لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان مشاور
خسته نباشید
دوستان عزیز ، یکی از دوستای هم دانشگاهیم چند وقتیه عاشق شده و نمیدونه که چی کار باید بکنه و از من کمک خواسته ولی من چون تخصصی تو امور مشاوره ندارم فقط حرفاشو شنیدم و الان برای شما بازگو میکنم شاید شما بتونید پیشنهادی بدین من بهش منتقل بکنم
این دوست بنده دانشجو ارشد هستش و نه سربازی رفته نه کار داره وضع مالی خانوادش هم متوسط هستش در حد بخور و نمیر حالا این رفیق ما حدود 1 سالی با دختری که همشهریش نیست آشنا شده و عاشقش شده و قصد ازدواج داره ولی راه دور باعث شده که عذاباشون بیشتر بشه از این وضع ، خلاصه حالا نمیدونه که با این شرایط با توجه به سختگیری خانوادش بر گرفتن دختر از شهر دیگه چیکار بکنه ؟!؟!؟! بنده خدا از من پرسید الان بگم یا بزارم برم خدمت بعدش؟؟ ولی خودش میگه دیگه طاقت موش و گربه بازی نداره!!!
حالا پیشنهادات سازنده شما دوستان چیه برای این گل پسرمون؟؟؟

سلام دوست عزیز...در ازدواج همیشه ملاک بر هم کفو بودن دو خانواده چه از لحاظ اخلاقی چه فرهنگی هست... عاشق زود سیر میشه ... توصیه من اینه خدمت سربازیشو بره ... یه کار مناسب پیدا کنه ... یه مدت با دختر مورد نظر نه تلفنی نه از هیچ طریقی صحبت نکنه در مدت سربازیش تا مشخص بشه واقعا به طرف علاقه داره و یا اینکهچون با همم یه وابستگی عاطفی بینشون به وجود اومده؟ وقتی براش مشخص بشه واقعا اون طرف رو دوست داره با خونوادش با کمال احترام صحبت کنه راضیشون کنه.. انشالله اگر قسمت هم باشند مسلما به هم می رسند

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ... این تاپیک در جهت خدمت و کمک به دوستانی هست که مشکلاتشون رو برای ما مطرح میکنند شاید در آینده ای نزدیک همین مشکلات برای ما پیش بیاد ...... پس خواهش میکنم درباره سوال مورد نظر ، نظرتتان رو بیان کنید و اسپم نکنید ... ممنون میشم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من جديداً به تناقض رسيدم. خيلى عمقى كه به رفتارها و علايق خودم فكر ميكنم بيشتر ميفهمم كه در يك بدن اشتباهى هستم، يعنى، جنسيتم اشتباهى هست.
خواهشاً كمك كنيد :(

Sent from my iPod touch using Tapatalk - now Free

دوست عزیز ..برای همه ما گاهی این تناقص ها پیش میاد ..بعضی از آقایون هستن که هورمونهای زنانه بیشتری در بدنشان هست وهمچنین برای بعضی از خانمها هورمون های مردانه ...حتما به یه پزشک مراجعه کنید .. یه سری از داروها رو برای کنترل هومورنها براتون تجویز میکنن .. مشکل حادی نیست زیاد نگران نباشید

rocki

عضو جدید
اون سریه قضیه ازم دلخوره که البته بدمقصرم،بنظرتون من غرورم وبشکنم دوباره برم باش اشتی کنم یا بیخیال؟یا یکی بگه چکار کنم؟:(

A.narges

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ؛
من نیاز به یک مشاور دارم ،
اینجا کسی هست ک یک مشاور خوب در اهواز سراغ داشته باشه ؟یا حداقل مشاور (مجازی ) خوبی ک بتونه تو مشکلم راهنماییم کنه ؟
چون نیاز به توضیح داره نمیشه اینجا مطرح کنم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ؛
اینجا کسی هست ک یک مشاور خوب در اهواز سراغ داشته باشه ؟یا حداقل مشاور (مجازی ) خوبی ک بتونه تو مشکلم راهنماییم کنه ؟

سلام دوست عزیز...شما باید از مرکز مخابرات شهر خودتون شماره مشاوره های خوب رو بگیری..

A.narges

عضو جدید
سلام دوست عزیز...شما باید از مرکز مخابرات شهر خودتون شماره مشاوره های خوب رو بگیری..

مرسی مینا جان؛
میدونم؛
میخواستم بدونم کسی مشاور خوب میشناسه ؛
اخه خیلی ازاین مشاورای به اصطلاح خوب چیزایی ک خودم میدونم میخوان تحویلم بدن ؛
مشکل من مشکل خاصی نیس یا شاید اصلا مشکل نباشه میخواستم با ی مشاور حرف بزنم خیالم راحت بشه

pesarakebaran

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ... این تاپیک در جهت خدمت و کمک به دوستانی هست که مشکلاتشون رو برای ما مطرح میکنند شاید در آینده ای نزدیک همین مشکلات برای ما پیش بیاد ...... پس خواهش میکنم درباره سوال مورد نظر ، نظرتتان رو بیان کنید و اسپم نکنید ... ممنون میشم

سلام خوبین؟؟؟
همه چیز ب درک افراد از زندگی داره...
چی از زندگی میخوان...
چی نمیخوان...
اگه سطح مالی. فرهنگی این دو دوست یکی باشه مشکلی پیش نمیاد...
میتونن تحمل کنن..و با سخترین شرایط پیش هم زندگی کنن
اما اگه سطح فرهنگی و مالی شون یکی نیست شاید تاکید میکنم شاید ب مشکل بخورن...
توقعات زیاد میشه...و طرفین بیشتر پسر شاید نتونه براورده کنه...
بهتره...اگه سطحشون متفاوته پسره بره خدمت بعدش اگه شرایط محیا بود با اون طرف ازدواج کنه وگرنه...گزینه ها زیادن :confused:

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ؛
سلا برید فروم هم دردی بخش کارشناسان و مشاورین

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
چراکسی حرف من و گوش نمیده بی معرفت شدیدا:eek:
پیشنهاد: بشکن
راهکار: حفظ مشکل و معذرت خواهی کردن و الا بعد از مدتی دوباره تکرار
اصول:گذشت ، وظیفه ، منطق

بد تر شد :ی یه چی تو اینا در بیار بهش تکیه کن و بشکن

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
به امید خدا یکی از مشکلاتم رو به بهبودیه..هنوز حل نشده ها اما جای امیدواری هست..
دوستان به نظر من اصلا مشکل یا حتی خوشی و شادمانی چیزی نیست که خدا آفریده باشه..
بلکه به نظرم این احساساتی که به وجود میاد که فک میکنیم مشکل داریم یا نداریم ، اینها
همش بر اساس طر تفکر ما در ارتباط با اون مسئله است..
یعنی ما میتونیم یک مسئله رو که به ظاهر مشکل هست رو با بینش صحیح اصلا مشکل نبینیمش و برعکس..
اینطوریه که میشه با بینش مثبت و تفکر خوب ، زندگیو برای خودمون راحت کنیم..
من الان خودم در پی رسیدن به این بینش هستم:)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
به امید خدا یکی از مشکلاتم رو به بهبودیه..هنوز حل نشده ها اما جای امیدواری هست..
دوستان به نظر من اصلا مشکل یا حتی خوشی و شادمانی چیزی نیست که خدا آفریده باشه..
بلکه به نظرم این احساساتی که به وجود میاد که فک میکنیم مشکل داریم یا نداریم ، اینها
همش بر اساس طر تفکر ما در ارتباط با اون مسئله است..
یعنی ما میتونیم یک مسئله رو که به ظاهر مشکل هست رو با بینش صحیح اصلا مشکل نبینیمش و برعکس..
اینطوریه که میشه با بینش مثبت و تفکر خوب ، زندگیو برای خودمون راحت کنیم..
من الان خودم در پی رسیدن به این بینش هستم:)

خدا رو شکر
;)

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اون سریه قضیه ازم دلخوره که البته بدمقصرم،بنظرتون من غرورم وبشکنم دوباره برم باش اشتی کنم یا بیخیال؟یا یکی بگه چکار کنم؟:(

سلام
اگه براتون واقعا ارزش داره
خب پس مسلما چون مقصرید حق طرف مقابلتونه که واقعا این پشیمونی رو ازخود شما بشنوه
اینجا بحث غرور نیست
برای چیزایی که توی زندگیمون ارزش دارن باید جنگید و نگهشون داشت
باهاش صحبت کنید از راهی که میدونید موثره
اگه واقعا بهش حق میدید که رفته پس واقعا تاوانش رو بدید

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی مینا جان؛
میدونم؛
میخواستم بدونم کسی مشاور خوب میشناسه ؛
اخه خیلی ازاین مشاورای به اصطلاح خوب چیزایی ک خودم میدونم میخوان تحویلم بدن ؛
مشکل من مشکل خاصی نیس یا شاید اصلا مشکل نباشه میخواستم با ی مشاور حرف بزنم خیالم راحت بشه

سلام .. خواهش ميكنم دوست عزيز... در هر شهرستاني مراكز مشاوره هست بعضي رايگان وبعضي پولي.. ميتونيد به مساجد هم مراجعه كنيد در بعضي مساجد مراكز مشاوره هست

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بانو میترسم از دستش بدم تو راه حل خب برا اشتی داری

دوست عزيز..بايد ديد تا چه حد از دستتون ناراحته.. بهترين كار اينه با صداقت و پشيماني موضوع رو كاملا براي طرف مقابل بازگو كنيد .. مطمئن باشيد جوابميده

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بانو میترسم از دستش بدم تو راه حل خب برا اشتی داری

هیچی بهتر از این نیست که باهاش رو راست باشی
مثل یه مرد برو بهش بگو اشتباه کردم پشیمونم جبران میکنم

rocki

عضو جدید
قضبه اینه:من باعث شدم خانواده اونا وبعدشم طایفه خبردار بشن که ماباهم رابطه داریم(دخترعمومه) وخانوادش چی بسرش اوردن و... بماند اونم سرهمین ازم نارحته میگه ابروم و بردی خانوادشم ازون مذهبیان این چیزا براشون قابل هضم نیست!همه قول وقراری که بهم داده بودیم سرجاشه(ازدواج) فقط میگه حرف نمیزنیم تا وقتش بشه نامزدی کنیم اعتمادشو بمن ازدست داده میگه تو بسرت بزنه دوباره همین کارو بام میکنی!من طاقت ندارم که باش حرف نزنم!
همه چی رو رک تعریف کردم تا بتونید درست راهنمایی کنید!پس منتظر نظر دوستای گلمم

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
قضبه اینه:من باعث شدم خانواده اونا وبعدشم طایفه خبردار بشن که ماباهم رابطه داریم(دخترعمومه) وخانوادش چی بسرش اوردن و... بماند اونم سرهمین ازم نارحته میگه ابروم و بردی خانوادشم ازون مذهبیان این چیزا براشون قابل هضم نیست!همه قول وقراری که بهم داده بودیم سرجاشه(ازدواج) فقط میگه حرف نمیزنیم تا وقتش بشه نامزدی کنیم اعتمادشو بمن ازدست داده میگه تو بسرت بزنه دوباره همین کارو بام میکنی!من طاقت ندارم که باش حرف نزنم!
همه چی رو رک تعریف کردم تا بتونید درست راهنمایی کنید!پس منتظر نظر دوستای گلمم

مثل یه پسر خوب یه دسته گل و یه جعبه شیرینی و یه انگشتر خوشگل میخری با خانواده میری دم خونه شون
انگشتر رو دستش میکنی
بعدشم اجازه میگیری از باباش که گاهی با هم بیرون برین

زودتر هم شرایطت رو جور کن

rocki

عضو جدید
من این کارو کردم ولی وسط دعوا اونم مخالف زیاد داشتم!من شرایط دارم خانوم دو ترم دانشگاش مونده

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من این کارو کردم ولی وسط دعوا اونم مخالف زیاد داشتم!من شرایط دارم خانوم دو ترم دانشگاش مونده

خب مگه چه مشکلی داره؟
درس رو میشه تو عقد هم خوند

بد موقع رفتی خب
الان دوباره برو
یا صبر کن یکم آروم بشه یکم بگذره تا خانوم ببخشه تورو

rocki

عضو جدید
خب الان تو اون دوران صبرم ولی خیلی خیلی سخت میگذره خیلی،دوماه صداشو نشنیدم :(

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب الان تو اون دوران صبرم ولی خیلی خیلی سخت میگذره خیلی،دوماه صداشو نشنیدم :(

خب به بهونه ماه رمضون افطار دعوتشون کنین
الان دوباره برین فک کنم بشه ها
خود دختر میگه درسم تموم بشه یا خانواده اش؟

rocki

عضو جدید
24 سالمه.دختره میگه وایسا این ترم تموم شه بعدنامزدکنیم یه ترم باهم نامزد باشیم!بین ما رسم نیس مدت نامزدی از سه ماه بگذره

عاشق پیشه

عضو جدید
24 سالمه.دختره میگه وایسا این ترم تموم شه بعدنامزدکنیم یه ترم باهم نامزد باشیم!بین ما رسم نیس مدت نامزدی از سه ماه بگذره
دوست عزیز عشق زیر 25 سال برای پسرها عشق هیجانی هست اشتباه نیست ولی بسیار پر درد سره

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

خب مشکل چیه؟ زنداداش من ترم دو بود عروسی کرد معدلش هم نزدیک الف داره میخونه الان
دختره نه... خانوم