مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

greencity

عضو جدید
عرض ادب و احترام
1-اگر امتحان نظام بخش نظارت قبول شیم , آیا برای طراحی دوباره قسمت تخصصی و عمومی را باید 25% بزنیم و دوباره امتحان بدیم؟
2-برای نظارت بخش جزییات اجرایی حذف شده؟
با تشکر از تاپیک مفیدتون و دوستانی که تجربیاتشون را در اختیار ما می گذارند
راستی سایت
http://www.maskan-sakhteman.ir/http://www.maskan-sakhteman.ir/ , http://www.irceo.org/http://www.irceo.org/ برای من باز نمیشود. چرا؟
ممنون میشم راهنمایی کنین :gol:
سلام
از امسال(شهريور 91) دو بخش طراحي و نظارت كاملا از هم جدا شدن و شما با قبولي در هر بخش امضاي مربوطه رو مي تونيد بگيريد . در واقع دو واژه تستي عمومي و تخصصي كلا حذف شدن. در مورد سوال دومتون: منابع امتحان نظارت تلفيقي از مباحث مقررات ملي و جزئيات اجراييه و در سوالات امسال تقريبا 1/3 سوالات نظارت رو به بخش جزئيات اجرايي اختصاص داده بودن. ضمنا ليست كامل مباحث مربوط به هر يك از دو بخش طراحي و نظارت رو مي تونيد تو سايت inbr.ir ببينيد.

MAHRAZ

عضو جدید

sinoush

عضو جدید
سوال طراحی امسال(شهریور 91) رو کسی داره برامون بزاره؟

ساختمان مسکونی 4 طبقه روی پیلوت (10*23.8این اندازه محدوده طراحیمون بود) با احتساب اینکه هر طبقه دو واحد داشته باشید 1_بهترین حالت قرار گیری باکس پله را با تحلیل ترسیمی مشخص کنید :1 باکس وسط 2_باکس چسبیده به نمای شمالی 3_ باکس چسبیده به نمای جنوبی 4_ باکس وسط و چسبیده به طول زمین (البته اینا تصویری بود نه توضیحی)
2_ پلان زیرزمین با قرارگیری انباری و تاسیسات
3_پلان همکف برای پارکینگ ها
4_پلان طبقه سوم دو واحدی
5_پلان بام
6_نمای اصلی
7_مقطع با گذر از پله

arashitect

عضو جدید
ساختمان مسکونی 4 طبقه روی پیلوت (10*23.8این اندازه محدوده طراحیمون بود) با احتساب اینکه هر طبقه دو واحد داشته باشید 1_بهترین حالت قرار گیری باکس پله را با تحلیل ترسیمی مشخص کنید :1 باکس وسط 2_باکس چسبیده به نمای شمالی 3_ باکس چسبیده به نمای جنوبی 4_ باکس وسط و چسبیده به طول زمین (البته اینا تصویری بود نه توضیحی)
2_ پلان زیرزمین با قرارگیری انباری و تاسیسات
3_پلان همکف برای پارکینگ ها
4_پلان طبقه سوم دو واحدی
5_پلان بام
6_نمای اصلی
7_مقطع با گذر از پله
همچین سخت هم نبوده.چرا همه شاکین پس...

آخرین ویرایش:

sinoush

عضو جدید
همچین سخت هم نبوده.چرا همه شاکین پس...

شاکیم چون اولا ابعاد و مقیاس نقشه رو اشتباه داده بودن و کلی از وقتمون رو گرفتن تا ابهامات رو رفع کردن..حوزه من ساعت 11.5 اومدن ابعادهارو تصحیح کردن.اینا که تموم شد تازه رسیدیم سر پارکینگها که 4 تا به زور جا میشد درصورتیکه طبق سوال باید 8 تا پارک در میاوردیم...باز کلی وقت تلف کردن تا گفتن هر چی جا میشه بزارین...خلاصه آرش خان دعوا سر اینه که چرا برای یک همچین امتحان مهمی اینقدر ارزش قایل نیستن که حداقل یکبار خودشون قبل امتحان با دقت ابعادها ،مقیاس نقشه،اندازه گذاریها وخواسته های سوال رو چک کنن تا وقت شرکت کننده ها صرف مسایل اینچنینی نشه....به قول شما ساده بود اگر از صبح شروع میکردی و وقت کم نمیاوردی.

MARY TANHA

عضو جدید
اطلاعيه موجود در سايت مقررات ملي ساختمان

اطلاعيه موجود در سايت مقررات ملي ساختمان

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان محترمي كه نسبت به سوال هاي آزمون هاي ياد شده اعتراض دارند ميرساند لازم است ضمن درج مشخصات كامل فردي و آدرس خود اعتراض خود را با ذكر توضيحات كامل از جمله نوع آزمون رشته آزمون شماره سوال و چگونگي ابهام با دلايل اعتراض را از طريق نمابر شماره 021-88922240 حداكثر تا تاريخ 15/7/91 به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال نمايند

آخرین ویرایش:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان محترمي كه نسبت به سوال هاي آزمون هاي ياد شده اعتراض دارند ميرساند لازم است ضمن درج مشخصات كامل فردي و آدرس خود اعتراض خود را با ذكر توضيحات كامل از جمله نوع آزمون رشته آزمون شماره سوال و چگونگي ابهام با دلايل اعتراض را از طريق نمابر شماره 021-88922240 حداكثر تا تاريخ 15/7/91 به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال نمايند

اگر اعتراض کنیم عواقب نداره!؟ چرا نمیذارند بعد از اعلام نتایج اعتراض کنیم؟امکان داره لج و
لجبازی کنند و بد تصحیح کنند چون دقیقا میدونند کی اعتراض کرده.نظرتون چیه؟
اگر بعد از اعلام نتایج بود خیلی بهتر میشد.

sinoush

عضو جدید
با نظرت موافقم فرناز جان..این قضیه مشکوکه.. :cool: خودشون میدونن که سوالشون مشکل داره دیگه چرا بریم مشخصاتمونو وارد کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نمیشد ناشناس اعتراض کرد؟؟؟؟؟؟؟:Ph34r::Ph34r::Ph34r:

mariiana

عضو جدید
اگر اعتراض کنیم عواقب نداره!؟ چرا نمیذارند بعد از اعلام نتایج اعتراض کنیم؟امکان داره لج و
لجبازی کنند و بد تصحیح کنند چون دقیقا میدونند کی اعتراض کرده.نظرتون چیه؟
اگر بعد از اعلام نتایج بود خیلی بهتر میشد.
اعتراض میکنیم بدون اینکه مشخصاتمون رو بنویسیم.اینجوری بهتره

mewnica

عضو جدید
سلام
از امسال(شهريور 91) دو بخش طراحي و نظارت كاملا از هم جدا شدن و شما با قبولي در هر بخش امضاي مربوطه رو مي تونيد بگيريد . در واقع دو واژه تستي عمومي و تخصصي كلا حذف شدن. در مورد سوال دومتون: منابع امتحان نظارت تلفيقي از مباحث مقررات ملي و جزئيات اجراييه و در سوالات امسال تقريبا 1/3 سوالات نظارت رو به بخش جزئيات اجرايي اختصاص داده بودن. ضمنا ليست كامل مباحث مربوط به هر يك از دو بخش طراحي و نظارت رو مي تونيد تو سايت inbr.ir ببينيد.
ممنون از پاسختون

sim son

عضو جدید
سلام
ببخشیدا تروخدا یکی درباره اینکه کی می تونم عضو شم و کی می تونم امتحان بدم واسم توضیح میده .من بهمن 90مدرک کارشناسی گرفتم.درباره همه چیزش تروخدا واسم توضیح بدید.
;)میدونم خیلی زشته که اطلاعاتی ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!:redface:

Asemouni

عضو جدید
سلام
ببخشیدا تروخدا یکی درباره اینکه کی می تونم عضو شم و کی می تونم امتحان بدم واسم توضیح میده .من بهمن 90مدرک کارشناسی گرفتم.درباره همه چیزش تروخدا واسم توضیح بدید.

شما همین الان هم می تونین عضو نظام بشین اما برای شرکت در آزمون باید حداقل 3 سال از مدرکتون بگذره... انشاالله اسفند 93 می تونین در آزمون شرکت کنین :)

aloosha

عضو جدید
سلام

مهندس عزیز شما هر وقت که بخاهید می تونید عضو بشید ولی برای آزمونه که باید 3 سال از فارغ التحصیلیتون بگذره.

و اگر کارشناسی پیوسته باشید می تونید اسفند 93 آزمون بدید.
موفق باشی مهندس;)

hnik

عضو جدید
سلام
من بهمن 86 کاردانی معماری و اوایل اسفند 89 کارشناسی ناپیوسته معماریمو گرفتم کی می تونم تو آزمون نظام مهندسی شرکت کنم؟
در ضمن با گرفتن پایه 3 رشته معماری تا چه متراِژهایی را میشه طراحی یا نظارت کرد؟
باتشکر

ساراگلین

عضو جدید
سلام بر همه دوستان....... آیا این درسته که ما که کارشناسی ناپیوسته هستیم نمیتونیم امتحان نظام بدیم؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش ها: agin

hnik

عضو جدید
سلام،کارشناسی ناپیوسته هم میتونه تو آزمون شرکت کنه
فقط واسه پیوسته 3 سال باید از مدرکش گذشته باشه اما در مورد ناپیوسته دقیقا نمیدونم

saghi23

عضو جدید
سلام بر همه دوستان....... آیا این درسته که ما که کارشناسی ناپیوسته هستیم نمیتونیم امتحان نظام بدیم؟؟؟؟؟؟
سلام منم نا پیوسته بودم و شرکت کردم- نا پیوسته ها می تونن برای سوابق در آزمون نظارت فقط ،نه طراحی که باید 3 سال باشه فاصله بین کاردانی و کارشناسی رو حساب
کنن و هر 5 سال از این فاصله یک سال حساب میشه مثلا اگر فاصله بین کاردانی و کارشناسی 2.5 سال باشه 6 ماه به سوابقتون اضافه میشه پس با 2.5 سال از تاریخ کارشناسی میتونید امتحان بدید و اگر این فاصله 5 سال باشه 2 سال بعد لیسانس میتونید نظارت شرکت کنید ولی طراحی همون 3ساله
راستی عنوان هر دو مدرکتون باید معماری باشه

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
دوست من بچه هایی که عنوان کارشناسی ناپیوسته شون تکنولوژی معماری هست نمیتونن امتحان طراحی بدن اما نظارت میتونن.
بچه هایی هم که تکنولوژی نیستن در صورتیکه کاردانیشون مرتبط با کارشناسی و معماری بوده میتونن امتحان طراحی بدن

ساراگلین

عضو جدید
کاردانی معماری سنتی .... لیسانس علمی کاربردی معماری ......... یعنی با این احتساب نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همه خوبند؟
کسی نیومد بگه که چیکار کرده؟
کیا طراحی 91 قبول شدند؟
ایشاله که همه قبول شده باشند.مخصوصا اونهایی که به بقیه خیلی کمک کردند و پست هاشون به بچه های بعد از ما که آزمون دارند کمک خواهد کرد.
مخصوصا دوست خوبم لیمو شیرین ...

MARY TANHA

عضو جدید
سلام دوستان
همه خوبند؟
کسی نیومد بگه که چیکار کرده؟
کیا طراحی 91 قبول شدند؟
ایشاله که همه قبول شده باشند.مخصوصا اونهایی که به بقیه خیلی کمک کردند و پست هاشون به بچه های بعد از ما که آزمون دارند کمک خواهد کرد.
مخصوصا دوست خوبم لیمو شیرین ...

سلام
عزيزم در تايپيك آزمون طراحي 91 دوستان اعلام قبولي كردن...حتي طرحاشون را گذاشتن...
به اون تايپيك سر بزنيد.و از خودتون هم بگيد

sahraaa

عضو جدید
بچه ها برای گرفتن پروانه نظارت حتما باید سابقه کار داشته باشیم من نظارت قبول شدم ولی هنوز سابقه کار ندارم چیکار کنم؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای گرفتن پروانه نظارت حتما باید سابقه کار داشته باشیم من نظارت قبول شدم ولی هنوز سابقه کار ندارم چیکار کنم؟
فرم سابقه کار یه چیز فرمالیته ست!
این فرم و از نظام میگیری بعدش ببر پیش یه مهندس معمار و عمران(من پیش 2 مهندس عمران بردم) که برات مهرو امضا کنند که مثلا در پروژه های اونها همکاری داشتی.یعنی در فرم مثلا بنویسند همکاری در پروژه ی مثلا مسکن مهر در سالهای فلان و فلان و ... که 3 سال بشه.
از این بابت نگران نباش یه چیز فرمالیته ست.

ندایی

عضو جدید
سلام به همه دوستان ، از دوستانی که عضو نظام مهندسی گیلان هستند و درامتحان شهریور 91 قبول شدند می خواستم بپرسم آیا درخواست صدور پروانه یا صلاحیت جدید تو کارتابل شون فعال شده و درخواست الکترونیکی شونو به نظام فرستادند ؟

آخرین ویرایش:

saghi23

عضو جدید
فرم سابقه کار یه چیز فرمالیته ست!
این فرم و از نظام میگیری بعدش ببر پیش یه مهندس معمار و عمران(من پیش 2 مهندس عمران بردم) که برات مهرو امضا کنند که مثلا در پروژه های اونها همکاری داشتی.یعنی در فرم مثلا بنویسند همکاری در پروژه ی مثلا مسکن مهر در سالهای فلان و فلان و ... که 3 سال بشه.
از این بابت نگران نباش یه چیز فرمالیته ست.

سلام میشه بگین دقیقا چیکار کردین -اول باید فبش شش تومنی پرداخت بشه بعد درخواست اینترنتی بعد00؟
من توی مراحل درخواست رفتم تلفن محل کار و کدپستی .. میخواد باید جایی که سابقه داری رو بزنیم در حالی که شغل فعلی رو زدم بیکار؟
جنسیت رو مونث زدم ولی وضعیت خدمت وظیفه حذف نشده؟آیا پسرم تحت تکلفم حساب میشه؟
فرم شماره یک رو دادم یه شرکت ساختمانی برام امضا کرده که 38 ماه اونجا کار کردم ولی اسمی از پروژه ها نبرده اینو قبول میکنند؟
توی مراحل درخواست سابقه کارها رو میخواد باید اونها رو پر کنم؟چه طور؟
بعد از گرفتن شماره درخواست باید حضوری به نظام مراجعه کنم؟چه مدارکی رو ببرم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه بگین دقیقا چیکار کردین -اول باید فبش شش تومنی پرداخت بشه بعد درخواست اینترنتی بعد00؟
من توی مراحل درخواست رفتم تلفن محل کار و کدپستی .. میخواد باید جایی که سابقه داری رو بزنیم در حالی که شغل فعلی رو زدم بیکار؟
جنسیت رو مونث زدم ولی وضعیت خدمت وظیفه حذف نشده؟آیا پسرم تحت تکلفم حساب میشه؟
فرم شماره یک رو دادم یه شرکت ساختمانی برام امضا کرده که 38 ماه اونجا کار کردم ولی اسمی از پروژه ها نبرده اینو قبول میکنند؟
توی مراحل درخواست سابقه کارها رو میخواد باید اونها رو پر کنم؟چه طور؟
بعد از گرفتن شماره درخواست باید حضوری به نظام مراجعه کنم؟چه مدارکی رو ببرم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
سلام
پارسال که تکمیل فرم در خواست اینترنتی نداشتیم.
شما برو نظام مهندسی تون بگو برگه ی مراحل صدور پروانه رو بهتون بده.تو سایتتون ببین شاید داشته باشه.
یه زنگ هم بزنی به نظام مهندسی تون قسمت صدور پروانه بهتون میگه دقیقا چیکار کنید.

کفاش زاده

عضو جدید
سلام
من سال بعد تازه ازمون دارم تجربه عملی ندارم.به نظرتون قبول میشم؟جایی واسه کار پیدا نکردم.اگه برا ازمون راهنمایی کنید ممنون میشم

avina333

عضو جدید
سلام دوستان من اولین باره می خوام امتحان بدم.....کتاب ساعد سمیعی رو کسی داره....اسم دقیقش رو می خوام و مشخصاتش اخه دو تا کتاب هست یکیش وسط کتاب نوشته دفتر تمرین جزییات ساختمان ها متداول و یکی دیگه نوشته جزییات ساختمان های متداول....کدوم هست؟ اگه فایل دانلودشم دارید بزارید ممنون میشم

sara0325

عضو جدید
اازمون نظارت نشریه 92 .کتاب مرجع دتایلهای ساختمانی نویسنده امیر سرمد نهری البته فکر کنم اسمش این باشه.خیلی مفیدن.

ولی واسه اازمون طراحی خودمم دنبال کتاب و اطلاعات هستم ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه.

بالا