محاسبه مساحت مثلث

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونگي محاسبه مساحت مثلث
محاسبه مساحت مثلث با اضلاع - در صورتي كه مثلث مختلف الاضلاع باشد و فقط اندازه 3 ضلع داشته باشيم:w10:

البته بدون روابط مثلثاتي :w20:

ehsan migren

عضو جدید
درود بی کران
منظورتونو از جمله "بدون روابط مثلثاتی" متوجه نمیشم. مگه میشه بحث در مورد مثلث باشه و از روابط مثلثاتی استفاده نشه؟؟
من یه راه بلدم که از سینوس و کسینوس استفاده میشه ولی کم. اگه مایل بودید پیام خصوصی بدید تا عرض کنم خدمتتون
بدرود:gol:

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بی کران
منظورتونو از جمله "بدون روابط مثلثاتی" متوجه نمیشم. مگه میشه بحث در مورد مثلث باشه و از روابط مثلثاتی استفاده نشه؟؟
من یه راه بلدم که از سینوس و کسینوس استفاده میشه ولی کم. اگه مایل بودید پیام خصوصی بدید تا عرض کنم خدمتتون
بدرود:gol:

سلام

منظورم با محيط و اندازه اضلاع

مثل پيدا كردن مساحت يه زمين به شكل مثلث با داشتن فقط اضلاع

اخه اونجا كه زاويه نميتونيم درست بدست بياريم

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام

منظورم با محيط و اندازه اضلاع

مثل پيدا كردن مساحت يه زمين به شكل مثلث با داشتن فقط اضلاع

اخه اونجا كه زاويه نميتونيم درست بدست بياريم
یه روشم من بلدم اونم با مختصات و دترمینان حل میشه.دو تا نقطه پیدا میکنی بعد دترمینان میگیری بعد تقسیم بر دو میکنی.

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
پيدا شده واسه بقيه هم ميزارمش:w10::w10::w10:

p=(a+b+c)/2

S=[p*(p-a)*(p-b)*(p-c)]^1/2

جوابش درسته :w17::w17::w17::w27::w40::w14:

ehsan migren

عضو جدید
سلام عزیز. این راه حل من هست .
از معادله 1 زاویه رو ، از معادله 2 ارتفاع رو و از معادله 3 مساحتو بدست بیارید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چگونگي محاسبه مساحت مثلث
محاسبه مساحت مثلث با اضلاع - در صورتي كه مثلث مختلف الاضلاع باشد و فقط اندازه 3 ضلع داشته باشيم:w10:

البته بدون روابط مثلثاتي :w20:

سلام دوست من
یه پیشنهاد دارم
فرموده بودید اندازه اضلاع را داریم . از طرفی مختلف الضلع هستند .
پیشنهاد من اینه که اندازه سه ضلع رو جمع کنید بعد تقسیم به سه کنید که میشه با اون یه مثلث با همون اندازه ولی با زوایا و اضلاع برابر ساخت یعنی اگه مجموع زوایای مثلث اول X باشه اندازه هر ضلع مثلث جدید میشه X/3 با زاویه 60 درجه داخلی .
حالا میتونی خیلی راحت تر مساحت رو حساب کرد .

البته راه راحت تر هم اینه که X رو که مجموع اندازه اضلاع مثلث اولیه بوده تقسیم بر 4 کنی که یه مربع به ضلع X/4 بدست میاد . حالا مساحت این مربع رو حسساب کن .
البته کمی دقت میخواد
-----------------------------------------------------
اگه این فرمولارو واسه متر کردن زمین میخوای که هیچکدوم از اینا لازم نیست .
برای اینکار شما دوتا نقطه مبنا در نظر میگیری از نقطه اول شروع میکنی به متر کردن تا وقتی رسیدی به زاویه از اون زاویه بصورت مستقیم وصل میکنی به نقطه اول حالا یه نقطه دیگه میخوایم که برای اینکار میتونیم از نقطه دوم استفاده کنیم .
حالا دیگه سادست شما فاصله بین اون زاویه و نقاط مبنا رو داری فقط کافیه یه کمان با شعاع اون اندازه ها بکشی که یه جا این دوتا کمان همدیگرو قطع میکنن . اونجا میشه نقطه دقیق اون زاویه .
زمین ها رو اینطوری براورد میکنن و نیازی به داشتن زاویه هم نیست خودش خودبه خود بدست میاد

آخرین ویرایش:

ee.philosophy

عضو جدید
پیدا کردن مساحت مثلث با داشتن معادله ی اضلاع

پیدا کردن مساحت مثلث با داشتن معادله ی اضلاع

دوستان کسی میدونه اگه معادله ی سه ضلع مثلث رو به صورت پارامتری داشته باشیم،چه جور میشه مساحت رو محاسبه کرد؟

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
سلام عزیز. این راه حل من هست .
از معادله 1 زاویه رو ، از معادله 2 ارتفاع رو و از معادله 3 مساحتو بدست بیارید.
موفق باشید

سلام دوست من
یه پیشنهاد دارم
فرموده بودید اندازه اضلاع را داریم . از طرفی مختلف الضلع هستند .
پیشنهاد من اینه که اندازه سه ضلع رو جمع کنید بعد تقسیم به سه کنید که میشه با اون یه مثلث با همون اندازه ولی با زوایا و اضلاع برابر ساخت یعنی اگه مجموع زوایای مثلث اول X باشه اندازه هر ضلع مثلث جدید میشه X/3 با زاویه 60 درجه داخلی .
حالا میتونی خیلی راحت تر مساحت رو حساب کرد .

البته راه راحت تر هم اینه که X رو که مجموع اندازه اضلاع مثلث اولیه بوده تقسیم بر 4 کنی که یه مربع به ضلع X/4 بدست میاد . حالا مساحت این مربع رو حسساب کن .
البته کمی دقت میخواد
-----------------------------------------------------
اگه این فرمولارو واسه متر کردن زمین میخوای که هیچکدوم از اینا لازم نیست .
برای اینکار شما دوتا نقطه مبنا در نظر میگیری از نقطه اول شروع میکنی به متر کردن تا وقتی رسیدی به زاویه از اون زاویه بصورت مستقیم وصل میکنی به نقطه اول حالا یه نقطه دیگه میخوایم که برای اینکار میتونیم از نقطه دوم استفاده کنیم .
حالا دیگه سادست شما فاصله بین اون زاویه و نقاط مبنا رو داری فقط کافیه یه کمان با شعاع اون اندازه ها بکشی که یه جا این دوتا کمان همدیگرو قطع میکنن . اونجا میشه نقطه دقیق اون زاویه .
زمین ها رو اینطوری براورد میکنن و نیازی به داشتن زاویه هم نیست خودش خودبه خود بدست میاد

لطفآ قبل از اینکه پست بزنید، پستهای قبلی رو بخونید. این بنده خدا تو پست ۵ ساده ترین روش رو، که درست هم هست، خودش نوشته.