مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

sheno

عضو جدید
سلام
کجا کلاس رفتید؟
می شه جروه و چیزهایی که یاد گرفتید در اختیار ما م بذارید.
دوست من هم کلاس آقای ساعد سمیعی می رفت منم تازه جزوه هاشو گرفتم در اختیارتون میذارم

سلام میشه جروه هاتونو در اختیار ما هم بذارید
پیشاپیش ممنونم

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه جروه هاتونو در اختیار ما هم بذارید
پیشاپیش ممنونم
یه کتاب هست که همون مسایلی ه که تو کلاسش مطرح میکنه.که اگر یه سرچ کنید (فکر کنم خانه ی عمران یا موسسه ی هنر فردا)دارند براتون میفرستند.
عنوان کتاب که جلد سبز و زرد رنگ داره:راهنمای ساختمان سازی(دفتر تمرین و جزییات ساختمانهای متداول) موسسه ی فرهنگی پژوهشی هنر فردا.

نشریه ی 167 که تو تاپیک امتحان نظام مهندسی تو این سایته برای دانلود موجوده که خیلی مهمه.حتما پرینت بگیرید.

sheno

عضو جدید
یه کتاب هست که همون مسایلی ه که تو کلاسش مطرح میکنه.که اگر یه سرچ کنید (فکر کنم خانه ی عمران یا موسسه ی هنر فردا)دارند براتون میفرستند.
عنوان کتاب که جلد سبز و زرد رنگ داره:راهنمای ساختمان سازی(دفتر تمرین و جزییات ساختمانهای متداول) موسسه ی فرهنگی پژوهشی هنر فردا.

نشریه ی 167 که تو تاپیک امتحان نظام مهندسی تو این سایته برای دانلود موجوده که خیلی مهمه.حتما پرینت بگیرید.

فرناز جون این کتابایی که گفتی به درد ازمون طراحی میخورن؟

saghi23

عضو جدید
من فکر میکنم موضوع امسال تجاری مسکونی باشه که در همکف دو تا مغاره بعلاوه ورودی طبقات بالا و رمپ معلول با پارکینگی که ماشین ها مورب زده شوند
دوستان بیان اطلاعاتی رو که باید سر جلسه ببریم دسته بندی و اینجا قرار بدیم اگه میتونید کمک کنید

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم موضوع امسال تجاری مسکونی باشه که در همکف دو تا مغاره بعلاوه ورودی طبقات بالا و رمپ معلول با پارکینگی که ماشین ها مورب زده شوند
دوستان بیان اطلاعاتی رو که باید سر جلسه ببریم دسته بندی و اینجا قرار بدیم اگه میتونید کمک کنید
تاپیک امتحان نظام مهندسی خیلی اطلاعات کاملی (ضوابط طراحی)هست که دوستان از جمله limoo shirin قرار دادند.با سرچ پست هایی که دادند میتونید اونها رو راحتتر پیدا کنید.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرناز جون این کتابایی که گفتی به درد ازمون طراحی میخورن؟
اون کتاب بیشتر در مورد جزییات عایق های رطوبتی در جاهای مختلف ساختمونه.
ولی امسال همه چی تغییر کرده.فکر کنم جزییات هم ترسیمی شده.مثل برش از دیوار نمای اصلی که سال 89 دادند.
مثلا ممکنه که بگن جزییات عایق رطوبتی کف رو ترسیم کنید.نشریه 167 هم حتما پرینت بگیرید و با خودتون سر جلسه ببرید.

mewnica

عضو جدید
عرض ادب و احترام
1-اگر امتحان نظام بخش نظارت قبول شیم , آیا برای طراحی دوباره قسمت تخصصی و عمومی را باید 25% بزنیم و دوباره امتحان بدیم؟
2-برای نظارت بخش جزییات اجرایی حذف شده؟
با تشکر از تاپیک مفیدتون و دوستانی که تجربیاتشون را در اختیار ما می گذارند
راستی سایت
http://www.maskan-sakhteman.ir/ , http://www.irceo.org/ برای من باز نمیشود. چرا؟

sinoush

عضو جدید
فرناز جان میشه بگی کدوم قسمت نشریه 167 مهمه.من کتاباشو دارم ولی دتایل نداره....

sheno

عضو جدید
سلام دوستان لطفا جواب بدید
مبحث 4 صفحه 24: برای زمینهای کمتر از 200 متر مربع، مساحت حداقل حیاط داخلی به اندازه 3% مساحت زمین الزامیست...
اگه تو هر طبفه دو واحد داشته باشیم و نورگیر مورد نظر برای یکی از واحدها باشه باز 3% مساحت کل زمین رو در نظر میگیریم یا فقط مساحت واحد دریافت کننده نور رو؟

sheno

عضو جدید
و یه سوال دیگه
مبحث 4 صفحه 23: 4-2-5-3: حیاط خلوت واقع در ساختمانهای جنوبی باید...
ساختمان جنوبی حیاط خلوت داره یا ساختمان شمالی؟؟؟
لطفا یکی توضیح بده ممنون

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرناز جان میشه بگی کدوم قسمت نشریه 167 مهمه.من کتاباشو دارم ولی دتایل نداره....
منظورم دیتیل های برنامه و بودجه ست.اگر همین تاپیک و بخونید پیدا میکنید(صفحات خیلی گذشته تر).یا پست دوستان و سرچ کنید.

saghi23

عضو جدید
سلام با اینکه قبلا صحبت شده ولی باز میپرسم امتحان نظارت عمومی تخصصی و جزییاته؟طراحی :طراحی و جزییات
اگه از نظام پرسیدید لطفا بگید اخه توسایت مقررات چیزی نگفته راهنمای ثبت نامشون هم که تغییر نمیدن همون عمومی وتخصصی زده

rushin

عضو جدید
سلام و تبریک بابت قبولیت.امیدوارم همیشه موفق باشی.
ببخشید که من دیر بهتون تبریک گفتم.

در رابطه با این پلانی که شما گذاشتید و تو آزمون هم همینو کشیدید : پله ی 4 طرفه کشیدید؟پس حتما لازم نیست که 2 طرفه باشه؟

سلام فرناز خانم
مرسی ایشالا امسال همگی قبول بشین

فکر میکنم پله 4 طرفه نسبت به 2 طرفه ارجحه
جایی ندیدم بگن لازمه پله 2 طرفه باشه

golii

عضو جدید
سلام دوستان
برای ازمون جزییات منابع رو چی کار میکنین؟ اگه بخواهیم نشریه 167 و 92 کپی کنیم 60-70 تومنی میشه که نمیارزه!!!!

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای ازمون جزییات منابع رو چی کار میکنین؟ اگه بخواهیم نشریه 167 و 92 کپی کنیم 60-70 تومنی میشه که نمیارزه!!!!
من به همین دلیل پرینتر خریده بودم.
میتونی کارتریج بخری و از پرینتر یکی دیگه استفاده کنی.
فقط پرینت بگیر به هر قیمتی که شده (ذیتیل های برنامه و بودجه-نشریه 92 یه نگاه بنداز لازم نیست پرینت بگیری چون دیتیل ها یا همون 167 کامله )چون خیلی مهمه...البته خوندنش مهمتر...

golii

عضو جدید
دوستانم برای آزمون طراحی
که باید 25 % نمره رو بگیریم.اگه مثلا تنها به 2 تا از موارد خواسته شده که جمعا 25 نمره دارن پاسخ بدیم کافیه؟؟؟؟ و یا اینکه باید تمام موارد خواسته شده رو ترسیم کنیم تا امتیازدهی بشه؟

mariiana

عضو جدید
من ثبت نام کردم ولی درگیر دانشگام بودم.به نظرتون تو این چند روز باقیمونده واسه امتحان نظارت چی کار کنم؟اصلا وقت نکردم بخونم.فقط سوالای پارسالو تونستم بخونم؟؟امیدی هست؟؟

golii

عضو جدید
mariiana
فقط تستای سالهای پیش رو بزنی کافیه...همین که دستت بیاد که چطور مطالب رو پیدا کنی و اینکه بفهمی مطالب برای چه مبحثیه....فهرست منابع رو خوب بخون.

zahra1987

عضو
mariiana
فقط تستای سالهای پیش رو بزنی کافیه...همین که دستت بیاد که چطور مطالب رو پیدا کنی و اینکه بفهمی مطالب برای چه مبحثیه....فهرست منابع رو خوب بخون.
سلام...من امسال برای اولین باره که دارم امتحان نظارت میدم و متاسفانه با وجود اینکه بیشتر از یک ماهه که منابع رو خریدم هنوز لاشون رو هم باز نکردم.تو رو خدا بهم بگید تو این یک هفته چکار کنم که نتیجه بگیرم.واقعا استرسم بالاست.خواهش میکنم ترتیب کارایی که باید انجام بدمو بگید. :(

zahra1987

عضو
سلام...من امسال برای اولین باره که دارم امتحان نظارت میدم و متاسفانه با وجود اینکه بیشتر از یک ماهه که منابع رو خریدم هنوز لاشون رو هم باز نکردم.تو رو خدا بهم بگید تو این یک هفته چکار کنم که نتیجه بگیرم.واقعا استرسم بالاست.خواهش میکنم ترتیب کارایی که باید انجام بدمو بگید. :(

parvin24

کاربر فعال

سعی کن همه کتابارو با برچسب عنواناشو مشخص کن که تو امتحان راحت پیداشون کنی چون جزوه بازه بعدشم تا اونجا که می تونی بعضیارو بخون اوناییو که حتما پیدا کردی بزن

parvin24

کاربر فعال
دوستانم برای آزمون طراحی
که باید 25 % نمره رو بگیریم.اگه مثلا تنها به 2 تا از موارد خواسته شده که جمعا 25 نمره دارن پاسخ بدیم کافیه؟؟؟؟ و یا اینکه باید تمام موارد خواسته شده رو ترسیم کنیم تا امتیازدهی بشه؟
باید همشونو بکشین از کجا معلوم تو اون یکیا نمره کامل بدن

aloosha

عضو جدید

1- تست های سال قبل رو بزن
2- کتاب هاتو لب چسب کن
ی نیرویی فراتر از نیروی همه ما وجود داره
توکل کن

mariiana

عضو جدید
mariiana

ممنونم از راهنماییتون.راستش منم فکر کردم فقط شوالا رو بزنم ولی منابع با امسال یکم فرق داره؟؟به نظرتون همین کافیه؟؟لازم نیست کل مبحثو بخونم؟؟کدوم مهمتره؟؟

mariiana

عضو جدید
1- تست های سال قبل رو بزن
2- کتاب هاتو لب چسب کن
ی نیرویی فراتر از نیروی همه ما وجود داره
توکل کن
مرسی از راهنماییتون..مورد دومی که گفتین فوق العاده جالب بود..مرسی.لازمه کل مبحثو بخونم؟؟وقت نمی شه آخه.میشه اونی که مهمتره رو بگین؟

mariiana

عضو جدید
عزیزم تنها نیستی..منم حال تورو دارم..تازه 3 روزه از شر پروژه دانشگام راحت شدم:((

بالا