*** مسابقه ی تصویری مواد ***

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چون الان سیستم امتیازا قطعه میتونین از لینک کناره گزارش تخلف به مدیران امتیاز بدین

فعلا از دوستان تقاضا دارم اینجوری به فرد برنده امتیاز بدن تا سیستم درست بشه و مدیر امتیاز اساسی بده

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه توضیح کامل تری من بدم

در مورد بدنه های سه جزئی باید بگم که این بدنه ها از سه جز کائولن ، فلد اسپار و سیلیس تشکیل شده

با افزایش دما به علت پایین بودن ذوب فلداسپار در حدود 1000 درجه ی سانتی گراد فاز مایع و یا همان شیشه شروع به تشکیل می کند

2 نوع مولایت داریم

مولایت اولیه و ثانویه

مولایت اولیه همان کائولینیت است که با افزایش دما و از دست دادن آب ابتدا به فاز اسپینل و سپس به فاز مولایت تبدیل می شود

مولایت ثانویه از جوانه زنی در دل مذاب ایجاد شده و چون سوزنی است و حالت قفل شدن در هم را دارد و ریز دانه است استحکام بالایی به بدنه می دهد

آفرین مختصر و مفید!!!!!!!!

amirswt

عضو جدید
پاسخ :

خال هاي سياه
نقاط سياه اصلي ترين عيب ناخالصي در چيني بهداشتي مي باشد كه بيشتر به خاطر وجود Fe₂O₃

در بدنه يا لعاب ديده مي شود .

عوامل ايجاد اين عيب عبارتند از :

آلودگي تصادفي بعضي از مواد اوليه

عملكردضعيف جدا كننده هاي آهن (مگنت ها ) يا تعداد ناكافي آنها

سايش تجهيزات فلزي آماده سازي دوغاب بدنه

آلودگي هاي ناشي از سايش اجزاي بالميل لعاب

آلودگي آب

پاره شدن توريهاي الك لعاب و بدنه

خوردگي اجزايي از چرخه توزيع دوغاب يا لعاب كه از آهن گالوانيزه درست شده اند اما بطور ناصحيح

در بعضي مواقع اين خالها فقط روي سطح مي باشد و لايه لعاب را تحت تأثير قرار داده است . در واقع اين

ذرات در غبار و پودري كه در ساختمان سوله ، لوله ها ، لامپ ها و ساير تأسيسات جمع شده وجود دارد .

یاد یکی از دوستانم افتادم که میگفت یکی از شرکت های سرامیکی بود که این مشکل رو داشت، ولی نمیدونست باید چه کنه، این دوستمون رفت براشون یه مگنت نصب کرد روی نوار نقاله ی موادشون و مشکل حل شد.

amirswt

عضو جدید
در کل بسیار متشکرناکم از این تاپیک بسیار مفید.
اما یه موضوع آزاردهنده داره. بعضی از تصاویر دیده نمیشن.
چه کنیم؟
من فقط تصاویر اولی که زینب گذاشت رو میبینم.

بالا