مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.
خیار کاشته شده داری بوته ها وبرگهای بزرگی هستش اما باردهی ان کم می باشد میخواستم دلیلش را بدانم.

رشد زیاد بوته ها و عدم باردهی ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه
آبیاری شما چگونه هست ؟
آیا کود هم استفاده کرده اید و چه نوع کودهایی
خیارهای کاشته شده گلخانه ای هست و یا فضای باز ؟
توی گلدان هست ؟ توی باغچه هست ؟ توی گلخانه هست ؟ توی زمین باز هست ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.
خیار کاشته شده داری بوته ها وبرگهای بزرگی هستش اما باردهی ان کم می باشد میخواستم دلیلش را بدانم.

دو دلیل داره :
1- آبیاری بیش ازحد.
2- نوعی آفت گیاهی که گیاه رشد افراطی و بی ثمر میکنه.
.
.
.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

eghlimaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیز

اگه کسی تکست یا مقاله و یا ... راجع به اثرات زیست محیطی زهکشی و راه های کاهشش داره ممنون میشم در اختیار منم بذاره.

ضمنا عید همگی مبارک.

• Like
واکنش ها: n30e

ab 84

عضو جدید
excel لطفا کمممممممممممک

excel لطفا کمممممممممممک

سلام
بچه ها من چطور درجه دقیقه ثانیه رو تو اکسل به درجه تبدیل کنم؟
مثلا:
طول جغرافيايي
"45 '31 46°‏

یک راه حل کوتاه میخوام

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
مثلا:
طول جغرافيايي
"45 '31 46°‏

یک راه حل کوتاه میخوام

سلام. تابع خاصي به نظرم نمياد. تا حالا تو اكسل نديدم ولي ميگردم اگه چيزي پيدا كردم خبر ميدم
شما هم خيلي خودتو اذيت نكن. كار خيلي راحتيه. نياز به فرمول خاصي هم نيست

يك نمونه برات ميذارم. اميدوارم مفيد باشه

پیوست ها

• degree.rar
    6.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
مثلا:
طول جغرافيايي
"45 '31 46°‏

یک راه حل کوتاه میخوام

يك راه ساده تر هم پيدا كردم
كافيه شما در يك سلول درجه مورد نظرتون رو بصورت ساعت و دقيقه و ثانيه وارد كنيد. يعني اينطوري
کد:
46:31:45
حالا تو سلولي كه ميخواين درجه مورد نظر رو بنويسيد كافيه اين سلول رو در 24 ضرب كنيد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اينم برعكسش. يعني درجه داريم ميخوايم به دقيقه و ثانيه تبديلش كنيم

کد:
=INT(A1)&":"&INT((A1-INT(A1))*60)&":"&(A1-INT(A1)-INT((A1-INT(INT(A1)))*60)/60)*3600

ab 84

عضو جدید
بچه ها ممنونم از کمکتون.
خودم هم یه راه پیدا کردم چون داده هام زیادن و همه به صورت مثلا22-32-16 هستند از اون راه استفاده کردم.

براتون میزارم شاید روزی به درد بخوره

:cry::cry::cry::cry: هرکاری میکنم آپلود نمیشه.فکرکنم قاطی کرده

بعدا دوباره میذارم;)

حسین جوهری

عضو جدید
نمونه پروژه اجرا شده لازم دارم

نمونه پروژه اجرا شده لازم دارم

با سلام خدمت دوستان یه نمونه پروژه اجرا شده در مورد طراحی ابیاری تحت فشار قطره ای برای باغات جهت اطلاعات بیشتر اگه داشتید ممنون میشم:w08:

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان یه نمونه پروژه اجرا شده در مورد طراحی ابیاری تحت فشار قطره ای برای باغات جهت اطلاعات بیشتر اگه داشتید ممنون میشم:w08:

سلام دوست عزیز
این پروژه کارشناسی خودم برای درس آبیاری تحت فشار بود

امیدوارم بدردت بخوره
:)

مشاهده پیوست word & pdf.zip

پیوست ها

• به نام خدا.pdf
    751.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

BOROAMOO

عضو جدید
سلام
من یه مطلب کامل راجع به انواع کود(شیمیای ، ارگانیک، حیوانی ، گیاهی ، تاثیراتشون، مزایا و معایبشون، موارد مصرفشون و ....)
میخوام
با تشکر

didar_2026

عضو جدید
هرس درخت هلو

هرس درخت هلو

با سلام خدمت دوستان.
میخواستم بدونم هرس درخت هلو به چه شکلی و چه زمانی باید صورت بگیرد؟ لطفا به صورت کامل توضیح دهید.برای درختان چند ساله میخوام که تا به حال هرس کلی نشده و چون هر سال شاخه یکساله تولید نمیشد محصولی هم نمیده.
لطفا به صورت کامل زمان و نحوه ی هرس را توضیح دهید.

masoud69

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
اگه کسی در زمینه بستن گزارش هیدرولوژی مثل بازسازی داده ها ، کار با gis تجربه ای داره لطفا به اشتراک بذاره تا همه استفاده کنن.
ممنون
اولین سوال رو من میپرسم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه
1) چطور میتونیم با استفاده از میانگین متحرک دوره های ترسالی و خشک سالی رو مشخص کنیم؟
2)چگونه با استفاده از gis میتونیم بارندگی متوسط یک ایستگاه رو بدست بیاریم؟

سلام دوست عزیز
برای بدست اوردن میانگین بارندگی با gisباید چند تا کار رو انجام بدی
1-اول باید توی اکسل از روی داده های بارندگی و ارتفاع ایستگاه ها رابطه ی گرادیان این دو رو بدست بیاری (که خودش جند مرحله است kنکاتی داره مثل حذف ایستگاه های اضافی،...)
2-بعد در gis اول ار روی دادههای ارتفاعی نقشه ی dem در ست می کنی
3-از spatial analisis باید raster calcaulat را انتخاب کنیددر پنجره ی باز شده روی dem ایجاد شده دبل کلیک کنید بعد evaluate را بزنیدتایک calculation ایجاد شود
4- دوباره به raster calculator بروید این دفعه معا دله ی گرادیانی را که بدست آورده بودید وارد کنید فقط به جایx باید روی calculatio ایجاد شده دبت کلیک نمایید (مثل0.032calculation+0.25)یک calculation جدید ایجاد می شود میانگین این لایه را اگر نگاه کنید همان میانگین بارندگی است

یک کم کلی گفتم اگه جایی رو گیر کردی بپرس تا بهت بگم ( البته اگه خودمم یاد داشتم)

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخوام درباره ای چاه کشاورزی کنفرانس بدم باید از چه چیز هایی تو پاور پونت استفاده کنم...
چی از چاه بگم بهتر و چطوری؟!
ممنون میشم راهنماییم کنید؟!

حسین جوهری

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید .درخت هلو و شلیل بخاطر اینکه هم درخت جوان بمانه و هم دارای میوه های مرغوب و درشت باشه باید همه ساله هرس بشه ،هرس ان طوری است که شاخه های داخل و قایم باید برداشته بشه تا هم شاخه های جانبی از هم باز بشه و قدرت شاخه زیاد شده و تحمل بار زیاد میوه را داشته باشه و بهترین زمان هرس اواخر بهمن ماه میباشد .

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخوام درباره ای چاه کشاورزی کنفرانس بدم باید از چه چیز هایی تو پاور پونت استفاده کنم...
خب شما باید بدونید در چه موردی از چاه میخواید صحبت کنید
میتونید در مورد مواردی مثل مجوز حفر چاه صحبت کنید یا موارد اجرایی مثل نحوه حفر، لوله گذاری، یا موارد کمی و کیفی مثل دبی آب استخراجی، کیفیت آب و یا موارد اجتماعی مثل افت سطح آب زیرزمینی ایجاد شده توسط چاههای منطقه و .....

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

در این زمینه میتونین به نشریه آبیاری و زهکشی در مورد چاهها مراجعه کنین.

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

باید مشخص کنی چه نوع چاهی میخوای بعضی چاه ها تغذیه ای هستن بعضیا استخراجی بعد نحوه حفر چاه انواع روش ها و...

حسین جوهری

عضو جدید
برای سرما دهی بذور درختان ،بهترین روش سرما دهی نگاهداشتن در ماسه مرطوب میباشد تا در زمان کاشت در زمین اصلی بکارند.به شرطی که حداقل مدت تعین شذه برای سرمادهی هرکدام از بذور درختان رعایت شود.مثلا بذر هلو را می توان در اوایل اذر ماه در ماسه قرار داد و تا اواخر اسفند ماه فرصت کاشت را دارید.موفق باشید

FIFA20

اخراجی موقت
سه ماه توی گلدونی به اندازه 2برابر هسته هلو بزاریم بزاریم توی یخچال؟؟؟؟ هسته زردآلو هم همینطوره؟؟
همینجوری بکاریم چی میشه؟؟

15111363

عضو جدید
مقاله

مقاله

سلام لطف كنيد 5 مقاله كامل فارسي با موضوع مشاركت جامعه درمديريت منابع آب و توسعه پايدار بفرستيد ممنون

• Like
واکنش ها: n30e