مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

باغ کیوی

باغ کیوی

سلام
من تو دوراهی موندم که باغ کیوی بزنم یا نه.
به نظر شما اینکار رو بکنم؟
یا اینکه گلخونه بزنم؟
کیوی کشت و برداشت چطوره؟
تو چند دوره بار میده و چقدر تو هر دوره میتونیم برداشت کنیم؟
:gol:

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام....به نظر من گلخونه بزن مث اینکه خیلی درامدش خوبه..

فائضه

عضو جدید
سلام ببخشید میگم کسی در مورد کشت بافت اندام های زایشی مطلب نداره؟

نقی1981

عضو جدید
شناسایی تخم گلها

شناسایی تخم گلها

باسلام خدمت دوستان .. من عکس :surprised:چند تا تخم گل میذارم دوستانی که اطلاعاتی دارن .اگر میشه لطف کنن و بگن تخمها مربوط به چه گلی هستش . از اونجایی که سواد باغبانی وگل شناسی من ضعیفه خواهش میکنم کمکم کنید میخوام این تخمها رو بکارم . اما باید شرایط مناسب کاشت و ورشدش رو بدونم.1.jpg2.jpg

آخرین ویرایش:

elahe84

عضو جدید
سئوال در مورد کاشت صیفی جات

سئوال در مورد کاشت صیفی جات

سلام من اطلاعات در مورد کاشت صیفی جات می خوام، در مورد نحوه کاشت و اینکه زمین به چه صورت برای هر کدوم از صیفی جات آماده بشه، ممنون می شم از راهنماییتون

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام من اطلاعات در مورد کاشت صیفی جات می خوام، در مورد نحوه کاشت و اینکه زمین به چه صورت برای هر کدوم از صیفی جات آماده بشه، ممنون می شم از راهنماییتون

اگه بخواین که دقیقتر بچه ها به شما کمک کنن نوع صیفی رو که قصد دارید در خصوص کشتش اطلاعاتی به دست بیارین بفرمایین...والا چیزی جز کلیات بی کاربرد نصیبتون نمیشه.

ramin43

عضو جدید
با عرض سلام و احترام
خواهشمندم راهنمایی فرمایید به جهت زیبا سازی در فضای بین درختان باغ از چه گیاهانی و در چه زمانی میشود استفاده کرد که هم به درختان میوه آسیب نرساند و هم امکان ایجاد فرش سبز در فضای باغ مهیا گردد . خواهشمندم روش کاشت را توضیح فرمایید. منطقه باغ آبسرد دماوند میباشد .
با کمال تشکر و سپاس

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
با عرض سلام و احترام
خواهشمندم راهنمایی فرمایید به جهت زیبا سازی در فضای بین درختان باغ از چه گیاهانی و در چه زمانی میشود استفاده کرد که هم به درختان میوه آسیب نرساند و هم امکان ایجاد فرش سبز در فضای باغ مهیا گردد . خواهشمندم روش کاشت را توضیح فرمایید. منطقه باغ آبسرد دماوند میباشد .
با کمال تشکر و سپاس
سلام...شما اگه بتونيد از گياهاني كه ريشه هاي كوتاه دارند مثل سبزيجات استفاده كنيد به نظرم مناسبتر باشه چون كمتر به بافت خاك آسيب ميرسه و درختان با كمبود عناصر غذايي مواجه نميشن.....همينطور گياهاني كه شهدزا باشند ...مثل شويد..يا اسطوخدوس...به اين صورت ميتونيد با جلب زنبورهاي شكارگر هم براي دفع آفات كمك بگيريد..
البته اين فقط يه نظر شخصيه هاااا...

mesm

عضو جدید
سلام خدمت تمامی علاقه مندان به کشاورزی ومهندسین عزیز - در منطقه رودهن در کنار درختان میوه چه نوع گلی میتوان کاشت که بیش ا ز یکبار در هفته به آب احتیاج نداشته باشد

مارجين

کاربر ممتاز
سلام خدمت تمامی علاقه مندان به کشاورزی ومهندسین عزیز - در منطقه رودهن در کنار درختان میوه چه نوع گلی میتوان کاشت که بیش ا ز یکبار در هفته به آب احتیاج نداشته باشد

سلام
مشخصا كنار درختان يا زير درختان؟
آخه گياهي كه احتياج به آبياري يك بار در هفته داشته باشه حتما احتياج به نور زيادي هم داره...مثلا شما ميتوانيد از كاشت اسطوخدوس يا رزماري استفاده كنيد...كه نياز آبي بالايي ندارند اما احتياج به نور فراواني دارند.

mesm

عضو جدید
سلام - منظور من فضای باز و خالی در کنار درختان با فاصله میباشد. و از نظر نور مشکلی ندارم هدف برای زیبا سازی وپر کردن فضا های خالی با گلها و گیاهان و درختچه ها میباشد . ممنون میشم اگه یه لیست پیشنهاد کنید

مارجين

کاربر ممتاز
سلام - منظور من فضای باز و خالی در کنار درختان با فاصله میباشد. و از نظر نور مشکلی ندارم هدف برای زیبا سازی وپر کردن فضا های خالی با گلها و گیاهان و درختچه ها میباشد . ممنون میشم اگه یه لیست پیشنهاد کنید

خب در اين صورت ميتونيد زعفران كشت كنيد ...البته اگه رطوبت و بارندگي زيادي نداشته باشيد...هم زيباست هم صرفه اقتصادي داره...
در غير اينصورت از همون گزينه رزماري يا استطوخدوس هم ميتونيد بهره ببريد...
يه سوال؟ قصد شما از اين كشت چيه؟ زيبايي صرف ؟يا بهره اقتصادي ؟ يا پوشش گياهي؟؟؟

mesm

عضو جدید
صرفا زیبائی و پو شش گیاهی من به فکر گیاهانی مانند مارگاریت - ابریشم مصری و از این قبیل هستم البته نمیدونم با این شرایط ساز گار هستند یا خیر . اگر امکان داره تو این واریته به من پیشنهاد بدید . بازم ممنون بابت وقت گذاشتن
خب در اين صورت ميتونيد زعفران كشت كنيد ...البته اگه رطوبت و بارندگي زيادي نداشته باشيد...هم زيباست هم صرفه اقتصادي داره...
در غير اينصورت از همون گزينه رزماري يا استطوخدوس هم ميتونيد بهره ببريد...
يه سوال؟ قصد شما از اين كشت چيه؟ زيبايي صرف ؟يا بهره اقتصادي ؟ يا پوشش گياهي؟؟؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز
صرفا زیبائی و پو شش گیاهی من به فکر گیاهانی مانند مارگاریت - ابریشم مصری و از این قبیل هستم البته نمیدونم با این شرایط ساز گار هستند یا خیر . اگر امکان داره تو این واریته به من پیشنهاد بدید . بازم ممنون بابت وقت گذاشتن

از این گیاهان میتونی استفاده کنی

مروارید درختی - به ژاپنی - گل رز - رعنای زیبا - گل جعفری - اقاقیا - پاپیتال - زرشک -

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام عزیزم. فکر کنم دچار کمبود ماده ی مُغذی شده و یا اینکه به موقع و صحیح رسیدگی نکردی.
به این تاپیک هم مراجعه کنی زودتر به جواب می رسی.

کلیک

juni

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
سلام دوستان
من دیروز یه گل سرخس داشتم خاستم بوتهاشو تقسیم کنم توی چنتا گلدون و این کارو هم کردم
امروز که نگاهشون کردم دیدم برگهایی که جوون هستن دارن پژمرده میشن. میترسم خشک بشن.
بنظرتون چرا اینجور شده؟
درضمن اگه بخوام سرخسم مثل عکس پایین پر بشه باید چیکار کنم؟
ممنون از راهنماییتون

نحوه اصلیه تکثیر سرخس با پاجوشه (ساقه های رونده ریشه زا )........البته با هاگ هم میشه....
اگه پا جوش ها رو توی گلدون کاشته باشی صبر کن شاید درست شدن...
اگه پژمرده موندن ممکنه خاکش مواد غذایی کافی نداشته باشه.....
سرخس برا اینکه مثل این عکس پر بشه باید بزرگ بشه...رشد کنه....
به آب زیادی هم نیاز داره...رطوبت دوسته....زیاد بهش آب بده.......اما رو برگ هاش آب نریز......
مراقب باش گلدون زهکش داشته باشه که بیماری قارچی نگیره..
تو دمای 18 تا 20 درجه نگهش دار...
بهش کود مایع هم بدی که دیگه عالی میشه.....:gol:

مبینا

کاربر فعال
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان
من یک سری اطلاعات راجع به خشک کردن میوه ها ودرجه خشک کردن ورطوبت موجود احتیاج دارم کسی میتونه بهم کمک کنه :D

TeenArcher

عضو جدید
شناسایی یه گیاه

شناسایی یه گیاه

سلام دوستان
کسی میدونه این چه گیاهیه؟

04012007014.jpg
04012007015.jpg

پیشاپیش تشکر

mohsen_blid

عضو جدید
مشکل خشک شدن گل رز زرد

مشکل خشک شدن گل رز زرد

19042014386.jpg
19042014387.jpg

سلام دوستان من چهار روز پیش رفتم چهار تا گل خریدم که یکیش همین گل رز زرد هست اولش خیلی سر حال بود وقتی به باغچه انتقالش دادم کم کم برگاش و مخصوصا گلش داره خشک میشه
نمی دونم چرا ابیاری می کنم مستقیم روبروی خورشید هست دیروز و امروز بارون زیاد اومد و دیشب که بارون شدید اومد امروز وضعش بیریخت تر شد و بیشتر شد نمی دونم اصلا ربطی داره یا نه
اما نمی خوام گل از بین بره امروز کود هم خرید و در اب حل کردم و بهش اضافه کردم البته باید منتظر بشم تا ببینم جواب میده یا نه اما داره این بلا سرش میاد
لطفا راهنماییم کنید
نکته من گل رز معطر صورتی هم گرفتم ولی این بلا سرش هنوز نیومده نمی دونم چرا
http://upload7.ir/viewer.php?file=22911550050931496365.jpg

pipino

عضو جدید
سلام
سال نو مبارک باشه خانم مهندس
خوب هستین انشاالله
من یه مقاله لاتین خواستم در باره اثر تنش خشکی بروی خیار.
اگه زحمت نمیشه لطف کنین راهنمایی بفرمایید.

mohsen_blid

عضو جدید
من تست خاک انجام دادم تقریبا 70 درصد خاک باغچه شنی هست و می خوام خاک رسی بهش اضافه کنم
فکر می کنم مشکلش این باشه
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

meysam_sky

عضو جدید
ممنون از پاسخ هاتون
این که گفتم پژمرده شده مربوط به روز دومی بود که به چنتا گلدون تکثیرش کردم.
الان هم اوضاع خوبی نداره
امیدوارم دوباره جون بگیره

farzaneh_77

عضو جدید
سلام دوستان مطالبی در مورد موج شکن ها میخواستم ممنون میشم کمکم کنید (مخصوصا اگه پاورپوینت باشه)

• Like
واکنش ها: n30e