مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

GS-gharoon

عضو جدید
ممنون . فقط فهمیدم که blue water, green water چین. اما توضیح زیادی نداده. من درباره تمام آب ها اطلاعات نیاز دارم که بدونم هر کدوم به چه معنا هستند و در کجا کاربرد دارند .
green water , blue water , gray water , black water

دوست عزیز
من سرچ کردم برای آب سبز ( روش آماده کردن آب سبز green water محتوی infusoria برای تغذيه لاروها ) دانلود کردم ، ولی دقیقا نمیدونم تو چه زمینه ایی موضوع مقاله شما.
این مقاله زیر هم دانلود کن ببین میتونه کمکتون بکنه.

تخمین آب آبی و آب سبز با استفاده از مدل SWAT

تو این مقاله هم توضیح داده درباره آب سبز و ...

مقاله درباره آب زیرزمینی و منابع آبی

امیدوارم کمکت کنه.

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
ببخشيد اما شما بجاي اينكه از surfer يا Autodesk land desktop استفاده كنيد مي تونيد از نرم افزار civil3d استفاده كنيد.يك نرم افزار ميشه گفت جامع هست. براي كارهاي هيدرولوژي ‘ تسطيح ‘ تفكيك ‘ ترسيم پروفيل طولي‘ gis ‘ نقشه برداري و surface(ايجاد سطح ‘ منحني تراز ها ‘ مثلث بندي ‘ محاسبه حجم خاكبرداري و خاكريزي) ترسيم مسير و انواع قوس هاو... استفاده ميشه.
يك نرم افزار ديگه هم هست به نام لول كد كه فقط براي طراحي صفحات تسطيح به كار ميره.

سلام
نرم افزار Autodesk land desktop نزیدیک به 3 گیگ حجم داره ، همینطور civil3d نزیک به چهار گیگ،و سادگی نرم افزار های مثل Surfer ندارند.البته ما تو تاپیک دانلود نرم افزار توصیه به دوستان نمیکنیم کدوم نرم افزار و دانلود کنند،بر حسب نیاز و اطلاعاتی که خودشون دارند ما هم سعی میکنیم نرم افزار ها یکه حجمی منطقی با سرعت های ما داره واسه دانلود بذاریم ،موضوع دیگه اینکه نرم افزار هاییکه تا حالا تو تاپیک قرار دادم همگی از کتاب نرم افزار های مهندسی آب (نوپردازان ) به عنوان مرجع و منبع استفاده کردیم ، حالا باید با مدیران تالار صحبتی بکنم که اکه نیاز شد یک تاپیک درباره بحث و تجربه درباره ی نرم افزار های مختلف باز کنیم ، دوستان میتونن نست به تجاربی که دارند از کار با نرم افزار های مختلف تجاربشونو در اختیار همگی قرار بدند،که حتما این خیلی کمک میکنه به پیشرفت علمی تالارمون.
ممنون از شما

mahditx

عضو جدید
مهسا خانم من مهدي تويسركانيان (mahdi.tus@gmail.com) دانشجوي ترم اخر ارشد مهندسي آب از اين نرم افزار هر نوع اطلاعاتيرميخوام

مهسا خانم من مهدي تويسركانيان (mahdi.tus@gmail.com) دانشجوي ترم اخر ارشد مهندسي آب از اين نرم افزار هر نوع اطلاعاتيرميخوام

سلام .
یادمه که پارسال توی سمینار آبیاری و کاهش تبخیر یه مقاله با عنوان معرفی این نرم افزار ارایه شد. دهمین سمینار آبیاری و کاهش تبخیر بود
من کتاب چکیده ها را دارم اما سی دی کامل مقاله ها را به کسی دادم اگه به کارتون میاد این مقاله و اینکه خودتون موفق به دریافت کامل مقاله
نشدید حتما خبرم کنید. موفق باشید.
مهسا خانم من مهدي تويسركانيان (mahdi.tus@gmail.com) دانشجوي ترم اخر ارشد مهندسي آب از اين نرم افزار هر نوع اطلاعاتيرميخوام . اميدوارم كه بتونم لطفت رو جبران كنم كاري داشته در خدمتتم و مهساخانم من موضوع پايانامم هم همينه اگه كمك كني ازت بينهايت سپاس گزارم
با تشكر از شما مهدي تويسركانيان

reza_197

عضو جدید
سلام امروز می خوام یه چیزی بپرسم که بنویسینش بپای بیسوادیم. ایا من اجازه دارم از شن وماسه کنار دریا استفاده کنم واسه گل و گیاهام یا شوره و خوب نیست؟:whistle:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام امروز می خوام یه چیزی بپرسم که بنویسینش بپای بیسوادیم. ایا من اجازه دارم از شن وماسه کنار دریا استفاده کنم واسه گل و گیاهام یا شوره و خوب نیست؟:whistle:

نوچ بهیچ وجه شن و ماسه فقط باید مربوط به منطقه رودخونه ای و اب شیرین باشه

reza_197

عضو جدید
ممنونم. به نظرت دکمه تشکر کجا غیبش زده؟ من یه گندمی دیدم خونه دوستم که نمی دونم به خاطر چی این بخت برگشته سفید شده .تمام برگا سفیده سفیدن تازه تو حیاطم بوده تو سایه .برگای جدیدم سفید در مییان؟:surprised: راستی می دونی کجای این فروم من می تونم با انواع خاکها اشنا بشم؟؟؟

آخرین ویرایش:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم. به نظرت دکمه تشکر کجا غیبش زده؟ من یه گندمی دیدم خونه دوستم که نمی دونم به خاطر چی این بخت برگشته سفید شده .تمام برگا سفیده سفیدن تازه تو حیاطم بوده تو سایه .برگای جدیدم سفید در مییان؟:surprised: راستی می دونی کجای این فروم من می تونم با انواع خاکها اشنا بشم؟؟؟

نمیدونم والا دکمه تشکراتم منم نیستش
گاهی این اتفاق تو گیاهان ابلق می افته منم برام پیش اومده مثلا من پاندانوس داشتم یه مدت برگاش کاملا سفید شد و برگ جدید تولید میکرد ولی بعدش درست شد البته خیلی طول کشید و علت منطقی و علمی براش پیدا نکردم....متوجه نشدم این برگهای بدون کلروفیل چجوری تغذیه میکنن؟؟؟اصلا این کلروفیل ها چی شدن؟؟؟

بخش خاک شناسی سر بزنید امیدوارم مطالب خوبی گیرتون بیاد البته بادی متخصصش کمکت کنه
البته اگر سوال جزی در مورد خاک درای همین جا بپرس بچه ها لطف میکنن جواب میدن

موفق باشی

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
راستی می دونی کجای این فروم من می تونم با انواع خاکها اشنا بشم؟؟؟

تو بخش خاکشناسی بگرد اگه گیرت نیومد تو تاپیک درخواست مطالب خاکشناسی عنوان کن تا جواب بگیری...

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام...
اگه اینجا کسی هست که توی درس سازه‌های آبی قوی هست، خواهش میکنم اگه میتونه این دو تا سوال رو حل کنه؛ یه جمعی رو از نگرانی در بیاره...!!!
متاسفانه خودم نتونستم کامل حل کنم.
قبلاً ازتون تشکر می کنم...

مشاهده پیوست 42418http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

آقا جوابشو پیدا کردم شماره تلفنت و نداشتم به بچه ها دادم گفتم دستت برسونن.موفق باشی

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
SCAN0090.jpg

پیوست ها

• SCAN0091.jpg
    SCAN0091.jpg
    31.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نرم افزار Autodesk land desktop نزیدیک به 3 گیگ حجم داره ، همینطور civil3d نزیک به چهار گیگ،و سادگی نرم افزار های مثل Surfer ندارند.البته ما تو تاپیک دانلود نرم افزار توصیه به دوستان نمیکنیم کدوم نرم افزار و دانلود کنند،بر حسب نیاز و اطلاعاتی که خودشون دارند ما هم سعی میکنیم نرم افزار ها یکه حجمی منطقی با سرعت های ما داره واسه دانلود بذاریم ،موضوع دیگه اینکه نرم افزار هاییکه تا حالا تو تاپیک قرار دادم همگی از کتاب نرم افزار های مهندسی آب (نوپردازان ) به عنوان مرجع و منبع استفاده کردیم ، حالا باید با مدیران تالار صحبتی بکنم که اکه نیاز شد یک تاپیک درباره بحث و تجربه درباره ی نرم افزار های مختلف باز کنیم ، دوستان میتونن نست به تجاربی که دارند از کار با نرم افزار های مختلف تجاربشونو در اختیار همگی قرار بدند،که حتما این خیلی کمک میکنه به پیشرفت علمی تالارمون.
ممنون از شما

من که موافقم میتونید سینا جان شما یا یکی از این دوستا تاپیک رو با عنوان مناسب ایجاد کنند و پست اول قوانین رو بگن بعد اطلاع بدید تا مهمش کنم موفق باشید

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی آخرین ورژن PMWIN بدون محدودیت میدونه از کجا باید پیدا کرد

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من که موافقم میتونید سینا جان شما یا یکی از این دوستا تاپیک رو با عنوان مناسب ایجاد کنند و پست اول قوانین رو بگن بعد اطلاع بدید تا مهمش کنم موفق باشید

چشم خانم مدیر فردا حتما ترتیبشو میدم

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان کسی آخرین ورژن PMWIN بدون محدودیت میدونه از کجا باید پیدا کرد

مشکل همین بدون محدودیتشه الان یه سرچ که کردم تقریبا همه از سایت مادر نرم افزار لینک گذاشته بودند، حالا فردا دقیق تر سرچ میکنم ببینم جواب میده یا که نه .

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل همین بدون محدودیتشه الان یه سرچ که کردم تقریبا همه از سایت مادر نرم افزار لینک گذاشته بودند، حالا فردا دقیق تر سرچ میکنم ببینم جواب میده یا که نه .
فدات شم
ببینم چیکار میکنی:gol:

soil87

عضو جدید
با سلام
اگه میشه یه جزوه ی آبیاری عمومی کامل واسه دانلود قرار بدین
با تشکر

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
اگه میشه یه جزوه ی آبیاری عمومی کامل واسه دانلود قرار بدین
با تشکر
دوست عزیز ای کاش میدونستم رشته ات چیه
در مجموع کتاب آبیاری عمومی تو نت میتونم بگم خیلی کمه،خیلی جستجو کردم.

یکی این جزوه 36 صفحه ایی که لینکشو قرار دادم گذاشتم برات

دانلود جزوه آبیاری عمومی

با توجه به سرفصل های درست میتونی از این کتاب هم استفاده کنی حجم کمی داره و حاوی مطالب خیلی مفیدی است از انتشارات معتبر کمیته ملی آبیاری و زهکشی .

امیدوارم برات مفید باشه.
موفق باشی:gol:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فدات شم
ببینم چیکار میکنی:gol:

خیلی گشتم خستم کرد، چیزی پیدا نکردم،هم تو سایت های ایرانی هم خارجی.:wallbash::wallbash::wallbash:
فکر میکنم تنها چاره یی که داری اینکه یک نرم افزار مشابه پیدا کنی که کارایی که می خوای داشته باشه.:w06:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
خیلی گشتم خستم کرد، چیزی پیدا نکردم،هم تو سایت های ایرانی هم خارجی.:wallbash::wallbash::wallbash:
فکر میکنم تنها چاره یی که داری اینکه یک نرم افزار مشابه پیدا کنی که کارایی که می خوای داشته باشه.:w06:

خسته نباشی دلاور... بزن روشن شی!
چاییه!

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرمنده کردی داداش:gol::gol:
مرسی
روش سرچت چجوریه تا خودم هم تلاشمو بکنم:redface:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شرمنده کردی داداش:gol::gol:
مرسی
روش سرچت چجوریه تا خودم هم تلاشمو بکنم:redface:

فکر نمیکنم موفق بشی حالا تلاشتو بکن

من هم اسم نرم افزار فارسی سرچ کردم بعذ کرک بهش اصافه کردم بعد سریال نامبر

هر سایتی هم که بود رفتم لینک خود سایتش بود که اونم جواب نمیداد انگلیسی هم مثل بالا سرچ کردم همه هم تو گوگول با شروط سرچ گوگول انجام دادم