مجموعه سوالات ، منابع و کتاب های نظام مهندسی

baambooli

عضو جدید
سلام
آیا دوستان کتابی می شناسند که نمونه سوالات جدید نظام مهندسی برق را با راه حل داشته باشد
من یک کتاب قدیمی دارم که تا سال 82 را پوشش داده . مال آقای حسین شایقی است
اگر کتابی چیزی می شناسید لطفا معرفی کنید
ممنون

baambooli

عضو جدید
یعنی اینجا هیچ کس نمی خواد امتحان نظام مهندسی بده و همه دانشجو هستند؟

amin_rz

عضو جدید
دانلود منابع و کتاب های آزمون نظام مهندسی رشته برق

دانلود منابع و کتاب های آزمون نظام مهندسی رشته برق

با سلام. آزمون حرفه ای مهندسان (پایه سه) در تاریخ 15 و 16 اسفند ماه برگزار می گردد. با این وجود برخی از منابع اعلام شده برای رشته مهندسی برق نایاب و یا کمیاب می باشد. به همین دلیل این منابع را برای دوستان و علاقه مندان این جزوات برای دانلود قرار داده ام که می توانید از لینک های زیر آن را دانلود نمایید.

mtvk

عضو جدید
با سلام آیا کسی اطلاعی از راهنمای مبحث سیزدهم دارد؟ چون هرچهگشتم چیزی پیدا نشد.

m-jami

عضو جدید
به نظر شما من که 10 سال سابقه طراحی تاسیسات الکتریکی دارم و همه این کتابهارو حفظم اما لیسانسم فیزیکه میتونم تو این آزمون شرکت کنم؟

eskan

عضو جدید
سلام MVTK
شما راجع به مبحث 13 ساختمان مطلب میخواستین که من یه مقاله توپ دارم که مطمئنا به کار شما میاد.
لطفا این مقاله رو از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود

راستی اگر از این به بعد مطلب یا مقالهای خواستین در قسمت تالار سوالات برق قدرت ، سوالتون رو مطرح کنید.

با سپاس و احترام

حسین محمدنژاد

amin_rz

عضو جدید
سلام MVTK
شما راجع به مبحث 13 ساختمان مطلب میخواستین که من یه مقاله توپ دارم که مطمئنا به کار شما میاد.
لطفا این مقاله رو از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود

راستی اگر از این به بعد مطلب یا مقالهای خواستین در قسمت تالار سوالات برق قدرت ، سوالتون رو مطرح کنید.

با سپاس و احترام

حسین محمدنژاد

دوست عزیز از لطفی که کردی سپاسگذارم.
فایلی که قرار دادید فکر کنم مربوط به کشور هنگ کنگ باشه.
موفق باشید.

elahe80

عضو جدید
.

- با سلام آیا کسی اطلاعی از راهنمای مبحث سیزدهم دارد؟
- آیا کتاب الکترونیک این راهنما موجود هست ؟
- انتشارات مختلف اقدام به چاپ این راهنما کردن یا فقط یکه کتاب راهنما موجوده ؟
- اگه تعدد ناشر داره : چاپ کدوم نشر بهتر و کامل تره ؟
- و ...

.

navidkhob

عضو جدید
نظام مهندسی

نظام مهندسی

سلام دوست عزیز حتما اطلاعات شما از من بیشتر اما وایه امتحانش کتاب های مشخص و مخصوص به خودشو داره.که جدیدا نمونه سوال هم در پیوستشون هست.

j-k

عضو جدید
به نظر شما من که 10 سال سابقه طراحی تاسیسات الکتریکی دارم و همه این کتابهارو حفظم اما لیسانسم فیزیکه میتونم تو این آزمون شرکت کنم؟
سلام دوست عزیز.من دنبال یک جزوه هستم که بتونم به کمک آن طراحی انجام بده.شما که طراحی انجام میدید میتونید بهم کمک کنید!مرسی

نیکلا تسلا

عضو جدید
به نظر شما من که 10 سال سابقه طراحی تاسیسات الکتریکی دارم و همه این کتابهارو حفظم اما لیسانسم فیزیکه میتونم تو این آزمون شرکت کنم؟[/QUO

سلام دوست گرامی درسته که شما دارای تجربه زیادی در این زمینه هستید و کاملا روی کار مسلط هستید اما نظام مهندسی فقط مدرک رو میشناسه . با این وضع بعید می دونم شما رو قبول کنند.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام دوست عزیز.من دنبال یک جزوه هستم که بتونم به کمک آن طراحی انجام بده.شما که طراحی انجام میدید میتونید بهم کمک کنید!مرسی
نظام مهندسی برای طراحی مدارک برق - الکترونیک و برق - قدرت و برای نظارت مدرک برق - قدرت رو قبول میکنه.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظام مهندسی برای طراحی مدارک برق - الکترونیک و برق - قدرت و برای نظارت مدرک برق - قدرت رو قبول میکنه.
من فکر می کنم اشتباه شده برای طراحی برق-قدرت و برای نظارت برق - الکترونیک و برق - قدرت.

eskan

عضو جدید
دوست عزیز از لطفی که کردی سپاسگذارم.
فایلی که قرار دادید فکر کنم مربوط به کشور هنگ کنگ باشه.
موفق باشید.

دم شما گرم
این فایل رو نظام مهندسی گرفتم.......
هنگ کنگ چیه دیگه ؟!؟!؟!؟!؟

zpr1384

عضو جدید
سلام
مقاله ای در مورد نحوه دستکاری انواع کنتور های برق لازم دارم برای پرژه پایانی

payar

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

در مورد راهنمای مبحث سیزدهم به عرض همه می رسانم همچین کتابی وجود ندارد. به چند دلیل:

1=هیچ یک از افرادی که قبول شده اند هم چنین کتابی رو ندیده اند. 2=هیچ ادرس یا نشانی از این کتاب یا جزوه در هیچ کتابفروشی نسیت.

3=من به نظام مهندسی استانمون مراجعه کردند و اعلام بی خبری از این راهنما کردند.و چند دلیل دیگه...

بهترین راه برای این کار مطالعه کتاب مهندسی روشنایی مهندس کلهر انتشارات دانشگاه شیراز است که فکر کنم ماله 30 ساله پیشه.

من خودم خرداد ماه امتحان دادم متاسفانه با اینکه با یه مهندس قدرت نزدیک بودم و تقلب هم کردیم با زهم قبول نشدم.آزمونش با اینکه جزوه

بازه ولی خداییش سخته. مخصوصا قسمت پله برقی. حداقل 10 سوال از پله برقی میاد. از ترانسفورماتور هم 10 سوال. که من متاسفانه نتونستم قبول بشم.

در کتاب خود مبحث سیزده اصلا بحث خاصی از ترانسفور ماتور یا پله برقی نیست ولی متاسفانه 30 درصد سوالت همین دو بحث هستند.

کلا امتحان سختیه من امیدوارم امسال بتونم قبول بشم چون خداییش ضایع هست جزوه باز قبول نشدن.بهر حال من فکر کنم توضیح خوبی در

مورد راهنمای مبحث سیزده دادم پس دوستان دنبال همچین چیزی نباشید فقط مطالعه بکنید و امیدوار به اینکه نفر کنار دستتون ادم صادق و

با سوادی باشه تا قبولیتون تضمین بشه. این لینک دانلود کتاب مهندس کلهر

http://www.techno-electro.com/1389/06/23/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C.html

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان

در مورد راهنمای مبحث سیزدهم به عرض همه می رسانم همچین کتابی وجود ندارد. به چند دلیل:

1=هیچ یک از افرادی که قبول شده اند هم چنین کتابی رو ندیده اند. 2=هیچ ادرس یا نشانی از این کتاب یا جزوه در هیچ کتابفروشی نسیت.

3=من به نظام مهندسی استانمون مراجعه کردند و اعلام بی خبری از این راهنما کردند.و چند دلیل دیگه...

بهترین راه برای این کار مطالعه کتاب مهندسی روشنایی مهندس کلهر انتشارات دانشگاه شیراز است که فکر کنم ماله 30 ساله پیشه.

من خودم خرداد ماه امتحان دادم متاسفانه با اینکه با یه مهندس قدرت نزدیک بودم و تقلب هم کردیم با زهم قبول نشدم.آزمونش با اینکه جزوه

بازه ولی خداییش سخته. مخصوصا قسمت پله برقی. حداقل 10 سوال از پله برقی میاد. از ترانسفورماتور هم 10 سوال. که من متاسفانه نتونستم قبول بشم.

در کتاب خود مبحث سیزده اصلا بحث خاصی از ترانسفور ماتور یا پله برقی نیست ولی متاسفانه 30 درصد سوالت همین دو بحث هستند.

کلا امتحان سختیه من امیدوارم امسال بتونم قبول بشم چون خداییش ضایع هست جزوه باز قبول نشدن.بهر حال من فکر کنم توضیح خوبی در

مورد راهنمای مبحث سیزده دادم پس دوستان دنبال همچین چیزی نباشید فقط مطالعه بکنید و امیدوار به اینکه نفر کنار دستتون ادم صادق و

با سوادی باشه تا قبولیتون تضمین بشه. این لینک دانلود کتاب مهندس کلهر

http://www.techno-electro.com/1389/06/23/دانلود-جزوه-مهندسی-تاسیسات-الکتریکی.html
کتاب مهندس کلهر که کتاب خوبیه ولی کافی نیست . نشریه 110 هم برای امتحان نظام مهندسی و هم برای مهندسین شاغل در قسمت تاسیسات اعم از طراح و ناظر و مجری مرجع خوبیه اون هم مطالعه بشه خوبه.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظورتون این کتابه؟

نام کتاب : راهنمای طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمانها
تهیه کننده دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان
تاریخ چاپ: 1384
ISDN:964-7588-39-9

akpower_2000

عضو جدید
سلام
دنبال کتاب راهنمای مبحث 13 نباشید ، به درد آزمون زیاد نمیخوره.
در سایت www.mem.ir مطالب خوبی از آزمون به همراه بسته آموزش از راه دور رو میتونید بگیرید.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان

با سوادی باشه تا قبولیتون تضمین بشه.
برای قبول شدن باید منابع مطالعاتی را زیاد کنید علاوه بر نشریه 110 من کتاب تجهیزات نیروگاه ( در دو جلد) نوشته آقای سلطانی رو پیشنهاد میکنم در مورد طراحی پست مطالب خوبی داره .آزمونهای نظام مهندسی برق تالیف هوشیار خزائی هم بد نیست . در مورد پله برقی و آسانسور حتما مبحث 15 را بخوانید . کتاب راهنمای طرح و اجرای تاسیسات برقی هم وجود داره و بسیار تخصصی تره و اونو برای مطالعه آزاد و درک بسیاری از مفاهیم مثل سیستمهای مختلف زمین و حفاظت پیشنهاد میکنم ولی کاربرد امتحانی نداره .

آخرین ویرایش:
سلام.
از دوستان عزیز خواهش میکنم منو از نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی با خبر کنن.اگه خدا بخواد امسال میخوام شرکت کنم ولی بار اولمه و هیچ اطلاعاتی راجع بهش ندارم.میخوام بدونم ثبت نامش اینترنتیه یا مثل کنکور دفترچه داره و یا باید جای خاصی مراجعه کنم و آیا اصلا شامل حال من میشه یا نه؟من سال 83 فوق دیپلم گرفتم و تابستان امسال هم مهندسی.ولی هنوز مدرک مهندسی رو از دانشگاه نگرفتم.یعنی برای تسویه حساب و این حرفا باید برم.ولی مدرک کاردانی رو خیلی وقته گرفتم.لطفا راهنماییم کنید.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
از دوستان عزیز خواهش میکنم منو از نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی با خبر کنن.اگه خدا بخواد امسال میخوام شرکت کنم ولی بار اولمه و هیچ اطلاعاتی راجع بهش ندارم.میخوام بدونم ثبت نامش اینترنتیه یا مثل کنکور دفترچه داره و یا باید جای خاصی مراجعه کنم و آیا اصلا شامل حال من میشه یا نه؟من سال 83 فوق دیپلم گرفتم و تابستان امسال هم مهندسی.ولی هنوز مدرک مهندسی رو از دانشگاه نگرفتم.یعنی برای تسویه حساب و این حرفا باید برم.ولی مدرک کاردانی رو خیلی وقته گرفتم.لطفا راهنماییم کنید.

حامد جان باید همیشه گوش بزنگ این دو تا سایت باشی

1- سازمان نظام مهندسی
2- وزارت مسکن و شهر سازی

این هم آخرین اطلاعیه در مورد آزمون

وزارت مسكن و شهرسازي در اجراي مواد26،21،11و28 آئين‌نامه اجرايي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان اقدام به برگزاري « آزمون ورود به حرفه مهندسان(پايه سه) در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران (نظارت و محاسبات)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي و همچنين آزمون حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه برداري، شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني (پايه‌‌هاي يك، دو و سه) و آزمون تعيين صلاحيت حرفه‌اي معماران تجربي براي متقاضيان پروانه اشتغال به كار تجربي» در تاريخهاي 5 و 6 اسفندماه سال‌1389 مي‌نمايد.
ثبت‌نام اين آزمونها از تاريخ 13/9/89 آغاز و تا تاريخ 19/10/89 ادامه خواهد داشت. لازم بذكر است ثبت‌نام آزمونهاي مهندسان و كاردانهاي فني به صورت الكترونيكي واز طريق وب‌سايت اين دفتر به آدرس‌هاي: www.INBR.ir و www.maskan-sakhteman.ir و يا وب سايت شوراي مركزي به آدرس www.irceo.org و براي معماران تجربي از طريق مراجعه به كانون كاردانهاي فني ساختمان استان مي‌باشد. متقاضيان ضروريست قبل از انجام ثبت نام راهنما و دستورالعمل ثبت نام را با دقت مطالعه نمايند.
دفتر امور مقررات ملّي ساختمان

amin_rz

عضو جدید
دانلود مجموعه سوالات نظام مهندسی رشته برق دوره های قبلی

دانلود مجموعه سوالات نظام مهندسی رشته برق دوره های قبلی

مجموعه سوالات نظام مهندسی رشته برق دوره های قبلی را برای استفاده شما دوستان قرار داده ام که می توانید از لینک های زیر دانلود و مطالعه نمایید.

بالا