مشاوره : ادامه تحصیل ؟؟

keihancpu

عضو جدید
سلام دوستان
همگی خسته نباشید
شاید خیلی از شماها تا حالا تو این دوراهی گیر افتادین که واقعا ادامه تحصیل براتون مفیدتر خواهد بود یا رفتن به سربازی و در ادامش زودتر وارد شدن به بازار کار !!؟؟
من الان تو این دوراهی گیر افتادم و واقعا تصمیم گیری صحیح برام سخته،گفتم بیام از شما بپرسم شاید کمکی شد!

شرایط خودمو میگم:
ببینید من هنرستان رشته تاسیسات بودم(فن بلدم)،کارشناسی هم مدرک تاسیسات حرارتی و برودتی دارم .:)
بهمن 90 ترم آخرم بود که البته هنوزم نمره ی کارورزی و اینام نیومده .:evil:
از طرفی اگر ادامه تحصیل ندم باید برم سربازی :w08:
حالا سوال اینجاست‌ ؟
به نظرتون اگر بخوام ادامه تحصیل بدم و ارشد تبدیل انرژی رو بگیرم واسم بهتره یا برم سربازی زودتر تمومش کنم که برم سرکار‌؟(یعنی به جای دو سال صرف وقت واسه ارشد دو سال سابقه کار داشته باشم)
متولد 68 هم هستم و آیندم خیلی برام مهمه
خواهش میکنم کمکم کنید بچه ها ‍:child::child::child:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همگی خسته نباشید
شاید خیلی از شماها تا حالا تو این دوراهی گیر افتادین که واقعا ادامه تحصیل براتون مفیدتر خواهد بود یا رفتن به سربازی و در ادامش زودتر وارد شدن به بازار کار !!؟؟
من الان تو این دوراهی گیر افتادم و واقعا تصمیم گیری صحیح برام سخته،گفتم بیام از شما بپرسم شاید کمکی شد!

شرایط خودمو میگم:
ببینید من هنرستان رشته تاسیسات بودم(فن بلدم)،کارشناسی هم مدرک تاسیسات حرارتی و برودتی دارم .:)
حالا سوال اینجاست‌ ؟
به نظرتون اگر بخوام ادامه تحصیل بدم و ارشد تبدیل انرژی رو بگیرم واسم بهتره یا برم سربازی زودتر تمومش کنم که برم سرکار‌؟(یعنی به جای دو سال صرف وقت واسه ارشد دو سال سابقه کار داشته باشم)

درود.اگر واقعا به درس علاقه مندی حتما به ادامه تحصیل فکر کن.من خودم آبان 88 فارغ التحصیل شدم و چون هدفم ارشد بود از فرجه 6 ماهه استفاده کردم و 15 فروردین سال 89 دفترچه خدمت رو پست کردم.اعزامم خورد اول آبان 89 که البته من مهر ترم اول ارشد بودم.هر چند همون شهریور تونستم معافیت خدمت رو بگیرم.فقط جوری تصمیم بگیر که بعدا پشیمون نشی.من اگه به عقب برگردم باز هم همین مسیر رو میرم.درسته که کار مهمه ولی همیشه این رو هم درنظر بگیریم برای کار فرصت همیشه هست ولی درس اگر از سنی بگذریم شاید دیگه حوصلشو نداشته باشیم.شاد زی

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام دوستان
همگی خسته نباشید

شرایط خودمو میگم:
حالا سوال اینجاست‌ ؟

درود
اگه تا حالا وارد بازار کار نشدی و به مکانیک هم علاقه داری به نظرم سعی را برای ارشد بکن اگه قبول شدی که چه خوب وگرنه میری سربازی و هیچ وقت در آینده حسرت این موقعیت را نمی خوری .
من هم تا ارشد برای خدمت وقت دارم و یه جورایی وضعیت شبیه تو هست.

anishtain4

عضو جدید
شما می تونی موقع ارشد کار کنی و سابقه کار داشته باشی، اینطوری سربازیت هم راحت تره، هم برات بیمه رد می کنن (اگه کارفرمات برات بیمه رد کنه)، در نهایتم که در بیای بیرون می گی من از سال فلانه دارم تو تاسیسات کار می کنم، از این حرفایی که همه می زنن، دروغم نگفتی

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
درس .. واسه ارشد زورتو بزن..اگه نشد برو خدمت حالشو ببر!;)

hasan6666

عضو جدید
اگه يه كم واقع بين باشيم و بيشر فكر كنيم به اين نتيجه ميرسيم كه براي كسيكه ليسانس گرفته و دودله كه سربازي بره يا براي ارشد بخونه گزينه بهتر رفتن به خدمته:w18: