مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

NAV!D

عضو جدید
سلام.
با تشکر بابط پاسخ های تان.
میخواستم ببینم که آیا فارغ التحصیل رشته برق بازار کار دارد یا نه؟
عمده کارهایشان در کجاست؟
شانس کاری برای یک مهندس برق بیشتر است یا یک مهندس جوشکاری؟
و آیا میتوانم از پس کنکور کاردانی به کارشناسی رشته برق بر بیایم؟
بر فرض مثال من الان کاردانی جوش ام را گرفتم .
حال برای کنکور کارشناسی برق آیا باید کار خاصی انجام بدهم؟
و آیا پایه ام ضعیف نیست برای برق آخه بچه های برق 2 سال برق خوندن؟
با تشکر و ارادت قبلی

negarin123

عضو جدید
سلام به علي آقاوهمه دوستاي گل پشت کنکوري
ميگم اين نرم افزارلايتنر که کفتيد باش زبان کار کنيم ازکجاميشه گيرآورد؟کسي داره به من بده؟ممنون.

shabgard65m

عضو جدید
سلام.
با تشکر بابط پاسخ های تان.
میخواستم ببینم که آیا فارغ التحصیل رشته برق بازار کار دارد یا نه؟
عمده کارهایشان در کجاست؟
شانس کاری برای یک مهندس برق بیشتر است یا یک مهندس جوشکاری؟
و آیا میتوانم از پس کنکور کاردانی به کارشناسی رشته برق بر بیایم؟
بر فرض مثال من الان کاردانی جوش ام را گرفتم .
حال برای کنکور کارشناسی برق آیا باید کار خاصی انجام بدهم؟
و آیا پایه ام ضعیف نیست برای برق آخه بچه های برق 2 سال برق خوندن؟
با تشکر و ارادت قبلی
سلام . در مورد بازار کار بستگی به این داره که چقدر کار بلد باشی و غیره " پارتی . مهارت....."
میشه ولی کلا تو این خرابی بازار کار برق بدک نیست.
2- برق رشته خیلی سنگینی هست و در واقع سنگین ترین رشته دانشگاهی هست.از نظر مفاهیم و ریاضیات بکار رفته شده. شما ریاضیتون در چه حدی هست؟
جون واقعا نیاز به ریاضیات خیلی پیشرفته دارین در برق
در مورد کاردانی به کارشناسی فکر کنم ازاد رو راحت قبول بشین سراسری هم به سختی

Mehr@n

عضو جدید
سلام دوستان کسی اطلاعی در مورد آزمون های موسسه نصیر داره؟ به درد میخوره؟:que::que:
به نظر شما با اینکه نیاز به جزوه های پارسه ندارم (کپی سه تا ش رو که می خوام بخونم گیر بیارم) برای آزمون بازم پارسه ثبت نام کنم یا نصیر کفایت میکنه؟:cap:

shabgard65m

عضو جدید
سلام دوستان کسی اطلاعی در مورد آزمون های موسسه نصیر داره؟ به درد میخوره؟:que::que:
به نظر شما با اینکه نیاز به جزوه های پارسه ندارم (کپی سه تا ش رو که می خوام بخونم گیر بیارم) برای آزمون بازم پارسه ثبت نام کنم یا نصیر کفایت میکنه؟:cap:
من شنیدم نصیر سوالای ماشینش به سوالات سراسر نزدیکه
ولی پارسه جامعه اماریه بالایی داره

NAV!D

عضو جدید
من ریاضیاتم خوب نیست ولی میخواهم خصوصی بگیرم از اول دبیرستان رو دوباره به طور سریع کامل یاد بگیرم.
خوبه؟
چون من اون موقع ها علاقه نداشتن .
وگرنه از استعداد کم نمیارم تو ریاضی.

shabgard65m

عضو جدید
اگر که واقعا به برق علاقه داری و میخوای اینقدر هم زحمت بکشی چرا از اول کنکور ندی؟
به هر حال هر نقطه ضعفی رو میشه با تمرین و کار مداوم از بین برد یا کمترش کرد.
شما تحقیق کن ببین میتونه از کاردانی جوش به کارشناسی ناپیوسته برق بیای؟
و کدوم گرایشش.
موفق باشید

amin.57

عضو جدید
ميگم اين نرم افزارلايتنر که کفتيد باش زبان کار کنيم ازکجاميشه گيرآورد؟کسي داره به من بده؟ممنون.

