مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

strsdr26

عضو جدید
ُسلام به همگی
در مورد این یک نوبته شدن کنکور یه خوبی داره که یک روزه تمام میشه.چون فرداش واقعا سخته, بخصوص تضعیف روحیه کسایی که تو این کار استادن!!!
ولی خوب بدیهای خودشو هم داره زیاد!!
من یکبار این تغییر کلی رو تو فیزیک تجربه کردم 4 درس که یکیش زبان بود تبدیل شد به 7 درس که یکیش زبان بود. از دروسی که تا سال پیش دروس اصلی بود و همه روی آنها سرمایه گذاری کرده بودن فقط از هر کدام 6 سوال اومده بود. مبحثی که اکثر دانشجوها تو کارشناسی نخونده بودن هم تو یکی از درسهای اضافه شده اومده بود!!!!! شاهکار مطلق بود .!!!!!!!!!!!! و جالب اینکه هیچ کس تا روز دادن کارت نمیدونست که تو یک روزه یا دو روز. یعنی اینجوری بگم که هیچ نظری نداشتیم!!! و دفترچه زبان رو هم اول دادن.نیم ساعت. در صورتی که تا سال قبل دفترچه مشترک بود.
من اینها رو گفتم نه برای اینکه استرس بگیرید یا تضعیف روحیه بشه.ولی الان خودمونو برای شرایط آماده کنیم خیلی بهتر از شوکه شدن تو کنکوره!!!!
البته الان کنکورهای سازمان سنجش ملاک بسیار مناسبیه. لطفا اگه کسی در این آزمونها شرکت میکنه یک آماری بده.
واقعا امیدوارم همه موفق باشیم

daneshpajooh

عضو جدید
آزمون هایی که دیروز برگزار شده ملاک نیست.
باید ببینیم هفته های بعد، موسسه هایی مثل پارسه و سنجش و نصیر چطور آزمون هاشون رو برگزار می کنن. اگر چه اونها هم اطلاعاتشون به اندازه ی ماست. نمونه ش هم آزمون پارسال هستش که موسسه ها دفترچه های جداگانه برای دروس می دادن اما کنکور اصلی دفترچه ها ادغام شده بودن.

EECi

مدیر بازنشسته
اونش به کنار،12 سوال به نظر شما ملاک مناسبی برای گزینش دانشجو اونم در سطح کارشناسی ارشد هستش؟یعنی ما 1300 صفحه کتاب جبه دار و بخونیم تا به 12 سوال جواب بدیم؟
این کار آخر ظلمه
وبلاگ شما رو قبلا در اینترنت دیده بودم. وبلاگ خوبی دارید:gol:

در یکی از رشته های مهندسی از هر درس تنها 8 سوال طرح می شود! پس امکان کم شدن سوالات برق هم وجود دارد! ولی این تغییرات احتمالی امکان دارد در امتحانات جامع سازمان تعاونی سنجش مشخص شود...
بنظرم 12 سوالی شدن دروس چندان فرقی نمی کنه! در این حالت، من احتمال میدم سوالات رو محاسباتی تر بدهند!!!:surprised: با اعداد نیم کیلومتری!( نترسید بابا یه حدس بود!) مهم این هست که ما خودمان رو برای هر شرایطی اماده بکنیم... احتمال دیگر طرح سوالات سخت تر از اندازه معمول هست... چون هر چی باشه درصد هر سوال حدود 8 می رسد که اقای جبه دار و گروهش دوست ندارند میانگین مثلا درس مدارش از 40 برای رتبه های زیر 100 بالاتر بره!( خودشان گفتند !)
این هم احتمالات من
چون واقعا بعید هست 5 ساعت پشت سر هم کنکور برگزار شود....
ضمنا دوستان عزیز در دوران جمع بندی سعی کنید در ماه دی بیشتر از ساعت 8 تا 13 کنکور رو شبیه سازی کنید و بعد از ظهر سوالات را بررسی کنید و ماه بهمن هم دقیقا مثل کنکور از ساعت 2-7 کنکور رو شبیه سازی کنید

واقعا شده ایم موش آزمایشگاهی .... واقعا لزوم این کارها در چیه؟ لزوم این تغییرات در چیه؟:razz: در هر صورت باز هم میگم توکلمون به خداست و انشالله این روز ها هم بخوبی و خوشی می گذرد

به خدا می سپارمتون
:gol:

strsdr26

عضو جدید

در یکی از رشته های مهندسی از هر درس تنها 8 سوال طرح می شود! پس امکان کم شدن سوالات برق هم وجود دارد! ولی این تغییرات احتمالی امکان دارد در امتحانات جامع سازمان تعاونی سنجش مشخص شود...
بنظرم 12 سوالی شدن دروس چندان فرقی نمی کنه! در این حالت، من احتمال میدم سوالات رو محاسباتی تر بدهند!!!:surprised: با اعداد نیم کیلومتری!( نترسید بابا یه حدس بود!) مهم این هست که ما خودمان رو برای هر شرایطی اماده بکنیم... احتمال دیگر طرح سوالات سخت تر از اندازه معمول هست... چون هر چی باشه درصد هر سوال حدود 8 می رسد که اقای جبه دار و گروهش دوست ندارند میانگین مثلا درس مدارش از 40 برای رتبه های زیر 100 بالاتر بره!( خودشان گفتند !)
این هم احتمالات من
ضمنا دوستان عزیز در دوران جمع بندی سعی کنید در ماه دی بیشتر از ساعت 8 تا 13 کنکور رو شبیه سازی کنید و بعد از ظهر سوالات را بررسی کنید و ماه بهمن هم دقیقا مثل کنکور از ساعت 2-7 کنکور رو شبیه سازی کنید

واقعا شده ایم موش آزمایشگاهی .... واقعا لزوم این کارها در چیه؟ لزوم این تغییرات در چیه؟:razz: در هر صورت باز هم میگم توکلمون به خداست و انشالله این روز ها هم بخوبی و خوشی می گذرد

به خدا می سپارمتون

سلام
نه اینجوریام که میگین فکر نکنم بشه. سخت و محاسباتی.
البته با 12 تا سوال اصلا نمیشه کسیو سنجید ولی کاریه که شده. ولی خوب 2سال چیش کنکور فیزیک با 6 تا سوال ملتو سنجیدن!!!!! اونم 3درس اصلی!!! الانشو نمیدونم!
امیدوارم که خیلی داغون نکنن این کنکورو.

فروزانفر

عضو جدید
سلام بچها
ببخشید اگه کسی سوال مرحله اول و دوم ازمون تسلط سنجش داره لطف کنه بزاره چون احتیاج شدیدی دارم
البته میتونه برای تمام بچهای ارشد مفید باشه چون سوالاتش نسبت به ازمونهای دیگر موسسات واقعا استاندارد

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچها
ببخشید اگه کسی سوال مرحله اول و دوم ازمون تسلط سنجش داره لطف کنه بزاره چون احتیاج شدیدی دارم
البته میتونه برای تمام بچهای ارشد مفید باشه چون سوالاتش نسبت به ازمونهای دیگر موسسات واقعا استاندارد
سلام
من دلیله احتیاجه شدیده شمارو نمیتونم بفهمم..
من خودم ازموناشو شرکت میکنم ولی هنوز کامل بررسیش نکردم...
ولی متاسفانه اسکنر ندارم وگرنه اسکن میکردم براتون میفرستادم...
اگه ازموناشو شرکت میکنی به نظرم به مسولینو اونجا بگو به احتماله زیاد دفترچه های اضافیه زیادی دارن!
چون بچه هایی که میان امتحان میدن بعضا یکی 2 تا دفترچه با خودشون میبرن!

djbehrouz

عضو جدید
متاسفانه تا الان چند ایمیل به مسئولان و روابط عمومی سازمان سنجش ارسال کردم در مورد خبر برگزاری آزمون ارشد برق 91 در یک نوبت و تعداد سوالات برق،اما تا الان جوابی دریافت نگرفتم!
واقعا نمیدونم برای چی این ایمیل ها را در سایت سنجش برای پاسخگویی درج کردن!!!

mahdismh69

عضو جدید
آقایون و خانم های مهندس دارین الکی جو میدینا..........
چند نکته: اصلا دیگه جبه دار طراح نیست که می گید
بعضیا پیش بینی کردن سخت تر بشه یا طولانی تر ... احتمالا بهشون وحی شده....مهندسین مثلا الکی جرف نزنید.....

یه پیشنهاد: سازمان سنجش جواب نمیده ولی سایت خبرگزاری فارس که در ابتدا این خبر رو اعلام کرد میتونه پیگیری کنه....به اونا همگی میل برنید.....
موفق باشید

strsdr26

عضو جدید
سلام دوستان
نگران نباشید. خوبیش اینه که الان فهمیدین این واقعا جای شکر داره. بقیه اش هم که برای همه این تغییر بوجود میاد پس همه یجوریم.
من از سیستم پاسخدهی سازمان سنجش براشون پیغام زدم و پرسیدم چطور میشه و خواهش کردم اعلام کنن این جوابم بود:
عنوان درخواست سوال در مورد نحوه برگزاري ازمون 91
تاريخ ارسال جواب 1390/09/21-9:3
پاسخ با سلام هنگام توزیع کارت مشخص می شود. با تشکر

توکل به خدا
فعلا فکر نکنم جوابی دربیاد از سازمان سنجش!!
همگی موفق باشیم

ش67

عضو جدید
سلام بچه ها
محل برگزاری ازمونای سازمان سنجش کجاست ؟ و چند نفر توی رشته برق شرکت کننده داره؟

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
این به این دلیل هست که در آزمون های تعاونی سازمان سنجش از درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی سوال طرح نمی شود.در غیر این صورت همان 180 دقیقه را منظور می کردند.
نه مهندس
جاش مغناطیس که هست!
دفترچه های قبلی 180 مین بود.

EECi

مدیر بازنشسته
خب... به احتمال زیاد تعداد سوالات کمتر خواهد شد... ( مهندس کهن تو سایتش زده) ( بنظر من و خیلی های دیگه شاید 12 تا سوال برا هر درس بشه! البته فکر نکنم به سوالای مدار و ریاضی و زبان دست بزنن)
جالب اینجاست، سازمان سنجش ممکنه رو دست همه بزنه و سوالاتو بکنه 10 تا یا تغییر نده! :surprised:

nevada traveler

عضو جدید
نه مهندس
جاش مغناطیس که هست!
دفترچه های قبلی 180 مین بود.

در دفترچه های کنکور تا پارسال 180 دقیقه برای دفترچه دوم بود که هم مغناطیس داشت هم مقدمه بر مهنمدسی پرشکی.حالا توی آزمونای سنجش مقدمه نیست شده 170 مین.اوکی؟؟؟؟

marde javan

عضو جدید
سلام دوستان!
من دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم و سال بعد بهمن ماه کنکور ارشد دارم! من هوز تردید دارم نمیدونم در ارشد کدام یک از این دو رشته را بخونم!
معیارهای من برای ادامه تحصیل اینه که آینده خوبی داشته باشه, یعنی درآمد خوبی داشته باشه! درمورد علاقه همباید بگم که من به هردو رشته علاقه دارم اما به MBA بیشتر علاقه دارم. با توجه به اینکه در ارشد کنترل ریاضی وار هست من هم زیاد حوصله محاسبات رو ندارم! هر کسی به یک چیزی علاقه دارند ولی جدا زیاد حوصله محاسبات رو هم ندارم!
در انتخاب رشته در دوران دبیرستان و وقتی وارد هنرستان شدم..........چنین تردیدی داشتم و آینده رشته را واضح نمیدیدم!
دوستان در این زمینه من را راهنمایی کنید..........خواهشا بدون دلیل درباره رشته ها حرف نزنید! بعضی ها همینطوری ممکنه بگن اون رشته اصلا آینده نداره............ اما بهتره که مقایسه ای آگاهانه داشته باشیم!
پس منتظرتونم!

max2007

عضو جدید
سلام در سایت مهندس کهن نوشته شده طبق اطلاعات موثق تعداد سوالات تمامی دروس آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق 1391 کاهش یافته است تا این آزمون در یک نوبت برگزار شود. اگه اینجوری بشه تمام دفترچه ها رو مثل بقیه رشته ها با هم نمیدن؟

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
در دفترچه های کنکور تا پارسال 180 دقیقه برای دفترچه دوم بود که هم مغناطیس داشت هم مقدمه بر مهنمدسی پرشکی.حالا توی آزمونای سنجش مقدمه نیست شده 170 مین.اوکی؟؟؟؟
نه مهندس
من دارم به شما میگم 3 ازمونه قبلی 180 مین بود این یکی 170...
تازشم وقت درسه الک با مقدمه یکیه...
اونم برای ما که پزشکی خوندیم مغناطیس نمیزنیم مقدمه میزنیم..
حالا شما اوکی؟؟؟؟؟؟؟؟:D

chichilaas

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم از 15تا سوال ریاضی ( توی کنکورهای قدیم ، امیدوارم همین 15تا بمونه حالا حالاها ) ، چندتاش معادلات بود ، چندتا ریاضی مهندسی و آمار..
و اگه بخوام فقط 2تا ( از 3تا ) رو بخونم کدوما بهتر هستن و خوندنشون نتیجه بهتری میده ؟

kakooey_m

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم از 15تا سوال ریاضی ( توی کنکورهای قدیم ، امیدوارم همین 15تا بمونه حالا حالاها ) ، چندتاش معادلات بود ، چندتا ریاضی مهندسی و آمار..
و اگه بخوام فقط 2تا ( از 3تا ) رو بخونم کدوما بهتر هستن و خوندنشون نتیجه بهتری میده ؟
معمولا اینه که 4 تا معادلات، 8 تا ریاضی مهندسی و 3 تا امار میدن
اگه وقت نداری هیچ کدوم رو کامل نخون و هیچ کدوم رو کامل کنار نذار، فصل های از هر کدوم رو بخون، مثلا آمار دو، سه فصل اول که خیلی هم ساده هست رو بخون
یا سری فوریه ریاضی مهندسی و لاپلاس معادلات که با بقیه درس ها اشتراک زیادی دارند و ازشون حتما سوال میاد رو بخون

آخرین ویرایش:

mehdi.ashrafi.k

عضو جدید
از من میپرسین ،اگه دنبال درآمد هستین همین الان هم میتونین وارد بازار کار بشین.کارشناسی ارشد فقط مباحث تئوری،اونم سطح بالاست که به درد بازار کار نمیخوره.حرف اول رو تو بحث کار ،تجربه میزنه

kakooey_m

عضو جدید
از من میپرسین ،اگه دنبال درآمد هستین همین الان هم میتونین وارد بازار کار بشین.کارشناسی ارشد فقط مباحث تئوری،اونم سطح بالاست که به درد بازار کار نمیخوره.حرف اول رو تو بحث کار ،تجربه میزنه
نه آقا، این حرف ها نیست
کارشناسی ارشد در یک مبحث کاملا خاص پروژه رو تعریف می کنند و در همون زمینه کار می کنی
یه سری درس ها رو هم می گذرونی که سعی بشه اون درس ها در راستای پروژه بهت کمک کنه، حتی اگه مجبور بشی درسو از دانشگاه دیگه هم برداری..........

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پاسخ chichilaas
سلام.از مهندسی مشتقات جزئی و فوریه رو بخون.از معادلات هم سری توانی و مرتبه اول.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این هم احتمالات من

به خدا می سپارمتون
سلام دوست گرام.شما لطف دارید.هر چیزی ممکنه اتفاق بیافته ولی اگه سخت باشه واسه همه سخته.راستی دکتر جبه دار 2 سالی هست دیگه جزو تیم طراحی سوالات مدار نیستش.سال پیش دکتر هدتنی از فردوسی طراح سوال بود.امیدوارم که تعداد سوالات ریاضی و مدار تغییر نکنه.

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق اطلاعات موثق تعداد سوالات تمامی دروس آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق 1391 کاهش یافته است تا این آزمون در یک نوبت برگزار شود.
لذا به داوطلبین عزیز توصیه می شود که خود را برای شرایط جدید آماده نمایید. در روزهای آینده منتظر اخبار جدید باشید.12 سوال براي هردرس به جز زبان كه 24 سوال است محتمل تر است

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوست گرام.شما لطف دارید.هر چیزی ممکنه اتفاق بیافته ولی اگه سخت باشه واسه همه سخته.راستی دکتر جبه دار 2 سالی هست دیگه جزو تیم طراحی سوالات مدار نیستش.سال پیش دکتر هدتنی از فردوسی طراح سوال بود.امیدوارم که تعداد سوالات ریاضی و مدار تغییر نکنه.
سلام:gol:
دقیقا همین طوره. شرایط آزمون برای همه یکسان هست
احتمال ترکیبی تر شدن سوالات زیاد هست. تعداد سوالات کمتر شده ولی حجم مطلب ثابت هست پس میشه اینجور نتیجه گیری کرد سوالات ترکیبی تر بشه تا همه مطالب رو در بر بگیره
طراحی سوالات کنکور توسط یک نفر خاص انجام نمی گیره . سازمان سنجش در طول سال فرم هایی رو برای اساتید مختلف در دانشگاه های مختلف می فرسته و از اساتید برتر در خواست میشه تعدادی سوال طرح کنند . سوالات درجه بندی میشه و بعد توسط گروهی از اساتید در سنجش ، سوالات انتخاب میشه... فکر کنم جبه دار جز اون گروه باشه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا