مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sayeh1

عضو جدید
كمكم كنيد نميدونم چه گرايشي رو انتخاب كنم!!!

كمكم كنيد نميدونم چه گرايشي رو انتخاب كنم!!!

سلام دوستان

ممنون ميشم به سوالات زير پاسخ بديد
1. براي شركت در كنكور كارشناسي ناپيوسته رشته برق الكترونيك چه گرايش هايي وجود داره؟؟؟

2. منابع اين آزمون همراه با ضرايب و همچنين منابع پيشنهادي براي مطالعه !!!

3. مناسب ترين گرايش براي ادامه تحصيل از نظر بازار كار!!!

بازم ممنونم ....

hosseinassar

مدیر ارشد
گرایش های برق کارشناسی نا پیوسته :
قدرت
الکترونیک
کنترل
مخابرات
ICT
انتقال

به نظر من قدرت و الکترونیک بهترن.اگه رشته شما کامپیوتره الکترونیک برای شما راحت تره چون برنامه نویسی داره

sayeh1

عضو جدید
دوست عزيز ممنونم
ميشه لطف كنيد منابع مورد نياز گرايش الكترونيك و مخابرات همراه با ضرايب و همچنين منابع پيشنهادي براي مطالعه رو در اين تاپيك قرار بديد!!!

آخرین ویرایش:

tak2750

عضو جدید
کتاب سولات گذشته کنکور ارشد ازاد؟

کتاب سولات گذشته کنکور ارشد ازاد؟

سلام
من خیلی به کتاب سولات گذشته کنکور ارشد ازاد احتیاج دارم ولی هر چی توو اینتر نت گشتم همچین چیزی پیدا نکردم
ایا بقیه دوستان کتابی رو میشناسند که سولات گذشته کنکور ارشد ازاد برق رو همراه با جواب داشته باشه ؟
لطفا اسم کتاب و انتشارات رو بگید
با سپاس

andysaeed

عضو جدید
سلام دوستان من ترم 2 الک هستم..میخوام از همین الان جوری پیش برم که واس ارشد اماده باشم.....باید ه کتبی رو بخونم....

mary83

عضو جدید
سلام دوستان من ترم 2 الک هستم..میخوام از همین الان جوری پیش برم که واس ارشد اماده باشم.....باید ه کتبی رو بخونم....
فقط و فقط درست انتخاب واحد کن. و درسها را درست و عالی بخون و معدل بالا بیار اگه درسها رو خوب یاد بگیری ( مفهومی و عمیق و نه کنکوری ) می تونی تو کنکور رتبه خوبی بیاری تازه شاید اون موفعه تاثیز معدل بیشتر بشه تازه شما تر م 2 هستی و واقعا لازم نیس به کنکور فکر کنی فقط درس ها را عالی یاد بگیر کتاب های مرجع رو چند با ر بخون سوال زیاد حل کن فقط شب امتخان و جزوه استاد نباشه کلاس زبان برو و اگه می تونی کتاب زبان اصلی بخون بعد اگه همه ایم کار ها رو کردی و در طول تر م وقت اضافی داشتی برای هر دزس کتاب تست اونو بگیر ( دقت کن بعد از حل مسایل چند تا کتاب مرحع) و سوال هاشو به صورت تشریحی و نحلیلی و انالیزی حل کن ( به جواب هاش نگاه نکنی ها) بعد هر نکته ای که از اون سوال یاد گرفتی ( حتی حل تشریحش و اونم از چند روش) رو تو یک دفتر مربوط به اون درس یادداشت کن. دقت کن اگه کنکوری حل کنی چیزی یاد نمی گیری یا اگه جواب های کتاب و نگاه کنی.
موفق باشی:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

madf

عضو جدید
ادامه تحصیل در کنترل

ادامه تحصیل در کنترل

یا سلام.
من دانشجوی کارشناسی قدرت هستم.
می خواهم تحصیلات تکمیلی را در گرایش کنترل ادامه دهم.
چند سوال دارم:
1-کنترل به قدرت تا جه حد نزدیک است؟
2-چه دروسی را باید اختیاری بگیرم که مربوط به کنترل باشد؟
3-چه دانشگا ههایی گرایش کنترل در مقطع کارشناسی ارشد را دارا میباشند؟
4-دروس کنترل در مقطع کارشناسی ارشد (با توضیح)؟
5-یک توضیح کامل و جامع درباره گرایش کنترل و بازار کار؟

به شدت نیاز به راهنمایی دارم,از دوستان خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند.

MILAD AHWAZI

عضو جدید
سلام به همه دوستان . من قصد دارم برای ارشد سراسری سال اینده گرایش قدرت شرکت کنم . یه چند تا سوال ؟

1 - به نظرتون وقت کافی دارم ؟؟؟ ( تقریبا 10 تا 11 ماه ) حتی اگه پایه متوسط یا ضعیفی داشته باشم ؟

2 - اگه بخوام از فروردین شروع کنم به چه صورت درس بخونم ؟؟؟ از همین الان مستقیم از کتابای مثلا آریاز

+معتقدی +عبدالعالی شروع کنم یا اینکه بهتر نیست تا پایان بهار و نیمه اول تابستون پایه درسامو قوی کنم سر فصل هارو

کامل بخونم درسو خوب و کامل یاد بگیرم ریفرنس بخونم مثال و تمرین حل کنم و بعدش(نیمه دوم تابستون) برم سراغ منابع کنکوری

مثل پردازش+راهیان ارشد+آشینا+پارسه و منابع این چنینی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حقیقت من نمی دونم به چه صورت شروع کنم ؟؟؟

mary83

عضو جدید
سلام به همه دوستان . من قصد دارم برای ارشد سراسری سال اینده گرایش قدرت شرکت کنم . یه چند تا سوال ؟

1 - به نظرتون وقت کافی دارم ؟؟؟ ( تقریبا 10 تا 11 ماه ) حتی اگه پایه متوسط یا ضعیفی داشته باشم ؟

2 - اگه بخوام از فروردین شروع کنم به چه صورت درس بخونم ؟؟؟ از همین الان مستقیم از کتابای مثلا آریاز

+معتقدی +عبدالعالی شروع کنم یا اینکه بهتر نیست تا پایان بهار و نیمه اول تابستون پایه درسامو قوی کنم سر فصل هارو

کامل بخونم درسو خوب و کامل یاد بگیرم ریفرنس بخونم مثال و تمرین حل کنم و بعدش(نیمه دوم تابستون) برم سراغ منابع کنکوری

مثل پردازش+راهیان ارشد+آشینا+پارسه و منابع این چنینی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حقیقت من نمی دونم به چه صورت شروع کنم ؟؟؟
اگه پابه متوسط داری و این ترم درس نداری بهتره که ار منابع اصلی شروع کنی مثلا درس مغناطیس یا ماشین یا مدارباید سوال زیاد حل کنی فکر می کنم بهتره تمرینهای چند تا کتاب و حل کنی (یه علی آقا بودن فکر کنم 10 بود رتبه اش بهش پیعام بده. شاید اون نظز دیگه داشته باشه)
واسه ریاصی و معادلات و آمار که هنور زوده فعلا نمی خواد بخونی می تونی از واسط تابستون با خوندن چندتا کتاب مثل کتاب کریمی -آقاسی و 4تا کتاب معتقدی + پوران + راهیان ارشد(اونی که مال همه رشته هاس) + پردازش ریاضی و عالی بزنی.
واسه کنترل پیشنهاد من اول خوندن کتاب های مرچع و اگه می تونی جروه دانشگاه ها رو گیر بیار. همین کتاب آریاز -چاپ 2 3 سال پیشش غلط داشت زیاد -الان و نمی دونم و یادمه سال 88 کسایی که فقط اونو خونده بودن یک سوال و براساس اون اشتباه جواب داده بودن. الان کنکور یک جوری شده که باید درس ها رو عمیق بفهمی اگه بتونی یک برنامه ریزی معقول داشته باشی - نه اینکه یک دفعه بگی من روزی 12 ساعت می خونم. می تونی تا مرداد یا شهریور این درسها را بخونی بعد هم نکات مهم رو یادداشت کن. بعد برو سزاع کتاب تست سعی کن درسهای اول تستها رو بخونی و نکاتی که یادداشت کردی رو مرتب مرور کن . از بعد عید هم زبان بخون روزی نیم ساعت هم کافیه اما هرروز بخون
موفق یاشی
اگه کسی نظری داره بگه:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

MILAD AHWAZI

عضو جدید
اول اینکه مرسی از لطفت . دوم اینکه زدی وسط خال چون نظر خودم هم همینه . من خودم سعی دارم

تا پایان نیمه اول تابستون دروس ماشین مدار کنترل مغناطیس بررسی رو عمقی و مفهومی بخونم بعد

برم سراغ منابع تستی و کنکوری .

MILAD AHWAZI

عضو جدید
یا سلام.
چند سوال دارم:

سلام دوست عزیز . من شرمنده ام که دیر جواب سوالتو دادم البته الانم فکر نکنم درست بتونم کمکت کنم

اما یه مثال شبیه به مشکل تو می زنم شاید بتونه بهت کمک کنه دارم می گم شاید . البته من خودم هم درست مثل شما

دانشجوی ترم اخر قدرت ام اطلاعات درست و موثقی در رابطه با گرایش کنترل ندارم . اما به هر حال......

دوست من مدرک کارشناسی مهندسی برق گرایش الکترونیک داشت اما کارشناسی ارشد مهندسی برق

گرایش قدرت قبول شد . با اینکه الکترونیک و قدرت اختلاف واحد زیادی دارند اما ترم 1 ارشد فقط 13 واحد پیش خورد از جمله :

1 - الکترونیک صنعتی 3 واحد

2 - بررسی سیستم های قدرت 2 3 واحد

3 - ماشین الکتریکی 3 3 واحد

4 - رله و حفاظت 3 واحد

5 - آزمایشگاه سیستم های قدرت 1 واحد

الان ایشون ترم 2 ارشد قدرت هستند و 9 واحد درسی دارند تا جایی که ذهنم یاری می کنه این درس هارو دارند :

1 - کنترل توان راکتیو 3 واحد

2 - الکترونیک قدرت 1 3 واحد

3 - و یک درس دیگه که یادم نمی اد . 3 واحد

آخرین ویرایش:

MILAD AHWAZI

عضو جدید
می دونم مشکل شما یه چیزه دیگه بود من یه جواب دیگه به شما دادم . به این خاطر هست

که گرایش من کنترل نیست و اطلاعاتی در رابطه با این گرایش ندارم به هر حال ببخشید معذرت می خوام .

اما می تونم این قول رو به شما بدم با باز شدن دانشگاه ها از اساتیدم سوال کنم و جواب

سوالاتتونو دقیق بدم البته اگه تا اون موقع هنوز مایل باشین .

mary83

عضو جدید
یا سلام.
چند سوال دارم:

salam
اکثر دانشگاه ها این گرایش و دارن . امسال که نتایج اومد دفترچه رو از سایت دانلود کنی می فهمی. از نظر بازار کار قدرت بهتره .
اینکه چه دروسی رو باید تو ارشد خوند بستگی به دانشگاه داره برای پیش نیازی هم همینطوز اما معمولا دروس کنترل صنعتی - کنترل مدرن یا پیشرفته - کنترل دیجیتال و غیرخطی پیش می خوره. دانشگاه تهران که اینطوریه .شریف و علم وصنعت هم تو سایتاشون زدن . بهرحال بازم بستگی به دانشگاهت داره و قطعی نمی شه گفت . دروس ارشد هم که باید ببنی کجا قبول می شی. خیلی فرق دارن اما اکترا دروس کنترل مقاوم-چند متغیره-غیرخطی- بهینه - شناسایی سیستم ها -ریاضیات مهندسی پیشرفته و.... یک سر به سایت دانشگاه ها یا خودشون بزنی بهتره هرچند اهمیتی نداره از حالا.
فکر نمی کنم کنترل و قدرت بهم شبیه باشن.

HniArsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ما داریم برا ارشد آماده میشیم . هستین ؟

سلام دوستان ما داریم برا ارشد آماده میشیم . هستین ؟

دوستان من در مورد این طرح خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که این طرح رو اینجوری حضور دوستان گلم عرض کنم . لطفا روی لینک زیر یه کلیک کنید و اواسط صفحه ی باز شده رو یه دور بخونید (طرح آمادگی برا ارشد 89): www.aeew.blogfa.com

eee.eee99

عضو جدید
ازتون ممنونم بخاطر این پست مفیدتون ،اما بهتر نبود طرح رو از اوایل مرداد shru میکردید؟چون مصلا من ترم ۶ هستم و درس دارم و امسال من هم زیاد هستن،اما اگه از اول مرداد شرو کنید میتونیم رو کنکور متمرکزبشیم

دوستان من در مورد این طرح خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که این طرح رو اینجوری حضور دوستان گلم عرض کنم . لطفا روی لینک زیر یه کلیک کنید و اواسط صفحه ی باز شده رو یه دور بخونید (طرح آمادگی برا ارشد 89): www.aeew.blogfa.com

alielec

عضو جدید
ببخشید دوستان یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
آیا مهندسی برق-قدرت در مقطع کارشناسی ارشد باز هم به گرایشهای متفاوتی تقسیم میشه؟این انتخاب گرایش کی صورت میگیره؟اگر اینطور هست در مورد هر کدوم از این گرایشها اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم بذارید.

hosseinassar

مدیر ارشد
آیا مهندسی برق-قدرت در مقطع کارشناسی ارشد باز هم به گرایشهای متفاوتی تقسیم میشه؟این انتخاب گرایش کی صورت میگیره؟اگر اینطور هست در مورد هر کدوم از این گرایشها اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم بذارید.

شما هر گرایشی که دوست داشته باشید می تونید انتخاب کنید
برق
الکترونیک
کنترل
مخابرات
ITC
انتقال
...

MILAD AHWAZI

عضو جدید

اگر اشتباه نکنم........

برای آزاد که فقط گرایش قدرت هست .

برای سراسری گرایش ها تخصصی تر میشن از جمله گرایش های

ماشین و سیستم و الکترونیک قدرت و بقییشو دیگه نمی دونم .

انتخاب رشته در مرحله دوم پس از اعلام نتایج و در صورت مجاز شدن می باشد .

البته مطمئن نیستم .

alielec

عضو جدید
دوستان ببخشید من تازه ترم 2 هستم و اطلاعات کافی در مورد کنکور کارشناسی ارشد برق ندارم!میشه یه توضیحات کلی بدید؟
مثلاً آیا سوالات و مواد درسی کنکور ارشد برای تمام گرایشها یکی هست؟یعنی همه چه گرایششون قدرت باشه چه مخابرات و الکترونیک سوالاتشون فرق نداره؟مثلاً من که گرایشم قدرته بخوام ارشد کنترل یا مثلاً مخابرات یا بیوالکتریک قبول شم مشکلی ندارم؟من اگه بخوام ارشد کنترل قبول شم نیازی نیست که اون دروس تخصصی گرایش کنترل که سال آخر اونا خوندن و ما به جاش دروس تخصصی قدرت رو خوندیم رو مطالعه کنم؟یعنی الاً دروس سال آخر در قبولی نقشی نداره؟

MILAD AHWAZI

عضو جدید
دوستان ببخشید من تازه ترم 2 هستم و اطلاعات کافی در مورد کنکور کارشناسی ارشد برق ندارم!میشه یه توضیحات کلی بدید؟
مثلاً آیا سوالات و مواد درسی کنکور ارشد برای تمام گرایشها یکی هست؟یعنی همه چه گرایششون قدرت باشه چه مخابرات و الکترونیک سوالاتشون فرق نداره؟مثلاً من که گرایشم قدرته بخوام ارشد کنترل یا مثلاً مخابرات یا بیوالکتریک قبول شم مشکلی ندارم؟من اگه بخوام ارشد کنترل قبول شم نیازی نیست که اون دروس تخصصی گرایش کنترل که سال آخر اونا خوندن و ما به جاش دروس تخصصی قدرت رو خوندیم رو مطالعه کنم؟یعنی الاً دروس سال آخر در قبولی نقشی نداره؟

سلام

1 - شما رشته انتخابی برای ازمون ارشد انتخاب کنید تا دقیق تر توضیح بدم .

2 - نه خیر دروس تخصصی هر رشته که فقط مخصوص اون رشته است در ازمون نمیاد مثلا

برای ارشد مخابرات درس مخابرات + برای ارشد کنترل درس کنترل مدرن + برای ارشد الکترونیک

درس الکترونیک 3 + برای ارشد قدرت درس بررسی 2 و.... نمیاد وخلاصه خبری از این دروس

نیست .

3 - دروس ازمون برای تمام رشته ها :

ریاضیات شامل : امار و احتمالات مهندسی و معادلات دیفرانسیل و ریاضیات مهندسی

زبان عمومی و تخصصی

الکترومغناطیس + ماشین الکتریکی 1 و 2 + الکترونیک 1 و 2 + بررسی سیستم های قدرت 1

سیستم های کنترل خطی + سیگنال ها و سیستم ها + مدار الکتریکی 1 و 2

تنها تفاوت در ضرایب هست مثلا برای ارشد قدرت ضریب الکترونیک و سیگنال صفر هست .

4 - ازمون در دو نوبت انجام میشه هم سراسری هم ازاد

برای سراسری

نوبت اول 3 درس : 30 دقیقه زبان و 90 دقیقه ریاضیات و مدار(2تا 45 دقیقه)

نوبت دوم 4 درس : 180 دقیقه(4 تا 45 دقیقه)

5 - زمان پاسخ گویی هر تست سراسری 3 دقیقه میباشد و 7 درس برای هر رشته میاد .

6 - برای سراسری تسلط خیلی مهمه اما برای ازاد زمان .

7 - رشتتو تعیین کن بشین اون درس های میاد خیلی خوب و عمقی از روی منبع بخون تا می تونی منبع بخون .

8 - وقتت خیلی زیاده اینجور بگم خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی زیاده وقت داری خوب بخون .

9 - برای زبان هم برنامه خوبی داشته باش زبانتو قوی کن .

MILAD AHWAZI

عضو جدید

تاريخ و نحوه‌ ثبت‌ نام‌ در آزمون‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ سال‌ 1389

لبنک

MILAD AHWAZI

عضو جدید
میلادجان لینکی که گذاشتی کار نمی کنه!!!:confused:

سلام . لینک سالمه .

کلیک راست بر روی لینک-----گزینه open link a new window

من از google chrome استفاده می کنم .

اگه باز برای بعضی ها کار نکرد برین سایت سنجش بخش کارشناسی ارشد .

www.sanjesh.org

alielec

عضو جدید
سلام

1 - شما رشته انتخابی برای ازمون ارشد انتخاب کنید تا دقیق تر توضیح بدم .

2 - نه خیر دروس تخصصی هر رشته که فقط مخصوص اون رشته است در ازمون نمیاد مثلا

برای ارشد مخابرات درس مخابرات + برای ارشد کنترل درس کنترل مدرن + برای ارشد الکترونیک

درس الکترونیک 3 + برای ارشد قدرت درس بررسی 2 و.... نمیاد وخلاصه خبری از این دروس

نیست .

3 - دروس ازمون برای تمام رشته ها :

ریاضیات شامل : امار و احتمالات مهندسی و معادلات دیفرانسیل و ریاضیات مهندسی

زبان عمومی و تخصصی

الکترومغناطیس + ماشین الکتریکی 1 و 2 + الکترونیک 1 و 2 + بررسی سیستم های قدرت 1

سیستم های کنترل خطی + سیگنال ها و سیستم ها + مدار الکتریکی 1 و 2

تنها تفاوت در ضرایب هست مثلا برای ارشد قدرت ضریب الکترونیک و سیگنال صفر هست .

4 - ازمون در دو نوبت انجام میشه هم سراسری هم ازاد

برای سراسری

نوبت اول 3 درس : 30 دقیقه زبان و 90 دقیقه ریاضیات و مدار(2تا 45 دقیقه)

نوبت دوم 4 درس : 180 دقیقه(4 تا 45 دقیقه)

5 - زمان پاسخ گویی هر تست سراسری 3 دقیقه میباشد و 7 درس برای هر رشته میاد .

6 - برای سراسری تسلط خیلی مهمه اما برای ازاد زمان .

7 - رشتتو تعیین کن بشین اون درس های میاد خیلی خوب و عمقی از روی منبع بخون تا می تونی منبع بخون .

8 - وقتت خیلی زیاده اینجور بگم خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی زیاده وقت داری خوب بخون .

9 - برای زبان هم برنامه خوبی داشته باش زبانتو قوی کن .
من گرایشم قدرته.بر فرض که بخوام ارشد مخابرات قبول بشم باید درسهایی که توی این گرایش ضریب بالاتری رو داره بیشتر کار کنم.درسته دیگه؟
فکر میکنم باید یه درسهای اختیاری رو هم با توجه به اون رشته ای که می خوای ارشد قبول بشی انتخاب کنی؟نه؟

MILAD AHWAZI

عضو جدید
من گرایشم قدرته.بر فرض که بخوام ارشد مخابرات قبول بشم باید درسهایی که توی این گرایش ضریب بالاتری رو داره بیشتر کار کنم.درسته دیگه؟
فکر میکنم باید یه درسهای اختیاری رو هم با توجه به اون رشته ای که می خوای ارشد قبول بشی انتخاب کنی؟نه؟

1 - بله باید دروس دارای ضریب مربوط به رشته مخابرات را امتحان بدی . فرقی نمیکنه

مدرک کارشناسی شما چه گرایشی باشه مثلا فقط اگر قصد داری ارشد کنترل شرکت کنی

یه درسی مثل الکترومغناطیس ضریب صفر داره اما برای بچه های ارشد مخابرات بالاترین ضریب

یعنی ضریب 4 .

2 - حالا قدرت مگه چشه که از همین ترم 2 فکر تغییر گرایشو میکنی !

3 - معمولا بچه های کارشناسی مخابرات بدلیل سختی رشته ارشد میان قدرت

یا گرایشه دیگه حالا شما قدرتی ارشد میخوای مخابرات بری !

4 - دروس اختیاری درون چک لیست هست توسط مدیر گروه تعیین میشه توسط شما انتخاب

فعلا زوده برای انتخاب دروس اختیاری دروس اختیاری به علاقه خودتت بر میگرده اسمش روشه

اختیاری اما دروسی رو بردار که بدردت بخوره نه دروس نمره بیار .

5 - اما اگه کارشناسی گرایش مثلا الکترونیک باشی ارشد قدرت قبول شی فکر کنم چند واحد

بنا به نظر مدیر گروه (ارشد) پیش بخوری . دانشگاه ازاد رو که مطمئن ام اما از سراسری اطلاع

ندارم . پارسال دانشگاه ازاد واحد ..... بچه هایی که کارشناسی الکترونیک بودن ارشد قدرت

قبول شدن 13 واحد پیش داد برای ترم 1 (که البته توی معدل ارشد هم تاثیری نداشت فقط باید

گذروند یعنی 12 میگرفتی یا 20 هیچ فیقی نمیکرد .)

alielec

عضو جدید
1 - بله باید دروس دارای ضریب مربوط به رشته مخابرات را امتحان بدی . فرقی نمیکنه

مدرک کارشناسی شما چه گرایشی باشه مثلا فقط اگر قصد داری ارشد کنترل شرکت کنی

یه درسی مثل الکترومغناطیس ضریب صفر داره اما برای بچه های ارشد مخابرات بالاترین ضریب

یعنی ضریب 4 .

2 - حالا قدرت مگه چشه که از همین ترم 2 فکر تغییر گرایشو میکنی !

3 - معمولا بچه های کارشناسی مخابرات بدلیل سختی رشته ارشد میان قدرت

یا گرایشه دیگه حالا شما قدرتی ارشد میخوای مخابرات بری !

4 - دروس اختیاری درون چک لیست هست توسط مدیر گروه تعیین میشه توسط شما انتخاب

فعلا زوده برای انتخاب دروس اختیاری دروس اختیاری به علاقه خودتت بر میگرده اسمش روشه

اختیاری اما دروسی رو بردار که بدردت بخوره نه دروس نمره بیار .

5 - اما اگه کارشناسی گرایش مثلا الکترونیک باشی ارشد قدرت قبول شی فکر کنم چند واحد

بنا به نظر مدیر گروه (ارشد) پیش بخوری . دانشگاه ازاد رو که مطمئن ام اما از سراسری اطلاع

ندارم . پارسال دانشگاه ازاد واحد ..... بچه هایی که کارشناسی الکترونیک بودن ارشد قدرت

قبول شدن 13 واحد پیش داد برای ترم 1 (که البته توی معدل ارشد هم تاثیری نداشت فقط باید

گذروند یعنی 12 میگرفتی یا 20 هیچ فیقی نمیکرد .)
فقط مثال زدم من!
البته نمیدونم شاید اشتباه خودم بوده که قبل از کنکور مطالعات کافی روی رشته ام نداشتم و باعث شده به این زودی!به قول شما به فکر تغییر رشته افتادم!البته خودم میدونم هنوز خیلی زوده واسه قضاوت!فکر کنم ترمهای بالاتر با آشنا شدن بیشتر با دروس بهتر بتونم تصمیم بگیرم.شاید الان بیشتر تحت تاثیر حرفهای این و اون قرار گرفتم:question:چون آدم بی خیالی نیستم خیلی دوست دارم بدونم از الان چهار سال دیگه می خوام چه کار کنم؟!!یعنی برام مهمه!

EECi

مدیر بازنشسته
فقط یک نکته رو اشاره کنم که استاد ما میگفت. من ازش پرسیدم استاد فرض کنیم یه نفر از مخابرات بره قدرت امتحان بده ، از نظر علمی مشکلی براش پیش نمیاد؟ ایشون که یکی از طراح های سوالات کنکور هم هست گفت برای مثال : در قدرت از نظر اسمی میگن ماشین 1و2 سوال میدن در حالیکه در دید طراح یه مسئله وجود داره و اون اینکه دید ماشین 3 و ماشین مخصوص هم در اون هست و در طراحی سوالات این طرز فکر خودش رو دخالت میده.
البته برای فرد با علاقه این دلیل مانع تصمیمش نیست ، ولی گفتم که بدونید این مسائل هم هست.

mary83

عضو جدید
دوست عزیزم دوستان لطف کردن جواب دادن اما باید بگم شما هنوزخیلی راه داری تا کنکور بهتزه از حالا بجای این فکر ها دزسهاتو عالی بخونی و عالی یاد بگیری و نمرات خوب بگیری
دوست جون اینحا ایرانه مثلا یگ سال یک دفعه سیگنال اضافه شد پس بهتره که برنامه ریزی تو بر این که الان چطوریه نگذاری
اینم دلیل من:
http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1511926&Lang=P

الان متنشم می گدارم
حالا معلوم نیست این طرح کی اجرا می شه شاید 2 سال دیگه شاید هیج وقت حتی یک شابعه ای بود پارسال که فرار مخابرات به درس های کنکور اضافه شه یا مثلا پارسال اومدن مکاترونیک رو اوردن زیر شاخه برق و مکانیک
خلاصه اینکه:
شما اگه درسهات و عالی بلد باشی و همیشه کتاب های مرجع رو بخونی هرروز ارت کنکور بگیرن نمره خوبی می یاری اینو من خودم زیاد دیدم تو دانشگاه .
;):)
موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا