مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی دوسته من واسه هرسه امتحان دیگه درسته

من برا طراحی گفتم، از نظر من دو تا آزمون دیگه کلاس نمیخواد

زمانش چقدره ادرسی تلفنی چیزی ندارین از این استاده تو تهران

نمیدونم باید خودتون از موسسات پیگیر باشیذ

shahram226

عضو جدید
وقت همه ِ دوستان بخیـــر ..
راستش من یک سوال خیلی اساسی برام پیش اومده ،
کتاب " راهنمای جوش و اتصالات جوشی (1390) " توی منابع اومده که فقط بخش های نظارت و اجراش مورد پرسش قرار میگیره (برای آزمون نظارت)
امـــا
توی فصل بندی هاش اصلا نمیشه متوجه شد باید کدوم قسمت ها رو خوند .
این کتاب حدودا 600 صفحه داره
کسی اطلاع دقیق داره توضیح بده
واقعا ممنون میشم .

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها حالا که ازمون نظام تمدید شده چرا توی پی دی افش ک بعنوان راهنما گذاشته تاریخا رو عوض نکرده؟

وسعت

عضو جدید
وقت همه ِ دوستان بخیـــر ..
راستش من یک سوال خیلی اساسی برام پیش اومده ،
کتاب " راهنمای جوش و اتصالات جوشی (1390) " توی منابع اومده که فقط بخش های نظارت و اجراش مورد پرسش قرار میگیره (برای آزمون نظارت)
امـــا
توی فصل بندی هاش اصلا نمیشه متوجه شد باید کدوم قسمت ها رو خوند .
این کتاب حدودا 600 صفحه داره
کسی اطلاع دقیق داره توضیح بده
واقعا ممنون میشم .

جواب سوالهای سال قبل را تو کتاب مشخص کنی...میفهمی بیشتر کجاها مد نظره.....همه فصلها هست.....ولی تستها را بزنی لم اش دستت میاد

shahram226

عضو جدید
جواب سوالهای سال قبل را تو کتاب مشخص کنی...میفهمی بیشتر کجاها مد نظره.....همه فصلها هست.....ولی تستها را بزنی لم اش دستت میاد

سلام دوست عزیـــزم ،
اول ممنونم از پاسخ تون .. راستش اینکه نوشته توی منابع اش فقط " بخش های نظارت و اجرا " یکمی من رو گیج کرده
و الان نمیدونم فکر میکنم انگار باید همه ِ 600 صفحه رو بخونم !!

البته من مباحث دیگه رو خوندم و حدودا 17 مبحث رو تموم کردم و یه چند تا مبحث مونده :

مبحث 9
مبحث 10
سازه های نگهبان
جوش
مبحث 17
راهنمای مباحث 19 و تاسیسات و مکانیک

همین ،
و بقیه رو خوندم ..
یک سوال دیگه هم اینکه مثلا من راستش هرچی نگاه کردم از کتاب گاز (مبحث 17) نتونستم سوال پیدا کنم توی آزمون های قبلی
با توجه به اینکه کتاب تقریبا قطوری هم هست به نظرتون میشه فعلا کنارش گذاشت و تمرکز رو روی باقی کتاب ها تقسیم کنم و دوره هام رو انجام بدم ؟!

همینطور دارم به این فکر میکنم که راهنمای مباحث تاسیسات و مکانیک با توجه به حجم بسیار بالاشون و اومدن هر سال 1 سوال آیا ارزش اینو داره که این همه وقت روش بذارم ؟!
شما یا هر کدوم از دوستان بهم راهنمایی بدن خیلی خیلی ممنون میشم .

سپاس از وقتی که گذاشتی دوست خوبم .

وسعت

عضو جدید
سلام دوست عزیـــزم ،
اول ممنونم از پاسخ تون .. راستش اینکه نوشته توی منابع اش فقط " بخش های نظارت و اجرا " یکمی من رو گیج کرده
و الان نمیدونم فکر میکنم انگار باید همه ِ 600 صفحه رو بخونم !!

البته من مباحث دیگه رو خوندم و حدودا 17 مبحث رو تموم کردم و یه چند تا مبحث مونده :

مبحث 9
مبحث 10
سازه های نگهبان
جوش
مبحث 17
راهنمای مباحث 19 و تاسیسات و مکانیک

همین ،
و بقیه رو خوندم ..
یک سوال دیگه هم اینکه مثلا من راستش هرچی نگاه کردم از کتاب گاز (مبحث 17) نتونستم سوال پیدا کنم توی آزمون های قبلی
با توجه به اینکه کتاب تقریبا قطوری هم هست به نظرتون میشه فعلا کنارش گذاشت و تمرکز رو روی باقی کتاب ها تقسیم کنم و دوره هام رو انجام بدم ؟!

همینطور دارم به این فکر میکنم که راهنمای مباحث تاسیسات و مکانیک با توجه به حجم بسیار بالاشون و اومدن هر سال 1 سوال آیا ارزش اینو داره که این همه وقت روش بذارم ؟!
شما یا هر کدوم از دوستان بهم راهنمایی بدن خیلی خیلی ممنون میشم .

سپاس از وقتی که گذاشتی دوست خوبم .

سلام
1- ظاهرا تا اینجا اکثر مبحث ها را خوندی
2- میری و یک کتاب نمونه سوالهای سال قبل اجرا و نظارت معماری و نظارت عمران را با جواب بر اساس مبحث و بند و ....میخری
3- سوال را میخونی....میری تو قسمت جوابا....میری سراغ کتاب های نظام و جواب را پیدا میکنی و مثلا با هایلایت آبی هم توی اون خط و هم توی فهرستت تیک میزنی
4- اولش مغز درد میگیری...خیلی کار سختیه....
5- حواست به گزینه های غیر جواب هم باشه....اونا را خودت بگرد تو کتابهای نظام پیدا کن و مشخص کن
6- ممکنه ی ازممون را بشینی درست دربیاری اینجوری...یعنی فقط جوابها را مشخص کنی توی مبحث هات و البته کل اون صفحه را مرور کنی 2-3 روز طول بکشه
7- بازهم مغزدرد میگیری
8- ولی ناامید نشو...
9- حتمااااااااااااااااااااااااااااا از ازمونهای آخر شروع کن....
10- بعدش 4-5 تا ازمون را زدی.... قشنگ دستت میاد کجاهای مباحث مهمه...چه جوری؟ چون تو باهوش بودی و هم توی تیترها مشخص کردی و هم توی صفحاتت
11- حالا بشین کتابات را با این هوشیاری دوباره مرور کن و لذت ببرررررررررررررررر
12- برای تاسیسات ی سری صفحات مهمه...برای بتن و فلز هم همینطور......حتما سوالهای مشترک بچه های عمران را که از مباحث مشترکمونه پیدا کن...
13- خب حالا میشیتنی همزمان با مرورت تست ها را کللللللللللللللللللللللللللللللللل تستهای سالهای قبل را میزنی
14- من دیتیل اصلا نخوندم و نزدمممممممممممم...خطرناکه
15- موقع مرور و تست زدن میشینی زمین و کل کتابها را میچینی دورت....
16- حالا تو امادگی کامل داری و منتظری توی نت اعلام کنن که کلیدوازه ها اومده برای سال 1394
17- کلیدوازه را اینترنتی میخری+ میری پرینت و سیمی میکنی
18- حالا میشینی تست ها را با کلیدوازه میزنی و///...
19- ی جاهایی می بینی کلیدوازت ناقصه......کامل میکنی....به خصوص برای اجرا و سوالهای بچه های عمران
20-همشششششش تست میزنی با کلیدوازه و سرعت پیدا کردنت را بالا میبری
21- هر وقت تست میزنی اگه جدوله برو توی متن اش متن را بخون...یهو میبینی تو متن استثنا داره و طراح اونو پرسیده
22- پاراگرافههای قبل و بعد متن مورد نظرت و جمله را تا تهههههههههه کامل بخون...اینا تله های تست هستن....
23- تستهای سالهای خیلی قذیمی به علت حذف و تغییر منابع ی سری هاش نیستن یا جوابهاشون عوض شده....
24- کتاب مبحث 4 و مبحث 2 بود مقررات فک کنم.....حتما استیکر بزن
سرفصلهای جوش و بتن و ...بزن استیکر
برای میلگرد بشین کلیدوازه ات را کامل کن....مثلا هم توی بتن هست هم فلز هم مصالح
برای مصالح هم استیکر کمکت میکنه...

25-در ضمن کلی از مقررات ها ته کتاب سازه نگهبانه.....کتاب سبکیه....سر فرصت بشین مطالعه کن

26-مطالعه یعنی روزنامه وار بخونی و فقط بدونی چی کجاست...حفظ کردن ممنوعععععععععع
27- حتما سر جلسه حتی اگه جواب سوال را مطئن باشی بگرد از مبحث پیدا کن.....ی لغت را جا به جا میکنن عمرت بر فنا میره
28- به واحدهای متر و دسی متر و میلیمتر و ....دقت کن...خیلی خطططططططططرناکه موقع تست زدنهای بچه های عمران
29-سوالها را لغت به لغتتتتتتتتتتتت بخوان
30- خداییششششششششش خیلی عالی گفتم.....اگه کسی اینجوری به من میگفت خیلی کمکم میکرددددددددددد......ولی تجربه است دیگه
31- حتما تمام گزینه های سوالها را توی مباحث پیدا کن علامت بزززززززززززززززززززززززززززززززن
فقط نشینی گزینه های جوابرا علامت بزنی که به درد نمیخوره این کار

سرعت عمل خیلیییییییییییییییییییییییییییی مهمه تو این ازمون....فراموش نشه و از همه مهمتر تست زدن
برای صوت را راحتتتتتتتتتت میتونی بزنی
حواست باشه مصالح ی جاهایی با بتن مشترکه.....یا فلز

امتحان اسونیه....اگه با این روش پیش بری
موفق باشی

آخرین ویرایش:

وسعت

عضو جدید
در ضمن کلی از مقررات ها ته کتاب سازه نگهبانه.....کتاب سبکیه....سر فرصت بشین مطالعه کن

مطالعه یعنی روزنامه وار بخونی و فقط بدونی چی کجاست...حفظ کردن ممنوعععععععععع
* حتما سر جلسه حتی اگه جواب سوال را مطئن باشی بگرد از مبحث پیدا کن.....ی لغت را جا به جا میکنن عمرت بر فنا میره
* به واحدهای متر و دسی متر و میلیمتر و ....دقت کن...خیلی خطططططططططرناکه موقع تست زدنهای بچه های عمران

holooooooo

کاربر ممتاز
وسعت خوب گفت،فقط قسمت خیلی سخته و مغز دردشو قبول ندارم،
مبحث 17هم ازش سوال میاد،آذر 92 فکرکنم 3تا اومده بود،خردادم 2،3تا بود، تو اجرای آبانم بود، ولی سازه نگهبانو بخون،جوش رو به نظرم نخون با کلید واژه میتونین جواب بدین، مبحث 9و 5هم بیشترش عینن همه

وسعت

عضو جدید
وسعت خوب گفت،فقط قسمت خیلی سخته و مغز دردشو قبول ندارم،
مبحث 17هم ازش سوال میاد،آذر 92 فکرکنم 3تا اومده بود،خردادم 2،3تا بود، تو اجرای آبانم بود، ولی سازه نگهبانو بخون،جوش رو به نظرم نخون با کلید واژه میتونین جواب بدین، مبحث 9و 5هم بیشترش عینن همه
عیدت مبارک دوست مهربونمممممممممممممم

یادت نیست اوایل چقدر سخت بود ادم این سیستم را تو ذهنش قرار بده.....اخه واقعا مزخرفه بین این همه منابع جواب را پیدا کردن که با راهنمایی شما تونستم اون دوران را بگذرونم..ممنون دوستم از کمک هات

holooooooo

کاربر ممتاز
عیدت مبارک دوست مهربونمممممممممممممم

یادت نیست اوایل چقدر سخت بود ادم این سیستم را تو ذهنش قرار بده.....اخه واقعا مزخرفه بین این همه منابع جواب را پیدا کردن که با راهنمایی شما تونستم اون دوران را بگذرونم..ممنون دوستم از کمک هات

سال نو مبارک وسعت، خب هرکاری سخته،فقط خواستم بگم یه چندتا تستو بزنن دستشون میاد، اونقدراهم فاجعه نیس از نظر من بعدم قرار نیس 60تا تستو بتونن جواب بدن با 35تا درست 5 تا غلط هم میشه قبول شد...
در کل با یک دور خوندن کتابا و زدن تستای سالی قبل و داشتن سرعت عمل قابل توجه میشه قبول شد،
فقطپیشنهاد مهمی که براتون دارم و موردی که بسیار در این آزمون کمکتون میکنه،زدن تست های سال های گذشته می باشد

Ar Mina

عضو جدید
سلام بچه ها عیذتون مبارک.
شما میدونید آزمون بعد مرداد ماه کی هست؟؟؟؟؟؟؟؟

nosh

عضو جدید
سلام سال نو مبارک
تاریخ دقیقش مشخص نیست ولی به احتمال زیاد اسفند ماه برگزار میشه
موفق باشید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
شاید اسفند،شایدم هیچی، ممکنه یه بارتو سال بشه معلوم نیس
سلام بچه ها
من عضو موقته نظام مهندسی شدم، ینی تو سایتش ثبت نام کردم
رفتم دفتر نمایندگی مدارکمو ببرم که تعطیل بود. گفتن شنبه بیا
حالا برم همون موقع بهم کد عضویت میدن؟ که بتونم ازمونا رو ثبت نام کنم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بانو/آقای وسعت یمشه خاهش کنم پاسخ بدین؟

سلام
1- ظاهرا تا اینجا اکثر مبحث ها را خوندی
2- میری و یک کتاب نمونه سوالهای سال قبل اجرا و نظارت معماری و نظارت عمران را با جواب بر اساس مبحث و بند و ....میخری
بی زحمت اسم و مشخصات کتاب رو بگو وسعت جان چون یه سری از ما دسترسی نداریم به کتابفروشی که خودمون ببینیمشون. باید ز بزنیم بفرستن برامون. مرسی
بعد واسه چی نظارت عمران رو هم باید بخونیم؟؟

3- سوال را میخونی....میری تو قسمت جوابا....میری سراغ کتاب های نظام و جواب را پیدا میکنی و مثلا با هایلایت آبی هم توی اون خط و هم توی فهرستت تیک میزنی
4- اولش مغز درد میگیری...خیلی کار سختیه....
5- حواست به گزینه های غیر جواب هم باشه....اونا را خودت بگرد تو کتابهای نظام پیدا کن و مشخص کن
اینو میشه توضیح بدی؟

6- ممکنه ی ازممون را بشینی درست دربیاری اینجوری...یعنی فقط جوابها را مشخص کنی توی مبحث هات و البته کل اون صفحه را مرور کنی 2-3 روز طول بکشه
7- بازهم مغزدرد میگیری
8- ولی ناامید نشو...
9- حتمااااااااااااااااااااااااااااا از ازمونهای آخر شروع کن....
10- بعدش 4-5 تا ازمون را زدی.... قشنگ دستت میاد کجاهای مباحث مهمه...چه جوری؟ چون تو باهوش بودی و هم توی تیترها مشخص کردی و هم توی صفحاتت
11- حالا بشین کتابات را با این هوشیاری دوباره مرور کن و لذت ببرررررررررررررررر
12- برای تاسیسات ی سری صفحات مهمه...برای بتن و فلز هم همینطور......
حتما سوالهای مشترک بچه های عمران را که از مباحث مشترکمونه پیدا کن... این ینی چی؟؟؟
13- خب حالا میشیتنی همزمان با مرورت تست ها را کللللللللللللللللللللللللللللللللل تستهای سالهای قبل را میزنی
14- من دیتیل اصلا نخوندم و نزدمممممممممممم...خطرناکه
15- موقع مرور و تست زدن میشینی زمین و کل کتابها را میچینی دورت....
16- حالا تو امادگی کامل داری و منتظری توی نت اعلام کنن که کلیدوازه ها اومده برای سال 1394
17- کلیدوازه را اینترنتی میخری+ میری پرینت و سیمی میکنی
18- حالا میشینی تست ها را با کلیدوازه میزنی و///...
19- ی جاهایی می بینی کلیدوازت ناقصه......کامل میکنی....
به خصوص برای اجرا و سوالهای بچه های عمران
20-همشششششش تست میزنی با کلیدوازه و سرعت پیدا کردنت را بالا میبری
21- هر وقت تست میزنی اگه جدوله برو توی متن اش متن را بخون...
یهو میبینی تو متن استثنا داره و طراح اونو پرسیده
22-
پاراگرافههای قبل و بعد متن مورد نظرت و جمله را تا تهههههههههه کامل بخون...اینا تله های تست هستن....
23- تستهای سالهای خیلی قذیمی به علت حذف و تغییر منابع ی سری هاش نیستن یا جوابهاشون عوض شده....
24- کتاب مبحث 4 و مبحث 2 بود مقررات فک کنم.....حتما استیکر بزن
سرفصلهای جوش و بتن و ...بزن استیکر
برای میلگرد بشین کلیدوازه ات را کامل کن....مثلا هم توی بتن هست هم فلز هم مصالح
برای مصالح هم استیکر کمکت میکنه...

25-در ضمن کلی از مقررات ها ته کتاب سازه نگهبانه.....کتاب سبکیه....سر فرصت بشین مطالعه کن

26-مطالعه یعنی روزنامه وار بخونی و فقط بدونی چی کجاست...حفظ کردن ممنوعععععععععع
27- حتما سر جلسه حتی اگه جواب سوال را مطئن باشی بگرد از مبحث پیدا کن.....ی لغت را جا به جا میکنن عمرت بر فنا میره
28- به واحدهای متر و دسی متر و میلیمتر و ....دقت کن...خیلی خطططططططططرناکه موقع تست زدنهای بچه های عمران
29-سوالها را لغت به لغتتتتتتتتتتتت بخوان
30- خداییششششششششش خیلی عالی گفتم.....اگه کسی اینجوری به من میگفت خیلی کمکم میکرددددددددددد......ولی تجربه است دیگه
31- حتما تمام گزینه های سوالها را توی مباحث پیدا کن علامت بزززززززززززززززززززززززززززززززن
فقط نشینی گزینه های جوابرا علامت بزنی که به درد نمیخوره این کار

سرعت عمل خیلیییییییییییییییییییییییییییی مهمه تو این ازمون....فراموش نشه و از همه مهمتر تست زدن
برای صوت را راحتتتتتتتتتت میتونی بزنی
حواست باشه مصالح ی جاهایی با بتن مشترکه.....یا فلز

امتحان اسونیه....اگه با این روش پیش بری
موفق باشی

ممنون:gol:

وسعت

عضو جدید
چون سوالها منابعش یکیه.....درواقع داری نمونه تست میزنی و جاهایی که مد نظر طراح ها هست در میاری....ممکن ی سری از اون سوالها تو ازمون شما بیاد
اسم کتابی یادم نیست.....تو نت سرچ کن میاد

خب گزینه هایی که پاسخ نباشن بازم به نظر طراح مهم اومده که اورده تو گزینه ها دیگه
ممکنه امسال یکی از اون گزینه ها بشه جواب اصلیییییییییییییی

مرسی هلو جونم...دقیقااااااااااااااااااااااااااااا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
چون سوالها منابعش یکیه.....درواقع داری نمونه تست میزنی و جاهایی که مد نظر طراح ها هست در میاری....ممکن ی سری از اون سوالها تو ازمون شما بیاد
اسم کتابی یادم نیست.....تو نت سرچ کن میاد

خب گزینه هایی که پاسخ نباشن بازم به نظر طراح مهم اومده که اورده تو گزینه ها دیگه
ممکنه امسال یکی از اون گزینه ها بشه جواب اصلیییییییییییییی

مرسی هلو جونم...دقیقااااااااااااااااااااااااااااا
ممنانم

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستانِ گرامي واسه آزمون طراحي بايد ريزه نمرات و ببريم واسه نظام مهندسي.؟

باید بری اونجا تقاضا بدین خودشون نامه میزنن دانشگاه ریز نمراتو میگیرن..
دستی ریز نمرات ببری قبول نمیکنن.. خودشون از طریق نامه نگاری میگیرن ریز نمراتو.و

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
دوستان عزیز اگر کسی کلید واژه ها رو داره ممنون میشم لینک دانلود رو بگذاره.

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل!

1- با توجه به اینکه من مدرک کارشناسی رو در 91/6/6 گرفتم و برای شرکت در آزمون طراحی نظام باید سه سال از مدرک کارشناسی گذشته باشه که برای بنده تا پایان 94/6/6میشه یعنی یکماه تا آزمون مرداد 94/5/2 کم میارم تا سه سال گذشت از مدرکم پر بشه بنابرین آیا راهی وجود نداره که بشه در این آزمون شرکت کنم؟

2 - تو هر شهری که عضو نظام بشیم و پروانه اشتغال به کار بگیریم باید در همون شهر فعالیت کنیم و یا میشه در شهرهای دیگه هم کار کرد مثلا در مورد نظارت مخصوصا که میری تو نوبت منظورمه و یا پروانه اشتغال ربطی به شهر نداره و با توجه به نیاز میشه تو هر شهری باهاش کار کرد ؟

3- و اما در مورد اینکه به مهندسین معمار در سه حیطه طراحی و نظارت و اجر حق امضاء میدهند جریان کار و صدور پروانه با توجه به این سه موارد به شکلی هست یعنی میشه همزمان در سه حیطه کار کرد؟

سپاس

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان گل!

1- با توجه به اینکه من مدرک کارشناسی رو در 91/6/6 گرفتم و برای شرکت در آزمون طراحی نظام باید سه سال از مدرک کارشناسی گذشته باشه که برای بنده تا پایان 94/6/6میشه یعنی یکماه تا آزمون مرداد 94/5/2 کم میارم تا سه سال گذشت از مدرکم پر بشه بنابرین آیا راهی وجود نداره که بشه در این آزمون شرکت کنم؟ اگر ثبت نام کنید eror میده و نمیپذیره، تا اونجا که میدونم سه سال تمام تعریف شده برا سیستم، برای اطمینان و برای اینکه مطمئن شید از نظام استانتون سوال کنید..

2 - تو هر شهری که عضو نظام بشیم و پروانه اشتغال به کار بگیریم باید در همون شهر فعالیت کنیم و یا میشه در شهرهای دیگه هم کار کرد مثلا در مورد نظارت مخصوصا که میری تو نوبت منظورمه و یا پروانه اشتغال ربطی به شهر نداره و با توجه به نیاز میشه تو هر شهری باهاش کار کرد ؟
نه در هر شهری نمیشه.. در شهری که عضو هستید مگر کلا انتقالی بگیرید..خیلی دقییق در جریان نیستم ولی
3- و اما در مورد اینکه به مهندسین معمار در سه حیطه طراحی و نظارت و اجر حق امضاء میدهند جریان کار و صدور پروانه با توجه به این سه موارد به شکلی هست یعنی میشه همزمان در سه حیطه کار کرد؟
در سه حیطه همزمان نمیشه، یا نظارتو طراحی، یا اجرا و طراحی... یعنی بین نظارت و اجرا باید یک مورد انتخاب شود
سپاس

موفق باشید

shahram226

عضو جدید
دوستانِ گرامي واسه آزمون طراحي بايد ريزه نمرات و ببريم واسه نظام مهندسي.؟

باید بری اونجا تقاضا بدین خودشون نامه میزنن دانشگاه ریز نمراتو میگیرن..
دستی ریز نمرات ببری قبول نمیکنن.. خودشون از طریق نامه نگاری میگیرن ریز نمراتو.و

با ســـلام ،
بعله برای آزمون طراحی صرفا برای کسانی که ناپیوسته تحصیل کردن باید ریز نمرات رو برای کمیسیون هم ارزی بفرستن ..
به این دلیل که تطبیق بدن دروس گذرانیده تون رو با چارتی که خودشون تعریف کردن ،
اگر تا یک درس مغایرت داشته باشید میتونید طراحی شرکت کنید ولی فقط پایه 3 و قابل ارتقا نیست
و
اگر تمام دروس رو تطبیق داشته باشید حداکثر تا پایه 2 .

+ در ضمن ریز نمرات رو به صورت دستی با مهر و امضاء دانشگاه تون ببرید قبول میکنند
من خودم به این شکل عمل کردم
در هر صورت بایستی ریز نمرات ارسال بشه .

shahram226

عضو جدید
من میخوام برا ازمون مرداد 94 بخونم از کجا شرو کنم یکم راهنمایی میخوام تا زود شرو کنم

ابتدا برید کتاب فروشی محل زندگی تون و یکم حساب بانکی تون رو خالی کنیـد ..
بایستی حدودا 20 تا از مباحث مقرررات ملی و خریداری کنید
به اضافه چند تا کتاب دیگه که لیست منابع رو میتونید از سایت دفتر مقررات ملی ببینید .

همونطور که دوستمون گفتن به نظرم از مبحث 4 میتونید شروع کنید (من خودم به شکل اتفاقی از همین مبحث شروع کردم)
بعد بقیه مباحث رو مطالعه کنید ..
اینکه میگن بعضی منابع رو نباید حفظ کرد ، من اعتقادی به این موضوع ندارم
بلکه به نگرم چند تا مبحث هست که اتفاقا باید دقیــــقا حفظ بشن و حسابی خونده بشن که یکیش همین مبحث 4 هستش!

مطالب رو بخونید و قسمت های مهم رو های لایت کنید (یا خط بکشید ، هر کدوم که راحت ترید)
فقط کتاب رو زیاد شلوغ نکنید چون بیشتر باعث گیج شدن میشه ..

برای شروع همین ها رو انجام بدین
بقیه به مرور خودتون بهش میرسید .

AZADEH255

عضو جدید
سلام دوستان .من اول بارمه كه ازمون ميخوام بدم.از ازمون طراحي ميترسم.ميترسم قبول نشم م م م م.چي كار كنم از كجا شرو كنم.كلاس خاصي هست.من ساكن قزوينم و كلاساي تهران معمولا تا 8 و 9 شب طول ميكشه .امكانشو ندارم.حالا چيكنم.بيكارمو وتنها اميدم براي يافتن يه كار همين قبوليه:cry:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان .من اول بارمه كه ازمون ميخوام بدم.از ازمون طراحي ميترسم.ميترسم قبول نشم م م م م.چي كار كنم از كجا شرو كنم.كلاس خاصي هست.من ساكن قزوينم و كلاساي تهران معمولا تا 8 و 9 شب طول ميكشه .امكانشو ندارم.حالا چيكنم.بيكارمو وتنها اميدم براي يافتن يه كار همين قبوليه:cry:
دوست عزیز
به نظرم اصلا منطقی نیست که با این اعتماد به نفس شروع کنی!
خوب آخه دختر خوب این چه معنی داره شما هنوز شروع نکرده به تمرین و مطالعه بگی می ترسی قبول نشی؟
این ازمون آزمون مشکلی هست به این دلیل که نیمی از بچه ها تو بازار کار معماری نیستند ، و خیلی ها هم که هستند،اگر بخوایم واقعیت رو قبول کنیم درصد بالای حتی یک دور هم مقررات رو نخوندن،اما به نظرم اصلا دلیلی نمی شه دوره به دوره پول بیشتری بریزید به حساب موسسات با این توهم که فقط حضور در کلاس فلانی هست که باعث قبولی می شه ، شخصا فکر می کنم اگر خودت با برنامه مطالعه و تمرین پیش بری خیلی بهتر از کلاسی هست که رفتنش برات مقدور نیست .
خصوصا برای طراحی ، کلاس هرچقدر هم غنی باشه ، این شما هستی که باید با یاد داشتن یک سری اصول سرعت عمل بالا داشته باشی که این مورد جز با تمرین حاصل نمی شه
در هر صورت چه شاغل چه غیر شاغل ، اسم شما مهندس هست ، پس حداقل باید مقرارت ملی رو بخونی ، به همین دلیل خیلی زود شروع به مطالعه مقررات ملی کن ، از مباحث مهم شروع کن و هر مبحثی رو تستش رو بزن.
همینجا ، با بچه ها مشکلاتت رو مطرح و رفع کن
من مطمئنم وقتی تلاشت رو بکنی ، و خودت از معلوماتِ 1 مرداد94 نسبت به امروز 13 فروردین94 راضی باشی نتیجه آزمونت قبولی هست .
ان شا الله
موفق باشی
:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوست عزیز
به نظرم اصلا منطقی نیست که با این اعتماد به نفس شروع کنی!
خوب آخه دختر خوب این چه معنی داره شما هنوز شروع نکرده به تمرین و مطالعه بگی می ترسی قبول نشی؟
این ازمون آزمون مشکلی هست به این دلیل که نیمی از بچه ها تو بازار کار معماری نیستند ، و خیلی ها هم که هستند،اگر بخوایم واقعیت رو قبول کنیم درصد بالای حتی یک دور هم مقررات رو نخوندن،اما به نظرم اصلا دلیلی نمی شه دوره به دوره پول بیشتری بریزید به حساب موسسات با این توهم که فقط حضور در کلاس فلانی هست که باعث قبولی می شه ، شخصا فکر می کنم اگر خودت با برنامه مطالعه و تمرین پیش بری خیلی بهتر از کلاسی هست که رفتنش برات مقدور نیست .
خصوصا برای طراحی ، کلاس هرچقدر هم غنی باشه ، این شما هستی که باید با یاد داشتن یک سری اصول سرعت عمل بالا داشته باشی که این مورد جز با تمرین حاصل نمی شه
در هر صورت چه شاغل چه غیر شاغل ، اسم شما مهندس هست ، پس حداقل باید مقرارت ملی رو بخونی ، به همین دلیل خیلی زود شروع به مطالعه مقررات ملی کن ، از مباحث مهم شروع کن و هر مبحثی رو تستش رو بزن.
همینجا ، با بچه ها مشکلاتت رو مطرح و رفع کن
من مطمئنم وقتی تلاشت رو بکنی ، و خودت از معلوماتِ 1 مرداد94 نسبت به امروز 13 فروردین94 راضی باشی نتیجه آزمونت قبولی هست .
ان شا الله
موفق باشی
:gol:
در ادامه ی حرفای سمانه جانم، کلاس ب این درد میخوره ک شما تمرین کنی اونم زیاد، مدرس به عنوان یه راهنما درست و غلط بودنشو متذکر بشه و ی سری فوت و فن یاد بده
که اینم خودش خیلیه هاااااا
ولی حالا شوع کن شما

بالا