مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندن که!... خب آقا مگه زوره!؟ هرجایی مناسب هرکاری نیس...مث اینه که روی قله دماوند درخت موز پرورش بدی بعد ....!!!!
واااا...خو حالا كه ديگه هست ديگه...نميشه كه درختشون ببخشيد گلخونه اشون رو خراب كنن كه...

مارجين

کاربر ممتاز
من توی این پست عکسی نمیبینم...نمیدونم گذاشتین یا نه....
حالا که اینقده اصرار دارین برای حفظ این گلخونه من 2تا پیشنهاد دارم
اگه حجم کمی داره یا از کولر گازی و یا از کولینگ تاور استفاده کنین

آهاااااان...حالا شد...:w16: خدا خيرت بده...:)

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
یه فکری !!! کلا سقف گلخونه را بردارید و مدل گنبدییش کنید !! مث سقف های گنبدی که تو یزد هستاااا !! البته از نوع پلاستیکیش !! شاید جواب بده

میگن این سقف گنبدی ها تو تابستون زیرش خنکه تو زمستون گرم !!

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
یه فکری !!! کلا سقف گلخونه را بردارید و مدل گنبدییش کنید !! مث سقف های گنبدی که تو یزد هستاااا !! البته از نوع پلاستیکیش !! شاید جواب بده

اینم یه جور کولینگ تاور محسوب میشه که چند پست قبل هم بهش اشاره شد

مارجين

کاربر ممتاز
سقفش یه دریچه بزرگ داره! که باز و بسته میشه. فقط مشکلم اینه که اگه در رو زیاد باز کنم رطوبت از دست میره و دستگاه رطوبت ساز پدرش در میاد تا رطوبت تولید کنه!!! یه در هست اون بالا که وقتی کولر روشنه هوا از اونجا میره بیرون :gol:

:gol:

ببخشيد امكانش هست يه عكس از اين دريچه بگيريد...برامون بذاريد؟
آيا امكانش هست كه يه فن و يه پد به اين گلخونه اضافه كنيد؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز

فکر کنم قراره هزینه بردار نباشه هااا . اگه قرار بر این بود خب تشکیلات سقف رو جمع میکرد از تو شید میذاشت ... :D

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
فکر کنم قراره هزینه بردار نباشه هااا . اگه قرار بر این بود خب تشکیلات سقف رو جمع میکرد از تو شید میذاشت ... :D

هوا چقدر خوبه !!!

خب نمیشه که !با این شرایط همون قالب یخ بهترینه!!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه برای گلخونه تون.. راهنمایی خواستید اونم. یه راهنمایی مشتی.. بگو.. شماره یه نفر از دوستانم رو بدم که تو کار گلخونه است. از مشاوران و کارشناسان نابغه برای گلخونه هاش استفاده میکنه خواستی به رضا بگو.. به من بگه بهت بدم.. چون شما با من قهری دیگه فکر نکنی.. به خاطر پیامت بهت گفتم..:D

مریگلد

عضو جدید
باسلام آیاامکانش هست من عکس گیاه براتون بفرستم شمااسم واطلاعاتی بهم بدید؟ممنون میشم.

nvidia gtx 780

اخراجی موقت
باسلام آیاامکانش هست من عکس گیاه براتون بفرستم شمااسم واطلاعاتی بهم بدید؟ممنون میشم.
سلام
بله حتما"
عکس رو بزارید دوستان کشاورزی میان و اطلاعات مورد نیاز رو در اختیارتون میزارن.
موفق باشید.

منوچهر حقانی

عضو جدید
سوال فوری

سوال فوری

شدیدا و فوری به جواب نیاز دارم:cry::cry:
1.انواع کاربرد کامپیوتر رادر علم گیاهپزشکی نام برده و توضیح دهید؟
2.چند مورد از نرم افزارهای پرکاربرد درعلم گیاهپزشکی را نام برده و مختصر توضیح دهید؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
شدیدا و فوری به جواب نیاز دارم:cry::cry:
1.انواع کاربرد کامپیوتر رادر علم گیاهپزشکی نام برده و توضیح دهید؟
2.چند مورد از نرم افزارهای پرکاربرد درعلم گیاهپزشکی را نام برده و مختصر توضیح دهید؟
یه نگاهی به این تاپیک بنداز کمکت می کنه:
[h=3]نرم افزارهای گیاه پزشکی[/h]

منوچهر حقانی

عضو جدید
منظور از سوال یه چیزایی تو مایه های نرم افزار office که پاور پوینت و....داره است. فردا صبح باید جواب دوتا سوال رو بدم به استاد واس نمره قبولیم. درضمن اسم درسمون هم <کاربرد کامپیوتردر گیاهپزشکی>. ممنون

boy68

عضو جدید
سولفات منیزیم

سولفات منیزیم

سلام
بچه ها نظرتون در مورد تولید سولفات منیزیم چی هست ؟ مصرفش چقدره ؟

قابلیت تولید این محصول رو دارم به نظرتون میشه راحت براش مشتری پیدا کرد ؟

ashtak

عضو جدید
سلام دوستان...ممنون ميشم راهنمايى کنيد
من کشاورزى نخوندم ولى کلا ب گل و گياه و دار و درخت علاقه دارم ... خدارو چ ديدين شايد ى روز همکار شديم .. سرتونو درد نيارم ... ميخام کشت هيدروپونيک رو تو خونه آزمايش کنم ... ممنون ميشم ى سرى منابع قابل اعتماد و کاربردى معرفى کنيد مخصوصا فيلم.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام دوستان...ممنون ميشم راهنمايى کنيد
من کشاورزى نخوندم ولى کلا ب گل و گياه و دار و درخت علاقه دارم ... خدارو چ ديدين شايد ى روز همکار شديم .. سرتونو درد نيارم ... ميخام کشت هيدروپونيک رو تو خونه آزمايش کنم ... ممنون ميشم ى سرى منابع قابل اعتماد و کاربردى معرفى کنيد مخصوصا فيلم.
یه نگاهی به این تاپیکا بنداز بهت ایده میده:

کشت هیدروپونیک ( کشت بدون خاک) ( آبکشت)

هیدروپونیک و استفاده از آن در گلخانه (پرورش گیاهان بدون استفاده از خاک)

تهیه محلول غذایی برای کشت هیدروپونیک

نصد

عضو جدید
من فردا مصاحبه دارم براي قبولي دكتري كشاورزي اما حس خوبي ندارم حالم بده:(

najam

عضو جدید
سلام
ميگن سوال ها در مورد مسائل علميه البته بعضي جا ها هم از وضعيت ماليت و طريقه پرداخت شهريه ات مي پرسن!

notral

عضو جدید
ولوگرام و طراحی آرم

ولوگرام و طراحی آرم

با سلام خدمت دوستان
دنبال یک نمونه طرح یا لوگو برای ساختن مهر مربوط به آزمایشگاهی و کشاورزی هستم خوشحال می شوم برای من بفرستید با سپاس فراوان

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*محیا*

کاربر ممتاز
سبزیجات کاشتم تاجوانه زد خشک شداصلانابودشدعلتش چیه اب وهوامون هم گرم وخشک
سلام چه نوع سبزی و چه زمانی و درچه مساحت و چه نوع خاکی کاشتید ؟ کی آبیاری کردید ؟ چقدر آب دادید ؟ لطفا توضیح بیشتری بدید !

م.ت

عضو جدید
گیاه بوقناق

گیاه بوقناق

با سلام و آرزوی قبولی طاعات شما عزیزان
آیا کسی هست که بتواند راجع به گیاه بوقناق و شرایط زیست محیطی و رویشگاهی آن به بنده اطلاعاتی دهد؟
با سپاس فراوان
21.04.93

alireza01

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
لطفا در مورد نحوه چیدن یونجه (علوفه) با یونجه چین (disk mower) در زمین و نحوه حرکت تراکتور (دور قطعه زمین کاشته شده می چرخد و هم در حرکت رفت می چیند وهم برگشت) توضیح دهید و یه منبع در این زمینه معرفی کنید

alireza01

عضو جدید
با عرض سلام مجدد و قبولی طاعات وعبادات در مورد سوالی که تو پست پیش پرسیده بودم تا جایی که فهمیدم چیدن یونجه به دو صورت پیرامونی (spiral) و یا رفت و برگشت صورت میگیرد این مباحث جزء دروس مهندسی کشاورزی هست و یا کسی از دوستان میتونه در این موارد منابعی به من معرفی کنه ؟ تنظیمات یونجه چین -طرز برداشت محصول - طرز ریک زدن و....

مارجين

کاربر ممتاز
با سلام و آرزوی قبولی طاعات شما عزیزان
آیا کسی هست که بتواند راجع به گیاه بوقناق و شرایط زیست محیطی و رویشگاهی آن به بنده اطلاعاتی دهد؟
با سپاس فراوان
21.04.93

بوقناق صحرايي گياهي است از تيره مركبات و پايا كه لاتين آن Eryngium Campestre مي*باشد.

ا

ين گياه در تبريز ، همدان ، اصفهان ، كردستان ، اذربايجان ، دامنه‌هاي البرز و زاگرس در ارتفاع 2600 متر از سطح دريا مي‌رويد.

عرق بوقناق عرق بوقناق را که از گیاه بوقناق می گیرند از گیاهان با رویش بیابانی و وحشی است که موجب درمان بسیاری از بیماری هاست. عرق بوقناقبسیار مقوّی و موثّر است به همین دلیل حتماً باید با قند و کمی عسل میل شود. عرق بوقناق برای درمان کاهش پلاکت بسیار موثّر بوده و گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد. و از این طریق در درمان کم خونی و تنگی نفس و آسم و نیز کاهش سکته های مغزی و قلبی موثّر است. عرق بوقناق پوست و عروق پوستی را باز و پوست را شفّاف می سازد.

52 خاصیّت دارد که به طور خلاصه عبارتند از:

عرق بوقناق جوش صورت را به علّت فعّال کردن کبد و تصفیه خون از بین می برد. برای نفخ معده و روده بسیار موثّر است. برای دستگاه گوارش، درمان کولیت و فعّال کردن کبد و تولید صفرا و ریختن آن در اثنی عشر روده و تجزیه و تحلیل چربی ها (تری گلیسیرید و کلسترول) بسیار خوب و موثّر عمل کرده است. غدد فوق کلّیه را فعّال کرده و ترشّح آدرنالین را تنظیم می کند و استرس و عصبانیّت و اضطراب را از بین می برد. از همه جالب تر افزایش انسولین و فعّال کردن لوزالمعده و کاهش قند خون و درمان دیابت است. به همین جهت در افراد غیر دیابتی باید حتماً با کمی عسل طبیعی میل شود. چون به شدّت قند خون را کاهش می دهد. بیماران قندی می توانند هر 4 ساعت یک استکان عرق بوقناق را تناول کنند و اثرات معجزه آسای کاهش دیابت و درمان آن را تجربه کنند و اگر به همین ترتیب ادامه دهند قند بالا را کاهش داده و پایین می آورد. عرق بوقناق یبوست را از میان برده و به روده ها نرمی می دهد. برای افرادی که ناراحتی معده و کولیت دارند، قبل از غذا یک استکان و بعد از غذا نیز نصف استکان تناول نمایند. عرق بوقناق را می توان بیست دقیقه قبل از غذا تناول نمود. در طول روز به جای آب می توان به طور متناوب از عرق بوقناق و چند ساعت بعد «عرق هوفاریقون» و چند ساعت بعد «عرق ایرسا» تناول کرد و آثار آن را که تنظیم تمام اعضای بدن و شفّافیّت پوست و طراوت و شادابی و تحرّک و سر زندگی و از میان رفتن اوره و اسید اوریک و چربی و کلسترول و قند و تیرگی پوست و تناسب اندام است، ملاحظه نمود.

يه جا خوندم كه شماليها بهش ميگن چوچاخ ...كه ديگه اينو بايد داداش حمزه تاييد كنه..

Hamzeh856

کاربر ممتاز

بوقناق صحرايي گياهي است از تيره مركبات و پايا كه لاتين آن Eryngium Campestre مي*باشد.
يه جا خوندم كه شماليها بهش ميگن چوچاخ ...كه ديگه اينو بايد داداش حمزه تاييد كنه..

کاملا درسته ...مورد استفاده هم خیلی داره و معطر هم هست ... واقعا فوق العادس حتی خشک شدش . :D