مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

**سمیرا**

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 2تا کتاب واسه درس دارم.یکی سازه های انتقال آب بیرامی و طراحی کانال های آبیاری امیر تکلدانی.واسه تست هم میخوام سازه های انتقال آب دیباگران (کیاسالاری) و مجموعه سوالات سازه های آبی تا سال 87 (2 جلد) رو بخرم. میشه راهنماییم کنین اینا خوبن یا نه؟واسه بقیه درسا خودتون کدوم کتابا رو خوندین؟
راستی سرفصل دروس رو از کجا میتونم گیر بیارم؟مثلا برای مکانیک خاک کدوم فصل هارو باید خونم؟و واسه بقیه درسا چی؟
سوالام زیاد شد, ببخشید!...
کتاب بیرامی نه ولی کتاب امیری عااااااااااااااالیه
منم خودم فقط کتاب امیری رو خوندم!!!
کتاب تست هم همون کیاسالاری رو باید چندین بار بخونی!
اون 2 جلد کتاب هم مال انتشارات پردازشه که حتما حتما باید خونده بشه!!!

**سمیرا**

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 2تا کتاب واسه درس دارم.یکی سازه های انتقال آب بیرامی و طراحی کانال های آبیاری امیر تکلدانی.واسه تست هم میخوام سازه های انتقال آب دیباگران (کیاسالاری) و مجموعه سوالات سازه های آبی تا سال 87 (2 جلد) رو بخرم. میشه راهنماییم کنین اینا خوبن یا نه؟واسه بقیه درسا خودتون کدوم کتابا رو خوندین؟
راستی سرفصل دروس رو از کجا میتونم گیر بیارم؟مثلا برای مکانیک خاک کدوم فصل هارو باید خونم؟و واسه بقیه درسا چی؟
سوالام زیاد شد, ببخشید!...
نگاه کنید اینکه کی چه کتابی رو بخونه بستگی به پایه علمی طرف و دانشگاش داره!
مثلا من تو درس سیالات علاوه بر اینکه کتاب امیرافشاری بچه های عمران رو خوندم جزوه ی استادم هم خیلی کمکم کرد!
یا ریاضی اگر پایه ی خوبی داری کیوان سیف کافیه و کتاب خالد احمد آلی هم میگن خوبه , 2 جلد داره که 1 جلدش درس داده 1 جلدش سوالای کنکورای سالای قبله , که من فقط جلد 2 شو داشتم!!
مکانیک خاک من امیرافشار خوندم اما تعریف کتاب گاج رو هم خیییییییییلی شنیدم!
باید تمام سرفصلای افشاری بجز فصل شیروانی خونده بشه!
زبان هم که اصلا نخوندم و تو کنکور سفید گذاشتم!
هیدرولوژی هم که کتاب علیزاده رو باید بخونی البته نه همش!

resident_mohsen

عضو جدید
نگاه کنید اینکه کی چه کتابی رو بخونه بستگی به پایه علمی طرف و دانشگاش داره!
مثلا من تو درس سیالات علاوه بر اینکه کتاب امیرافشاری بچه های عمران رو خوندم جزوه ی استادم هم خیلی کمکم کرد!
یا ریاضی اگر پایه ی خوبی داری کیوان سیف کافیه و کتاب خالد احمد آلی هم میگن خوبه , 2 جلد داره که 1 جلدش درس داده 1 جلدش سوالای کنکورای سالای قبله , که من فقط جلد 2 شو داشتم!!
مکانیک خاک من امیرافشار خوندم اما تعریف کتاب گاج رو هم خیییییییییلی شنیدم!
باید تمام سرفصلای افشاری بجز فصل شیروانی خونده بشه!
زبان هم که اصلا نخوندم و تو کنکور سفید گذاشتم!
هیدرولوژی هم که کتاب علیزاده رو باید بخونی البته نه همش!
ممنون ار راهنمایی ای که کردی دوست عزیز...
واسه هیدرولوژی چه کتاب تستی رو انتخاب کردین؟
خیلی دوس دارم امسال واسه ارشدم بازم بتونم از تجربه هات استفاده کنم...

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز

**سمیرا**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ار راهنمایی ای که کردی دوست عزیز...
واسه هیدرولوژی چه کتاب تستی رو انتخاب کردین؟
خیلی دوس دارم امسال واسه ارشدم بازم بتونم از تجربه هات استفاده کنم...
خواهش میکنم:smile:
2 تا کتاب هست مال انتشارات دیباگران
یکیش شکوهی یکیش داننده مهر:smile:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااام بچه ها
موز توی ایران توی فضای آزاد کشت میشه؟توی گلخونه چطور؟اگه هست در کدوم مناطق؟
ممنون

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااام بچه ها
موز توی ایران توی فضای آزاد کشت میشه؟توی گلخونه چطور؟اگه هست در کدوم مناطق؟
ممنون

سلامممممم

بله هم توی فضای باز کشت می شه هم گلخانه

مناطق جنوبی ایران موز در فضای باز کشت می شه . فکر کنم خوزستان و اینها باشه

توی گلخانه هم که قبلا در شمال کشور بود ، توی شیراز هم منطقه بید زرد گلخانه ای کشت می شد . :gol:

saeidbaye

عضو جدید
مخزن آب کشاورزی

مخزن آب کشاورزی

سلام دوستان
من سعید هستم و کارشناس ارشد الکترونیک می باشم نمی دونم از بد حادثه و یا چیز دیگه کنار کارهای مربوط به تخصصم در استان گلستان کشاورزی هم می کنم. زمینی 12 هکتاری یکپارچه با چاه آب ( دبی 10 لیتر در ثانیه) دارم زمینم حاشیه رودخانه است که حدود 9 ماه از سال آب دارد ( در تابستان دیگران از آب آن برای شالیکاری استفاده می کنند) با توجه به اینکه آب چاهم کم است می خواهم یک مخزن آب چند منظوره در سطح 5000 هزار متر مربع ایجاد کنم تا در مواقعی که امکان دارد آنرا با آب رودخانه و به طریق پمپاژ پر کنم و در تابستان از آب چاه به این منظور استفاد کنم و در موقع لزوم از آب ذخیره شده برای آبیاری مزرعه ام که معمولاٌ بعنوان کشت دوم در آن سویا می کارم استفاده کنم از کلیه دوستانی که در این زمینه تخصص دارند خواهش می کنم منو در این کار راهنمایی کنند ضمناٌ خاک مزرعه من کاملاٌ رسی است.:gol:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من سعید هستم و کارشناس ارشد الکترونیک می باشم نمی دونم از بد حادثه و یا چیز دیگه کنار کارهای مربوط به تخصصم در استان گلستان کشاورزی هم می کنم. زمینی 12 هکتاری یکپارچه با چاه آب ( دبی 10 لیتر در ثانیه) دارم زمینم حاشیه رودخانه است که حدود 9 ماه از سال آب دارد ( در تابستان دیگران از آب آن برای شالیکاری استفاده می کنند) با توجه به اینکه آب چاهم کم است می خواهم یک مخزن آب چند منظوره در سطح 5000 هزار متر مربع ایجاد کنم تا در مواقعی که امکان دارد آنرا با آب رودخانه و به طریق پمپاژ پر کنم و در تابستان از آب چاه به این منظور استفاد کنم و در موقع لزوم از آب ذخیره شده برای آبیاری مزرعه ام که معمولاٌ بعنوان کشت دوم در آن سویا می کارم استفاده کنم از کلیه دوستانی که در این زمینه تخصص دارند خواهش می کنم منو در این کار راهنمایی کنند ضمناٌ خاک مزرعه من کاملاٌ رسی است.:gol:

سلام دوست عزیز الان سوال شما دقیقا چیه ؟

saeidbaye

عضو جدید
سلام
سئوال اول آیا این کار منطقی است؟
سئوال دو در این سطح چه حجم بهینه ای می توانم ایجاد کنم؟ برای مزرعه و کشت مفروض حجم مخزن چقدر باشد؟
- هزینه تقریبی؟
- نکات فنی مثل شیب دیواره ضخامت دیواره و ...

ZeinabA

عضو جدید
اتفاقا روش خوبيه.
استفاده از مخزن به هر حال خيلي بهتر از اينه كه آب را مستقيم از چاه پمپاژ يا لوله كشي استفاده كنيد. و اما درباره طراحي ....

اين 5000 مترمربع سطح زير كشتتونه؟

saeidbaye

عضو جدید
سلام ممنون از اظهار نظرتون مساحت زیر کشت دوازده هکتار( 120000 متر ) و این 5000 متر سطحی است که برای ایجاد مخزن در نظر گرفته ام

honi

کاربر فعال
من نرم افزار surfer رو لازم دارم هرکس کمکم کنه ممنون میشم;)

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااام بچه ها اسم این گل چیه؟و کی میدونه چش شده؟لکه های قهوای زده!و شرایط نگهداریش چه جوریه؟ممنون

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها یادم رفت بگم کسی میتونه بگه چرا برگای دیگه سبز و کوچیک شدن؟:gol:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها گلام (حنا-پروانش-بگونیا-توت فرنگی کنه گرفته و شفلرا و ختمی شته و ناز یخی شپشک آردالود )
اینم سمی هست که امروز خریدم گفتم کنه کش میخوام اینو داد و بعد گفتم شته هم میکشه گفت آره روش نوشته حشره کش هم هست.اینو برای همه ی گزینه های بالا میشه بزنم دیگه؟نوشته بود از دستکش-ماسک-عینک-لباس مخصوص استفاده بشه!عینک چی؟بعد به نظر شما چه نکاتی رو رعایت کنم؟روش طریقه مصرف و اینکه چندروز یک بار و اینکه چقد بزنم ننوشته!اینا رو هم لطفا راهنمایی کنید.ممنونم

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی اینو تو چقد آب حل کنم؟باید گیاها رو خیس کنم بعد بزنم؟اسپری کنم رو آفتها؟به خاکم بزنم؟تا چند وقت بعد از سم پاشی بگم کسی نزدیک نشه؟خب وقتی سم پاشی کردم تو هوا ی حیاط پخش بشه بد نیست؟چکار کنم گنجشک یا گربه یه وقت نیاد از گلا بخوره بمیره؟گلام با توجه به اینکه تو آپارتمان نگه میدارم اگه زیر آفتاب باشن نمیمیرن؟

sahar 87

عضو جدید
salam bacheha......mikhastam bebinam soalate arshade sarasari az sale 76 ta 83 male sazaro ki dare?......komakam kunin vagan mamnun misham:)

sahar 87

عضو جدید
SAgoloun.

be zabune ma yani merci....;)

ama man male in 5 salo daram fagat mikham az 78 ham dashte basham ta nemone soale ziyadtari dashte basham:)

sahar 87

عضو جدید
hata to net ham gashtam ama peyda nakardam....nemikhamam ketabe majmo e soalate saze ro bekharam chun vageyatesh ketabesh dige mojod nist:-"[]

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله کتابشو از کتابخونه میشه پیدا کرد