مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
در تکمیل حرفای دوستمون باید بگم شما در زمانی که 2.5 سال از فارغ التحصیلیت هم گذشت یه نگاهی به آزمون بنداز چون معمولا زمان رو تا وقتی نتایج آزمون میاد 3 سال حساب میکنند .

بله اینو تازه منم متوجه شدم البته به من گفته شد (نظام مهندسی گفت)ک تا روز آزمون 3 سال پر شه اشکال نداره...آخه با این کارهاشون معلوم نی ک نتایح رو کی میگن...الان امسال هنوز فکر میکنم نتایج طراحی رو اعلام نکردند....والا با این نوناشون....

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
دوستان بنده يك سري مكاتبات بين اداره كل راه وشهرسازي تهران،كميسيون هم ارزي و نظام مهندسي تهران از طريق يكي ازدوستان به دستم رسيده(در تالار گفتگو نظام مهندسي هم آن را با عنوان ابهامات كميسيون هم ارزي مورد بحث گذاشته ام) اما طي تماس با نظام مهندسي تهران موفق نشدم اطلاعاتي دريافت كنم و آنان هم اظهار بي اطلاعي كردن لذا از كساني كه اين امكان را دارن به نظام مهندسي ، راه وشهرسازي و ....در تهران بروند و حضوري سوال نمايند و نتيجه را اطلاع رساني كنند ممنون ميشم.
نامه ها ضميمه
مشاهده پیوست كميسيون هم ارزي.PDF

ehsan arch

عضو جدید
سلام دوستان این قانون بازی ها که برا معمارها در اوردن نتیجه انتصاب های یک سری ادمهای بیسواد است که قدرت تشخیص طراحی مهندس معمار با مهندس عمران را ندارند....
تو کدام کشوری به مهندس معمار این دید را دارند......

گــاهــی گــمــان نـمـی کـنـی ولـــــــــی مـی شـــود گــاهــی نـمــی شـــود کــــــــــــه نـمــی شــــــــــــود
گــاهــی هـــــزار دوره دعـــــــــا بــــی اجـابـت اســـت گــاهــی نـگـفـتـه قــرعــــــه بـه نــامِ تـــو مـی شــــود
گــاهــی گـــــدایِ گــدایـــی و بــخـــت یـــار نـیـســـت گــاهــی تــمــامِ شـهـــــر گـــدایِ تـــــو مـی شـــــــود

vertex

اخراجی موقت
سلام دوستان این قانون بازی ها که برا معمارها در اوردن نتیجه انتصاب های یک سری ادمهای بیسواد است که قدرت تشخیص طراحی مهندس معمار با مهندس عمران را ندارند....
تو کدام کشوری به مهندس معمار این دید را دارند......

گــاهــی گــمــان نـمـی کـنـی ولـــــــــی مـی شـــود گــاهــی نـمــی شـــود کــــــــــــه نـمــی شــــــــــــود
گــاهــی هـــــزار دوره دعـــــــــا بــــی اجـابـت اســـت گــاهــی نـگـفـتـه قــرعــــــه بـه نــامِ تـــو مـی شــــود
گــاهــی گـــــدایِ گــدایـــی و بــخـــت یـــار نـیـســـت گــاهــی تــمــامِ شـهـــــر گـــدایِ تـــــو مـی شـــــــود

ایران
عزیزم بازم همه چیز به خودمون برمیگرده که یه قانونی رو که تصویب میکنند همه انگار خواب هستن هیچ صدایی از هیچکی در نمیاد بعد از اینکه کار از کار گذشت همه دنبال طومار جمع کردن و تجمع و از این حرفا می افتند . از ماست که بر ماست

5805

عضو جدید
سلام. به کارشناسی ناپیوسته معماری مهر طراحی می دهن. البته تا پایه دو فعلا. انشاالله که یکشم بدن.

gharibe222

عضو جدید
سلام دوستان یکی ممکنه این تبصره از کمیسیون ماده هفت رو واسم ترجمه کنه:confused:

صدور پروانه اشتغال به کار با کد اصلی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های اصلی که با ارائه مدرک کارشناسی خود میتوانند پروانه اشتغال به کار مرتبط با صلاحیت طراحی و نظارت(بدون محدودیت) دریافت نمایند، بلامانع می باشد.

-این یعنی اینکه تکنولوژی ها هم اگه ارشد معماری-معماری بگیرن کد پروانه اشتغالشون اصلی میشه؟؟؟ -یا با توجه به کلمه بدون محدودیت چون الان تکنولوژی ها تا پایه 2 طراحی میگیرن شاملشون نمیشه؟؟؟
-با درست بودن فرض دوم یعنی ما پروانه اشتغالی داریم که هم مرتبط باشه هم بدون محدودیت بتونه هم نظارت و هم طراحی رو تا پایه 1 بگیره؟؟؟

*ضمنا این بخش رو هم متوجه نمیشم اگه یکی توضیح بده لطف بزرگی کرده:

دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی چنانچه به مدرک تحصیلی مقطع کاردانی آنها در همان رشته مقطع کارشناسی پروانه با کد اصلی تعلق بگیرد، نحوه بررسی و تعیین صلاحیت پروانه اشتغال به کار مهندسی ایشان همانند دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته در همان رشته میباشد.

این آخری رو که من میخونم معنیش رو اینطوری برداشت میکنم که مشکل تکنولوژی هایی که کاردانیشون اصلیه حل میباشد....

دوستان اگه ترجمه دقیق تری از زبون اینا متوجه میشن راهنمایی کنین لطفا

vertex

اخراجی موقت

صدور پروانه اشتغال به کار با کد اصلی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های اصلی که با ارائه مدرک کارشناسی خود میتوانند پروانه اشتغال به کار مرتبط با صلاحیت طراحی و نظارت(بدون محدودیت) دریافت نمایند، بلامانع می باشد.

-این یعنی اینکه تکنولوژی ها هم اگه ارشد معماری-معماری بگیرن کد پروانه اشتغالشون اصلی میشه؟؟؟ -یا با توجه به کلمه بدون محدودیت چون الان تکنولوژی ها تا پایه 2 طراحی میگیرن شاملشون نمیشه؟؟؟
-با درست بودن فرض دوم یعنی ما پروانه اشتغالی داریم که هم مرتبط باشه هم بدون محدودیت بتونه هم نظارت و هم طراحی رو تا پایه 1 بگیره؟؟؟

دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی چنانچه به مدرک تحصیلی مقطع کاردانی آنها در همان رشته مقطع کارشناسی پروانه با کد اصلی تعلق بگیرد، نحوه بررسی و تعیین صلاحیت پروانه اشتغال به کار مهندسی ایشان همانند دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته در همان رشته میباشد.

این آخری رو که من میخونم معنیش رو اینطوری برداشت میکنم که مشکل تکنولوژی هایی که کاردانیشون اصلیه حل میباشد....

ما شا اله شما توی همه تاپیکها این سوالتون رو مطرح کردینا . موفق باشین

اعظم01

عضو جدید

دوست عزیز
من حدود یک سال پیش به وزارت راه و شهرسازی ؛ قسمت هم ارزی رشته ها مراجعه کردم . جوابی که از خانم تمیمی (از کارمندان اون قسمت ) گرفتم این بود که بعضی از بچه ها مثلا کاردانی قالیبافی ! دارند بعد لیسانس معماری گرفتن اونها نمی تونن پروانه اشتغال به کار طراحی بگیرند. من فوق دیپلم معماری ، لیسانس تکنولوژی معماری دارم راجع به وضعیت خودم پرسیدم گفت اگر فوق لیسانس معماری - معماری بگیرم کد اصلی می شم . و با همین لیسانس هم دارن بررسی می کنن که مشکل طراحی حل بشه . اینطور که شنیدم در حال حاضر مشکل طراحی تا پایه 2 حل شده .

قسمت اول گفته که اونایی که با لیسانس پروانه مرتبط مهندسی بگیرند (که شامل بچه های تکنولوژی و علمی کاربردی معماری می شه ) بعد از گرفتن فوق لیسانس کد اصلی می گیرند
قسمت دوم هم منظورش اینه که کاردانی معماری ، نقشه کشی معماری باشه و یه رشته بی ربط نباشه

بگذریم . دیروز جلسه معارفه وزیر جدید بود تا هفته بعد که همگی مستقر شدن و اوضاع کاری اونجا به روال عادی برگشت میرم و ترجمه اینها رو می پرسم + صحت اون نامه هایی که دوستان (آقای عباس اصفهانی) توی همین تاپیک گذاشته بودن رو

sorab0107

عضو جدید
فقط که نظام مهندسی نیست

فقط که نظام مهندسی نیست

چندی پیش با خبر شدیم که به تازگی سازمان نظام مهندسی
برای فارغ التحصیلان مهندسی معماری در گرایش تکنولوژی در مقطع لیسانس اجازه ی طراحی نمیدهد
و این افراد تنها اجازه ی نظارت دارند !

و این میون ظلمی آشکار برای ان دسته از عزیزانی است که از مقطع کاردانی به کارشناسی وارد میشوند
چرا که تنها گرایش ممکن برای انتخاب همین یک گرایش است

و اصلا دلیل و برهان چنین تصمیم به یک باره ای چیست؟ و آیا گرایش های دیگر معماری هم چنین سرنوشتی در آینده در انتظارشان خواهد بود ؟!

دوستانی که اطلاعات کامل تر و صحیح تری در این خصوص دارن لطفا با ذکر منبع بنده و دیگران عزیزان رو راهنمایی کنن. :gol:
کم مهری و عدم کارایی مدارک مهندسان معماری تکنولوژی فقط به نظام مهندسی ختم نمی شه ، نه تنها معماران بلکه کلیه کسانی که مدارک کارشناسی نا پیوسته دارند ( اعم از عمران - معمار - برق - مکانیک و . . . ) برای گرفتن گرید یا رتبه برای ثبت شرکت و دریافت رتبه ازسازمان برنامه و بودجه مدارک کارشناسی آنها را معدل کاردانی محسوب می کنند . حالا خیلی از مهندسان با توجه به اتمام درسشان و وضعیت بد شغلی تنها درامدشان در روزای بیکاری ، نظام و فروش حداقل مدرکشان در یکی از این شرکتها و گرفتن گرید بود که اون هم دیگه نمی تونن داشته باشند.

vertex

اخراجی موقت
کم مهری و عدم کارایی مدارک مهندسان معماری تکنولوژی فقط به نظام مهندسی ختم نمی شه ، نه تنها معماران بلکه کلیه کسانی که مدارک کارشناسی نا پیوسته دارند ( اعم از عمران - معمار - برق - مکانیک و . . . ) برای گرفتن گرید یا رتبه برای ثبت شرکت و دریافت رتبه ازسازمان برنامه و بودجه مدارک کارشناسی آنها را معدل کاردانی محسوب می کنند . حالا خیلی از مهندسان با توجه به اتمام درسشان و وضعیت بد شغلی تنها درامدشان در روزای بیکاری ، نظام و فروش حداقل مدرکشان در یکی از این شرکتها و گرفتن گرید بود که اون هم دیگه نمی تونن داشته باشند.

بله این دوستمون درست میگن الان که میرین نظام بهتون میگن کد 120 هیچ فرقی با کد 100 نداره . خوب بچه هم مبفهمه اگر فرقی نداشت که ما رو جدا نمیکردند . حالا کم کم گندش در میاد که چه بلایی سر بچه های معماری آوردن .

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوبت به ما که رسید اوضاع عجیب شد .من به خاطر علاقه ای که داشتم رشته ی قبلیم رو رها کردم اومدم معماری که حالا اینطوری شد و شرط و شروط می ذارن .خیلی حالم گرفته

vertex

اخراجی موقت
نوبت به ما که رسید اوضاع عجیب شد .من به خاطر علاقه ای که داشتم رشته ی قبلیم رو رها کردم اومدم معماری که حالا اینطوری شد و شرط و شروط می ذارن .خیلی حالم گرفته

فدای سرت مهندس . البته زحمت کشیدی حق داری ناراحت باشی . ما همه ناراحتیم . همت کنیم درست میشه .

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
فدای سرت مهندس . البته زحمت کشیدی حق داری ناراحت باشی . ما همه ناراحتیم . همت کنیم درست میشه .

باید یه بار دیگه کل مهندسای تکنولوژی معماری جمع شن، این گندیه که تو دولت قبل زده شد و وقتی نظام مهندسیم میری میگن یه گندی زدن فقط روشون نمیشه بهش اعتراف کنن، فکر میکنم این دولت این مشکل رو حل کنه فقط باید دوباره یه طرح مسئله بشه یعنی باید یه بار دیگه سر یه زمان مشخص همه اعتراض کنن تا صدامون به گوش دولت تدبیر و امید برسه ببینیم اینا چند مرده حلاجن

این اعتراض و هماهنگی ها هم باید از تهران شروع بشه و با شهرستانا هماهنگ بشه

vertex

اخراجی موقت
باید یه بار دیگه کل مهندسای تکنولوژی معماری جمع شن، این گندیه که تو دولت قبل زده شد و وقتی نظام مهندسیم میری میگن یه گندی زدن فقط روشون نمیشه بهش اعتراف کنن، فکر میکنم این دولت این مشکل رو حل کنه فقط باید دوباره یه طرح مسئله بشه یعنی باید یه بار دیگه سر یه زمان مشخص همه اعتراض کنن تا صدامون به گوش دولت تدبیر و امید برسه ببینیم اینا چند مرده حلاجن

این اعتراض و هماهنگی ها هم باید از تهران شروع بشه و با شهرستانا هماهنگ بشه

مهندس جان من پایه ام . هر کی دوست داره اعتراضی کنه ایمیل من اینه gereh_vertex@yahoo.com یا یه پیام خصوصی بزاره تا با هم جمع شیم و به هم اطلاع بدیم . خوب حالا ببینیم چند نفر اعتراض دارن . جند نفر فقط بلدند حرف بزنند . چند نفر مردش هستن که تا آخرش پای حقوقشون بمونن .

Architect Abbas

عضو جدید
با سلام
دوستان پيشنهاد بنده اين است كه همه متحدالشكل ايميل با يك محتوا به ايميل وزير راه و شهرسازي به ادرس
http://mrud.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=cc257a21-4ed0-4666-9644-52388fe49235
با همان سايت وزارت راه و شهرساري قسمت ارتباط با ما برويم البته مدتي بايد صبر كرد چرا كه هم اكنون ايميل به اسم آقاي نيكزاد است و پيغام اعتراض خود را بگذاريم البته همزمان هم به ايميل روابط عمومي نيز ارسال نمايم.
فكر ميكنم اعتراضات هم به مجلس شوراي اسلمي هم برسد بد نباشد.به ادرس
islamic@parliran.ir

nader eng

عضو جدید
همه چیز درباره کمیسیون هم ارزی و بچه هایی که هنرستان درس خواندن

کسانی که هنرستان معماری می خونن دو دسته هستن:
1-فنی و حرفه ایی
2- کاردانش
قابل ذکر است که واحدهای بچه های فنی حرفه ایی با بچه های کاردانش فرق میکنه.
مبنای کنکور کاردانی بچه های هنرستان درسهای شاخه فنی حرفه ایی هستش و لذا برای کنکور.کاردانشی ها باید کتابهای فنی حرفه ایی ها رو بخونن. ( درسهایی مثل شناخت مواد و مصالح.عناصر جزئیات.مبانی طراحی معماری و....)
و وقتی بچه های کاردانشی کاردانی قبول میشوند همان ترم اول باید یک سری واحدهایی که تو هنرستان نخوندن مثل همین شناخت مواد و مصالح وعناصر جزئیات رو به صورت پیش (پیش نیاز دانشگاهی) پاس کنند.
ولی بچه های فنی حرفه ایی دیگه نباید این واحد ها رو پاس کنن چون تو هنرستان پاس کردند.
مشکل از همین جا شروع می شه:
به این صورت که چند سال بعد بچه های کاردانش می توانند از طریق کمیسیون هم ارزی پروانه طراحی بگیرند ولی بچه های فنی حرفه ایی نمی توانند.
چرا؟
به دلیل همین درس شناخت مواد و مصالح که جزء درسهای کمیسیون هم ارزی است
و همین درس توی ریز نمرات دوره کاردانی بچه هایی که از کاردانش آمده اند با عنوان(شناخت مواد و مصالح پیش نیاز دانشگاهی) وجود دارد
ولی:
بچه های فنی حرفه ایی این درس(شناخت مواد و مصالح )رو توی ریز نمرات کاردانی ندارند.چون در هنرستان پاس کردن.
و برای همین یک درس از پروانه طراحی باز می مانند.
در ضمن کارنامه هنرستان برای کمیسیون هم ارزی شرط نیست که بگوییم ما شناخت مواد رو در آنجا پاس کردیم.

دلم برای خودم میسوزه که یکی از همین بچه های فنی و حرفه ایی هستم و در کمیسیون برای همین یک درس رد شدم.
باید اعتراض همگانی کرد.

vertex

اخراجی موقت
مهندس جان من پایه ام . هر کی دوست داره اعتراضی کنه ایمیل من اینه gereh_vertex@yahoo.com یا یه پیام خصوصی بزاره تا با هم جمع شیم و به هم اطلاع بدیم . خوب حالا ببینیم چند نفر اعتراض دارن . جند نفر فقط بلدند حرف بزنند . چند نفر مردش هستن که تا آخرش پای حقوقشون بمونن .
حتی یک نفر هم توی این مدت ایمیل نزد خوب معلومه همه دارن حرف میزنن فقط .

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
حتی یک نفر هم توی این مدت ایمیل نزد خوب معلومه همه دارن حرف میزنن فقط .

اصلا کمیسیون هم ارزی چه صیغه ایه؟ وقتی بعد از کمیسیون و تطبیقاتش باز مهندسین تکنولوژی کد اصلی نمیگیرن؟
خانه از پایبست ویران است
با ایمیل کار به جایی نمیبریم، فقط باید اعتراض حضوری بشه یا از طریق امضای اعضای نظام هر استان

vertex

اخراجی موقت
اصلا کمیسیون هم ارزی چه صیغه ایه؟ وقتی بعد از کمیسیون و تطبیقاتش باز مهندسین تکنولوژی کد اصلی نمیگیرن؟
خانه از پایبست ویران است
با ایمیل کار به جایی نمیبریم، فقط باید اعتراض حضوری بشه یا از طریق امضای اعضای نظام هر استان
عزیزم نگفتم که به جایی ایمیل بزنید گفتم به من ایمیل بزنید که با هم در ارتباط باشیم که اگر موردی بود زود به هم اطلاع بدبم که مثلا امضا بگیریم و تجمعی چیزی خلاصه پیش اومد در دسترس باشیم .

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجا که من اطلاع دارم و پرسیدم، کسانی که مدرک کاردانی به کارشناسی معماریشون از دانشکاه های علمی کاربردی هست، مشمول این قانونند. که فکر میکنم قراره یه تبصره ای هم گذاشته بشه و با شرکت کردن و گذراندن کلاسهایی در نظام مهندسی به اونها مجوز طراحی داده بشه.
خودشون دانشگاه تاسیس میکنن، خودشون اینهمه فارق التحصیل تحویل جامعه میدنن
از هر کوچه ای که رد میشی یه دانشگاه هست .ما با ارزوی موفقیت های بزرگ میریم تو دانشگاه و تلاش میکنیم و با مشقت هزینه تحصیل رو میدیم تا به ارزوهامون برسیم بعد این اقایون میشینن فکر میکنن که اگه مدرک از فلان دانشگاه باشه قبول نیست اگه کارشناسی باشه نمیشه باید ارشد بگیرن
بخدا ما رو مسخره کردن ،نمی گن این دانشجوها درس میخونن که بعدا سر کار برن و جبران هزینه های تحصیل رو بکنن
بخدا ذهنم خسته شده

♥ Elena ♥

عضو جدید
خب کاردانی ها فنی بودن پیش دانشگاهی نداشتن ، اما ما چند سال ریاضی خوندیم و پیش دانشگاهی هم داشتیم باید یه فرقی بین این دو تا باشه به هر حال ...

اون سختی که ما تو دبیرستان و سال های آخر کشیدیم شما ها باید برای گرفتن ارشد و مهر و امضا تحمل کنید...

mohandesmemari

عضو جدید
خب کاردانی ها فنی بودن پیش دانشگاهی نداشتن ، اما ما چند سال ریاضی خوندیم و پیش دانشگاهی هم داشتیم باید یه فرقی بین این دو تا باشه به هر حال ...

اون سختی که ما تو دبیرستان و سال های آخر کشیدیم شما ها باید برای گرفتن ارشد و مهر و امضا تحمل کنید...

شما پیش دانشگاهی داشتید ولی ما توی دانشگاه درس های پیش دانشگاهی رو خوندیم پس هیچ فرقی نمیکنه
ریاضی ، فیزیک ، پیش دانشگاهی ، وغیره اصلا بدرد معماری نمیخوره فقط بدرد محاسبات میخوره مثل عمران سازه نقشه بردار و غیره
چون در رشته معماری فقط عملی نیازه محاسبات نیازی نداره
در قسمت عملی فنی ها یا کسانی که از دوره دبیرستان معماری بودند واقعا قویتر از سایر رشته ها هستند

ehsankakhki

عضو جدید
شما پیش دانشگاهی داشتید ولی ما توی دانشگاه درس های پیش دانشگاهی رو خوندیم پس هیچ فرقی نمیکنه
ریاضی ، فیزیک ، پیش دانشگاهی ، وغیره اصلا بدرد معماری نمیخوره فقط بدرد محاسبات میخوره مثل عمران سازه نقشه بردار و غیره
چون در رشته معماری فقط عملی نیازه محاسبات نیازی نداره
در قسمت عملی فنی ها یا کسانی که از دوره دبیرستان معماری بودند واقعا قویتر از سایر رشته ها هستند

من رشتم ریاضی فیزیک بوده همه بچه های کلاسمونم همینطور
ولی استادمون میگه سطح ما از بچه های فنی بیشتره

yaghoobb

عضو جدید

salam..ehtemalan on ostadetoonam khodesh briazi bode..on mogeh k riazia tazeh gabol shodan v miran daneshgah faniha had agal ye doreh 30 rozeh karamozi to daftarayeh mohandesi boodan.badasham tazeh bayad 2 term bekhone ta darshaei k ma to 2 sal honarestan khondimo pass koneh ..man khodam yazd dars khondam tamam karayeh bachehayeh danshgah yazd v azad yazdo khodam anjam midadm hamoon riazihaeei k shoma mifarmaein alef ro az b tashkhis nemidan.albateh man gasd tohin v bi ehterami nadarm...moshkel asli system amozesh ma hast k ma 2 sal bishtar memari mikhonim .shoma 2 sal bishtar riazi onvagt toye daneshgah v bazar kar ba ham edgam mishim.negaran nabash hala dir nashodeh k bar shomaha ham bazi dar biaran felan zooreshon b maha reside ..b har hal ma nemikhaym inja az behtar ya badtar bodan ham sohbat konim inja ma hamamoon ozveh jameyeh mohandesi memari hastim.ishala k moshkelmoon ba yek etehad gavi hal konniim b omid on rooz .

mohandesmemari

عضو جدید

من کاری ندارم سطح کی بالاتره اگر هم ریاضی فیزیک باشه بلد باشه ولی من توی دانشگاه تا حالا کسی رو ندیدم که از فنی ها بهتر کار کنند نقشه بکشند و اسکیس کاری کنند .......

ehsankakhki

عضو جدید
salam..ehtemalan on ostadetoonam khodesh briazi bode..on mogeh k riazia tazeh gabol shodan v miran daneshgah faniha had agal ye doreh 30 rozeh karamozi to daftarayeh mohandesi boodan.badasham tazeh bayad 2 term bekhone ta darshaei k ma to 2 sal honarestan khondimo pass koneh ..man khodam yazd dars khondam tamam karayeh bachehayeh danshgah yazd v azad yazdo khodam anjam midadm hamoon riazihaeei k shoma mifarmaein alef ro az b tashkhis nemidan.albateh man gasd tohin v bi ehterami nadarm...moshkel asli system amozesh ma hast k ma 2 sal bishtar memari mikhonim .shoma 2 sal bishtar riazi onvagt toye daneshgah v bazar kar ba ham edgam mishim.negaran nabash hala dir nashodeh k bar shomaha ham bazi dar biaran felan zooreshon b maha reside ..b har hal ma nemikhaym inja az behtar ya badtar bodan ham sohbat konim inja ma hamamoon ozveh jameyeh mohandesi memari hastim.ishala k moshkelmoon ba yek etehad gavi hal konniim b omid on rooz .

وای چه توپ پردی داری داداش
باید بگم اتفاقا استادم فنی درس خونده لیسانسو یزد بوده فوقشم اصفهان گرفته
من به بچه های آزاد کاری ندارم دانشگاه آزادیا پول دارن میدن ودرس نمیخونن شما خودتو با اونا مقایسه نکن
حتما یه اشکالی تو کار فنی بوده که اینو گفتن
ماهم اینجا باهم دوستیم دعوا باهم نداریم نظرمونو میدیم

در جوابmohandesmememariهم باید بگم دانشجوهای هر دانشگاهی باهم فرق میکنن دانشگاه ما فنی نداره ولی دانشجو های آزادش فنی هم هستند وکلا اینی که شما گفتی برعکسه اینجا نمیدونم شاید آزاد اینجوری باشه

آخرین ویرایش:

yaghoobb

عضو جدید
وای چه توپ پردی داری داداش
باید بگم اتفاقا استادم فنی درس خونده لیسانسو یزد بوده فوقشم اصفهان گرفته
من به بچه های آزاد کاری ندارم دانشگاه آزادیا پول دارن میدن ودرس نمیخونن شما خودتو با اونا مقایسه نکن
حتما یه اشکالی تو کار فنی بوده که اینو گفتن
ماهم اینجا باهم دوستیم دعوا باهم نداریم نظرمونو میدیم

در جوابmohandesmememariهم باید بگم دانشجوهای هر دانشگاهی باهم فرق میکنن دانشگاه ما فنی نداره ولی دانشجو های آزادش فنی هم هستند وکلا اینی که شما گفتی برعکسه اینجا نمیدونم شاید آزاد اینجوری باشه

na dadash man toopam por nist tamam dostayeh man k hameh fani boodan alan behtarin jaha dran kar mikonan ham khodam ham onaei k mishnasam ham parvanehamoono gereftim.baba shoma ham fisagoresid ham aborayhan ham khajeh nasir.man aslan edeaei to riazi nadaram ama to memari daram.chon khondam onam na kam khyli.man k ba shoma dava nadaram age fekr kardid toopam por bodeh samimane ozrkhahi mikonam.dadsh in ye toopeh k felan az shans baad oftade to zamin faniha.ama motmeen bash in toop jahayeh digeh ham mire.ma hamamoon mohandesim onam memar hala rizia mohandestar ya behtar.omidvaram movafagh basshid to hadafetoon na nezam mohandesi riazi fanii v....

mm.ai

عضو جدید

آره باید یه فرقی خیلی بزرگ باشه و اون اینه که ما هنرستانی ها واقعا معماریم-چون با انتخابه اولیه خودمونو با عشقو علاقه وارد رشته معماری از اول کارمون شدیم-ولی شما ریاضی خوندی سه سال بعد یهو فیلتون یاده هندستوون کرد-شما برای محاسبات مناسبین-معمار واقعی کسیه که از اول وارد این حرفه شدو پیشرفت کرد و خواهد کرد :)

arefeh

کاربر ممتاز
آره باید یه فرقی خیلی بزرگ باشه و اون اینه که ما هنرستانی ها واقعا معماریم-چون با انتخابه اولیه خودمونو با عشقو علاقه وارد رشته معماری از اول کارمون شدیم-ولی شما ریاضی خوندی سه سال بعد یهو فیلتون یاده هندستوون کرد-شما برای محاسبات مناسبین-معمار واقعی کسیه که از اول وارد این حرفه شدو پیشرفت کرد و خواهد کرد :)

اصلا موافق نیستم...من به شخصه از اول هم معماری دوست داشتم...اما از فنی بدم میومد چون دائم گفته میشد بجه تنبلها میرن فنی و اونهایی ک معدلشون به ریاضی و تجربی نمیخوره برا اینکه قید درس رو نزنن میرن کارو دانش یا فنی حرفه ای(من خودمواسه این علاقه به فنی نداشتم وگرنه از اولم یادمه تصمیمو 3 راهنمایی ک بودم گرفتم ک مهندسی بخونم مخصوصا معماری)
حالا در هر صورت چه فنی چه ریاضی هر کدوم الان دارن یه لطمه ای رو میبینم...در ضمن دوست عزیز خیلی از فنی ها رو میشناسم ک اندازه ارزن هم بلد نیستن و توو دانشگاه از من نوعی ک ریاضی بودم کمک میگرفتن...پس همه اینها چرته...یه سری از سر اجبار رفتن فنی یه سری از سر علاقه...:smile:

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان عزیز من ریز نمراتمو از دانشگاه گرفتم میشه لطف کنید بگید ک میتونم سال بعد ظراحی رو شرکت کنم...امسال نظارت ثبت نام کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید
دوره کاردانی
هندسه 1-2
تنظیم شرایط 1-2
ساخت و ارائه -21
طراحی فنی
شناخت مواد
ریاضیات
ترسیم فنی 1-2
ایستایی 1-2
عناصر جزئیات 1-2
تعمیر و نگهداری1
معماری جهان
تمربن معماری
نقشه برداری
روستا
متره برآورد
آشنایی با طراحی معماری
مدیریت تشکیلات کارگاهی
دوره کارشناسی
ریاضی2
عناصر و جزئیات 2
طرح 2
روستا
معماری معاصر
تاسیسات مکانیکی الکتریکی
طرح3
سازه های فلزی
سازه ها بتنی
مدیریت تشکیلات کارگاهی
تنظیم شرایط 2
طرح 4
روشهای ظراحی و تولید صنعتی
مبانی نظری معماری
طرح 5
تحلیل سازه
تحلیل فضای شهری
طرح نهایی
میبینید توروخدا الان ک ریز نمرات به دستم رسیده میفهمم ک یه سری دروس رو دوبار گذروندیم...عناصر.... تنظیم....:mad: