مجازات اعدام!؟

مجازات اعدام!؟

• بطور کلی با مجازات اعدام موافقم

رای: 6 17.1%
  • بطور کلی با مجازات اعدام مخالفم

رای: 11 31.4%
  • اعدام را محدود و فقط برای افرادی لازم میدانم که سنگینی جرمشان باعث خدشه و ناراحتی عمومی در جامعه شود

رای: 18 51.4%

• مجموع رای دهندگان
    35

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعدام به هر نحوی و در هر شرایطی کاری غیر اخلاقیه!
به چند دلیل:
1.قانون کامل و شاملی در این ضمینه تدوین نشده!
2.احتمال براعت افراد در زمان پس از اعدام وجود داره!
3.تنها خدا اجازه بازپس گرفتن روح از انسانهارو داره.نه بشر ناقص العقل!
4.شاید با مرور زمان فرد گناهکار در گوشه زندان توبه کنه و بتونه برای جامعه فردی مفید به حساب بیاد!
5.با کشتن افراد فقط کینه و نفرت ایجاد میشه!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
به چند دلیل:
4.شاید با مرور زمان فرد گناهکار در گوشه زندان توبه کنه و بتونه برای جامعه فردی مفید به حساب بیاد!
بسيار خوشحالم كه برگشتين..
از ته دل..
اما راجع به تاپيك..
من اعدام رو در شرايطي كه فرد قتل نفس انجام داده لازم ميدونم..
اعدام ميتونه يك عمل بازدارنده در جامعه باشه كه از بروز جرم جلوگيري بشه..
تو امريكا هم خيلي از ايالت ها اعدام رو دارن..
متاسفانه ما بيشتريم..
من ميگم اگر فرد قتلي انجام داد و اگر خانواده ي مقتول راضي نشد بايد اعدام بشه..
اينطوري هم قصاص ميشه و هم عملي بازدارندس ..
يكي قاچاقچي مواد مخدر و يكي قاتل..
من ميگم اينا چون جامعه و روح خانواده هارو نابود ميكنن بايد اعدام بشن..

mehrshad53

اخراجی موقت
اعدام در اصل مجازات بازماندگان محکوم به اعدامه و خودش را راحت میکنه.....
در ضمن با پاک کردن صورت مساله که مساله پاک نمیشه، خب بیاین طرف را روانشناسی کنین،ببینین چرا این جرم را مرتکب شده که بشه جلوش را از این به بعد گرفت.
بعد هم اگه میگیم دستور دینه که برده داری و سنگسار هم دستور دینه،چرا اونا برای اونموقع بود ولی اعدام اینطور نیست،دلبخواهیه؟

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعدام رو فقط برا ی جرمهای واقعاً سنگین لازم میدونم!

تیپهایی مثل بیجه و قتلهای سریالی کرمان و سعید حنایی و ....!

این افراد امنیت روانی جامعه رو به خطر می اندازند.

برای کسی که قتل غیر عمد انجام داده اعدام زیادی سنگینه.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی که هرکی یه کار ساده میکنه سریع پای چوبه ی داره؟!آخه چه معنی داره؟!اونیکه قتلهای زنجیره ای میکنه فساد ایجاد میکنه یه چیزی ولی قتل؟!شک دارم که دلم بخواد هرکسی که قتل میکنه اعدام بشه به خصوص آدمایی مثل بهنود شجاعی.واقعا هنوز یادش میفتم دلم آتیش میگیره.اعدام مجازات خوبیه ولی فقط واسه یه عده ی خیلی خاص.

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسيار خوشحالم كه برگشتين..
از ته دل..
اما راجع به تاپيك..
من اعدام رو در شرايطي كه فرد قتل نفس انجام داده لازم ميدونم..
اعدام ميتونه يك عمل بازدارنده در جامعه باشه كه از بروز جرم جلوگيري بشه..
تو امريكا هم خيلي از ايالت ها اعدام رو دارن..
متاسفانه ما بيشتريم..
من ميگم اگر فرد قتلي انجام داد و اگر خانواده ي مقتول راضي نشد بايد اعدام بشه..
اينطوري هم قصاص ميشه و هم عملي بازدارندس ..
يكي قاچاقچي مواد مخدر و يكي قاتل..
من ميگم اينا چون جامعه و روح خانواده هارو نابود ميكنن بايد اعدام بشن...
خواهش می کنم.هنوزم کامل برنگشتم.قرار شده که کم بیام.ولی بیام!
برای جلوگیری از رفتن برخی از دوستان. . .:gol:
اعدام رو فقط برا ی جرمهای واقعاً سنگین لازم میدونم!

تیپهایی مثل بیجه و قتلهای سریالی کرمان و سعید حنایی و ....!

این افراد امنیت روانی جامعه رو به خطر می اندازند.

برای کسی که قتل غیر عمد انجام داده اعدام زیادی سنگینه.

یعنی چی که هرکی یه کار ساده میکنه سریع پای چوبه ی داره؟!آخه چه معنی داره؟!اونیکه قتلهای زنجیره ای میکنه فساد ایجاد میکنه یه چیزی ولی قتل؟!شک دارم که دلم بخواد هرکسی که قتل میکنه اعدام بشه به خصوص آدمایی مثل بهنود شجاعی.واقعا هنوز یادش میفتم دلم آتیش میگیره.اعدام مجازات خوبیه ولی فقط واسه یه عده ی خیلی خاص.
منم برای این حکومت با این قانون های ناقصش متاسفم!

یک نکته می خوام بگم: ما تا نتونیم تمرین دمُکراسی کنیم محاله بهش برسیم.(چه اسلامی و چه سکولار!)
یکی از اصلی ترین رکن دمُکراسی هم افزایش قدرت بخشش افراد جامعست!
..................................................................................................................
به ترتیب رنگ بحث رو شروع می کنیم:

قرمز:
دوست عزیز.یه سوال دارم ازت.
چقدر به وجود خدا اعتقاد داری؟
چقدر به این اصل اعتقاد داری که خدا قادره جون هرکسی رو که بخواد در هر زمان ازش بگیره؟
اگر واقعاً به این 2اصل اعتقاد داشته باشی هیچوقت حاضر به اعدام بشر نخواهی بود!
عقل ما چقدر کامله که با این عقل ناقصمون می خوایم درباره آینده افراد تصمیمگیری کنیم؟!
شاید اون فردی که براش حکم اعدام زدن بی گناه باشه؟!
اینم می دونی که اگر خون یه بی گناه ریخته بشه عین این می مونه که خون یه ملّت ریخته شه!
ما حتی نمی دونیم خودمون کی هستیم.چجوری می خوایم درباره سرنوشت افراد تصمیم گیری کنیم؟
پس کمی با تفکر و وجداندار باشیم،بهتره!:gol:
سبز:
شاید منظورتون قتلهای زنجیره ای و جنایات جنگی باشه!
بازم من با اعدام این قشر مخالفم چون در حالت اول.شما هرچقدرم نیروی بازرسی قوی داشته باشی نمی تونی قاتل اصلی رو پیدا کنی چون باندهای مافیایی تو ایران بسیار قوی هستنو اکثر مواقع قدرت اجرایی هم دارن!
در حالت دوم.اون کسی که جنایت جنگی کرده هواداران زیادی داره(متاسفانه حماقت عقلو کور می کنه!)
و با اعدام فرد مذکور هوادارانش دست به آشوب میزنن!
آبی:
لطفاً اون عدّه خیلی خاص رو بگید کین تا دربارش بحث بشه:gol:

.....................................................................................................................
البته طراح سوال باید یه گزینه رو هم به گزینه ها اضافه کنن:جایگزینی حکم اعدام با حبس ابد!
متاسفانه تو کشور ما اون چیزی که ارزش نداره جون مردمه!
متاسفانه علت ازدیاد اعدام ها کسری بودجه در قسمت نگهداری زندانیان شده. . .
آرش عزیز لطفاً ایرانو با آمریکا مقایسه نکن.
اونجا با جمعیت 270 میلیونی سالی 27تا اعدام داره.ولی ایران ما با جمعیت 70میلیونی سالی بلای 400تا!
اونجا ارتش حاضره هواپیماهاش از بین برن ولی خلبان سالم بمونه.ولی اینجا برای سالم موندن یه هواپیما حاضرن 20خلبان شهید کنن!:gol:

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
روشنفکر جان خوش اومدی:w40:خوشحال شدم پستت رو دیدم:gol:
عده ی خاص:
فکر میکنی برای کسی که قاتل زنجیره ایه یه بار یا حتی ده بار اعدام کافیه؟!اونایی که بچه ها رو میکشن یا زنها رو:w09:قاتل زنجیره ای.
سردسته ی یه باند قاچاق بزرگ به نظر من مستحق مرگه اما من بیشتر مجازات حبس ابد رو شنیدم برای این دسته از افراد:huh:که اون هم فوقش 20سال بعد عفو میخورن:w00:
اونیکه مفسده.هرکاری کرده از قاچاق و کثافت کاری و دزدیدن دختر و قتل و خلاصه همه چی پرونده اش بدجوری سیاهه میتونم بپذیرم اگر اعدامش کنند:w05:
فعلا جرم دیگه ای به ذهنم نرسید.نظر بقیه دوستان چیهه؟!:w05:

mehrshad53

اخراجی موقت
عده ی خاص:
فکر میکنی برای کسی که قاتل زنجیره ایه یه بار یا حتی ده بار اعدام کافیه؟!اونایی که بچه ها رو میکشن یا زنها رو:w09:قاتل زنجیره ای.
سردسته ی یه باند قاچاق بزرگ به نظر من مستحق مرگه اما من بیشتر مجازات حبس ابد رو شنیدم برای این دسته از افراد:huh:که اون هم فوقش 20سال بعد عفو میخورن:w00:
اونیکه مفسده.هرکاری کرده از قاچاق و کثافت کاری و دزدیدن دختر و قتل و خلاصه همه چی پرونده اش بدجوری سیاهه میتونم بپذیرم اگر اعدامش کنند:w05:

آخه حبس ابد که بیشتر یارو را زجر میده!
اعدام طرف را راحت میکنه.........
تازه اگه حبس کنن،4تا روانشناس میتونن روی یارو تحقیق کنن که ببینن چطوری چنین ادمای رذلی به وجود میان.....

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم.بیشتر از این خجالت زدم نکنید. . .:redface:
عده ی خاص:
تو قانونی که قراره تدوین کنیم عفوی وجود نخواهد داشت!
فرض کن عفو تنها زمانی صورت می گیره که مدعیان پرونده رضایت بدند.
ولی به قول مهرشاد.با کشتن اینجور افراد ماسرنخ و علّت اصلی بوجود اومدن اینگونه مریضی هارو گم می کنیم.
عین اینه که بجای نمونه برداری از خون بیمار سرطانی برای درمان،بخوایم خود بیمارو بسوزونیم تا سرطان از بین بره!
ما باید اینجور افرادو نگه داریمو علل ایجاد چنین هنجارهایی رو بفهمیم و از بوجود اومدنشون جلوگیری کنیم.وگرنه آمار نشون می ده که با اعدام متخلفین شمار تخلف ها کم نشده!

تازه اگه حبس کنن،4تا روانشناس میتونن روی یارو تحقیق کنن که ببینن چطوری چنین ادمای رذلی به وجود میان.....
خواهشاً دست از طنز بردار مهرشاد عزیز...بالاخره باید یجوری این مشکلو حل کرد!
..............................................................................................................................
درضمن.اگر کسی اطلاعات کاملی داره لطفاً کلمات مفسد و محارب رو تعریف کنه.چون در حال حاضر بیشتر اعدامامون با همین 2جرم انجام میشه!:gol:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگر شخصی یکی از اعضای خانواده خودم را بکشه.تر جیح میدم 20 سال حبس بخوره تا اعدام بشه.
همین پارسال یک پسر 17 ساله پولدار جلوی چشم من با جت اسکی یک نفر را به اشتباه زیر گرفت و کشت.
خوشبختانه طرف پولدار بود و خانواده مقتول هم فقیر . و این باعث شد او دو شب هم در بازداشتگاه نخوابه.
ازنظر قانونی که وجود داره و شامل حال بهنود شجاعی هم شد.اگر خانواده مقتول فقیر نبودند و رضایت نمیدادند و یا اینکه این شخص پولدار نبود.تا الان که 18 سالش شده باید در زندان میبود و بعدش اعدام میشد.
اگر شما بیایید نزدیک این پسر را ببینی.دلت نمیاد سرش داد بکشی.چه برسه اعدامش کنی.

همین چند ماه پیش یکی از نزدیک ترین رفیق های من در یک دعوای خیابونی برای دفاع از خودش به یک نفر چاقو زد و دکتر گفت اگر 2 سانتیمتر بغل تر میخورد احتمال مرگ طرف بود.حتی این رفیقم دعوا را شروع نکرد و فقط برای احتیاط از اینکه در محله خطرناکی قدم بر میداشت چاقو با خودش برده بود.ولی 4 نفر ریختند سرش و چاقو هم داشتند.
از نظر شما اگر دوستم چاقو را 1 سانتر اونورتر میزد لایق اعدام و مرگ بود.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
برام مهم نیست این آدمای رذل چطور به وجود میان.دلم نمیخواد زنده بمونن.عجب دنیایی شده ها.اصلا اینجور آدما حتی ارزش تست و آزمایش هم ندارن.نمیخوام مگه زوره؟!
خواهش می کنم.بیشتر از این خجالت زدم نکنید. . .:redface:
خوب خوشحال شدم دیجه چی بگم:w40:
تو قانونی که قراره تدوین کنیم عفوی وجود نخواهد داشت!
فرض کن عفو تنها زمانی صورت می گیره که مدعیان پرونده رضایت بدند.
ولی به قول مهرشاد.با کشتن اینجور افراد ماسرنخ و علّت اصلی بوجود اومدن اینگونه مریضی هارو گم می کنیم.
عین اینه که بجای نمونه برداری از خون بیمار سرطانی برای درمان،بخوایم خود بیمارو بسوزونیم تا سرطان از بین بره!
ما باید اینجور افرادو نگه داریمو علل ایجاد چنین هنجارهایی رو بفهمیم و از بوجود اومدنشون جلوگیری کنیم.وگرنه آمار نشون می ده که با اعدام متخلفین شمار تخلف ها کم نشده!
اینکه عفو کلا برداشته شه هم ظالمانه است.من یه نفر رو سالها پیش میشناختم که طرف توی زندان توبه ی دینی میکنه یه حبس ابدی به راه خدا میاد و میشه یه آدم خوب قرآن حفظ میکنه و...بعد هم که بهش عفو میخوره یه خیر میشه .خیلی اون بنده ی خدا زنده نموند اما عفو حقش بود چون آدم خوبی شد .اشکال عفوهای امروز اینه که گله ایه(ببخشیدا کلمه ی دیگه ای پیدا نکردم)اگر با حساب و کتاب باشه من باهاش مخالفتی ندارم به شخصه.
بیمار سرطانی خودش نمیخواد اون بیماری رو بگیره اما یه جانی خودش قتل میکنه .میدونم ممکنه مشکل روحی داشته ولی تا جایی که من اطلاع دارم اونایی که مشکل روحی دارند رو اعدام نمیکنن به مرکز مخصوص میفرستن.:w09:
به مهرشاد هم گفتم اونایی که نام بردم توی اون پست به نظر من لایق مرگن نه لایق زندگی حتی اگر آزمایشگاهی باشه:w09:

mehrshad53

اخراجی موقت
برام مهم نیست این آدمای رذل چطور به وجود میان.دلم نمیخواد زنده بمونن.عجب دنیایی شده ها.اصلا اینجور آدما حتی ارزش تست و آزمایش هم ندارن.نمیخوام مگه زوره؟!

اینکه عفو کلا برداشته شه هم ظالمانه است.من یه نفر رو سالها پیش میشناختم که طرف توی زندان توبه ی دینی میکنه یه حبس ابدی به راه خدا میاد و میشه یه آدم خوب قرآن حفظ میکنه و...بعد هم که بهش عفو میخوره یه خیر میشه .خیلی اون بنده ی خدا زنده نموند اما عفو حقش بود چون آدم خوبی شد .اشکال عفوهای امروز اینه که گله ایه(ببخشیدا کلمه ی دیگه ای پیدا نکردم)اگر با حساب و کتاب باشه من باهاش مخالفتی ندارم به شخصه.
بیمار سرطانی خودش نمیخواد اون بیماری رو بگیره اما یه جانی خودش قتل میکنه .میدونم ممکنه مشکل روحی داشته ولی تا جایی که من اطلاع دارم اونایی که مشکل روحی دارند رو اعدام نمیکنن به مرکز مخصوص میفرستن.:w09:
به مهرشاد هم گفتم اونایی که نام بردم توی اون پست به نظر من لایق مرگن نه لایق زندگی حتی اگر آزمایشگاهی باشه:w09:

منیره جون جواب منو بده:
این ادمی که قاتله و یا کلا مستحق اعدامه،به نظر تو اگه توی همون نوزادی به یک خانواده با فرهنگ سپرده میشد و توی اون خونواده بزرگ میشد،آیا باز هم قاتل و جانی میشد؟

1-اگه جواب بله هست که یعنی این ادم،ژن جنایت کردن داشته و تربیت و اموزش هم هیچ اثری روش نداشته،پس مقصر کیه این وسط، خدا؟
2-اگه جواب خیر هست،باید ببینیم چه شرایطی باعث شده یه کسی که میتونست مثلا یه دکتر بشه،حالا یه قاتل پست شده و چگونه میشه کاری کرد که چنین شرایطی برای نمو چنین افرادی دیگه وجود نداشته باشه.
عزیز من اینجا بحث احساسی نیست و بحث علمیه اگه نه خب شما این را بگیر بکش،پس فردا روز از نو و روزی از نو......
شما صفحه حوادث توی ایران را میخونی وحشت میگیردت،چرا؟ ما که 100 برابر همه جا اعدام میکنیم؟ خب دلیلش اینه که ما هیچ کاری را علمی انجام نمیدیم....
اگه غربیها اعدام را ممنوع کردن حتما مثل بیشتر کاراشون یه دلیلی داشتن اگه نه کسی از یه قاتل و جنایتکار خوشش نمیاد و دولت هم پول اضافه برای نگهداری ادما توی زندان نداره....

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
منیره جون جواب منو بده:
این ادمی که قاتله و یا کلا مستحق اعدامه،به نظر تو اگه توی همون نوزادی به یک خانواده با فرهنگ سپرده میشد و توی اون خونواده بزرگ میشد،آیا باز هم قاتل و جانی میشد؟

1-اگه جواب بله هست که یعنی این ادم،ژن جنایت کردن داشته و تربیت و اموزش هم هیچ اثری روش نداشته،پس مقصر کیه این وسط، خدا؟
2-اگه جواب خیر هست،باید ببینیم چه شرایطی باعث شده یه کسی که میتونست مثلا یه دکتر بشه،حالا یه قاتل پست شده و چگونه میشه کاری کرد که چنین شرایطی برای نمو چنین افرادی دیگه وجود نداشته باشه.
عزیز من اینجا بحث احساسی نیست و بحث علمیه اگه نه خب شما این را بگیر بکش،پس فردا روز از نو و روزی از نو......
شما صفحه حوادث توی ایران را میخونی وحشت میگیردت،چرا؟ ما که 100 برابر همه جا اعدام میکنیم؟ خب دلیلش اینه که ما هیچ کاری را علمی انجام نمیدیم....
اگه غربیها اعدام را ممنوع کردن حتما مثل بیشتر کاراشون یه دلیلی داشتن اگه نه کسی از یه قاتل و جنایتکار خوشش نمیاد و دولت هم پول اضافه برای نگهداری ادما توی زندان نداره....
حق با شماست من یه کم احساساتیم.اما همش هم به آزمایش و تحقیق نیست.من که میدونم توی ایران اگه این قانون رو حذف کنن به جای آزمایش میشینن یه قل دو قل بازی میکنن خوب پس اگه قراره هیچ کاری انجام نشه همون بهتر که اینا بمیرن.من دقیقا نمیدونم ضعیت زندانهای ایران چه جوریه اما اگه از هر جرمی توی یه بند پیدا بشن از کجا معلوم اونی که مستحق مرگه(از نظر من)چهار تا هم سلولیش رو خراب نکنه؟!اینطور نیست که زندان هم اونا رو متنبه کنه.باید از این لحاظ هم بهش نگاه کرد.
از اون گذشته قانون اعدام خیلی بی رحمانه است اما کارایی که اونا کردند هم بی رحمانه بوده من نمیتونم کاملا ذهنم رو جمع کنم و به این نکته برسم که دلم میخواد روی اونا تحقیق کنم(شاید به خاطر احساسی بودنمه)شاید این تاپیک منو هم به یه اجماع برسونه.
هیچکس فطرتا جنایتکار نیست اما یه عده برحسب موقعیت وارد دنیای جنایت میشن یه عده به میلشون.یه فرقی هم باید بین اینا قایل شد:w05:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز.یه سوال دارم ازت.
چقدر به وجود خدا اعتقاد داری؟
چقدر به این اصل اعتقاد داری که خدا قادره جون هرکسی رو که بخواد در هر زمان ازش بگیره؟
اگر واقعاً به این 2اصل اعتقاد داشته باشی هیچوقت حاضر به اعدام بشر نخواهی بود!
عقل ما چقدر کامله که با این عقل ناقصمون می خوایم درباره آینده افراد تصمیمگیری کنیم؟!
شاید اون فردی که براش حکم اعدام زدن بی گناه باشه؟!
اینم می دونی که اگر خون یه بی گناه ریخته بشه عین این می مونه که خون یه ملّت ریخته شه!
ما حتی نمی دونیم خودمون کی هستیم.چجوری می خوایم درباره سرنوشت افراد تصمیم گیری کنیم؟
پس کمی با تفکر و وجداندار باشیم،بهتره!:gol:
ببخشيد پاسختون رو نديده بودم..
من حس ميكنم شما با سيستم انتظامي اين مملكت اشنا نيستين..
اولا حكم اعدام به همين سادگيا صادر نميشه..
براي همين هم هست كه معمولا فرد قاتل بعد از 1 سال تا 1 سال و نيم حكمش صادر ميشه!
تازه باز هم ميتونه درخواست بده و پرونده دست يك قاضي ديگه بررسي بشه!
ميدونيد از چه فيل تر هاي گوناگون رد ميشه تا قاضي حكم بده؟!
چقدرا نظر ميدن و چقدر تحقيق ميشه!
من اولا خياي شاكي ميشدم!
بعدش يك بار دائي خودم برام توضيح داد كه چه ف يلترهايي وجود داره..ديدم داره منطقي حرف ميزنه!
اتفاقا زنده گذاشتن فردي كه قاتله براي جامعه ضرر داره!
كينه رو در جامعه افزايش ميده!
و اگر فرد قاچاقچي هم كه باشه نوچه هاش كارش رو دست ميگيرن!!
بزودي هم ازاد ميشه و روز از نو روزي از نو!
متاسفانه شما در بطن قضايا نيستين و من حس ميكنم احساسي برخورد ميكنيد..
كسي كه ادم ميكشه..كسي كه مواد اينور و اونور ميكنه بايد شكنجه بشه تا از بروز جرائم بيشتر جلوگيري بشه..
كسي كه داره جوونهاي مردم رو معتاد ميكنه بايد اعدام بشه تا بقيه از ترس جونشون اينكارو بزارن كنار!
وقتي طرف حكم ابد بهش بخوره چه فايده اي داره؟!
خودش فكر ميكنه چند وقت ميره زندان و بلخره يك روزي حارج ميشه!!!
شما از كجا ميدونيد خدا نميخواد اون قاتل و اون قاچاقچي كشته بشه؟!
اون قاچاقچي قتل نفس انجام ميده!
اون ادمكش جون بيگيناها رو ميگيره!
توي اين موارد افرادي پيدا ميشه كه بيگناه هستن..البته شما اينطور ميشنوين..ولي مطمئن باشيد اگر قانون ثابت نكنه طرف قاتله هرگز حكم اعدام براش زده نميشه!
توي موارد مشكوك هم قبلا اقاي شاهرودي تا جايي كه ميتونس حكم رو اعليق ميكرد و خودش و نماينده هاش با خانواده ي مقتول صحبت ميكردن تا شايد بتونن راضيشون كنن!
من با قسمتي كه شما ميگين خدا جون ادمارو ميگيره مخالفم!
زندگي ما از جبر و اختيار تشكيل شده..
يك سري چيزها دست ماست ولي مرگ دست ما نيست..
از كجا مغلوم خداوند مرگ اون فرد رو اينطور تايين كرده؟!
دوست خوبم..بكنار از اين صحبتها..
اون كسي كه ميميره..اون كسي كه معتاد ميشه..چه گناهي كرده؟!
چرا بايد بميره..چرا بايد معتاد شه؟!
به اينها فكر بكن..به اون خانواده داغديده ي بدبخت فكر كن كه عزيزشون رو از دست دادن..
به اون خانواده اي فكر كن كه بخاطر كثافت كاري يك نفر از هم پاچيدن!!!
من هنوزم اين موضوع رو لازم و واجب ميدونم.

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيد پاسختون رو نديده بودم..
خواهش می کنم.قرار نیست که من همونموقع انتظار گرفتن جواب از سوی شما رو داشته باشم!
فقط خواهشاً از حالت مخفی در بیا. .:gol:
من حس ميكنم شما با سيستم انتظامي اين مملكت اشنا نيستين..
اولا حكم اعدام به همين سادگيا صادر نميشه..
براي همين هم هست كه معمولا فرد قاتل بعد از 1 سال تا 1 سال و نيم حكمش صادر ميشه!
تازه باز هم ميتونه درخواست بده و پرونده دست يك قاضي ديگه بررسي بشه!
ميدونيد از چه فيل تر هاي گوناگون رد ميشه تا قاضي حكم بده؟!
چقدرا نظر ميدن و چقدر تحقيق ميشه!
من اولا خياي شاكي ميشدم!
بعدش يك بار دائي خودم برام توضيح داد كه چه ف يلترهايي وجود داره..ديدم داره منطقي حرف ميزنه!
ببینید بحث سر آشنایی نیست.بحث سر اشتباهات قانون موجوده!
کاری نداره.یدونه بنویسید دادگاه های ایران براتون هرچی بخواید میاره!
درضمن اینروزا اکثر افراد کارشون به دادگاه کشیده می شه بالاخره.همه از مراحل عریض و طولش خبر دارن.بابت شکایت یا ارجاء پرونده دوم هم باید 6میلیون بریزی تو حساب دادگاه تا کارتو پیگیری کنن..اگه طرف نداشت چی؟
پرونده اعتراضات اخیرم که پیشونی قضّات شریفمونو سفید کرده!:gol:
اتفاقا زنده گذاشتن فردي كه قاتله براي جامعه ضرر داره!
كينه رو در جامعه افزايش ميده!
و اگر فرد قاچاقچي هم كه باشه نوچه هاش كارش رو دست ميگيرن!!
بزودي هم ازاد ميشه و روز از نو روزي از نو!
متاسفانه شما در بطن قضايا نيستين و من حس ميكنم احساسي برخورد ميكنيد..
كسي كه ادم ميكشه..كسي كه مواد اينور و اونور ميكنه بايد شكنجه بشه تا از بروز جرائم بيشتر جلوگيري بشه..
كسي كه داره جوونهاي مردم رو معتاد ميكنه بايد اعدام بشه تا بقيه از ترس جونشون اينكارو بزارن كنار!
وقتي طرف حكم ابد بهش بخوره چه فايده اي داره؟!
خودش فكر ميكنه چند وقت ميره زندان و بلخره يك روزي خارج ميشه!!!
شما از كجا ميدونيد خدا نميخواد اون قاتل و اون قاچاقچي كشته بشه؟!
اون قاچاقچي قتل نفس انجام ميده!
اون ادمكش جون بيگيناها رو ميگيره!
توي اين موارد افرادي پيدا ميشه كه بيگناه هستن..البته شما اينطور ميشنوين..ولي مطمئن باشيد اگر قانون ثابت نكنه طرف قاتله هرگز حكم اعدام براش زده نميشه!
توي موارد مشكوك هم قبلا اقاي شاهرودي تا جايي كه ميتونس حكم رو اعليق ميكرد و خودش و نماينده هاش با خانواده ي مقتول صحبت ميكردن تا شايد بتونن راضيشون كنن!
زنده گذاشتن قاتل گوشه زندون می گید ضرر داره!
میگید کینه رو زیاد می کنه!
می گید نوچه هاش کارو بدست می گیرن!
من می گم با مرگ فرد مذکور اینا اتفاق نمیُفته؟
اتفاقاً شاید نوچه هاش بخاطر انتقام جویی برنو به جاهای دیگه ای ضربه وارد کنن!
موارد نقض نخواید ازم که تا پست 200 میبرم اینجارو!
فقط یکی رو بگم..فرض کنید خانواده اعدامی فقط همین فرزندو دارن و شاید با چند سال زندانی و محبت بهشو دستشو گرفتن،کل باندشو لو بده و باعث دستگیری کلّه گنده های باندش بشه.اونموقع نوچه هاش چیکار می خوان بکنن؟
بیا یه ذره چشامونو بیشتر وا کنیم.شرکت فورد سر همین بحران اقتصادی بخاطر جلوگیری از تعدیل نیرو قیمت خودروهاشو 30درصد کاهش داد!
چرا؟
چون از بیکار بودن مردمش می ترسه! فکر می کنی اگر تو ایران نرخ بیکاری 2رقمی نبود مردم میرفتن سراغ قاچاقو کارای خلاف؟
تو این چند سال کی شنیدی ایران خودرو اعلام کنه بعلت عدم تعدیل نیرو قیمت خودرو ها 30درصد کم شد!
من درباره قضّات شناخت کافی ندارم ولی وضع موجودجریان و سیستم سالمی رو نشون نمیده!
چرا دولت و رژیم از مردم حمایت نمیکنه؟
چرا می خوان سوپسیتارو ور دارن؟
درضمن.هرجایی از حرفام مدرکی خواستید بگید تا بیارم.درمورد احساسی بودن:کجاش احساسی بوده بگید تا تصحیحش کنم..:gol:
من با قسمتي كه شما ميگين خدا جون ادمارو ميگيره مخالفم!
زندگي ما از جبر و اختيار تشكيل شده..
يك سري چيزها دست ماست ولي مرگ دست ما نيست..
از كجا معلوم خداوند مرگ اون فرد رو اينطور تايين كرده؟!
من هنوزم که هنوزه تو جبرو اختیار گیج میزنم!:confused:
ولی شما هم سوال منو با سوال جواب دادیا! (تقلب کردیا. .:w07:!)
اگر خدا مرگ کسی یا تقدیرشو بخواد اونجوری که شما می گید تعیین کنه باید به قاضی یا صادر کننده حکم وحی مستقیم کنه.و اون شخص هم باید ادعای گرفتن وحی رو داشته باشه که فکر نکنم کسی از قضّات موجود تو ایران چنین ادعایی بکنن!
قبل از آوردن آیه مربوط با قصاص این نکته رو بگم:
قبول.فرض کنیم حکم قصاص قبول.کی میتونه مقصر اصلی رو تشخیص بده؟
شاید خود مقتول مقصر باشه!؟
پس جایی که شک وجود داشته باشه قطعیت نباید جاری شه!
درضمن اگر قاتل یه نخبه ای باشه که تاریخ به خودش ندیده تکلیف اون چی میشه؟
کشتنش مفید تره یا استفاده از سوادش و فرصت زندگی دوباره!؟
شاید کسی که الان با حکم قاچاق مواد داره اعدام میشه بعد 3-4سال توبه کنه و به یه نخبه ای تو یه حرفه ای تبدیل شه!
چقدر می خواید براتون دلیل بیارم که تنها خدا ماهارو میشناسه!؟!:gol:
دوست خوبم..بكنار از اين صحبتها..
اون كسي كه ميميره..اون كسي كه معتاد ميشه..چه گناهي كرده؟!
چرا بايد بميره..چرا بايد معتاد شه؟!
به اينها فكر بكن..به اون خانواده داغديده ي بدبخت فكر كن كه عزيزشون رو از دست دادن..
به اون خانواده اي فكر كن كه بخاطر كثافت كاري يك نفر از هم پاچيدن!!!
من هنوزم اين موضوع رو لازم و واجب ميدونم.
حالا وارد احساسات شدیم. . .:victory:
به قول مهرشاد.آیا تو پیشونی افراد نوشته که قراره تو آینده چی بشن؟
اون کسی که می کشه یا مواد میفروشه اگر امکانات و شرایط شمارو داشت،بازم اینکارارو میکرد؟
شما میگید به فکر خانواده مقتول باشم.من می گم شما به فکر خانواده قاتل باش که بخاطر دروغگویی و سیاستهای غلط سران رژیم،فرزندشون به کارای خلاف کشیده شده و جلوی چشاشون پرپر میشه.سعی کنید عمق هرچیزی رو بفهمید نه پوستشو. .
پدرو مادر هرچقدرم بچشون بد باشه،بازم عاشقشونن.اینو از هرکی می خواید بپرسید.چرا نباید اون دزد یا قاچاقچی زندگی مثل منو شما داشته باشه؟
قضایا خیلی پیچیده تر از اون چیزین که شما فکر میکنید!

اسلام واقعی اسلام مههرابانیه.اسلام شفقته!
اسلام صلح و سازندگیه!
شاید کتابای تاریخی اینارو از اسلام نشون ندن ولی من اینو از دینم انتظار دارم.شما نداری؟
شاید بگید در مقابل ظلم باید شدیدالعمل بود.و بگید بسم ا.. قاسم الجبّارین. . .
ولی اینجور طرز فکر افراط رو ببار میاره!
گرهی که با دست باز میشه رو با دندون باز نمی کنن!:victory::gol::gol:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفاً اون عدّه خیلی خاص رو بگید کین تا دربارش بحث بشه:gol:

در مورد اون عده خیلی خاص صحبت کردم و مثال زدم روشنفکر جان!

کسانی که امنیت روانی جامعه رو به هم میزنند!

مثال زدم: سعید حنایی! محمد بیجه!

این افراد قربانی هستند ! بله حتماً قربانی هستند ولی همین محمد بیجه چند کودک دیگه رو به قربانی تبدیل کرد؟

قربانی بودن شاید مایه تاسف باشه ولی مایه ترحم نیست! سعید حنایی حتماً یک بیمار و یا قربانی جامعه بوده! ولی اداره جامعه و تامین امنیت روانی جامعه نیازمند اینه که شدت عمل هم به خرج داده بشه!

اعدام بهنود شجاعی رو کاملاً غیر عادلانه میدونم. جزای قتل غیر عمد اعدام نیست! ولی جزای قتل عمد اونم به شکل سریالی جز اعدام نیست.

از قتلهای سریالی کرمان چیزی شنیدید؟ فکر میکنید جزای اونها اعدام نیست؟

مساله اعدام بهنو به دلیل نوجوان بودنش هنگام ارتکاب جرم ناراحت کننده است ولی به نظر من حتی افراد بزرگسال هم در صورت ارتکاب به قتل غیر عمد مستحق اعدام نیستند!

باید از مادر مقتول میپرسیدند اگر دست بر قضا و اتفاقاً بهنود در این دعوا به قتل میرسید ایا خودش برای نجات جان پسرش دست به التماس نمیزد؟

یک اشتباه احمقانه اگر جان یک نوجوان رو گرفته چرا باید جان دومی رو هم بگیره؟

مسافر سپیده

عضو جدید
به چند دلیل:

1 - اگر كسي باييد وبدون علت وبه ناحق پدرت يا برادرت ويا يك عزيزي از خانوادت را بكشد
.........با او چه بايد كرد؟
2 - اگر كسي پيدا شود كه دراين قضيه انتخابات اخير فردي را به ناحق كشته باشد ...............با او چه بايد كرد
3 -اگر كسي به ناموس فردي ديگر تجاوز كرد ..........با او چه بايد كرد؟
4 - اگر كسي براي دشمنان وبيگانگان جاسوسي كرد .........با او چه بايد كرد؟

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز

در مورد اون عده خیلی خاص صحبت کردم و مثال زدم روشنفکر جان!

کسانی که امنیت روانی جامعه رو به هم میزنند!

مثال زدم: سعید حنایی! محمد بیجه!

این افراد قربانی هستند ! بله حتماً قربانی هستند ولی همین محمد بیجه چند کودک دیگه رو به قربانی تبدیل کرد؟

قربانی بودن شاید مایه تاسف باشه ولی مایه ترحم نیست! سعید حنایی حتماً یک بیمار و یا قربانی جامعه بوده! ولی اداره جامعه و تامین امنیت روانی جامعه نیازمند اینه که شدت عمل هم به خرج داده بشه!

اعدام بهنود شجاعی رو کاملاً غیر عادلانه میدونم. جزای قتل غیر عمد اعدام نیست! ولی جزای قتل عمد اونم به شکل سریالی جز اعدام نیست.

از قتلهای سریالی کرمان چیزی شنیدید؟ فکر میکنید جزای اونها اعدام نیست؟

مساله اعدام بهنو به دلیل نوجوان بودنش هنگام ارتکاب جرم ناراحت کننده است ولی به نظر من حتی افراد بزرگسال هم در صورت ارتکاب به قتل غیر عمد مستحق اعدام نیستند!

باید از مادر مقتول میپرسیدند اگر دست بر قضا و اتفاقاً بهنود در این دعوا به قتل میرسید ایا خودش برای نجات جان پسرش دست به التماس نمیزد؟

یک اشتباه احمقانه اگر جان یک نوجوان رو گرفته چرا باید جان دومی رو هم بگیره؟
شاید حق با شما باشه.ولی اگر ما تا نتونیم ریشه چنین جنایاتی رو پیدا کنیم نمی تونیم باهاشون مقابله کنیم..
همه می خوان زندگی سالم و بی خطری داشته باشن ولی این راهش نیست!
باز هم به این عقیده اعتقاد دارم که تنها خدا میتونه زندگی یا مرگ انسانهارو مقدر کنه!
متاسفانه ما فقط ظاهر قضایا رو می بینیم!
یه مثال بزنم براتون تا به عمق مطلب نزدیکتر شیم!
فرض کنید خانواده اون کسی که قتل زنجیره ای انجام میده گروگان گرفته شده و اون شخص گروگان گیر هم تو دستگاه قضایی و هم اجرایی عامل نفوذی داره!
ما تو ظاهر فقط اعدام شدن اون قاتل زنجیره ای رو میبینیم ولی قاتل اصلی اون گروگان گیرست!
و مای از همه جا بی خبر خدا رو شکر می کنیم که یه قاتل از قاتلای جامعه کم شد!
متاسفانه سیستم حکومتی ما از بنیه غلط پایه ریزی شده.سیستم مافیا پروره که سر اصلیشم سپاه پاسدارانه!
سپاه پاسدارانم یه سیستم شبه نظامیه که هم اقتصاد و هم سیاستو در دست داره و هم حمایت ارکان اصلی حکومتی..
به راحتی می تونن قتلهایی رو انجام بدنو شما روحتم خبردار نشه!
پس تو این شرایط اگر هیچ اعدامی صورت نگیره بهتر نیست؟:gol:

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 - اگر كسي باييد وبدون علت وبه ناحق پدرت يا برادرت ويا يك عزيزي از خانوادت را بكشد
2 - اگر كسي پيدا شود كه دراين قضيه انتخابات اخير فردي را به ناحق كشته باشد ...............با او چه بايد كرد
تو همه موارد اوّل باید علّت اینگونه جرم ها مشخص بشن!
بحث من سر اینه که مجازات اعدام همیشه راه گشا نیست!
باید بشینیم و درباره علل شکلگیری چنین جرمهایی تحقیق کنیم.
شما فکر میکنید با اعدام،این بلایا از جامعه پاک میشن؟
خیر،عزیز دل برادر.آمارا نتیجه عکسو بیان میکنن!
ریشه اینجور جرمهارو باید پیدا کرد.
ولی من به شخصه اگر موارد1و3 برام اتفاق بیُفته.حبس ابد(البته بدون عفو)رو ترجیه میدم!
:gol:

مسافر سپیده

عضو جدید
تو همه موارد اوّل باید علّت اینگونه جرم ها مشخص بشن!
بحث من سر اینه که مجازات اعدام همیشه راه گشا نیست!
باید بشینیم و درباره علل شکلگیری چنین جرمهایی تحقیق کنیم.
شما فکر میکنید با اعدام،این بلایا از جامعه پاک میشن؟
خیر،عزیز دل برادر.آمارا نتیجه عکسو بیان میکنن!
ریشه اینجور جرمهارو باید پیدا کرد.
ولی من به شخصه اگر موارد1و3 برام اتفاق بیُفته.حبس ابد(البته بدون عفو)رو ترجیه میدم!
:gol:
1 - علت را يافقر فرهنگي يا فقر مادي ....................
خوب حالا اگر اين قاتل يا متجاوز به ناموس را رها كنيد ...............مگر جري تر نخواهد شد
آيا جامعه نا امن نخواهد شد ؟
كسانيكه بصورت باند قاچاق مواد مخدر دست به دزدي وكشتار مي زنند واز نظر مادي نيز ثروتمند هستند ولي ماموريت فاسد كردن جامعه را دارند ...........با آنان چه بايد كرد ؟

anti nonsense

عضو جدید
مهمترین دلیل مخالفان مجازات اعدام این است که هیچ انسانی حق ندارد اختیار جان کسی را داشته باشد اعم از اشخاص یا گروهها یا دولتها
چرا ؟
-برای اینکه اشخاص قدرت تشخیص و قضاوت در چنین امر مهمی را ندارند
-و نیز دولتها یا گروهها با داشتن چنین اختیاری قدرتی افسار گسیخته پیدا میکنند و این امر راه را برای پیشبرد اهداف سرکوبگرانه کج اندیشان فراهم میکند
اینها یه مشت تئوری نیست بلکه بوقوع پیوسته:razz:

و اینهم دلیل برای اینکه اختیار جان انسانها نباید در دست اشخاص یا دولتها باشد:
اگر كسي بدون علت وبه ناحق پدرت يا برادرت ويا يك عزيزي از خانوادت را بكشد ولی بعدا شما دلت بسوزه رضایت بدی آیا درسته بعد از چند وقت یک جانی آزاد بشه ول بچرخه تو خیابون؟
این نشون میده که قانون اعدام یا قصاص از پایه مشکل داره

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 - علت را يافقر فرهنگي يا فقر مادي ....................
خوب حالا اگر اين قاتل يا متجاوز به ناموس را رها كنيد ...............مگر جري تر نخواهد شد
آيا جامعه نا امن نخواهد شد ؟
كسانيكه بصورت باند قاچاق مواد مخدر دست به دزدي وكشتار مي زنند واز نظر مادي نيز ثروتمند هستند ولي ماموريت فاسد كردن جامعه را دارند ...........با آنان چه بايد كرد ؟
من نگفتم این افرادو رها کنیم.کسی که چنین کاری رو می کنه بهتره که از جامعه دور بمونه.ولی کشته نشه!
مشکل ما هم تنها باندهای فساد نیست!
کشور ما متاسفانه پر شده از انواع مافیا!
قدرت-قاچاق-اسلحه و . . .
درضمن.اگر ممکنه کمی بیشتر در مورد جمله اوّلتون توضیح بدید.نگرفتم!:w20:
چرا امام حسن ، قاتل حضرت علي را اعدام كرد ؟
میتونست اعدامش نکنه!
حضرت علی هم بهشون اختیار داد.گفت یا نکشیدش و یا اگر خواستید قصاص کنید ...
حالا چرا از من می پرسید؟چرا از خودش نمی پرسید؟
زندگی الان با 1400سال پیش خیلی فرق کرده!
شرایط الان با اون موقع خیلی فرق داره!:gol:

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نتنياهو مسئول رژيم اسرائيل چه بايد كرد؟
با بوش قاتل مرد م عراق وافغانستان چه بايد كرد؟
باید تابع تصمیمات بین الملل بود.ما اعتراضمونو می کنیم.شکایتمونو می کنیم ولی نباید کاسه داغتر از آش بشیم!
راه کار شما چیست؟
می گید بریم و به القائده و طالبان کمک کنیم؟
خوب اینا هم قبل حمله آمریکا،تو کشورای اروپایی و آمریکایی بمب گذاری کردن.پس با قاتل فرقی ندارن.چون مردم عادی رو کشتن!
با اینجور وحشیگری ها چیکار باید کرد؟
نباید کنترل بشن؟
متاسفانه اخبار ایران همیشه سعی کرده ایرانو کشورهای موافقشو تو صلح و صفا و سایر کشورهای مخالفشو فاشیستو آدم کش جلوه بده!
در صورتی که تا 10سال آینده افغانستان از لحاظ اقتصادی از ایران جلو میُفته.بشینو تماشا کن!
حالا از بحث اصلی دور نشیم...!!
شما می خواید با این 2نفر چیکار کنن؟:gol:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم.قرار نیست که من همونموقع انتظار گرفتن جواب از سوی شما رو داشته باشم!
فقط خواهشاً از حالت مخفی در بیا. .:gol:

ببینید بحث سر آشنایی نیست.بحث سر اشتباهات قانون موجوده!
کاری نداره.یدونه بنویسید دادگاه های ایران براتون هرچی بخواید میاره!
درضمن اینروزا اکثر افراد کارشون به دادگاه کشیده می شه بالاخره.همه از مراحل عریض و طولش خبر دارن.بابت شکایت یا ارجاء پرونده دوم هم باید 6میلیون بریزی تو حساب دادگاه تا کارتو پیگیری کنن..اگه طرف نداشت چی؟
پرونده اعتراضات اخیرم که پیشونی قضّات شریفمونو سفید کرده!:gol:

زنده گذاشتن قاتل گوشه زندون می گید ضرر داره!
میگید کینه رو زیاد می کنه!
می گید نوچه هاش کارو بدست می گیرن!
من می گم با مرگ فرد مذکور اینا اتفاق نمیُفته؟
اتفاقاً شاید نوچه هاش بخاطر انتقام جویی برنو به جاهای دیگه ای ضربه وارد کنن!
موارد نقض نخواید ازم که تا پست 200 میبرم اینجارو!
فقط یکی رو بگم..فرض کنید خانواده اعدامی فقط همین فرزندو دارن و شاید با چند سال زندانی و محبت بهشو دستشو گرفتن،کل باندشو لو بده و باعث دستگیری کلّه گنده های باندش بشه.اونموقع نوچه هاش چیکار می خوان بکنن؟
بیا یه ذره چشامونو بیشتر وا کنیم.شرکت فورد سر همین بحران اقتصادی بخاطر جلوگیری از تعدیل نیرو قیمت خودروهاشو 30درصد کاهش داد!
چرا؟
چون از بیکار بودن مردمش می ترسه! فکر می کنی اگر تو ایران نرخ بیکاری 2رقمی نبود مردم میرفتن سراغ قاچاقو کارای خلاف؟
تو این چند سال کی شنیدی ایران خودرو اعلام کنه بعلت عدم تعدیل نیرو قیمت خودرو ها 30درصد کم شد!
من درباره قضّات شناخت کافی ندارم ولی وضع موجودجریان و سیستم سالمی رو نشون نمیده!
چرا دولت و رژیم از مردم حمایت نمیکنه؟
چرا می خوان سوپسیتارو ور دارن؟
درضمن.هرجایی از حرفام مدرکی خواستید بگید تا بیارم.درمورد احساسی بودن:کجاش احساسی بوده بگید تا تصحیحش کنم..:gol:

من هنوزم که هنوزه تو جبرو اختیار گیج میزنم!:confused:
ولی شما هم سوال منو با سوال جواب دادیا! (تقلب کردیا. .:w07:!)
اگر خدا مرگ کسی یا تقدیرشو بخواد اونجوری که شما می گید تعیین کنه باید به قاضی یا صادر کننده حکم وحی مستقیم کنه.و اون شخص هم باید ادعای گرفتن وحی رو داشته باشه که فکر نکنم کسی از قضّات موجود تو ایران چنین ادعایی بکنن!
قبل از آوردن آیه مربوط با قصاص این نکته رو بگم:
قبول.فرض کنیم حکم قصاص قبول.کی میتونه مقصر اصلی رو تشخیص بده؟
شاید خود مقتول مقصر باشه!؟
پس جایی که شک وجود داشته باشه قطعیت نباید جاری شه!
درضمن اگر قاتل یه نخبه ای باشه که تاریخ به خودش ندیده تکلیف اون چی میشه؟
کشتنش مفید تره یا استفاده از سوادش و فرصت زندگی دوباره!؟
شاید کسی که الان با حکم قاچاق مواد داره اعدام میشه بعد 3-4سال توبه کنه و به یه نخبه ای تو یه حرفه ای تبدیل شه!
چقدر می خواید براتون دلیل بیارم که تنها خدا ماهارو میشناسه!؟!:gol:

حالا وارد احساسات شدیم. . .:victory:
به قول مهرشاد.آیا تو پیشونی افراد نوشته که قراره تو آینده چی بشن؟
اون کسی که می کشه یا مواد میفروشه اگر امکانات و شرایط شمارو داشت،بازم اینکارارو میکرد؟
شما میگید به فکر خانواده مقتول باشم.من می گم شما به فکر خانواده قاتل باش که بخاطر دروغگویی و سیاستهای غلط سران رژیم،فرزندشون به کارای خلاف کشیده شده و جلوی چشاشون پرپر میشه.سعی کنید عمق هرچیزی رو بفهمید نه پوستشو. .
پدرو مادر هرچقدرم بچشون بد باشه،بازم عاشقشونن.اینو از هرکی می خواید بپرسید.چرا نباید اون دزد یا قاچاقچی زندگی مثل منو شما داشته باشه؟
قضایا خیلی پیچیده تر از اون چیزین که شما فکر میکنید!

اسلام واقعی اسلام مههرابانیه.اسلام شفقته!
اسلام صلح و سازندگیه!
شاید کتابای تاریخی اینارو از اسلام نشون ندن ولی من اینو از دینم انتظار دارم.شما نداری؟
شاید بگید در مقابل ظلم باید شدیدالعمل بود.و بگید بسم ا.. قاسم الجبّارین. . .
ولی اینجور طرز فکر افراط رو ببار میاره!
گرهی که با دست باز میشه رو با دندون باز نمی کنن!:victory::gol::gol:

راستش نميتونم جزء جزء پاسخ بدم..
پوزش ميخوام..الانشم داشتم ميرفتم بيرون ولي گفتم جواب شمارو بدم..
1-اول اينكه بهتره ما اعدامهاي سياسي و عقيده اي رو وارد مبحث نكنيم..
من خودم از اين موضوع ناراحت هستم چرا كه افسوس داره كسي به خاطر عقايد سياسيش اعدام يا كشته بشه!
در مورد قوانين..
ببينيد جون ادما كم نيست..
سيستم قضائي و انتظامي فوقولاده حساس عمل ميكنه..
اداره ي جرائم داريم تو نيروي انتظامي كه اصلا وظيفه اش همين چيزاس!
الكي نيستش!
پزشكي قانوني داريم..
همه ي اين ارگانها مدارك رو جمع ميكنن و ميدن دست قاضي!
تازه اونموقع قاضي خودش بررسي ميكنه و حرفها رو گوش ميده و بعدش حكم ميده!
تازه باز ميتونيد برگشت بزنيد!
بعدش باز هم اگر موافق حكم نباشيد به رئيس قوه قضاييه نامه ميزنيد كه معمولا حكم رو به تعويق ميندازن!
اگر قتل باشه به شما وقت ميدن كه رضايت بگيرين..
خيلي كم پيش مياد فردي بيگناه باشه و حكم قصاص داشته باشه..
بعضي موارد هست كه هم من و هم شما شنيديد ..
درسته اونها نبايد اعدام بشن..ولي اغلب يادمه اقاي شاهرودي وقت ميداد..
حتي بازيگرا و حتي خود اقاي شاهرودي با خانواده ي مقتول براي رضايت دادن صحبت ميكردن!
2-كسي كه گوشه زندون باشه يه جوري مياد بيرون!
شما شك نكنيد اونقد قدرت مالي داره كه بياد بيرون!
بعد روز از نو روزي از نو..
وقتي اعدام بشه اون نوچه هاش از ترس جونشونم كه باشه ادم ميشن!
كينه اي نميشن چون دزد جماعت ترسو تشريف داره!
كسي كه بد ميكنه..بد ميكنه..خيلي سخت درست ميشه..
كسي كه دزدي ميكنه سخت پيش مياد درست بشه چون هميشه اون نياز دزدي و پول در اون وجود خواهد داشت..
بقيه ي صحبتاتونم برم ميام انشالله جواب ميدم..

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش نميتونم جزء جزء پاسخ بدم..
پوزش ميخوام..الانشم داشتم ميرفتم بيرون ولي گفتم جواب شمارو بدم..
باشه.میتونید عین من پستو تقسیم به قسمتهای مختلف کنید تا هم کار خودتون راحت شه و هم خواننده راحتتر بخونه!:victory:
بازم که می بینم چراغ خاموش میای!:w39:
1-اول اينكه بهتره ما اعدامهاي سياسي و عقيده اي رو وارد مبحث نكنيم..
من خودم از اين موضوع ناراحت هستم چرا كه افسوس داره كسي به خاطر عقايد سياسيش اعدام يا كشته بشه!
باشه.هر جور شما راحتی.ولی خیلی بحث داشتم سر اون مساله!
باشه.عیبی نداره..به اونم میرسیم!:w07:

در مورد قوانين..
ببينيد جون ادما كم نيست..
سيستم قضائي و انتظامي فوقولاده حساس عمل ميكنه..
اداره ي جرائم داريم تو نيروي انتظامي كه اصلا وظيفه اش همين چيزاس!
الكي نيستش!
پزشكي قانوني داريم..
همه ي اين ارگانها مدارك رو جمع ميكنن و ميدن دست قاضي!
تازه اونموقع قاضي خودش بررسي ميكنه و حرفها رو گوش ميده و بعدش حكم ميده!
تازه باز ميتونيد برگشت بزنيد!
بعدش باز هم اگر موافق حكم نباشيد به رئيس قوه قضاييه نامه ميزنيد كه معمولا حكم رو به تعويق ميندازن!
اگر قتل باشه به شما وقت ميدن كه رضايت بگيرين..
خيلي كم پيش مياد فردي بيگناه باشه و حكم قصاص داشته باشه..
بعضي موارد هست كه هم من و هم شما شنيديد ..
درسته اونها نبايد اعدام بشن..ولي اغلب يادمه اقاي شاهرودي وقت ميداد..
حتي بازيگرا و حتي خود اقاي شاهرودي با خانواده ي مقتول براي رضايت دادن صحبت ميكردن!
ببینید.نمی دونم شما از وجود باند مافیایی تو خود همین نیروی انتظامی و قضایی خبر دارید یا نه!
فقط اینو بدونید که الان هیچ ارگانی سالم نمونده! همه رو عین ویروس آلوده کردن!
من تا حالا کسی رو نکشتم و کسی تو فامیلمون به قتل نرسیده که بخوام مراحلشو بدونم.ولی سعی می کنم اطلاعاتمو بالا ببرم!
لطف کنید از آقای شاهرودی دفاع نکنید.ایشون هم زمان قتلهای زنجیره ای و هم سرکوب دانشجویی و هم پرونده سرکوبها و قتل های بعد انتخابات گناه کارن!
شاید بگید وظایفش محدود بوده و دستور از یه جای دیگه ای صادر می شده که من اینو قبول ندارم!
مگه میشه یکی رییس قوّه قضاییه باشه و قدرت اجرایی درباره اینگونه سرکوبها نداشته باشه؟
بازیگرا رو اسم بردید.جمشید مشایخی.پرویز پرستویی و . . . که چند بار خودشونو دادگاهی کردن ،بابت دخالت در کارهای قضایی!
http://www.bbc.co.uk/persian/arts/story/2008/08/080819_an-aa-entezami.shtml
2-كسي كه گوشه زندون باشه يه جوري مياد بيرون!
شما شك نكنيد اونقد قدرت مالي داره كه بياد بيرون!
بعد روز از نو روزي از نو..
وقتي اعدام بشه اون نوچه هاش از ترس جونشونم كه باشه ادم ميشن!
كينه اي نميشن چون دزد جماعت ترسو تشريف داره!
كسي كه بد ميكنه..بد ميكنه..خيلي سخت درست ميشه..
كسي كه دزدي ميكنه سخت پيش مياد درست بشه چون هميشه اون نياز دزدي و پول در اون وجود خواهد داشت..
یعنی چی کسی که گوشه زندون باشه میاد بیرون؟
مگه شهر هرته؟
مملکت قانون داره.صاحب داره!
اگر مجرما بیان بیرون پس اونموقع دیگه بحثمون بی مورده.چون همین امر ضعف قوّه قضایی و نیروی انتظامی رو بیان می کنه!
اگرم فکر می کنید با اعدام اینجور افراد آمار جرم و جنایت کاهش پیدا می کنه،اشتباه می کنید.چون جرم و جنایت رابطه مستقیمی با اقتصاد بیمار و فقر داره.که ماشاا... هر دوشون دارن زیاد میشن!
بقيه ي صحبتاتونم برم ميام انشالله جواب ميدم..
چشم.منتظریم. . .:gol: