خرداد ، در اينصورت كنكور هم كه اسفند ماه هست ، حالا مشكلي بوجود نمياد؟ ، يعني ميتونم بعد از اتمام كارشناسي در صورت قبولي تو كنكور برم كارشناسي ارشد ، يا اينكه مشكل بوجود مياد؟
لطفا راهنمايي كنيد
ممنون
سلام
من هم ترم 6 هستم و 26 واحد دارم تا تموم کنم. بنظر من بهترین راه این هست که ترم 7 رو مرخصی بگیریم و باقی دروس رو ترم 8 و ترم تابستون پاس کنیم

• Like
واکنش ها: henn

henn

عضو جدید
سلام
من هم ترم 6 هستم و 26 واحد دارم تا تموم کنم. بنظر من بهترین راه این هست که ترم 7 رو مرخصی بگیریم و باقی دروس رو ترم 8 و ترم تابستون پاس کنیم
پس يعني مشكلي پيش نمياد؟
راستش من نميخوام مرخصي بگيرم ، ميخوام ترم مهر ماه هم واحد بردارم ، به نظرتون چي بردارم؟ ، چهار تا ازمايشگاه مونده + پروژه و كاراموزي + شش واحد تئوري+تنظيم خانواده ، كه جمعا ميشه 16 واحد.

من كتاب الكترونيك مير عشقي را دارم ، به نظرتون رهيافت بهتره يا مير عشقي؟

major7

عضو جدید
پس يعني مشكلي پيش نمياد؟
راستش من نميخوام مرخصي بگيرم ، ميخوام ترم مهر ماه هم واحد بردارم ، به نظرتون چي بردارم؟ ، چهار تا ازمايشگاه مونده + پروژه و كاراموزي + شش واحد تئوري+تنظيم خانواده ، كه جمعا ميشه 16 واحد.

اخرش چنتا؟ 16 يا 17 يا 20 ؟ سعي كن درسايي ورداري كه وقتتو نگيره واسه خوندن . سعي كن دوروزتو به دانشگاه اختصاص بدي .مثلا اگه بتوني ازمايشگاههارو تو يه روز ورداري +درساي ساده ترت رو . كار اموزيو پروژه رو بذاري ترم بعد بهتره.

rsh69

عضو جدید
اميد

اميد

اقا ممنون از راهنماييت.ميشه بپرسم مدركت چيه؟شاغلي الان؟

EECi

مدیر بازنشسته
پس يعني مشكلي پيش نمياد؟

به نظرم نباید مشکلی پیش بیاد..
من برنامه ای برای برداشتن واحد در مهر ندارم. بنظرم کار درستی نیست ... میخوام تمام وقتم رو برای کنکور بزارم...
خب ببینید در الکترونیک در چه وضعی قرار دارید . اگر در مفاهیم مشکل دارید باید میرعشقی رو بخونید اگر نه تمرینات رهیافت کافیه
بعدش تست بزنید

amirpar

عضو جدید
من امسال نتونستم خوب درس بخونم و در نتیجه رتبه ام هم خوب نشد و امیدی به قبولی ندارم
بنابراین تصمیم گرفتم امسال با جدیت بخونم

من الکترونیک خوندم ولی امسال قدرت دادم
حالا موندم امسال الکترونیک بخونم یا قدرت؟
من در ماشین خوبم ولی در بررسی که اصلا نخوندم
پذیرش در الکترونیک بهتره ود رضمن رشته خودمه

حالا از دوستان اگر راهنمایی و اطلاعاتی در این زمینه دارند لطف بفرمایند

کدوم گرایش مناسب هستش؟

amirpar

عضو جدید
انتخاب گرایش

انتخاب گرایش

من امسال نتونستم خوب درس بخونم و در نتیجه رتبه ام هم خوب نشد و امیدی به قبولی ندارم

کدوم گرایش مناسب هستش؟

EECi

مدیر بازنشسته

کدوم گرایش مناسب هستش؟
باید ببینی به چی علاقه داری
هدفت رو پول یا پذیرش بیشتر قرار نده چون در اینصورت امکان موفق شدنت در اینده کم هست...
اگر به بحث های بررسی سیستم قدرت یا ماشین های الکتریکی و... علاقه داری برای قدرت وقت بزار
اگر به ساخت مدارات الکترونیکی ، مدارات مجتمع و... علاقه داری الکترونیک بخون
کاملا بستگی به خودت داره
:gol:

kakooey_m

عضو جدید
یعنی چی که از دیگران می پرسی چی بهتره؟
از این به بعد چیزی که میخونی فقط بستگی به علاقت داره و باید باهاش زندگی کنی
اگه به الکترونیک علاقه داری بهتره ادامش بدی

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
***برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) سال 1390 اینجا را کلیک نمایید....

***لینک دانلود: http://www6.sanjesh.org/Download/zip/Arshad90-D2.zip

*****************************************************************************************************************

لينک دريافت *** دفترچه شماره 2 کنکور ارشد پارسال يعني سال 89 .....

***لينک دانلود (کليک راست و سيو): http://up.iranblog.com/images/opbm46r67hzcdj622gks.pdf

موفق باشيد زير سايه حق.

EECi

مدیر بازنشسته
***برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) سال 1390 اینجا را کلیک نمایید....

***لینک دانلود: http://www6.sanjesh.org/Download/zip/Arshad90-D2.zip

*****************************************************************************************************************

لينک دريافت *** دفترچه شماره 2 کنکور ارشد پارسال يعني سال 89 .....

***لينک دانلود (کليک راست و سيو): http://up.iranblog.com/images/opbm46r67hzcdj622gks.pdf

موفق باشيد زير سايه حق.

مهندس اگر امکانش هست یک مقایسه ای بین ظرفیت دانشگاه های روزانه تهران (با اسم ) در سال 90 و 89 انجام بدید.
بسیار ممنون می شم

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
سلام مهندس

برای کدام گرایش و شاخه مهندسی برق لازم دارید؟...بفرمائید چشم.

دانشگاه های تهران یعنی برای همه:
شریف و تهران و امیرکبیر و علم و صنعت و خواجه نصیر و تربیت مدرس و شهید بهشتی و عباسپور و شاهد؟....

EECi

مدیر بازنشسته
سلام مهندس

برای کدام گرایش و شاخه مهندسی برق لازم دارید؟...بفرمائید چشم.

دانشگاه های تهران یعنی برای همه:
شریف و تهران و امیرکبیر و علم و صنعت و خواجه نصیر و تربیت مدرس و شهید بهشتی و عباسپور و شاهد؟....

سلام:gol:
برای مخابرات و الکترونیک . تمام زیر گرایش هاش .
روزانه شریف ، امیر کبیر ، تهران .
:gol:

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
مقایسه ظرفیت روزانه گرایش الکترونیک بین سالهای 89 و 90:
صنعتی شریف :

ادوات میکرو-نانو در سال 89 بوده 10 نفر و در سال 90 هست 12 نفر
گرایش دیجیتال در سال 89 بوده 11 نفر و در سال 90 هست 9 نفر.
گرایش مدارهای میکروالکترونیک در سال 89 بوده 11 نفر و در سال 90 هست همین 11 نفر.

دانشگاه تهران:
گرایش تکنولوژی نیمه هادی در سال 89 بوده 8 نفر و در سال 90 هست 11 نفر.
گرایش مداروسیستم در سال 89 بوده 8 نفر و در سال 90 هست 12 نفر.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

گرایش دیجیتال در سال 89 بوده 3 نفر و در سال 90 هست 10 نفر.
گرایش میکروالکترونیک در سال 89 بوده 3 نفر و در سال 90 شده 5 نفر.

MohandesSaem

کاربر بیش فعال
مقایسه ظرفیت روزانه گرایش مخابرات بین سالهای 89 و 90:
صنعتی شریف :
گرایش سیستم در سال 89 بوده 15 نفر و در سال 90 هست 19 نفر
گرایش مایکروویو در سال 89 بوده 10 نفر و در سال 90 هست 11 نفر.
گرایش رمز در سال 89 بوده 16 نفر و در سال 90 هست 9 نفر

دانشگاه تهران:
گرایش میدان در سال 89 بوده 8 نفر و در سال 90 هست 9 نفر.
گرایش سیستم در سال 89 بوده 9 نفر و در سال 90 هست 11 نفر.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

گرایش سیستم در سال 89 بوده 8 نفر و در سال 90 هست 9 نفر.
گرایش میدان در سال 89 بوده 9 نفر و در سال 90 شده 11 نفر.

rockastronomy

عضو جدید
سلام ...
می خوام اطلاعاتی درمورد دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) داشته باشم ... این دانشگاه چطوریاست؟
من برای انتخاب رشته بین دانشگاه عباسپور و دانشگاه صنعتی بابل دو به شک هستم ..
اگه درمورد دانشگاه شهید عباسپور اطلاعاتی دارین بی زحمت بهم بگید

efa_67

عضو جدید
سلام
من جلد اول این کتاب رو دیدم. اما به نظرم خیلی شلوغ پلوغ و پر از مطالب اضافی هست. یک ضعف بسیار بزرگ در بسیاری از کتابهای کنکور این هست که مطالب اصلی و پایه در میان نکات ریزی که هر یک از ک تست سالهای قبل استخراج شده گم میشن.در نتیجه دانشجو نمیدونه واقعا چه قسمتی اصل مطلب هست. ضمن اینکه من با این سبک نکته درآوردن از تستهای گذشته و "لقمه آماده گرفتن" موافق نیستم. به نظر من باید مطلب اصلی گفته شود و نکات در حین مسائل و تستها آموخته شوند نه اینکه "نتیجه" یک مفهوم به صورت یک فرمول به خورد دانشجو داده شود. تا ذهن دانشجو درگیر مسائل نشه در مواجهه با مسائل و تستهای جدید موفق نخواهد شد
اما بعضی کتابها هستند (مثل تجزیه راهیان ارشد) که در یک فصل نکات اصلی رو میگن و در فصل بعد در ادامه نکات پیشرفته.اینجوری باز بهتره
البته آقای اشرفیان جزوه ای هم دارند که دست به دست میگرده و کپی اش رو راحت میتونید بگیرید .من ندیدم ولی میگن خوبه
راهیان ارشد هم برای کسی که پایه ضعیفی داره خوب نیست. نمیدونم شما چقدر وقت دارید ولی به هر حال در مورد الکترونیک به نظر من باید برگردید و مفاهیم اصلی رو از مرجع یا جزوه خوب بخونید و بعد از اون چندین بار مرور تستهای سالهای گذشته
کتاب مدرسان رو هم من ندیدم و نمیتونم نظر بدم
سلام خیلی ممنون که جواب دادید
من از الان تا کنکور وقت دارم یه کتاب بهم بگید که خوبه خوب یاد بگیرم.یه کتاب که مفهوم را راحت گفته باشه.جزوه های این اساتید بد گیر میاد اگه یه کتاب بهم معرفی کیند ممنون میشم
با تشکر

amir_65m

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم هزینه شبانه تو دانشگاه های تهران چقدره واینکه خوابگاه می دن یا نه؟اگه در مورد دانشگاه عباسپور هم اطلاعاتی دارید ممنون می شم بگید

benie1

عضو جدید
SALAM
رتبه 140 قدرت را تو انتخاب انشگاههای تهران با در نظر گرفتن گرایش هایش کمک کنید
مرسی

سلام مهندس MASS59

ببخشید شرمنده.... شما در پست های قیبلیتون در بخش مشاوره ارشد فرمودید که سیگنال را در دانشگاه نگذرانده بودید و کارشناسی را ناپیوسته سپری کردید.....

ببخشید موقعی که برای کنکور ارشد برق مطالعه میکردید و آماده میشدید .....مطالعه تجزیه سیگنال بدون پیش زمینه کمی براتون سخت نبود؟.... مثلا با بچه های کارشناسی پیوسته نرفتید سر یک کلاسی در دانشگاه همینطوری بشینید یا بیرون جایی کلاسی نرفتید؟..... درصد سیگنالتون تقریبا به نسبت بچه های پیوسته و با توجه به سطح سوالات سیگنال امسال متعادل بود.

و *ببخشید شما دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک خوندید یا ؟.....

بازهم ممنونم و تشکر از شما.

آخرین ویرایش:

lunalovegood

عضو جدید
کمک!!!!

کمک!!!!

دوستان به عنوان یک مشاور بی طرف بین کنترل شهرستان(اصفهان-مشهد-شیراز-تبریز) با بیو الکتریک های تهران کدوم رو جلو تر بزنم؟
تورو خدا کمک کنید گیج شدم.خودم بچه ی کرمانشاهم.مرسی

MASS59

عضو جدید
سلام مهندس MASS59

ببخشید شرمنده.... شما در پست های قیبلیتون در بخش مشاوره ارشد فرمودید که سیگنال را در دانشگاه نگذرانده بودید و کارشناسی را ناپیوسته سپری کردید.....

ببخشید موقعی که برای کنکور ارشد برق مطالعه میکردید و آماده میشدید .....مطالعه تجزیه سیگنال بدون پیش زمینه کمی براتون سخت نبود؟.... مثلا با بچه های کارشناسی پیوسته نرفتید سر یک کلاسی در دانشگاه همینطوری بشینید یا بیرون جایی کلاسی نرفتید؟..... درصد سیگنالتون تقریبا به نسبت بچه های پیوسته و با توجه به سطح سوالات سیگنال امسال متعادل بود.

و *ببخشید شما دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک خوندید یا ؟.....

بازهم ممنونم و تشکر از شما.

سلام
من دبیرستان ریاضی فیزیک خوندم
درس سیگنال هم میشه گفت نیمی از مباحث اون رو در مدار و کنترل و ریاضی مهندسی میخونیم و چون به هیچ قیمتی نمیخواستم بیش از یک درس رو سفید بگذارم(ماشین رو سفید گذاشتم), پس تصمیم گرفتم حداقل همون نیمه اولش رو که میشه جلد یک کتاب راهیان ارشد, بخونم.البته ابتدا مفاهیم اون رو از اوپنهایم خوندم.
با توجه به اینکه سیگنال رو هم خیلی ها نمیزنن و میانگینش پایین میاد, پس همون 30 الی 40 درصدش کلی نمره ترازتون رو بالا میبره

توصیه میکنم حتی اگر میتونید یک درس رو هم سفید نگذارید.

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من این سوالو پرسیدم اما کسی جواب نداد

مهندس MASS59 به نظرتون الان وقت کافی وجود داره برای خوندن رهیافت ها برای کنترل الک و مدار؟

یه سواله دیگه نظرتون چیه که من برای هر درس حدود یک ماه وقت بذارم تا مهر ماه
و بعد از مهر شروع کنم به دوره و همزمان خوندن درسها؟
یه سوال دیگه به نظرتون خوندن فلش کارتهای 504 تاثیری نداره تو کنکور؟و اینکه به نظرتون گرامرهارو از چه کتابی بخونم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا