مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

amirdolu

عضو جدید
سلام.
در مورد فراوری سفید کردن پسته های لکه دار کسی اطلاعاتی داره؟ روش ماشینی داره یا نه ؟
با تشکر

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان. منبع معتبری هست که قیمت محصولات کشاورزی رو مخصوصا ذرت در کشورهای دیگه بهمون بده. من از سایت [FONT=&quot]in sit[/FONT][FONT=&quot]: http://index mundi.com[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]e[/FONT][FONT=&quot][/FONT]گرفته بودم ازم قبول نکردند میگند منبع باید معتبر باشه خواستم بدونم رفرنسی هست؟؟؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام دوستان. منبع معتبری هست که قیمت محصولات کشاورزی رو مخصوصا ذرت در کشورهای دیگه بهمون بده. من از سایت in sit: http://index mundi.comeگرفته بودم ازم قبول نکردند میگند منبع باید معتبر باشه خواستم بدونم رفرنسی هست؟؟؟

http://www.bloomberg.com/markets/commodities/futures/agriculture

http://www.cmegroup.com/trading/agricultural/

سایت زیر معتبر هست که آنالیز آماری محصولات کشاورزی از جمله قیمت ها رو می ده:
http://faostat.fao.org/site/351/default.aspx
latest edition of FAO's biannual Food Outlook report

http://ec.europa.eu/agriculture/markets-and-prices/price-monitoring/index_en.htm

For more information, access the full publication online and peruse the underlying data in our agricultural outlook database.

http://www.oecd.org/site/oecd-faoagriculturaloutlook/overview.htm این سایت اسم محصول و کشور رو بنویسید می تونید قیمت رو بگیرید

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام بزرگواران.

1-گل های کاکتوسم رو اگر تو حیاط نگهداری کنم برای زمستان و پاییز هیچ مشکلی پیش نمیاد؟!
2-این گل رو اگر پشت پنجره، تو میحط گرم اتاقم نگهداری کنم مشکلی پیش نمیاید؟!
الان تو یک اتاقی هست که بخاری و شوفاژ نداره(کل زمستون اتاق مثل یخچال هست) و فقط روزها نور بیرون رو میخوره!اگر تو همین اتاق باشه خشک میشه؟!

3-برای این گل هم میشه راهنمایی کنید. اون هم تو اتاقی مثل شرایط بالا هست! سرما و نور کم اذیتش نمیکنه؟!

آخرین ویرایش:

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام بزرگواران.

1-گل های کاکتوسم رو اگر تو حیاط نگهداری کنم برای زمستان و پاییز هیچ مشکلی پیش نمیاد؟!
الان تو یک اتاقی هست که بخاری و شوفاژ نداره(کل زمستون اتاق مثل یخچال هست) و فقط روزها نور بیرون رو میخوره!اگر تو همین اتاق باشه مشکلی خشک میشه؟!

3-برای این گل هم میشه راهنمایی کنید. اون هم تو اتاقی مثل شرایط بالا هست! سرما و نور کم اذیتش نمیکنه؟!
سلام
قبل از پیدا کردن جای مناسب اول به این گلدون هاتون برسید برگهای زرد و پژمرده رو جدا کنید برگ های سالم رو تمیز کنید تا بتونند نور دریافت کنند زهکشی و رطوبت گلدوناتون رو کنترل کنید فکر نکنم توی زمستون مشکلی براشون پیش بیاد برای کاکتوساتون هم هرجا که قرارشون میدین نباید بهشون آب بدین البته همه اینها بستگی به محل سکونت شما داره

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام
قبل از پیدا کردن جای مناسب اول به این گلدون هاتون برسید برگهای زرد و پژمرده رو جدا کنید برگ های سالم رو تمیز کنید تا بتونند نور دریافت کنند زهکشی و رطوبت گلدوناتون رو کنترل کنید فکر نکنم توی زمستون مشکلی براشون پیش بیاد برای کاکتوساتون هم هرجا که قرارشون میدین نباید بهشون آب بدین البته همه اینها بستگی به محل سکونت شما داره
ممنونم.
اون برگ زرد رو برای این گرفتم که نوع گل مشخص بشه و گرنه باور کنید هیچکدومشون این جوری نیستن
:D

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام بزرگواران.

الان تو یک اتاقی هست که بخاری و شوفاژ نداره(کل زمستون اتاق مثل یخچال هست) و فقط روزها نور بیرون رو میخوره!اگر تو همین اتاق باشه خشک میشه؟!

سلام
در مورد عکس بالایی بهتره یه جایی باشه که دما از 18 درجه کمتر نشه وگرنه آسیب میبینه
بهتره که نزدیک پنجره باشه ولی از نور مستقیم خوشش نمیاد!

در مورد عکس پایینی هم یه چیزی تو همین مایه ها، البته برگ انجیری دمای کمتر (تا حدود 10 درجه) هم تحمل می کنه ولی نذارید دما به این حد برسه!
اینم همچین علاقه ای به اشعه مستقیم آفتاب نداره! حواست به آبیاری این گلدونا هم باشه!

nazi jooon

کاربر ممتاز
سلام بزرگواران.

سلام عزیزم....
الان من بابت اون مقاله هایی که میخواستم و هر دفعه به یه چیزیش گیر دادی باید جبران کنم دیگه...!!!:razz:
شوخی کردم..
کاکتوس تو شهرای گرم ایران تو زمستون دووم داره و مشکلی پیش نمیاد..ولی از ظاهر سوال فکر کنم جایی باشین که سرمای هوا محسوسه...و مطمئنا سرما اونا رو از بین میبره...پس ببرشون یه جای گرم تو خونه(اینقد نامهربون نباش دیگه)...
گلهای آپارتمانی عموما جای گرم رو دوست دارن...توی همون اتاقی که خودت میخوابی نگهشون داری جاشون خوبه...(میدونم حداقل خودت جای سرد نمیخوابی:D)

به نظر میرسه گلاتون دچار کمبود عناصرن...کود کامل یا NPK مایع رو از این دفتر نهاده های کشاورزی بگیر و محلول پاشی کن...در کل مواظبشون باش دیگه..

*marigold

عضو جدید
سلام به همه

سوالم در مورده استفاده از درختای خشک شده و همینطور شاخ و برگای خشک شدست
آیا میشه از شون برا تولید کود گیاهی استفاده کرد؟ اگه آره چطور؟
کلا اطلاعاتی در این زمینه ندارم
ممنون میشم راهنماییم کنین

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام به همه

سلام بله میشه با کمپوست کردن ( شاخ وبرگ ) کود درست کرد

[h=1]البته تولید ورمی کمپوست پایه سلولزی هم میشه [/h]

آخرین ویرایش:

nazi jooon

کاربر ممتاز
سلام به همه

سلام..میشه استفاده کرد..ولی باید توجه داشت که اگه برگهای گیاه و شاخه ها آلوده به عوامل بیماریزا مثل باکتریها باشند،عوامل بیماری در این شاخ و برگها زمستان گذرانی می کنند و بهار سال آینده دوباره به درخت و گیاه حمله کرده و شما با این کار باعث بیشتر شدن شدت بیماری خواهید شد..! واین کار اصلا به ریسکش نمی ارزه مگه اینکه مطمئن باشین که شاخ و برگها آلوده به عوامل بیماریزا نیستند..

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام..میشه استفاده کرد..ولی باید توجه داشت که اگه برگهای گیاه و شاخه ها آلوده به عوامل بیماریزا مثل باکتریها باشند،عوامل بیماری در این شاخ و برگها زمستان گذرانی می کنند و بهار سال آینده دوباره به درخت و گیاه حمله کرده و شما با این کار باعث بیشتر شدن شدت بیماری خواهید شد..! واین کار اصلا به ریسکش نمی ارزه مگه اینکه مطمئن باشین که شاخ و برگها آلوده به عوامل بیماریزا نیستند..
سلام
البته توی ورمی کمپوست شنیدم آلودگیها منتقل نمی شن چون که توسط کرم طی پروسه هضم ضد عفونی میشه

*marigold

عضو جدید
سلام بله میشه با کمپوست کردن ( شاخ وبرگ ) کود درست کرد

البته تولید ورمی کمپوست پایه سلولزی هم میشه

اینکارو با تنه ی درختای خشک شده هم میشه کرد؟ اگه میشه سایت یا منابعی برای چگونگی اجراش معرفی کنین ممنون میشم
منظورم دستگاه ها ،هزینه،نیروی کاره و..

و اینکه کلا به نظرتون بهترین کاری که با کلی دار و درخت خشک شده میشه کرد چیه؟البته به جز سوزوندن(آخه اینجای که سراغ دارم فقط میسوزوننشون)
از اونجایی که این درختا و شاخ و برگا متعلق به یه ارگان دولتین،هدف من اینه که تو قالب یه طرح تئوری و اجرایی بگم کارای بهتریم میشه کرد

ممنون میشم کمک کنین

*محیا*

کاربر ممتاز
اینکارو با تنه ی درختای خشک شده هم میشه کرد؟ اگه میشه سایت یا منابعی برای چگونگی اجراش معرفی کنین ممنون میشم

و اینکه کلا به نظرتون بهترین کاری که با کلی دار و درخت خشک شده میشه کرد چیه؟البته به جز سوزوندن(آخه اینجای که سراغ دارم فقط میسوزوننشون)
از اونجایی که این درختا و شاخ و برگا متعلق به یه ارگان دولتین،هدف من اینه که تو قالب یه طرح تئوری و اجرایی بگم کارای بهتریم میشه کرد

ممنون میشم کمک کنین
سلام امکانش هست ولی شما باید دستگاهی داشته باشید تا درختاتون رو به صورت خاک اره دربیاره بعد با ترکیب این خاک اره با یک سری مواد دیگه که متناسب تغذیه کرم ایزینیا فوتیدا بشه اونا رو به صورت بسترهایی برای برای تغذیه کرم درست کنید و البته دما و ph و شوری و درصد کربن به نیتروژن و خیلی موارد دیگه باید تنظیم بشه و بعد از چند ماه به ورمی کمپوست تبدیل میشه شرکت های خصوصی زیادی هستند که کرم رو همراه با آموزش های لازم ارایه می دن

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

ممنون میشم کمک کنین

ببرید بفروشید به کارخانه ام دی اف سازی پول خوبی گیرتون میاد حیفه بسوزونیدش

مریمs

عضو جدید
کمممممممممممممممممممممممگ خواهشاااااااااااا

کمممممممممممممممممممممممگ خواهشاااااااااااا

سلام کسی هست به من کمک کنه خواهشا............
اگه میشه برام پیام بزارید؟

چه طوری میتونیم سوالای مثل سوال زیر زو بدون ماشین حساب جواب بدیم .........لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنم؟!!!

=(2/3)^0.014*(1/2)^2.34

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام کسی هست به من کمک کنه خواهشا............
اگه میشه برام پیام بزارید؟

چه طوری میتونیم سوالای مثل سوال زیر زو بدون ماشین حساب جواب بدیم .........لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنم؟!!!

=(2/3)^0.014*(1/2)^2.34
پاسخ سوالتون در تاپیک زیر جواب دادم.
[h=1]تاپیک: •●سوالات و درخواست هاي درسي آبیاری و زهکشی فقط در اینجا مطرح شود●•[/h]

antirium

عضو جدید
سلااام...دوستای گل در مورد اللوپاتی نیاز به کتاب فارسی دارم...کسی میتونه لینک دانلودیشو بزاره؟؟من خودم کتاب دکتر میقانی را دارم فقط.مرسی

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلااام...دوستای گل در مورد اللوپاتی نیاز به کتاب فارسی دارم...کسی میتونه لینک دانلودیشو بزاره؟؟من خودم کتاب دکتر میقانی را دارم فقط.مرسی
کتاب مبانی کشاورزی پایدار دکتر سلیمانی / انتشارات دانشگاه آزاذ
یه بخش مفصل راجب آللوپاتی اینها یادمه داشت !!

eliot -esf

کاربر ممتاز
آقا یه سوال فنی ....

ما یه همچین فرمولی داریم (c=p^n(-lnp
حالا اگه p به نصف کاهش پیدا کنه بگید سی چی میشه ؟!؟!
تغییرش بستگی به n داره !! مگه نه ؟!

آخرین ویرایش:

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

!
تـــــــــــــــــوجه

خـــآنومآ و آقآیـــون مهنـــدس
ممنــــون میشـــم اگه کســـی مطلبـــــــ معتبر و علمـــــی و گستـــرده ای دربآره
عـــوامل مــوثر بر باز و بستـــه شــدن روزنه هـــآ دآره یآ منبع خــوبـــی و میشــنآسه به مـــن معـــرفی کنــــه از طــریق پیآم خصــوصـــی
+
گـــرچه بعـــید میـــدونم به اینجـــآ تا ی مــآه دیگه هم کســـی ســر بزنه (اما خبــــ قضیـــه همـــون پاس کآری تو این دنیآس دیگه کــ از یکــی میپرســی پاستــــ میده به اون یکــی و این داستآن ادامـــه دارد)

به هـــر حــآل امیــدوارم ســریعـــا یکـــی پیــدا شـــه کــ بتونه کمکـــــ کنــه ... منتظـــــر یآری سبزتآن میبآشیــــــــم بســــــی

مــــوچکـــــرآتم : )

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
آقا یه سوال فنی ....

بله که تاثیر داره

مقدار c جدید با این شرطی که گفتین معادل تقسیم c اولی بر عبارت زیر میشه

2 به توان[(n[-ln(p/2

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
آقا یه سوال فنی ....

فرمول چی هست؟
سی هم تغییر می کنه که با زبان ریاضی قابل بیان هست ک بصورت نسبت به مقدار اولیه می شه نوشتش
بله هم بصورت فرمولی هم عددی به n بستگی داره؛ تغییرات C رو در مقادیر متفاوت از P و ثابت از n بررسی کنیم می بینم که تغغیرات یکی نیستن

پیوست ها

• fomula C.JPG
    fomula C.JPG
    34.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

*محیا*

کاربر ممتاز

!
تـــــــــــــــــوجه

ممنــــون میشـــم اگه کســـی مطلبـــــــ معتبر و علمـــــی و گستـــرده ای دربآره
عـــوامل مــوثر بر باز و بستـــه شــدن روزنه هـــآ دآره یآ منبع خــوبـــی و میشــنآسه به مـــن معـــرفی کنــــه از طــریق پیآم خصــوصـــی
+
گـــرچه بعـــید میـــدونم به اینجـــآ تا ی مــآه دیگه هم کســـی ســر بزنه (اما خبــــ قضیـــه همـــون پاس کآری تو این دنیآس دیگه کــ از یکــی میپرســی پاستــــ میده به اون یکــی و این داستآن ادامـــه دارد)

به هـــر حــآل امیــدوارم ســریعـــا یکـــی پیــدا شـــه کــ بتونه کمکـــــ کنــه ... منتظـــــر یآری سبزتآن میبآشیــــــــم بســــــی

سلام یه نگاهی به این بندازید در مورد تبادل گازی روزنه ها ست
http://udspace.udel.edu/bitstream/h...d=FDEA5EBA77DD2494E405BE1662790ADC?sequence=7

آخرین ویرایش:

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز

!
تـــــــــــــــــوجه

+

مبحث مفصلیه. پیشنهادم اینه که توی گوگل از منابع خارجی استفاده کنین...وبرا جستجو اول از عبارات
function of stoma

how stomata work
شروع کنین

eliot -esf

کاربر ممتاز
فرمول چی هست؟
سی هم تغییر می کنه که با زبان ریاضی قابل بیان هست ک بصورت نسبت به مقدار اولیه می شه نوشتش
بله هم بصورت فرمولی هم عددی به n بستگی داره؛ تغییرات C رو در مقادیر متفاوت از P و ثابت از n بررسی کنیم می بینم که تغغیرات یکی نیستن
مر3000!فرمول ظرفیت ناقل
البته ال ان پی ضرب شده نه بتوان ! بعد فرمول دقیق اینه .. c=ma^2(p^n)(-lnp)