من نرم افزار را دارم ولی همونطوری که آقا علی گفت دادن لغات به نرم افزار وقت گیره. شما میتونی لغات را به نرم افزار بدی برا منم بفرستی؟ ( در هر صورت من در اولین فرصت نرم افزار را برات آپلود میکنم.)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آواتور هر کس نشان دهنده شخصیت اوست . آیا شخصیت شما همین است؟

amin.57

عضو جدید

من نرم افزار را دارم ولی همونطوری که آقا علی گفت دادن لغات به نرم افزار وقت گیره. شما میتونی لغات را به نرم افزار بدی برا منم بفرستی؟ ( در هر صورت من در اولین فرصت نرم افزار را برات آپلود میکنم.)

حجم برنامه خیلی بالاست(400مگ):eek:
http://www.persianforum.net/Topic7835-7-1.aspx

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آواتور هر کس نشان دهنده شخصیت اوست . آیا شخصیت شما همین است؟

آخرین ویرایش:

emjf01

عضو جدید
سلام_با كسب اجازه از استادمون(علي اقا) بنده كتابهايي كه خواندم و بهشون اعتقاد دارم خدمتتون همه دوستان عزيزم عرض مي كنم_
زبان عمومي:504 كلمه
رياضي و معادلات:جهش
مدار:1_جهش2_بارسه
امار و ماشين:بارسه
بررسي:1_جهش 2_ بردازش
كنترل:1_اريازبرادراني2_جهش
البته اكر دوستان مايل باشند مي توانيم در مورد كتابهاي بيشنهادي بحث كنيم تا انشا الله به يك بسته كامل دست بيدا كنيم

Venus_n

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
کسی کلاس های ارشد پارسه رفته؟
به نظرشما مفیده ؟:question:
من که شنیدم خیلی خوبه:razz:

alisaket2002

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
کسی کلاس های ارشد پارسه رفته؟
به نظرشما مفیده ؟:question:
من که شنیدم خیلی خوبه:razz:
سلام.به نظر من زیاد مفید نیست.البته این نظر شخصی منه.به نظرم بیشتر این کلاسها تجاری میاد و بازده چندانی نداره.یه مثال میزنم.فرض کنید شما واسه مدار رفتید کلاس.حاضرم شرط ببندم که این کلاس رفتن هیچ تاثیری توی درصدتون نداره.چون مدار حل کردن اصلا نیازی به فرمول و قاعده ... نداره.همش یه قوانین کیرشهفه.و حل کردن یه تست تو مدت کم فقط بستگی به این داره که خیلی مساله حل کرده باشی و خیلی مساله دیده باشی.بیس مدار انقدر ساده هست که هرکسی بدون کلاس رفتن خودش با خوندن یه کتاب یاد بگیره.پسئ بیخود وقت و هزینتون رو مصرف نکنید

emjf01

عضو جدید
سلام_علي جان مي دانيد نفر اول امسال توسط چند زده بود و اينكه رفتيد الكترونيك قدرت صرفا جهت اينده كاري بود يا علاقه ام داشتيد

Venus_n

عضو جدید
سلام.به نظر من زیاد مفید نیست.البته این نظر شخصی منه.به نظرم بیشتر این کلاسها تجاری میاد و بازده چندانی نداره.یه مثال میزنم.فرض کنید شما واسه مدار رفتید کلاس.حاضرم شرط ببندم که این کلاس رفتن هیچ تاثیری توی درصدتون نداره.چون مدار حل کردن اصلا نیازی به فرمول و قاعده ... نداره.همش یه قوانین کیرشهفه.و حل کردن یه تست تو مدت کم فقط بستگی به این داره که خیلی مساله حل کرده باشی و خیلی مساله دیده باشی.بیس مدار انقدر ساده هست که هرکسی بدون کلاس رفتن خودش با خوندن یه کتاب یاد بگیره.پسئ بیخود وقت و هزینتون رو مصرف نکنید​
مرسی علی جان ممنون از راهنماییتون:gol:

alisaket2002

عضو جدید
سلام_علي جان مي دانيد نفر اول امسال توسط چند زده بود و اينكه رفتيد الكترونيك قدرت صرفا جهت اينده كاري بود يا علاقه ام داشتيد
سلام دوست عزیز.نفر اول امسال دوست دوران دبیرستانم بود(اقای علی حکمی زاده قهرمانی).راستش درصدهاش خیلی بالا بود!ایشون تو 4 تا گرایش 1 شدن و فقط تو قدرت 7 شدن!درصدهاشون اگه درست یادم باشه:
زبان 14
ریاضی 100
مدار 78
کنترل 78
سیگنال 78
الکترونیک 78
مغناطیس یادم نیست
از درصدهای بالا زبان و ریاضی و مدار و الکترونیک (و تا حدی هم کنترل)رو مطمئنم.کم و زیادش رو به بزرگی خودتون ببخشید!
من الکترونیک قدرت رفتم واسه apply کردن.چون اگه واقع بین باشیم سیستم دیگه زیاد اون طرف رو بورس نیست و چندتا از دوستای خودم هم که قدرتی بودن و رفتن یا مدیریت انرژی بودن یا الکترونیک قدرت.کلا زیاد سیستم نمیگیرن اونطرف.در مورد علاقه هم میخوام یه اعترافی بکنم که من هیچ علاقه ای به درس خوندن ندارم(البته خداییش از ریاضی بدم نمیاد)ولی خب چه میشه کرد دیگه!چاره ای نیست!

NAV!D

عضو جدید
سلام به تمامی مهندسان.
والله از چندین نفر که پرسیدم فرمودند میشه تغییر رشته داد.آره فکر کنم از کاردانی به کارشناسی میشه این کارو کرد.
البته هنوز پیش یه مشاور تحصیلی وارد نرفتم و اینو بپرسم.
حالا به نظر شما دقیقا درباره این از چه کسی بپرسم که کاملا بر رشته ها تسلط کامل داشته باشه.؟
بعد چند سوال دیگر هم که داشتم که ممنون میشم زحمت اینا رو هم بکشند دوستان.
*-سر فصل دروس کارشناسی نا پیوسته چیا هست؟
*-آیا من که دو سال جوش خوانده ام بعد توی برق جا نمیمونم؟چون بقیه کسانی که میاند دوسال اول کاردانی رو نیز برق خوندند.
*-علاقه که خیلی دارم و ولی به نظر شما کار عاقلانه و درستی هست یا نه/؟
با تشکر

amin.57

عضو جدید
سلام به تمامی مهندسان.
والله از چندین نفر که پرسیدم فرمودند میشه تغییر رشته داد.آره فکر کنم از کاردانی به کارشناسی میشه این کارو کرد.
البته هنوز پیش یه مشاور تحصیلی وارد نرفتم و اینو بپرسم.
حالا به نظر شما دقیقا درباره این از چه کسی بپرسم که کاملا بر رشته ها تسلط کامل داشته باشه.؟
بعد چند سوال دیگر هم که داشتم که ممنون میشم زحمت اینا رو هم بکشند دوستان.
*-سر فصل دروس کارشناسی نا پیوسته چیا هست؟
*-آیا من که دو سال جوش خوانده ام بعد توی برق جا نمیمونم؟چون بقیه کسانی که میاند دوسال اول کاردانی رو نیز برق خوندند.
*-علاقه که خیلی دارم و ولی به نظر شما کار عاقلانه و درستی هست یا نه/؟
با تشکر
تو سراسری میشه تغییر رشته داد ( هر رشتهای که می خواستی برای کاردانی به کارشناسی امتحان بده) فقط مهم اینه که کاردانی رو داشته باشی. ولی آزاد اینطوری نیست میگه رشتت باید متجانس باشه ( یعنی یکسری رشته را لیست میکنه میگه اینا میتونن فلان رشته ها شرکت کنند)
در مورد برخورد به مشکل تو کارشناسی خوب اگه واقعا بری درسا را انقدر خوب بخونی که یه تسلط نسبی داشته باشی و بتونی با اون تسلط کنکور قبول شی، فکر نکنک مشکل خاصی داشته باشی(صد البته که باید تلاش کنی)
موفق باشد. در پناه خدا

kamtahamol

عضو جدید
با سلام.من می خوام تو یکی از این موسساتی که آزمون برگزار می کنند ثبت نام کنم .میشه بگید کدوم از همه بهتره؟؟با سپاس.

NAV!D

عضو جدید
با ابن حساب کار خیلی سخت شد.
کارشناسی برق اونم سراسری فکر نکنم اسون باشه.
اگر ازاد میشد خیلی خوب بود حال شاید تا اون موقع بشه کارهایی کرد.؟

n301_d632

عضو جدید
راستی حلا جوشکاری با برق متجانس هست؟

راستش تا اونجایی که من می دونم، تنها تجانس قابل تصور در زمینۀ کارهای نیروگاهی،کار به عنوان کسی که هم قدرت خونده، هم از مکانیک سر رشته داره می تونه باشه. (این سوالو باید از یه کسی که مکانیک خونده بپرسی)

alisaket2002

عضو جدید
با سلام.من می خوام تو یکی از این موسساتی که آزمون برگزار می کنند ثبت نام کنم .میشه بگید کدوم از همه بهتره؟؟با سپاس.
به نظرم پارسه بهتره.به خاطر جامعه اماریش و نه به خاطر سوالهاش که خیلی غیر استاندارده

efa_67

عضو جدید
سلام
يه سوالي ذهن منا مشغول كرده
همه مي گن پارسه به خاطر جامعه ي آماريش خوبه و سوالاش زياد استاندارد نيستن مگه ما نبايد تو آزمون ها خودمون را بسنجيم اگه سوالاش استاندارد نيست پس چه فايده اي داره؟؟؟؟

amin.57

عضو جدید
با ابن حساب کار خیلی سخت شد.
کارشناسی برق اونم سراسری فکر نکنم اسون باشه.
اگر ازاد میشد خیلی خوب بود حال شاید تا اون موقع بشه کارهایی کرد.؟
سلام
اینقدر نا امید نباشید. به قول شاعر " همت بلند دار، کز همت بلند مردان روزگار به جایی رسیده اند." ( یادم این شعر را از دکتر احمدی نژاد شنیدم که در جمع نخبگان صحبت می کرد) خلاصه آقا همه چی به همت خودت بستگی داره و صد البته باید به خدا هم توکل کنی. شما سعیتو بکن باقیش با خدا.
تو سایت سازمان سنجش یه جمله دیدم که خیلی خوشم اومد : " بهترین راه پیش بینی آینده ساختن آن است"

تا حالا که متجانس نبوده. میتونی دفترچه ثبت نام را هم ببینی . ( هنوز ثبت نام امسال شروع نشده)

موفق باشید

Venus_n

عضو جدید
سلام
يه سوالي ذهن منا مشغول كرده
همه مي گن پارسه به خاطر جامعه ي آماريش خوبه و سوالاش زياد استاندارد نيستن مگه ما نبايد تو آزمون ها خودمون را بسنجيم اگه سوالاش استاندارد نيست پس چه فايده اي داره؟؟؟؟
حداقل 3 نفر از دوست های من که درسشونم خیلی خوب نبود با کمک پارسه ارشد قبول شدن منم معنی اینکه میگن سوالاش استاندارد نیستو نمی فهمم:question:

mdki85

عضو جدید
نتيجه

نتيجه

سلام
حالا كه نتايج اومده مي شه رتبه و محل قبوليتون بگين.....
موفق باشيد.

mdki85

عضو جدید
حالا كه نتايج اومده مي شه رتبه و محل قبوليتون بگين
و اين كه براي درس زبان چي خوندين....
موفق باشين....

alisaket2002

عضو جدید
حالا كه نتايج اومده مي شه رتبه و محل قبوليتون بگين
و اين كه براي درس زبان چي خوندين....
موفق باشين....
سلام.اگه پستها رو بخونید تو پستها جوابتون هست.ولی واسه اینکه اذیت نشید میگم.
رتبه:10 قدرت
قبولی:شریف،پاور الکترونیک
برای زبان هم چیز خاصی نخوندم.فقط تا جایی که میتونستم لغات تخصصی برق رو که انتهای کتاب راهیان ارشد هست حفظ کردم.البته زبان رو هم زیاد خوب نزدم(26%).

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا