مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
کسی علامتهای اختصاری کاربری اراضی رو میدونه؟
مثلا DF FO IF Range
تو نقشه چه معنی میده؟
البته اینو بگم که کاربری از نوع کشاورزیه.
سلام دوست عزیز
نقشه کاربری اراضی را زمانی ازش استفاده می کنند که می خواند بدونند چه استفاده از زمین میشه کرد
کشت آبی رو باIRنشون میدند که رنگش توی عکس های هوایی تیرست و در مناطق پست ،کنار شهرها و رود خانه ها قرار داره
کشت دیم با DFنشون میدند در دامنه ها دیده میشه رنگش از کشت آب روشن تر هست
مناطق مسکونی رو با uنشون میدند و رنگش تیرست توی نقشه ها رنگش سیاه هست
باغ: رو با Gنشون میدند و رنگش تیرست و در کنار شهر و کشت آبی می بینی و به صورت منظم(عکس هوایی)
مرداب و باتلاق در کل آب راکد در نقشه هوایی به صورت یه لکه سیاه می ببینی و در نقشه کاربری اراضی رنگ سفید با Maنشون می دند
رخنمون سنگی توی عکس های هوایی براق و شفاف و ددر قله هاست باRcنشون می دند
مرتع با Raو قنات با نقاط سفید در کنار هم نشون میدند
سعی کردم هر چی یادم بود و بلد بودم بگم و یه چیز دیگه رنگشون توی نقشه کاربری اراضی می خواستی یا نقشه هوایی؟(البته فکر کنم همون کاربری منظورت بود اگه رنگی رو می خوای بگو که بگم البته اگه بلد باشم:D

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
نقشه کاربری اراضی را زمانی ازش استفاده می کنند که می خواند بدونند چه استفاده از زمین میشه کرد
کشت آبی رو باIRنشون میدند که رنگش توی عکس های هوایی تیرست و در مناطق پست ،کنار شهرها و رود خانه ها قرار داره
کشت دیم با DFنشون میدند در دامنه ها دیده میشه رنگش از کشت آب روشن تر هست
مناطق مسکونی رو با uنشون میدند و رنگش تیرست توی نقشه ها رنگش سیاه هست
باغ: رو با Gنشون میدند و رنگش تیرست و در کنار شهر و کشت آبی می بینی و به صورت منظم(عکس هوایی)
مرداب و باتلاق در کل آب راکد در نقشه هوایی به صورت یه لکه سیاه می ببینی و در نقشه کاربری اراضی رنگ سفید با Maنشون می دند
رخنمون سنگی توی عکس های هوایی براق و شفاف و ددر قله هاست باRcنشون می دند
مرتع با Raو قنات با نقاط سفید در کنار هم نشون میدند
سعی کردم هر چی یادم بود و بلد بودم بگم و یه چیز دیگه رنگشون توی نقشه کاربری اراضی می خواستی یا نقشه هوایی؟(البته فکر کنم همون کاربری منظورت بود اگه رنگی رو می خوای بگو که بگم البته اگه بلد باشم:D
مرسی عزیزم خیلی گلی.
حالا مطمئنی اینایی که گفتی درسته چون من میخوام ازشون تو بدست آوردن شماره منحنی رواناب استفاده کنم.
عکس هواییشو ندیدم همون کاربری رو دارم.
اینطور که معلومه range مرتع و DF کشت دیم میشه.
گلم معنی FO و IF رو نمیدونی؟

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم خیلی گلی.
حالا مطمئنی اینایی که گفتی درسته چون من میخوام ازشون تو بدست آوردن شماره منحنی رواناب استفاده کنم.
عکس هواییشو ندیدم همون کاربری رو دارم.
اینطور که معلومه range مرتع و DF کشت دیم میشه.
گلم معنی FO و IF رو نمیدونی؟
خواهش می کنم
fo رو نمی دونم باید بپرسم ولی IFهمون کشت آبی میشه اگه اشتباه نکنم

deremel400

عضو جدید
سلام دوتا دونه بوته هندونه دارم که داخل گلدان زیر آفتاب مستقیمه :

تنه بوته به صورت طولی ترک خورده .یعنی در قسمت ابتدایی تنه با خاک یک شکاف حدود2 سانتی در طول تنه ایجاد شده.البته گیاه هنوز زنده است .قبلا این مشکل را در تنه خیار هم دیده بودم..مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آفته؟؟؟؟؟؟؟؟کمبود عناصر غذایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tero

عضو جدید
با سلام :gol:
راستش من جزوه ضوابط و معیارهای آبیاری تحت فشار جلد 1 بخش 1 رو میخواستم. یه جای دیگه تو همین سایت ateni لینک دانلودش رو گذاشته بود ولی نشد:(... خودم دارمش ولی کامل نیس ممنون میشم اگه کسی داره بذاره ...:heart:

• Like
واکنش ها: n30e

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
راستش من جزوه ضوابط و معیارهای آبیاری تحت فشار جلد 1 بخش 1 رو میخواستم. یه جای دیگه تو همین سایت ateni لینک دانلودش رو گذاشته بود ولی نشد:(... خودم دارمش ولی کامل نیس ممنون میشم اگه کسی داره بذاره ...:heart:

تو همون تاپیک دنبالش باش و از بچه ها بخواه و اونا کمکت میکنن و دوباره برات میذارنش و اشکالشو برطرف میکنن

سلام این یکی رو حتما می تونی دانلود کنی امیدوارم همونی باشه که دنبالشی
مشاهده پیوست ضوابط و معیارها&#1.pdf

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه سوال pdfچیه ؟؟باcdf؟؟؟در مورد احتمال هستن؟؟؟

tero

عضو جدید
  • Like
واکنش ها: n30e

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوتا دونه بوته هندونه دارم که داخل گلدان زیر آفتاب مستقیمه :

تنه بوته به صورت طولی ترک خورده .یعنی در قسمت ابتدایی تنه با خاک یک شکاف حدود2 سانتی در طول تنه ایجاد شده.البته گیاه هنوز زنده است .قبلا این مشکل را در تنه خیار هم دیده بودم..مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آفته؟؟؟؟؟؟؟؟کمبود عناصر غذایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
دلایل مختلفی می تونه داشته باشه
تنش های دمایی مثلا شب ها خنک باشه و روزها خیلی گرم بشه
آبیاری نامنظم : مثلا یک بار دو روزه بهش آب بدی و مرتبه بعدی یک هفته ای و یا توی اوج گرما بهش آب بدی و یا یک دفعه بهش کم آب بدی و دفعه بعد آب زیادی بدی
پیشنهاد :
آبیاری را منظم کن
یک کود کامل به بوته ات بده تا هم سر حال و شاداب تر باشه و هم محصول بهتری بده

ho3ein.agl

عضو جدید
تهیه پرلیت

تهیه پرلیت

سلام دوستان
کجا میتونم پرلیت خالی پیدا کنم؟ اگه از قیمتش هم اطلاع دارید ممنون میشم بگید

موفق باشید

nargessss

عضو جدید
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
من 10 روزی رفتم مسافرت و حالا که برگشتم کلی از گلام حالشون بده میخوام چندتا از عکساشونو بذارم که اگه تونستید راهنماییم کنید تا جلوی از بین رفتنشونو یگیرم
اینا گل سنگام هستن 3 تا گلدون ازش داشتم که هر 3 این شکلی شدن
Photo1707.jpgPhoto1699.jpg

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
من 10 روزی رفتم مسافرت و حالا که برگشتم کلی از گلام حالشون بده میخوام چندتا از عکساشونو بذارم که اگه تونستید راهنماییم کنید تا جلوی از بین رفتنشونو یگیرم

گندمیات به نظر میرسه گرما زده شدن! شاید با آبیاری منظم و غبارپاشی دوباره جوونه بزنه اگه نمرده باشه تا حالا
اون دوتا قیافش به آفت زده ها میخوره! با دقت نگاه کن (ذره بین) ببین حشره ای کرمی چیزی یا مثلا حالت تارعنکبوتی نداره؟

nargessss

عضو جدید
گل سنگام چند وقتی هست برگاشون میریخت , وقتی خریدم تو خاکشون پر از کرم و هزاپا بود تا جایی که تونستم درشون آوردم اما هم زیاد بودن هم ریز و درشت که حتی دیده نمیشدن و تو ریشه بودن واسه همین نشد همشونو در بیارم الانم رو سطح خاکشون یکی دوتا هزار پا دیدم که مرده بودن , 1 نکته دیگه اینکه اطراف گلدونم پشه کوره های سیاه زیاد جمع میشه نمیدونم علتش چیه

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
برای خاکت از همین پیف پاف میتونی روی خاک اسپری کنی (معمولا اثر خوبی روی این تیپ پشه ها داره) یا اینکه سم دیازینون تهیه کنی و به نسبت دو در هزار بریزی رو خاک
اما مشکل برگها رو من هنوز متوجه نشدم!

گلابتون

مدیر بازنشسته
گل سنگام چند وقتی هست برگاشون میریخت , وقتی خریدم تو خاکشون پر از کرم و هزاپا بود تا جایی که تونستم درشون آوردم اما هم زیاد بودن هم ریز و درشت که حتی دیده نمیشدن و تو ریشه بودن واسه همین نشد همشونو در بیارم الانم رو سطح خاکشون یکی دوتا هزار پا دیدم که مرده بودن , 1 نکته دیگه اینکه اطراف گلدونم پشه کوره های سیاه زیاد جمع میشه نمیدونم علتش چیه

برای خاکت از همین پیف پاف میتونی روی خاک اسپری کنی (معمولا اثر خوبی روی این تیپ پشه ها داره) یا اینکه سم دیازینون تهیه کنی و به نسبت دو در هزار بریزی رو خاک

با اجازه داداش رضا...

نرگس جون منم هميشه از اين مشكل مگس هاي سياه روي گلدونام در عذاب بودم...از هفته پيش يه كار جالب كردم الان ديگه هيچكدوم وجود ندارن.
برو اين مراكز كشاورزي از اين ورقه هاي زرد رنگ هست كه روش يه مايع چسبناك ميمالن...از اونا بگير دور و بر گلدونات آويزون كن...دو سه روزه همه رو شكار ميكنه...
خوبيش اينه كه بوي سم هم تو خونه راه نميفته...

گلابتون

مدیر بازنشسته
مشاهده پیوست 106798مشاهده پیوست 106799

با اين وضعيتي كه من از گلدونات ميبينم ...بهتره زودتر قيدشون رو بزني نرگس جون...تا دير نشده ازهمشون هرچقدر كه ميتوني قلمه بگير و حسابي ترتميزشون كن...اگه اون كه مونده دوباره جوونه زد كه چه بهتر اگه نشد حداقل ازشون قلمه داري و ميتوني دوباره احياشون كني.

nargessss

عضو جدید
مرسی از پاسخ هایی که دادید
اگه میشه قلمه زدن از گلسنک رو بهم یاد بدید آخه چند باری قلمه زدم اما نگرفت گفتم شاید من بلد نیستم .
یه سوال دیگه هم دارم در مورد خاک رس
هر وقت من گلدونی رو میخرم که خاک رس داره سریع گیاهش پژمرده میشه و از بین میره
نمیدونم دلیلش چیه
مثلا الان یه شمعدونی خریدم که خاکش رسه گل داده اما داره پژمرده میشه
یه روز در میان آبش میدم و تو راهرو خونست یه ذره گرمه .......

گلابتون

مدیر بازنشسته
اگه میشه قلمه زدن از گلسنک رو بهم یاد بدید آخه چند باری قلمه زدم اما نگرفت گفتم شاید من بلد نیستم .
نمیدونم دلیلش چیه

خواهش عزيزجان
براي قلمه زدن گل سنگ كافيه قلمه هايي به اندازه هشت يا ده سانتيمتر انتخاب كني بعد با يه وسيله خيلي تيز ببري مراقب باش به ساقه قلمه ها آسيب نرسه هرچي وسيله ات تيز تر باشه بهتره.
بعد ميتوني قلمه ها رو هم در آب ريشه دار كني هم در خاك...
براي آب كه كافيه بذاريشون توي آب موقعي كه ريشه هاي گياهت بيرون زد بذار كمي ريشه دهيش بيشتر بشه و ريشه حدود پنج شش سانت بشن بعد به گلدون منتقل كن خيلي مراقب باش كه ريشه ها آسيب نبينن.
براي خاك هم ميتوني اول قلمه هاتو توي هورمون ريشه زايي بزني بعد به خاك بزني...اما اگه نبود هم طوري نيست...وقتي قلمه هاتو به خاك زدي روشون رو با يه كيسه پلاستيكي بپوشون براي اينكه تعريق گياهت كمتر بشه و يه جايي بذارشون كه حدود بيست تا بيست و دو درجه دما داشته باشه...فكركنم توي منطقه شما اين مكان بايد مكان خيلي خنكي باشه...مراقب باش كه نور كافي هم بهش برسه اما نور مستقيم خورشيد نباشه...تقريبا دوماهي طول ميكشه كه ريشه بزنه...وقتي ريشه زد به گلدون مناسبتر منتقلشون كن...

در مورد خاك رس هم ميدوني كه بافت سنگيني داره و براي كشت گياهان خصوصا گياهان نازك نارنجي آپارتماني مناسب نيست...البته نه اينكه مناسب نباشه اما بايد با بافتهاي ديگه خاك مخلوط بشه...اگه همش رس باشه براش سخت ميشه...
اگه ميتوني خاك گلدونت رو با خاك برگ مخلوط كن و كمي هم شن اضافه كن تا خاكت سبكتر بشه..
در ضمن به زهكش گلدانت هم دقت كن عزيزم.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :cry:

حالش خیلی بده ! :cry:

از وقتی هدیه گرفتمش ( اردیبهشت ) تقریبا هیچ برگی بهش اضافه نشده ! :(

تقریبا همه ی برگاش دارن زرد و خشک میشن ... :crying2:

چی کار کنم ؟

ho3ein.agl

عضو جدید
سلام
برای تغذیه خاک گلهای آپارتمانی یه نوع کود جامد هست که معمولا تو هر کیلو از خاک یه قاشق چای خوری میریزن
این کود رو به چه اسمی میفروشن؟ میخوام تهیه کنم

یه سوال دیگه
مخلوط پیت ماس و پرلیت برای گیاهای اپارتمانی کافیه؟ یا اینکه کوکپیت یا خاک برگ هم اضافه کنم؟؟

ممنون

آخرین ویرایش:

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 106798مشاهده پیوست 106799

گندمیات به نظر میرسه گرما زده شدن! شاید با آبیاری منظم و غبارپاشی دوباره جوونه بزنه اگه نمرده باشه تا حالا
اون دوتا قیافش به آفت زده ها میخوره! با دقت نگاه کن (ذره بین) ببین حشره ای کرمی چیزی یا مثلا حالت تارعنکبوتی نداره؟

سلام
بافت مردگی دیده میشه ... بیشتر توی گندمی ... اگر گندمیت گیاهچه انتهایی داره و سالم مونده سعی کن جداشون کنی از پایه مادری و توی یه گلدون دیگه بکاری ... فکر کنم گیاه اصلیت از بین بره ...
چون بافت مردگی از پایین شروع شده
بافت مردگی علامتیه که با آبیاری زیاد و عدم آبیاری بروز میکنه ... با از بین رفتن ریشه ها هم ایجاد میشه ...
من فکر میکنم خاک آلوده ات باعث از بین رفتن و ضعیف شدن ریشه هات شده ... مدتی هم که آبیاری نکردی کلا همه چیز فراهم شده برای از بین رفتن گیاه
گندمی گیاه نسبتا مقاومیه مسلما از قبل هم ضعف داشته ...
اینو یادت باشه اگر گیاهت تشنه بود نباید یک دفعه خاکش رو مرداب کنی ... چون بدتر تنش بهش وارد میشه ...
اون یکی گیاهت که من نمیدونم چیه هم احتمالا با مشکلی مشابه گندمی مواجه شده ...
من توی این تصاویر قسمت سالمی نمیبینم ... قسمت های مرده رو جدا کن ... سعی کن اگر خاکشون تشنگی داشته با غبار پاشی جبران رطوبت کنی نه با آبیاری زیاد ... احتمال داره این گیاه که من نمیدونم چیه برگرده به حالت قبل ...

علت جمع شدن پشه کوره ها هم 2 چیز میتونه باشه
یکی رطوبت و دیگری بوی مواد پوسیده یا شایدم گندیده ... این پشه ها کاری با گیاه ندارن.

من نظرم رو گفتم اما فکر کنم دوستان باغبانی که با گیاهان آپارتمانی بیشتر سروکار دارن بتونن بهتر کمک کنن.

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خطاب به نرگس خانم:

این روش هم خوبه
اما من پیشنهاد میکنم قلمه هات رو بگیر و خاک گلدونت رو عوض کن
پیف پاف فقط پشه ها رو از بین میبره
اما اگر از دیازینون استفاده کنی خاکت رو تا تهش استریل میکنه!!
این سم رو توی شیشه شربت هم میفروشن ... 50 سی سی
روش مصرفش رو با دقت بخون.

با اجازه داداش رضا...

نرگس جون منم هميشه از اين مشكل مگس هاي سياه روي گلدونام در عذاب بودم...از هفته پيش يه كار جالب كردم الان ديگه هيچكدوم وجود ندارن.
برو اين مراكز كشاورزي از اين ورقه هاي زرد رنگ هست كه روش يه مايع چسبناك ميمالن...از اونا بگير دور و بر گلدونات آويزون كن...دو سه روزه همه رو شكار ميكنه...
خوبيش اينه كه بوي سم هم تو خونه راه نميفته...

این کار هم پیشنهاد خوبیه ...
بعضی ها فکر میکنن این کارتها فقط برای گلخونه است
من از این کارتها برای کنترل زنجرک و شته درختان مو توی حیاط هم استفاده کردم و خوب جواب داده

کارت زرد تهیه کن
بسته ای 2هزار تومنه ... 4 تا هم توشه
میتونی از وسط 2 تاش کنی (چون بهتره کوچیک تر بشه)

با اين وضعيتي كه من از گلدونات ميبينم ...بهتره زودتر قيدشون رو بزني نرگس جون...تا دير نشده ازهمشون هرچقدر كه ميتوني قلمه بگير و حسابي ترتميزشون كن...اگه اون كه مونده دوباره جوونه زد كه چه بهتر اگه نشد حداقل ازشون قلمه داري و ميتوني دوباره احياشون كني.

ماشالله ماشالله

نمیدونم دلیلش چیه

من عادت دارم توضیح میدم ... نتیجه رو خودت بگیر:
خاک رس درسته ظرفیت نگهداری آبش زیاده اما اگر املاح یا نمکش بیشتر از حد معمول باشه علائم تشنگی رو زودتر از خاک تقریبا خشک شنی برای گیاهت ایجاد میکنه ...
خاک رس نسبتا خالص به درد گیاهان آپارتمانی نمیخوره
محیط هم که میگی گرمه ... انرژی ای که ریشه گیاه باید مصرف کنه تا آب رو از ذرات رس جذب کنه و به سمت بالا هدایت کنه نسبتا زیاده ... حالا اگر مواد غذایی هم کم در اختیار گیاه باشه گیاه با صرف انرژی کم و از دست دادن آب بیشتر شروع میکنه به پژمردگی در حالی که رطوبت در خاک وجود داره ...
رس خالص زهکشی مناسبی نداره ... ماندابی ایجاد میشه
از طرف دیگه آبیاری زیاد هم باعث پژمردگی میشه ...

فکر کنم قلمه ها رو از سرشاخه ها بگیری بهتره
اگر سرشاخه (گیاهچه انتهایی داری) یه گلدون آماده کن و بزارش بغل گلدون اصلی و اون گیاهچه رو بدون اینکه جدا کنی بکارش توی گلدون جدیدت... تا یه مدتی از طریق آوند گیاه اصلی مواد غذایی برسه ... رطوبتش رو هم حفظ کن
بعد از مدتی که ریشه زد جداش کن (یه جورایی روشش شبیه خوابانیدن میشه)

البته گلابتون عزیز تخصصش در این زمینه خیلی بیشتر و بهتر از منه و توضیحات ایشون هم کاملا درسته:

خواهش عزيزجان
براي قلمه زدن گل سنگ كافيه قلمه هايي به اندازه هشت يا ده سانتيمتر انتخاب كني بعد با يه وسيله خيلي تيز ببري مراقب باش به ساقه قلمه ها آسيب نرسه هرچي وسيله ات تيز تر باشه بهتره.
بعد ميتوني قلمه ها رو هم در آب ريشه دار كني هم در خاك...
براي آب كه كافيه بذاريشون توي آب موقعي كه ريشه هاي گياهت بيرون زد بذار كمي ريشه دهيش بيشتر بشه و ريشه حدود پنج شش سانت بشن بعد به گلدون منتقل كن خيلي مراقب باش كه ريشه ها آسيب نبينن.
براي خاك هم ميتوني اول قلمه هاتو توي هورمون ريشه زايي بزني بعد به خاك بزني...اما اگه نبود هم طوري نيست...وقتي قلمه هاتو به خاك زدي روشون رو با يه كيسه پلاستيكي بپوشون براي اينكه تعريق گياهت كمتر بشه و يه جايي بذارشون كه حدود بيست تا بيست و دو درجه دما داشته باشه...فكركنم توي منطقه شما اين مكان بايد مكان خيلي خنكي باشه...مراقب باش كه نور كافي هم بهش برسه اما نور مستقيم خورشيد نباشه...تقريبا دوماهي طول ميكشه كه ريشه بزنه...وقتي ريشه زد به گلدون مناسبتر منتقلشون كن...

در مورد خاك رس هم ميدوني كه بافت سنگيني داره و براي كشت گياهان خصوصا گياهان نازك نارنجي آپارتماني مناسب نيست...البته نه اينكه مناسب نباشه اما بايد با بافتهاي ديگه خاك مخلوط بشه...اگه همش رس باشه براش سخت ميشه...
اگه ميتوني خاك گلدونت رو با خاك برگ مخلوط كن و كمي هم شن اضافه كن تا خاكت سبكتر بشه..
در ضمن به زهكش گلدانت هم دقت كن عزيزم.

گلابتون

مدیر بازنشسته
مرسي حميدجان توضيحاتت تخصصي و عالي بود ...قربون پسر گلم.

زيباجون گياهت تاج خروس هست و به عنوان يه گياه فصلي محسوب ميشه...ناراحت نباش...اولا كه به آفتاب مستقيم احتياج مبرم داره...آبياري روزانه و منظم...بعدشم سعي كن وقتي حسابي رشد كرد بذرهاشو كه بسيار ريز و سياه هست ازش بگيري و براي سال بعد نگهداري كني و بكاري...
اگر هم از بين رفت نگران نباش گلم...طول عمرش همينقدره ...يعني از اوايل بهار تا اواخر تابستان...

ho3ein.agl

عضو جدید
سلام
برای تغذیه خاک گلهای آپارتمانی یه نوع کود جامد هست که معمولا تو هر کیلو از خاک یه قاشق چای خوری میریزن
این کود رو به چه اسمی میفروشن؟ میخوام تهیه کنم

یه سوال دیگه
مخلوط پیت ماس و پرلیت برای گیاهای اپارتمانی کافیه؟ یا اینکه کوکپیت یا خاک برگ هم اضافه کنم؟؟

ممنون

دوستان کسی نظری نداره؟

fafajooon

عضو جدید
سلام دوستان ...

من یه کتاب میخوام در مورد باغبانی گلدانی

یعنی هرچی میکارم تو گلدون میپکه!!

یه چیزی بهم بدین بخونم.......اطلاعاتم بیشتر شه. بلکه بفهمم ایراد کارم کجاست

کتاب گلکاری اسماعیل پیش بین رو خوندم............اما خیلی چیز مفید در مورد این گلدانی نداشت

ممنون میشم کمکم کنین

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
دوستان کسی نظری نداره؟

پیت ماس و پرلیت و کوکوپیت هر ستایشون به عنوان زهکش استفاده میشن !!! منبع غذایی ندارن !! پیت ماس تا حد زیادی میتونه آب ذخیره کنه به مرور زمان به گیاهتون بده این فاصله ابیاری زیاد میکنه !!
البته اگه دقت نکنین چون پیت ماس داره و گفتم اب ذخیره میکنه شما هم مث قبل اب بهش بدین !!گیاهتون دچار پوسیدگی ریشه و طوقه میشه !!!

خاک برگ حتما میخواد !!! به عنوان یک منبع غذایی !!

در رابطه با کود برای گیاهان اپارتمانی !!! یک نوع کود مایع هست به اسم زربار !! درستور استفاده اش !! که چقدر در چند لیتر اب بریزین روش نوشته !! من اینو استفاده میکنم !! عالیه !!