مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
سلام دوستان
استانداردهاي مربوط به آزمايشات ماكاروني رو ميخوام همراه با شماره استاندارد
همچنين مطلبي درباره با تصفيه فاضلاب صنعتي اگه همراه با عكس باشه عالي ميشه
ممنون از كمكتون

استاندارد ماکارونی 213

amirali_r

کاربر فعال
سلام

کسی میتونه اطلاعاتی در مورد بافت سنجی گوشت به روش وارنر با دستگاه هونسفیلد (هانسفیلد) به من بده؟؟؟

خیلی خیلی ضروریه

مرسی

new moon

عضو جدید
با سلام و خسته نباشيد..​

من يك سؤال داشتم و واقعا تو دوراهي موندم :cry: اگه ميشه راهنمايي كنيد ممنون ميشم..
من ارشد ازاد ميكروبيولوژي ورامين قبول شدم ولي خودم تبريز زندگي ميكنم و از بدشانسي در حين ثبت نام انتخاب تبريزم ثبت نشده بود كه بخوام از تبريز قبول بشم و گرنه مطمئن بودم قبول ميشم...حالا سؤال من اين است: آيا به همون ورامين برم يا منتظر تكميل ظرفيت تبريز بمونم ؟؟
با تشكر....

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با سلام و خسته نباشيد..​

من يك سؤال داشتم و واقعا تو دوراهي موندم :cry: اگه ميشه راهنمايي كنيد ممنون ميشم..
من ارشد ازاد ميكروبيولوژي ورامين قبول شدم ولي خودم تبريز زندگي ميكنم و از بدشانسي در حين ثبت نام انتخاب تبريزم ثبت نشده بود كه بخوام از تبريز قبول بشم و گرنه مطمئن بودم قبول ميشم...حالا سؤال من اين است: آيا به همون ورامين برم يا منتظر تكميل ظرفيت تبريز بمونم ؟؟
با تشكر....
بستگی به شرایطتون داره، با توجه به این که هیچ اعتماد قطعی نسبت به تکمیل ظرفیت وجود نداره و اینکه متقاضی تبریز هم کم نیس شما باید ببینی اگه واقعاً رفت و آمد به ورامین براتون سخته که بیخیالش بشید و صبر کنید، فوقش اگه تکمیل ظرفیت هم نشد سال دیگه میخونید دوباره کنکور میدین! ولی اگه امسال حتما میخواید قبول بشید و برید سر کلاس منتظر تکمیل ظرفیت موندن ریسکه!

eng-zeinab

عضو جدید
صنایع غذایی وشبکه بهداشت

صنایع غذایی وشبکه بهداشت

با سلام دوستان میدونید صنابع غذایی چه ربطی به شبکه بهداشت داره؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

hadi.b13

عضو جدید
شبکه بهداشت ها معمولا بخشی با عنوان اداده غذا و دارو دارند که نظارت می کنند بر کار کارخونه ها.
مهندسین صنایع غذایی عملا رابط این اداره هستند با کارخونه. گرچه در حالت ایده آل باید مهندسین صنایع غذایی که مسئول فنی هستند نماینده اداره بهداشت باشند نه رابط
در حال حاشر مهندسین باید جوابگوی بازرسین اداره باشند و پروانه کارشون رو از اداره بهداشت می گیرند.
امیدوارم جوابتونو گرفته باشید.

eng-zeinab

عضو جدید
شبکه بهداشت ها معمولا بخشی با عنوان اداده غذا و دارو دارند که نظارت می کنند بر کار کارخونه ها.
مهندسین صنایع غذایی عملا رابط این اداره هستند با کارخونه. گرچه در حالت ایده آل باید مهندسین صنایع غذایی که مسئول فنی هستند نماینده اداره بهداشت باشند نه رابط
در حال حاشر مهندسین باید جوابگوی بازرسین اداره باشند و پروانه کارشون رو از اداره بهداشت می گیرند.
امیدوارم جوابتونو گرفته باشید.
حالا این مهندس صنایع غذایی دقیقا محل کارش شبکه بهداشته با کارخونه؟؟؟؟

saadat.kh

عضو جدید
از دوستان عزیزی که در مورد خشک کردن جگر به بنده کمک کردند بسیار ممنونم

من روش خشک کردن انجمادی رو در اینترنت مطالعه کردم

یک سوال :

آیا وسیله / دستگاهی هست که در مقیاس آزمایشگاهی من بتونم با استفاده از اون جگر رو به صورت انجمادی خشک کنم ؟

در واقع یک خشک کن انجمادی آزمایشگاهی میخوام همچین چیزی هست ؟ قیمتش چنده ؟

doysal

عضو جدید
سلام دوستان:smile:
من کارشناسی کشاورزی خوندم ولی به صنایع غذایی هم علاقه دارم؛ولی یه سوال برام مطرح هستش که اگه من ارشد بیام صنایع غذایی آیا بعدا دچار مشکلی به نام لیسانس غیر مرتبط نمیشم؟میدونم صنایع غذایی از رشته های بخش کشاورزی محسوب میشه ولی چون احساس میکنم با رشته ای که من خوندم فرق داره این سوال اومد تو ذهنم؛اگه کسی جواب سوال من رو از لحاظ قانونی میدونه واقعا بهم لطف میکنه اگه سریع بهم جواب بده
ممنون:w27:

mojtabaafraze

عضو جدید
سلام دوستان:smile: من کارشناسی کشاورزی خوندم ولی به صنایع غذایی هم علاقه دارم؛ولی یه سوال برام مطرح هستش که اگه من ارشد بیام صنایع غذایی آیا بعدا دچار مشکلی به نام لیسانس غیر مرتبط نمیشم؟میدونم صنایع غذایی از رشته های بخش کشاورزی محسوب میشه ولی چون احساس میکنم با رشته ای که من خوندم فرق داره این سوال اومد تو ذهنم؛اگه کسی جواب سوال من رو از لحاظ قانونی میدونه واقعا بهم لطف میکنه اگه سریع بهم جواب بده ممنون:w27:
100% همونطوری ک فکر کردی میشه. اگه ارشد بری صنایع غذایی به خاطر غیرمرتبط بودن باید ی ترم بری درسای تخصصی دوره کارشناسی رو بخونی بعد دوباره بیای و ارشد رو ادامه بدی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممممممم دوستان.خوبید؟
این سوالایی که میپرسن من چرا هیچ کدومشو بلد نیستم اصلا متوجه نمیشم چی میپرسن؟
یعنی من هنوز ترم 5 شدم سواد ندارم؟؟؟؟

sama22

عضو جدید
دوستان کسی میتونه کمکم کنه جزوات ارشد دانشگاه علوم و تحقیقات رو برای کنکور دکتری بدست بیارم ؟

leali

عضو جدید
سلام دوستای گلم:smile:
لطفا یه موضوع مقاله در مورد شیمی مواد غذایی بهم پیشنهاد کنین. باید مقاله بنویسم تو پیدا کردن موضوعش مشکل دارم.
ممنون

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
سلام دوستای گلم:smile:
لطفا یه موضوع مقاله در مورد شیمی مواد غذایی بهم پیشنهاد کنین. باید مقاله بنویسم تو پیدا کردن موضوعش مشکل دارم.
ممنون
شما دانشجوی لیسانس هستین یا ارشد ؟ و ترم چندمی؟ مقاله فارسی یا انگلیسی ؟ کنگره یا ژورنال؟ اینارو اگه بگی شاید بتونم یه کمکی کنم...

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان میشه باهاتون مشورتی بکنم؟ من ترم 5 کارشناسی هستم.میخوام واسه کنکور بخونم. تصمیم هم دارم تهران قبول شم. معدل و وضعیتمم بدک نیست.خلاصه و ساده بپرسم: 1- چطوری درس بخونم؟ 2- چندتا جزوه بخونم واسه هر درس(بغیر از جزوه استادم)؟ 3- چطوری خلاصه نویسی کنم؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

mojtabaafraze

عضو جدید
سلام. دوستان میشه باهاتون مشورتی بکنم؟ من ترم 5 کارشناسی هستم.میخوام واسه کنکور بخونم. تصمیم هم دارم تهران قبول شم. معدل و وضعیتمم بدک نیست.خلاصه و ساده بپرسم: 1- چطوری درس بخونم؟ 2- چندتا جزوه بخونم واسه هر درس(بغیر از جزوه استادم)؟ 3- چطوری خلاصه نویسی کنم؟

دوست عزیز اگه قصدتون قبولی تو ارشده. تسلط روی جزوات پارسه نیازتون رو رفع میکنه
اما اگه هدفتون تهرانه حتما باید جزوات طراحان سوالات ارشد رو هم بخونید.
با آرزوی موفقیت
اگه معدلت هم بالای 19 باشه. با سهمیه معدل میتونی بری تهران. دوست خودم با معدل بالای 19 الان ترم 3 ارشده تهرانه

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگه قصدتون قبولی تو ارشده. تسلط روی جزوات پارسه نیازتون رو رفع میکنه
اما اگه هدفتون تهرانه حتما باید جزوات طراحان سوالات ارشد رو هم بخونید.
با آرزوی موفقیت
اگه معدلت هم بالای 19 باشه. با سهمیه معدل میتونی بری تهران. دوست خودم با معدل بالای 19 الان ترم 3 ارشده تهرانه

مرسی .طراحان سوال کیا هستن حالا؟میدونید؟

afsaneh 1366

عضو جدید
جزوه درس شیمی مواد غذایی

جزوه درس شیمی مواد غذایی

سلام. کسی جزوه درس شیمی مواد غذایی رو داره؟ من این ترم باید این درس رو تو دانشگاه تدریس کنم.یه جزوه میخوام که بتونم از روش بدونم کجاها مهمتره و از این حرفا ...

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی

سلام. نظر من هم اینه که اگه می خواین برا آزاد بخونین جزوان علوم و تحقیقات تهران + شیمی مواد پارسه کاملا کاور می کنه شما رو تا علوم تحقیقات تهران بخونین. برا سراسری هم اگه جزوات طراحارو گیر نیاری از جزوات پارسه استفاده کنی نتایج خوبی می رسی.

eng-zeinab

عضو جدید
میکروب های مفید در صنایع غذایی

میکروب های مفید در صنایع غذایی

سلام دوستان مطلب در مورد میکروب های مفید در صنایع غذایی واسه سمینارم میخواستم اگه مطلبی ام به زبان اصلی دارین بزارین سپاس فراوان سپاس:gol::gol::gol:

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
سلام. کسی جزوه درس شیمی مواد غذایی رو داره؟ من این ترم باید این درس رو تو دانشگاه تدریس کنم.یه جزوه میخوام که بتونم از روش بدونم کجاها مهمتره و از این حرفا ...
سلام. اگر تهران هستید که در اختیارتون بزارم.

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,

سلام
من جزوه رو ندارم

ولی میتونم یه پیشنهاد خوب داشته باشم

کتاب شیمی مواد غذایی دکتر فاطمی

همچنین جزوه ی شیمی مواد پارسه
شما میتونین از روی اینا تدریس داشته باشید
همچنین میتونین جزوات اساتید برتر در این درس رو تهیه کنین
مثلا استادخودم برای درس قند جزوه ی بهزاد رو تدریس میکردن

البته
یه پاورپوینت کامل اموزشی مربوط به شیمی مواد غذایی رو داشتم که البته نمیشه edit کرد و باید پیداش کنم اگه پیداش کردم میذارمش اینجا شاید مفید باشه

همچنین اقا حمید همینطور که گفتن در صورت تمایل شما میتونن بهتون کمک کنن

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

سلام. امیدوارم که روش تدریستون مفید باشه!
شیمی مواد حامدی + شیمی مواد فاطمی رو با هم تلفیق کنین و به دانشجوهاتون تدریس کنین! گناه دارن با جزوه های عجیب غریب ناقص وقتشونو نگیرین
این درسس در برخی دانشگاهها 6 واحدی تدیس می شه در بعضی دانشگاهها 4 واحد به صورت 2+2 ، مطمئن باشین اگه کسی بخواد خودش جزوه پیدا می کنه و می خونه... نیازی نیس که اساتید به یک جزوه ناقص بسنده بکنن؛ بذارین بخونن و از رفرنس یاد بگیرن بزرگترین نیکی رو بهشون کردین! ممکنه کسی اصلا تدریس شما رو متوجه نشه یا اصلا کلاس براش مفید نباشه! همه جانبه به قضیه نگاه کنین
بهترین کتاب شیمی مواد فاطمی هست ولی وقتی تدریس می کنین بهتره به تکنولوژی ها هم اشاره بکنین و کاربردی تدریس کنین
جاهایی از شیمی مواد فاطمی که مبهم هست بصورت کمکی از شیمی حامدی استفاده کنین
کتاب خوندن خیلی بهتر از جزوه خونیه! ما کتاب خوندیم>
اهمیتش هم به اهمیتشون در سوالای ارشد نگاه کنین و درش شیمی تکمیلی در دوره ارشد
اول کربوهیدراتها، بعد پروتئین، لیپید، آب ، محلول های کلوئیدی، و رسیدین رنگ، طعم و مزه، آنزیم و توکسین های غذایی و نگهدارنده ها، قهوه ای شدن رو هم به تفکیک تدریس کنین بهتر و مفیدتره!

آخرین ویرایش:

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام دوستان مطلب در مورد میکروب های مفید در صنایع غذایی واسه سمینارم میخواستم اگه مطلبی ام به زبان اصلی دارین بزارین سپاس فراوان سپاس:gol::gol::gol:
موضوعتون برای ارائه در درس سمینار کلی هست و این در حد فوق دیپلم هم نیس! چون همه پیش زمینه ای دارن از این نوع میکروبها! فرق دانشگاه و دبیرستان جزئی تر و دقیق تر نکاه کردن و بررس همه جانبه یک موضوع اختصاصی هست ... یکم اختصاصی ترش کنین. مثلا پروتئین سلولهای تک یاخته، استارترهای میکروبی، میکروب های مولد باکتریوسین ها، میکروب های تولید کننده اسیدولانت ها، میکروب های تولید کننده رنگ، اسید، ویتامین، ....؛ و ....

دوست قبلی پاورپوینت فارسی پروبیوتیک ها رو گذاشتن از پاورپوینت های انگلیسی در سایت های مختلف هم می تونین هم ایده بگیرین هم استفاده کاربردی در نوشتن و ارائه اسلایدها داشته باشین

"ALPHA"

کاربر ممتاز

ج1- چطوری درس بخونم؟معدل مهمه چه با معدل بری تووی فوق چه بخوای امتحان بدی (%20 برا فوق) برا دکترا هم 25% کل معدل تاثیر داره! (فکر کنم %75 معدل فوق هست %25 کارشناسی از یه کارنامه این طوری استنباط کردم) پس برا واحدهایی که می گیری سعی کن روز امتحان و برا عملی و پروژه و تحقیق وقت کافی بذاری//با حوصله بخون تکرار همیشه داشته باش روش خوندن آدما فرق داره ولی معمولا وقتی خوندنت همراه بررسی سوالای کنکور سالای پیش باشه یعنی یه بار کامل مبحث رو بخون ، مطلب رو بگیر مطمئن شو یاد گرفتی بعدش سوالای سالای قبل اون میحث رو تست بزن! بعدش دونه دونه بررسی کن! شیمی مواد غذایی، میکروب مواد غذایی، ریاضی، زبان خوراک تو هستن!//هر چه بیشتر وقت بذاری علاقه پیدا کنی دونه دونه مباحث رو درک کنی به نفعته!/فوق هم بری انتظار دارن اینا رو بلد و فوول باشی! چون ریزتر بررسی می کنن...مباحث هر 4 درس برا اینکه می دونم وقت داری حالا سوالای 5 سال اخیر رو تهیه کن بعدش بشین مبحث بندی کن با چش خودت ببین از کجاها چن تا تست اومده هر چه بیشتر ارزش سوالیشون بیشتره!
علاقه به درس+علاقه حتی زورکی هم شده به استادت!= درس خوندن

2- چندتا جزوه بخونم واسه هر درس(بغیر از جزوه استادم)؟
برا هر درس 5 کیلو جزوه بخون! 10 کیلو هم کتاب هم رفرنس هم تست...
نسبت رو داشتی؟
سوالا رو می پیچونن یعنی باید این طوری فکر کنی که طراح خیلی بیشتر از تو می دونه!! یه استاد نه چن تا استاد خیلی سخت گیر ...
بعضیا می گن سه ماه بخون! دوتا جزوه الکی هم نشونت می دن! با اینا فقط مجاز می شی!
طبق برداشت های خودم می گم کتاب بخون! یک کتاب بهتر از ده تا جزوه س!
جزوه خودتو بخون علاقه پیدا کن! یادت بیاد که یه چیزایی حالیته...
بعد کتاب رو فوول شو!
بعدش بیا جزوه استاد دیگه رو بخون! کدوم استاد؟؟ جزوه پارسه برا میکروب خووبه برا شیمی اشکالایی داره و کامل نیس. برا ریاضی من که لاشو هم وا نکردم یه چیزایی برا خودشون نوشتن! برا زبان مث مجموعه سوال می مونه! همشو حل کردم یه ذهنیت می ده بهت!
شیمی حامدی رو می گفتن! میکروب فخری شهیدی ریاضی فرهمندفر تنبل بارت میاره نیکوکار بخون توماس بخون! زبان هم ک جزایری خوبه گرامر 5 سواله از دبیرستان شروع کن لغاتش هم از 504 بخون ولی یه لغتای دیگی های هم می دن× زبان قسمت vocab سخت تره upper intermediate

3- چطوری خلاصه نویسی کنم؟ تحقیق کن، ببین کدوم به کارت میاد

آخرین ویرایش:

eng-zeinab

عضو جدید
موضوعتون برای ارائه در درس سمینار کلی هست و این در حد فوق دیپلم هم نیس! چون همه پیش زمینه ای دارن از این نوع میکروبها! فرق دانشگاه و دبیرستان جزئی تر و دقیق تر نکاه کردن و بررس همه جانبه یک موضوع اختصاصی هست ... یکم اختصاصی ترش کنین. مثلا پروتئین سلولهای تک یاخته، استارترهای میکروبی، میکروب های مولد باکتریوسین ها، میکروب های تولید کننده اسیدولانت ها، میکروب های تولید کننده رنگ، اسید، ویتامین، ....؛ و ....

دوست قبلی پاورپوینت فارسی پروبیوتیک ها رو گذاشتن از پاورپوینت های انگلیسی در سایت های مختلف هم می تونین هم ایده بگیرین هم استفاده کاربردی در نوشتن و ارائه اسلایدها داشته باشین
فرقی نمیکنه فقط مطلبی باشه در موردهر نوع میکروب مفید در صنایع غذایی برا درس میکروبیولوژی میخواستم...

eng-zeinab

عضو جدید
آز تجزیه

آز تجزیه

سلام دوستان یه کتاب مناسب برا آزتجزیه سراغ دارین؟؟؟؟؟

بالا