مسابقه طراحی شماره 3- طراحی یک کلبه جنگلبانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

DDDIQ

مدیر ارشد
سومین مسابقه طراحی باشگاه مهندسان ایران
طراحی یک کلبه جنگلبانی

اهداف کلی مسابقات طراحی
  • ایجاد فضای دوستانه تعامل و رقابت و کشف استعدادها ی موجود در باشگاه
  • بهره مند شدن از تجارب و کرکسیون با اساتید , طراحان و معماران صاحب نظر
  • تقویت خلاقیت و هدفمند کردن ذهنیت طراحان

موضوع :
طراحی یک کلبه جنگلبانی ...
مکانی برای حفظ و حراست از جنگل‌ها از سوانحی مانند قطع درختان و قاچاق چوب, مساعدت و همكاري با عوامل ذيربط در اطفاي حريق منابع طبيعی , شکار غیرمجاز و ....

فضاهای خواسته شده:

• فضای اداری و مدیریت
  • اتاق استراحت جمعی برای 6 نفر
  • انبارها
  • پارکینگ
  • اصطبل اسب
  • فضاهای پیشنهادی طراح

سایت :
سایتی جنگلی در اقلیم معتدل دارای پستی و بلندی در نزدیکی یک آبشار

علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می بایستی .. نسبت به ارسال طرح های خود که شامل موارد ذیل میباشد به بنده اقدام نمایند:

• ارائه تمهیدات طراحی در خصوص شکل گیری و روند پیشرفت طرح ( کانسپت طرح , ویژگی های اقلیمی و بومی طرح و...)
  • ذکر مشخصات و آخرین مدرک طراح ( برای دانشجویان, ترم دانشجو که در داوری مد نظر قرار گیرد)
  • نقشه سایت پلان به مقیاس 1:200
  • نقشه های پلان به همراه مبلمان به مقیاس 1:100
  • حداقل یک مقطع ( طولی یا عرضی ) به مقیاس 1:100 ( ویژگی ساختاری و بهره برداری از فضا مشخص باشد)
  • پرسپکتیو خارجی بنا
  • یک پرسپکتیو داخلی برای معرفی نحوه بهره برداری از فضا

معیارهایی که درقضاوت مد نظر قرار خواهد گرفت عبارتند از:

1- کیفیت ارائه :
  • کیفیت شیت بندی
  • کیفیت ترسیمات فنی
  • کیفیت رندر های دستی یا رایانه ای

2- کیفیت طرح :

• کمپوزیسیون حجمی
  • طراحی جزئیات
  • انتخاب مصالح مناسب
  • انتخاب رنگ یا بافت مناسب
  • سیرکولاسیون
  • نورپردازی

داوران مسابقه :
doomann - جناب مهندس دومان / کارشناس ارشد معماری
arashitect - جناب مهندس امامی / کارشناس ارشد معماری
و...

پیوست :
- لازم است شرکت کنندگان تحمل هر نوع نقد مودبانه را داشته باشند هرچند نقد غیر منطقی یا عامیانه و غیر معمارانه یا .. .

- روند این سری مسابقات ( با اهداف آموزشی و رقابتی که برای آن در نظر گرفته شده ) از موضوعات اسان تر به سخت می باشد.

- پیش از ارائه طراحها به داوران به منظور انتخاب طرح های برتر , گزینش اولیه در مورد طرح ها صورت خواهد گرفت

- لطفا در این تاپیک تنها در مورد مسائل مربوط به روند طراحی که ذکر شد و در مورد طراحای ارائه شده گفتگو کنید!
لطفا برای سوال در مورد نحوه برگزاری مسابقه و یا مطرح کردن دیدگاه و نظرات پیشنهادی در مورد این کیفیت مسابقات به
تاپیک اطلاع رسانی مسابقات مراجعه فرمائید

- لازم به ذکر است در صورت رسیدن به سطح کیفی مورد نظر طرح های برتر ارائه شده در نشریه تالار معماری استفاده خواهند شد

با سپاس
انوشه باشید
:gol:

_____

آرشیو دوره های پیشین:
مسابقه طراحی شماره 1 – طراحی یک فنجان خلاقانه
مسابقه طراحی شماره 2 – طراحی یک صندلی خلاقانه

آخرین ویرایش:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب...اینم اولین پیش نمایش کار من...اسکلت کلی کلبه در اومده ولی هنوز جداره ها مونده ... واسه شروع فک کردم بد نباشه
آها..اینم بگم این کار بر مبنای اریگامی طراحی شده

پیوست ها

• hut-up.jpg
    hut-up.jpg
    49.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب...اینم اولین پیش نمایش کار من...اسکلت کلی کلبه در اومده ولی هنوز جداره ها مونده ... واسه شروع فک کردم بد نباشه
آها..اینم بگم این کار بر مبنای اریگامی طراحی شده

سلام به همه دوستان عزیزو بزرگوارم و همینطور دوست عزیزی که زحمت این طرح رو کشیده
مطمئن هستم همه شما برای کارهای ارزنده ایی که انجام میدید ایده های زیبایی هم دارید و این ایده ها ناشی از مطالعات و اطلاعات شخصی شما در دوره های مختلف معماری هست . بنابر این برای اینکه همه از این روند و اطلاعات خاص استفاده کنن و همینطور این تاپیک علاوه بر یک مسابقه ، به یک کلاس عملی آموزشی تبدیل بشه ، لطفا اطلاعاتی که قرار میدید ،توضیحاتش رو به طور کامل و شفاف بیان کنید ، روند و پروسه طراحی و اینکه از چه موضوعاتی الهام گرفتید ، ایده و کانسپتتون چی بوده و تفکرات پس زمینه ای که باعث شد به سمت این طرح برید رو توضیح بدید . ارائه کار بدون مدارک حداقلی معماری نمی تونه مفید باشه و اینکه اتودها در حد مراحل میانی طراحی باشه و حداقل مدارک مثل سایت ، پلان ، و تاثیر گذاریها رو داشته باشه .
از مهندس صدیق عزیز هم به خاطر تاپیک مفید و ارزندش تشکر می کنم .
منتظر طرح های خوب ، ارزشمند و پر محتوای شما هستم .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا