مسابقه شناسایی مهره داران (پستانداران خزندگان دوزیستان ماهیان پرندگان)

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مگه مرغ هفت رنگم داریم ؟ :)

با سلام،
خب دیگه شوخی بسه! مشارکت هم که در حد تیم ملیه!!
اسمش باید باشه: Bornean Peacock-Pheasant که می شه مثلاً طاووس یا قرقاول برونئی
Kingdom:Animalia
Phylum:Chordata
Class:Aves
Order:Galliformes
Family:Phasianidae
Subfamily:Argusianinae
Genus:Polyplectron
Species:P. schleiermacheri
Binomial name
Polyplectron schleiermacheri
Brüggemann, 1877
Synonyms
Polyplectron malacense schleiermacheri

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
خب دیگه شوخی بسه! مشارکت هم که در حد تیم ملیه!!
اسمش باید باشه: Bornean Peacock-Pheasant که می شه مثلاً طاووس یا قرقاول برونئی
Kingdom:Animalia
Phylum:Chordata
Class:Aves
Order:Galliformes
Family:Phasianidae
Subfamily:Argusianinae
Genus:Polyplectron
Species:P. schleiermacheri
Binomial name
Polyplectron schleiermacheri
Brüggemann, 1877
Synonyms
Polyplectron malacense schleiermacheri

:surprised: :cry:

آفرین مهندس

بفرمائین سؤال بعد

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
و تشکر!
سؤال بعد رو از بین خارق العاده ترین پرنده های روی زمین انتخاب کردم (البته اصولاً نباید خیلی سخت باشه!):
مشاهده پیوست 122363

من اینو تو راز بقا دیدم

این یا دمشه یا بال هاشو اینجوری باز میکنه

یادمه واسه دفاع اینجوری میشد

خیلی هم جنگجو و خشن بود !

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
من اینو تو راز بقا دیدم

این یا دمشه یا بال هاشو اینجوری باز میکنه

یادمه واسه دفاع اینجوری میشد

خیلی هم جنگجو و خشن بود !
با سلام،
؟؟
اصلن اصلاً این طور نیست!! این پرنده ی فوق العاده عضو گروهی از پرندگانه که برای ترغیب جنس ماده از هنر و زیبایی ذاتی خودشون یا محیط استفاده می کنن! پس این حالت تهاجمی یا دفاعی نیست!
برخی گونه ها ظاهری زیبا و گاهی غیرمعمول دارن و بعضی دیگه خیلی ساده و معمولی هستن و در مقابل از چیزهایی که به نظر خودشون برای جنس مقابل زیبا به نظر می رسه، برای ایجاد آشیانه و ترغیب جفت استفاده می کنن!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
باور کنید مستندهای مربوط به این پرنده ها رو انقدر تو تلویزیون دیدم که حفظ شدم!! فکر می کردم دوستان علاقه مند به مباحث این چنینی هم اون برنامه ها رو دیده باشن!
به عنوان راهنمایی بیشتر باید بگم که نام این پرنده ها مثل نام یه گل معروفه که شبیه پرنده است و این گونه ی خاص هم بومی گینه ی نو هستش!

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
باور کنید مستندهای مربوط به این پرنده ها رو انقدر تو تلویزیون دیدم که حفظ شدم!! فکر می کردم دوستان علاقه مند به مباحث این چنینی هم اون برنامه ها رو دیده باشن!
به عنوان راهنمایی بیشتر باید بگم که نام این پرنده ها مثل نام یه گل معروفه که شبیه پرنده است و این گونه ی خاص هم بومی گینه ی نو هستش!
اخه ما که وقت نمیکنیم تی وی رو نگاه کنیم بخاطر همینه
اخه این کجاش شبیه گله؟

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
و تشکر!
سؤال بعد رو از بین خارق العاده ترین پرنده های روی زمین انتخاب کردم (البته اصولاً نباید خیلی سخت باشه!):
مشاهده پیوست 122363

پرنده بهشتی
این پرنده دارای ترکیبی زیبا از دو رنگ مشکی و آبی است و برای جلب پرندههای ماده می تواند به سرعت تغییر شکل دهد. متاسفانه این پرنده که بومی گینه نو است به دلیل شکار بی رویه برای پر و پوستش در حال انقراض است.
حالا شما هم همش اعتماد به نفس مارو خراب کن ب
باور کن اگر استاد تنوع زیستی هم اینو میدی نمیتونست ج بده

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
پرنده بهشتی
این پرنده دارای ترکیبی زیبا از دو رنگ مشکی و آبی است و برای جلب پرندههای ماده می تواند به سرعت تغییر شکل دهد. متاسفانه این پرنده که بومی گینهنو است به دلیل شکار بی رویه برای پر و پوستش در حال انقراض است.
حالا شما هم همش اعتماد به نفس مارو خراب کن ب
اور کن اگر استاد تنوع زیستی هم اینو میدی نمیتونست ج بده
:D
تبریکات فراوان مرا پذیرا باشید!
این خانواده جزو زیباترین پرنده ها هستن و در کنار اون ظاهر و رفتار خیلی عجیبی دارن، به همین دلیل هم دوست داشتم مطرح بشن و فکر نمی کردم که این قدر ناآشنا باشن!
نام این گونه ی خاص Superb Bird-of-paradise (Lophorina superba هستش! ویکی پدیای عزیز (!) در مورد کل خانواده هم مطلب داره که می تونید ببینید و با سایر گونه هم آشنا بشید!

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D
تبریکات فراوان مرا پذیرا باشید!
این خانواده جزو زیباترین پرنده ها هستن و در کنار اون ظاهر و رفتار خیلی عجیبی دارن، به همین دلیل هم دوست داشتم مطرح بشن و فکر نمی کردم که این قدر ناآشنا باشن!
نام این گونه ی خاص Superb Bird-of-paradise (Lophorina superba هستش! ویکی پدیای عزیز (!) در مورد کل خانواده هم مطلب داره که می تونید ببینید و با سایر گونه هم آشنا بشید!
مرسی مرسی;)
من همیشه برنده ام
واقعا جالب بود
تازه به دانستنی هامم اضافه شد :دی

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها پست های بی ربط ندید!

سی سلنگ نیست؟! :D

اگه درست بود خودتون جواب سوال بعدی رو بذارید. چون من نمیتونم زود زود بیام

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها پست های بی ربط ندید!

سی سلنگ نیست؟! :D

اگه درست بود خودتون جواب سوال بعدی رو بذارید. چون من نمیتونم زود زود بیام
ما اینجا اسم محلی کاری نداریم
اوکی؟
اسم علمیشو بگو

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
خب می ریم سراغ عکس بعد که امیدوارم از قبلی آسون تر باشه:
Mammals ss.jpg

آخرین ویرایش:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
بله به همین نام معروفه! یه کمی توضیح هم می دید؟ البته من نکات جالب رو به توضیحات معمول ترجیح می دم!

لوریس تنبل (slow lorises) جانوری از گروه خیس‌بینان است که زادگاه آن بیشتر مناطق جنوب شرقی آسیا و سریلانکا است. این حیوان به ویژه از بابت حرکات آرام و چشمان درشت خود شهرت دارد.
نخستین نمونه از لوریس تنبل در سال ۱۷۷۰ میلادی توسط پژوهشگر هلندی، آرنوت فوسمائر (Arnout Vosmaer) شناسایی شد.
لوریس‌های تنبل که ظاهری دوست داشتنی دارند به عنوان حیوانات خانگی محبوبیت فراوانی دارند. فروش آنها در چنین بازاری، خطری برای موجودیت آنها به شمار می‌رود، به ویژه که دندان جلویی آنها پیش از فروش، کشیده می‌شود که در بسیاری موارد موجب عفونت و مرگ آنها می‌شود.
[h=2]منابع [ویرایش][/h]

• Alterman, L. (۱۹۹۵). "Toxins and toothcombs: potential allospecific chemical defenses in Nycticebus and Perodicticus". In Alterman, L.; Doyle, G.A.; Izard, M.K. Creatures of the Dark: The Nocturnal Prosimians. New York, New York: Plenum Press. pp. ۴۱۳–۴۲۴. ISBN ۹۷۸-۰-۳۰۶-۴۵۱۸۳-۶. OCLC ۳۳۴۴۱۷۳۱.
  • Ankel-Simons, F. (۲۰۰۷). Primate Anatomy (3rd ed.). San Diego, California: Academic Press. ISBN ۰-۱۲-۳۷۲۵۷۶-۳.
  • Bearder, Simon K. (۱۹۸۷). "Lorises, Bushbabies, and Tarsiers: Diverse Societies in Solitary Foragers". In Smuts, Barbara B.; Cheney, Dorothy L.; Seyfarth, Robert M. et al. Primate Societies. Chicago, Illinois: The University of Chicago Press.ISBN ۰-۲۲۶-۷۶۷۱۶-۷.

منبع :

http://en.wikipedia.org/wiki/Slow_loris

فکر کنم گونه Nycticebus bengalensis باشه

ولی بازم خیلی شک دارم :surprised: