كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Hosein Kian

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام بچه ها ...در مورد بازار محله اطلاعات میخوام هرچی بود برسونید...از خون واجب تره

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کمک لطفا

کمک لطفا

سلام به همه من این ترم فلز دارم و استادمون گفته باید یه ساختمون حداقل 4 طبقه و هر طبقه حداقل 200 متر پیدا کنیم و باید نقشه محاسباتی ودفترچه محاسباتشم داشته باشیم تازه گفته راجع به دونه دونه این عددا که تو محاسباتش هست ازم میپرسه و من باید بدونم که اون عدد چیه چجوری به دست اومده و چرا؟ لطفا کمکم کنین خیلیییی میترسم اخه من از کجا همچین چیزی گیر بیارم:cry::cry::cry:

archi-tecture

عضو جدید
کمک! چی کارکنم؟

کمک! چی کارکنم؟

سلام به بروبچسه معماری گل:)
آقا یه راهنمایی فوری نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنین.
من لیسانسم رو عمران بودم الان فوق لیسانس تکنولوژی قبول شدم. سر کلاس های فوق که رفتم متوجه شدم این رشته به معماری بیشتر از اونچه فکر می کردم میل داره:surprised: حالا به قول دکتر گلابچی عمرانی ها باید معمار بشن....

به نظر شما از چی شروع کنم؟ پایه معماریم رو چه جور بریزم....این گرایش بیشتر سمت علمی کردن معماریه و برای همین بیشتر به کتاب هایی نیاز دارم که عناصر معماری رو تشریح کنه نه تاریخ و ایناش. در واقع منابعی رو می خوام که با خوندنش بتونم گلیمم رو بین بچه های تکنولوژی معماری بکشم بیرون....کمک کنید دعاگوتون میشم:heart:
ما ریز همتونیم;)

sheinis

عضو جدید
سلام
كسي درمورد كلاس هاي ورك شاپ احسان طايفه خبري داره يانه؟
وهمچنين كلاس هاي اسكيسش چقدره؟
سلام
تا پارسال کلاس اسکیس احسان طایفه حدوده 250000 تومان بود در ضمن کتاباش هم خیلی عالیه (چگونه معمارانه طراحی کنیم؟);)

2dot

عضو جدید
معماری کودک - پروژه ی مهد کودک

معماری کودک - پروژه ی مهد کودک

سلام :D
من تاپیکی در این زمینه پیدا نکردم
اگه اطلاعاتی در این زمینه دارین خواهش میکنم منو بی بهره نذارین :cry: مرسی:heart:

melod

عضو جدید
سلام:cry:لطفا" اگه اطلاعاتی در مورد مجتمع رفاهی بین راهی دارید،کمکم کنید:(

سلام .پروژه من ترم پیش مجتمع بین راهی بود چیزی که استاد از ما میخواست یه رستورانویه نماز خونه ویه چایخانوسرویس بهداشتی بود..واسه طراح یه همچین جایی اول ازمون خواست که یه کانسپت خوب در نظر بگیریم وبا توجه به اون شروع کنیم ورو این خیلی تاکید داشت.کانسپت من وحدت وارتباط اسون بین اجزا بود.بعد باید به ایجاد سه نوع فضای باز نیمه باز وبسته توجه کنی که توی فضای باز و نیمه بازت میتونی از فضای سبز مناسب استفاده کنی.راستی یه پارکینگ خوب هم باید براش طراحی کنی نکته دیگه در نظر گرفتن یه ورودی یا یه سر در مناسب
که دعوت کنندگی داشته باشه
فعلا چیز دیگه ای خاطرم نمیاد کاری داشتی حتما بهم بگو.موفق باشی;)

Dinoo

عضو جدید
سلام به بروبچسه معماری گل:)
آقا یه راهنمایی فوری نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنین.
من لیسانسم رو عمران بودم الان فوق لیسانس تکنولوژی قبول شدم. سر کلاس های فوق که رفتم متوجه شدم این رشته به معماری بیشتر از اونچه فکر می کردم میل داره:surprised: حالا به قول دکتر گلابچی عمرانی ها باید معمار بشن....

به نظر شما از چی شروع کنم؟ پایه معماریم رو چه جور بریزم....این گرایش بیشتر سمت علمی کردن معماریه و برای همین بیشتر به کتاب هایی نیاز دارم که عناصر معماری رو تشریح کنه نه تاریخ و ایناش. در واقع منابعی رو می خوام که با خوندنش بتونم گلیمم رو بین بچه های تکنولوژی معماری بکشم بیرون....کمک کنید دعاگوتون میشم:heart:
ما ریز همتونیم;)

سلام دوست عزیز
من چندتا کتاب معرفی می کنم امیدوارم کمکتون کنه::)
فرم،فضا،معماری چینگ
مفاهیم پایه در معماری انتشارات خاک
طراحان چگونه می اندیشند
در مباحث استانداردهای طراحی هم کتاب مرجع نویفرت

موفق باشید:smile:

آرتميس.artmiss

عضو جدید
دوستان!
كسي نمونه اي از باغ موزه داره به من كمك كنه!اطلاعاتي راجع به باغ موزه آب قلهك و باغ گياه شناسي چيتگر پيدا كردم ولي سايت پلان ندارم.اگه نمونه خارجي هم داشته باشيد خيلي عاليه!
هركي داره لطفاً بده در راه خدا!:redface:

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
دوستان!
كسي نمونه اي از باغ موزه داره به من كمك كنه!اطلاعاتي راجع به باغ موزه آب قلهك و باغ گياه شناسي چيتگر پيدا كردم ولي سايت پلان ندارم.اگه نمونه خارجي هم داشته باشيد خيلي عاليه!
هركي داره لطفاً بده در راه خدا!:redface:
سلام
اگه بتونی مجله آبادی شماره 58 رو پیدا کنی (بهار 87) اطلاعات جامع و خوبی درباره ی باغ موره توش هست.

تاران

عضو جدید
كمك در مورد كتابسرا

كمك در مورد كتابسرا

سلام به همه مهندساي گل خسته نباشين
موضوع طرح اين ترم ما كتابسراست ولي تو سايتا چيز زيادي نتونستم پيدا كنم هر كدوم از شما اگه مطلبي يا نقشه يا هر چيز ديگه اي دارين در مورد اين موضوع اگه كمك كنيد ممنون ميشم .:gol::smile:

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کمک...

کمک...

میخواستم بدونم چرا بعضی از مساجد 2 منار و بعضی 1 منار دارند؟
در ضمن غیر از تفاوت اعتقادی شیعه و سنی

آخرین ویرایش:

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
طراحی پایانه ی دریایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

طراحی پایانه ی دریایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام به همه دوستان گل:w30:
این ترم استادمون خواسته که یک پایانه ی دریایی در کیش طراحی کنیم...
میشه لطفا اطلاعاتی در مورد نحوه ی طراحی . نیازها و عملکردهای این مجموعه در اختیارم بگذارید؟ ممنون:w30::w27:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان. دنبال اطلاعاتي درباره موزه ها هستم. مجله معمار ويژه نامه موزه داره؟؟؟؟چه شماره اي؟؟؟؟ مجله آبادي چه طور؟؟؟؟:)

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها .من یه سری الاعات راجع به استانداردهای مراکز موسیقی هستم.
شامل سالن های موسیقی و....

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز

به تصور برخی مهمترین دلیل وجود «مناره» در مساجد، اذان گویی است. اما این دلیل محل بحث و چون و چرای بسیار است، زیرا می توان از فراز بام مسجد نیز مسلمانان را به مسجد فراخواند. بر حسب روایات، وقتی مسلمانان به مدینه آمدند طبق عادت و بدون هیچ گونه دعوتی برای ادای فریضه نماز در مسجد حضور پیدا می كردند. این عدم دعوت روزی به بحث گذاشته شد و فردی پیشنهاد داد كه بگذارید مانند مسیحیان ناقوس داشته باشیم.
دیگری گفت مانند یهودیان شیپور بدمیم. با این حال پیامبر (ص) فردی را معین نمود كه مردم را به نماز فراخواند و پیامبر (ص) به بلال فرمود: «برخیز و مردم را به نماز فراخوان» این نكته این واقعیت را نشان می دهد كه مناره بخش جدایی ناپذیر از مراسم عبادی اسلام نیست و تا امروز هم در بسیاری از كشورهای اسلامی از ساختن مناره به جهت حالت متظاهرانه و غیر ضروری اجتناب می كنند و برخی تنها یك سكو در بام مسجد در نظر گرفته اند كه موذن از آنجا اذان می گوید.

این نكته یك حقیقت دیگر را هم آشكار می سازد و آن اینكه از بالای مناره كمتر می توان صدای اذان را به مسافتی بیش از بیست - سی متر رسانید بنابراین كاركرد اصلی مناره جای فقط اذان گویی نیست.

دلیل اصلی استفاده از مناره در مساجد جلوگیری از رانش قوس سردر ورودی مسجد می بوده که بعدها از آن برای گفتن اذان هم استفاده می کردند، چون همونطور که میدونید هر چه قدر دهانه یک قوس بیشتر باشه نیروی رانش اون بیشتر میشه که در صورتیکه این نیرو خنثی و یا به اصطلاح مهار نشه باعث خراب شدن سازه میشه، در اینجاست که وجود یک عضو مهار کننده برای انتقال نیروها به زمین احساس میشه به همین دلیل معماران سنتی از مناره برای این کار استفاده می کردند که در دو طرف قوس یا طاق ورودی قرار میگرفت در مورد یک یا دو مناره بودن مسجد هم باید گفت در صورتی که معماران میتونستن نیروهای یک طرف طاق رو به وسیله ی ساختن بناهایی مهار کنن از ساختن مناره دوم اجتناب میکردن.
البته با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در ساخت بنا، نیاز چندانی به وجود مناره نبوده و فقط جنبه ی تز ئینی برای مسجد داشته،
در مورد واژه مناره هم می توان گفت، واژه مناره دو مفهوم متمایز نور یا آتش و نشان را به هم پیوند می دهد كه هیچ یك از این مفاهیم در آیین عبادی اسلامی جایی ندارند. به همین جهت، پژوهشگران هنر اسلامی در صد برآمدند كه اصل نضج گیری مناره را به تعالیم و آموزه های اسلامی منتسب ندانند و آن را گونه ای معماری قلمداد كنند كه قبل از اسلام وجود داشته و به مسلمانان به ارث رسیده است. به تعبیر دیگر، مسلمانان از این معماری در راستای هویت بخشی به آیینهای خود استفاده كرده اند.

niloofar68

عضو جدید
سلام بچه ها کسی در مورد مدرسه اسلو تو نروژ اطلاعات یا عکسی داره کمک کنه ممنون میشم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی کمکم میتونه بکنه راجع به خوابگاه دانشجویی؟ لطفا اگه مطلب یا نمونه یا استانداردهاشو داشتین کمکم کنین

rozhann

مدیر بازنشسته
کسی کمکم میتونه بکنه راجع به خوابگاه دانشجویی؟ لطفا اگه مطلب یا نمونه یا استانداردهاشو داشتین کمکم کنین
سلام.
نمیدونم نگاه کردی یا نه ولی از نویفرت خیلی میتونی کمک بگیری

Javid64

عضو جدید
دلیل وجود یک مناره را دوستمون فرمودند ولی اینکه چرا مسجد 2 مناره ای ساخته شده بیشتر بخاطر جنبه ی زیبایی قضیه بوده بخاطر حالت قرینه ای که بین دو مناره بوجود می یاد و منظره ی زیباتری که بوجود می آوره...

بچه ها ميشه راهنماييم كنيد تا بتونم يه نمونه از فرهنگسرا در داخل يا خارج از ايران پيدا كنم. هر چي سرچ كردم نتيجه نداد.

gol2khtar

عضو جدید
سلام دوست عزیز فرهنگسرای داخلی که فرهنگسرای نیاوران هست فکر می کنم راحت بتونی پیدا کنی...

rozhann

مدیر بازنشسته
بچه ها ميشه راهنماييم كنيد تا بتونم يه نمونه از فرهنگسرا در داخل يا خارج از ايران پيدا كنم. هر چي سرچ كردم نتيجه نداد.
کتاب نقد اثار معماری معاصر ایران نمونه پلان. عکس و ... همراه نقد داره.فکر کنم خیلی به دردتون بخوره اگه پیدانکردی برام پیام بذارتوی صفحه خودم.اسکن کنم برات بفرستم

SHAZDE_KOCHOLO

عضو جدید
سلا ا ا ا ا م
مهندسین گرام من واسه مرحله مطالعات پروژه طراحی فنی و طرحم به مطالعه نیاز دارم.لطفا اگه مطلب عکس یا هر گونه اطلاعات هرچند مختصر در مورد مراکز درمانی (به طور خاص کلینیک چشم پزشکی)و مجتمع تفریحی تجاری دارید واسم بفرستید.از سرانه واستاندارد گرفته تا نمونه موردی و هر چیز دیگه...
دستتون درد نگیییییییییییره:)

quasar-volcano

عضو جدید
مرسی از راهنماییت دوست عزیز، برای طرحتون مطالعات داشتید؟ روند کارتون چه جوری بود؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
نمیدونم نگاه کردی یا نه ولی از نویفرت خیلی میتونی کمک بگیری
مرسی از راهنماییت نویفرت رو دیدم اما راجع به کالج و دانشگاهه نه خوابگاه در ضمن به نمونه هم خیلی احتیاج دارم کاش یکی کمک کنه:cry:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کمکک

کمکک

سلام من برای درس تنظیم شرایط محیطی استادم ازمون یه مقاله خواسته ترجمه کنیم البته حتما باید با ذکر منبع نویسنده و اینا باشه موضوع مقاله هم میتونه (پدیده گلخانه ای یا پدیده شومینه ای یا معماری پایدار و کلا هر چیزی که مربوط به این درسه باشه کسی میتونه کمکم کنه لطفا:cry:

raha

مدیر بازنشسته
سلام من برای درس تنظیم شرایط محیطی استادم ازمون یه مقاله خواسته ترجمه کنیم البته حتما باید با ذکر منبع نویسنده و اینا باشه موضوع مقاله هم میتونه (پدیده گلخانه ای یا پدیده شومینه ای یا معماری پایدار و کلا هر چیزی که مربوط به این درسه باشه کسی میتونه کمکم کنه لطفا:cry:

سلام. دوست عزیز شما اگر مطالب درخواستیتون رو در تاپیک كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي ) مطرح کنید سریع تر جواب میگیرین . ضمن اینکه ارسال پست نا مرتبط به تاپیک خلاف قوانین هست که شما اینکار رو در خیلی از تاپیک ها انجام دادین...
به دلیل مشکل سیستممم نتونستم لینک تاپیک هایی که مرتبط با درخواست شما هست رو قرار بدم . اما در تالار مقالات معماری . اگر سرچ کنید. تعداد زیادی مقاله در رابطه با تنظیم شرایط محیطی و موارد مرتبطش هست از قبیل گلخانه‌هاي خورشيدي راهكاري مناسب براي بهينه سازي مصرف سوخت - معماری پایدار - بررسی آبگرمکن خورشیدی ترموسیفون با توزیع دمای خطی - تحلیل فنی- اقتصادی یک خانه خورشیدی نمونه در تهران و............. خیلی مطالب زیادی در اون تالار هست که به دردتون میخوره
...

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. دوست عزیز شما اگر مطالب درخواستیتون رو در تاپیک كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي ) مطرح کنید سریع تر جواب میگیرین . ضمن اینکه ارسال پست نا مرتبط به تاپیک خلاف قوانین هست که شما اینکار رو در خیلی از تاپیک ها انجام دادین...
به دلیل مشکل سیستممم نتونستم لینک تاپیک هایی که مرتبط با درخواست شما هست رو قرار بدم . اما در تالار مقالات معماری . اگر سرچ کنید. تعداد زیادی مقاله در رابطه با تنظیم شرایط محیطی و موارد مرتبطش هست از قبیل گلخانه‌هاي خورشيدي راهكاري مناسب براي بهينه سازي مصرف سوخت - معماری پایدار - بررسی آبگرمکن خورشیدی ترموسیفون با توزیع دمای خطی - تحلیل فنی- اقتصادی یک خانه خورشیدی نمونه در تهران و............. خیلی مطالب زیادی در اون تالار هست که به دردتون میخوره...
من تو بخش سازه درخواست یه چیزایی راجع به سازه فلزی کردم تو مقالات قسمت تنظیم شرایط هم مقاله خارجی برای این درس خواستم که تو هیچ کدومش کسی محلم نداد برا همین فکر کردم اینجا که مقاله ترجمه میکنین مرتبطتره حالا نمیدونم کجا چیزه دیگه ای خواستم که طبق تاپیک مربوطش نبوده که میگین خیلی جاها اینکارو کردم:warn:در هر صورت ببخشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.