...::: مسابقه معماری ::...

...::: مسابقه معماری ::...

• عالی

رای: 200 69.2%
  • خوب

رای: 76 26.3%
  • متوسط

رای: 5 1.7%
  • بد

رای: 8 2.8%

• مجموع رای دهندگان
    289
وضعیت
موضوع بسته شده است.

sheinis

عضو جدید
دوست خوبم توضیحات شما کامل بود ولی ماچوپیچو جزء عجایب هفتگانه نیست.اما نکته جالبی که در ساخت بناهای مهم این مجموعه می توان گفت عدم استفاده از ملات در ساخت دیوارها می باشد آنها سنگها را برش داده و بصورت خشک روی هم قرار میدادند و جهت اتصال آنها تنها از برش ذوزنقه ای سنگها استفاده می کردند ونام این روش اشلیر (به فته الف یاashlyer) می باشد.
عزیزم جزو عجایب هفت گانه جدیده......................که متاسفانه تخت جمشید جزوشون نیست حتی تو لیست 70 تای اول هم نیست;)

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.این بنای ژرژ پمپیدو در پاریس اثر ریچارد راجرز و رنزو پیانو هست که در سبک های تک کار شده

اولین سوال رو خودم مطرح می کنم...

یک سوال ساده : اسم و معمار این ساختمان را بگویید و بگویید که در کدام سبک ساخته شده است ؟

zhsaffar

عضو جدید
سلام.این بنای ژرژ پمپیدو در پاریس اثر ریچارد راجرز و رنزو پیانو هست که در سبک های تک کار شده

سلام دوست عزیز
لطفا همیشه برای پاسخگویی به سوالات مسابقه به آخرین سوال(معمولا صفحه اخر) که سوال فعال است پاسخ بدید.

سعید جان خیلی خوب می شد اگه این مورد رو هم به قوانین تاپیک توی صفحه اول اضافه کنی تا دوستانی که تازه میان دچار مشکل نشن.

pegasus aromazi

عضو جدید
اگه غار ها هم حساب میشن لاسکوا ی فرانسه اگه نمیشن فکر کنم چغازنبیل در خوزستان باشه.

تبسم

عضو جدید
اریحا در اردن
یا
چغازنبیل
ولی من تو کتاب سبک شناسی خوندم تپه زاغه بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

yassss

عضو جدید
اریحا در اردن
یا
چغازنبیل
ولی من تو کتاب سبک شناسی خوندم تپه زاغه بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
غارهای لاسکوا و آلتامیرا مربوط به قدیمیترین آثار نقاشی یافت شده می باشد و مربوط به دوره پارینه سنگی است.
تپه زاغه از مراکز اولیه استقرار کشاورزی در ایران است.

1836

عضو جدید
مركز ژرژ پمپيدو
اولين ساختمان سبك اكو-تك(اكولوژي-تكنولوژي)
اين مركز قبلا كار شده بود و طرح باز سازي آن به مسابقه گذاشته شد كه در اين مسابقه ريچارد راجرز و رنزو پيانو كه هر دو ايتاليايي هستند برنده شدند جالبه بدونيد هر دو از شاگردانه لوكوربوزيه بودند.

architect_esf

عضو جدید
سوال 76:
کهن ترین منطقه ای که آثار ساختمانی ساخت بشر در آن ایجاد گردید کجاست و به چه نامی نامیده می شود؟

شهر بابيلوس ،
يكي از قديمي ترين شهرهاي فينيقيه كه از عصر نوسنگي تاكنون پيوسته مسكوني بوده و با تاريخ هزاران ساله منطقه مديترانه گره خورده است ، محققان بر اين باورند كه بابيلوس حداقل به 7 هزار سال پيش تعلق دارد .

سلام

سلام

نخستین انسانها در غارها زندگی می کردنند که قدیمی ترین غارها غار التمیرا در اسپانیا وغار لاسکو در فرانسه و اولین سکونت گاهای ساخت بشر در تپه گنج در در نزدیکی شهرستان هرسین در ایران

yassss

عضو جدید
نخستین انسانها در غارها زندگی می کردنند که قدیمی ترین غارها غار التمیرا در اسپانیا وغار لاسکو در فرانسه و اولین سکونت گاهای ساخت بشر در تپه گنج در در نزدیکی شهرستان هرسین در ایران
درست نیست ، راهنمایی اینکه این منطقه مربوط به دوره نوسنگی است.

ELAHE.T

عضو جدید
]سوال 76:
کهن ترین منطقه ای که آثار ساختمانی ساخت بشر در آن ایجاد گردید کجاست و به چه نامی نامیده می شود؟[/quote]

تپه گنج دره در ايران؟
اريحا در دره رود اردن ؟
چاتال هويوک در اناتولي ترکيه؟:wallbash:

yassss

عضو جدید
تپه گنج دره در ايران؟
اريحا در دره رود اردن ؟
چاتال هويوک در اناتولي ترکيه؟:wallbash:[/quote]

:huh:
اینجوری سرت اوخ میشه!
:w24:
پاسخ سوال یک منطقه هست که اریحا و چاتال هویوک هم جزو آن هست. نزدیک شدین.

سـعید

مدیر بازنشسته
سوال 76:
کهن ترین منطقه ای که آثار ساختمانی ساخت بشر در آن ایجاد گردید کجاست و به چه نامی نامیده می شود؟

منظورت از آثار ساختمانی حتما بنا یا یک محل مسکونیه...؟؟؟
چون در کتاب ها آثار ساختمانی رو به طور مثال به ظروف هم نسبت میدن...

:gol:پروفسورراجرمتیوس:باقاطعیت خواهیم گفت که این تپه( شيخي‌آباد دينور در كرمانشاه) اولین سکونت گاه بشر بوده است.:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا