كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

maral63

عضو جدید
باسلام

باسلام

دوستان من واسه ارائه طرحم ازتون کمکم میخوام.2تاشیت100*70 و 3تا50*70 دارم.توروخدا اگه کسی ارائه خوبی به ذهنش میرسه بهم بگه .ازتون ممنون میشم:(

mahsa-mt

عضو جدید
سلام.
عزيزم شما به كتابهاي راندو يا تاپيك اموزش راندو در همين سايت نگاه كنيد. شما ماركر رو مثل مداد معمولي دستتون بگيرين و با تغيير زاويه دستتون و ماركر و فشار دستتون روي ماركر نوع بافت يا ضخامت و توناليته خطي رو كه با ماركر ميكشيد تنظيم كنين. نتيجه دلخواه به جز با تمرين حاصل نميشه و قبل از اينكه روي شيت يا صفحه پرزانتتون بريد حتما چند بار روي كاغذ چرك نويسي دستتون رو روان كنيد و تمرين كنيد.
ولي به نظرم حتما به تاپيك آموزش راندو سري بزنيد.
موفق باشي.
مرسی از راهنماییت عزیزم :gol:

ANARCHY

عضو جدید
فیزیک و شیمی سیمان

فیزیک و شیمی سیمان

از دوستان اگر کسی مطلبی راجع به سیمان داره , ممنون میشم در اختیارم قرار بده :smile:

ایمیل من:
e.daryan@gmail.com

ghazal_graceful

عضو جدید
خواهش میکنم متن زیر رو کامل بخونین شاید بتونین کمکم کنین!!!!

من ترم اول معماری ام که البته الان تموم شده و منتظر ترم دیگه ام! اما نه ایران!!یکی از دانشگاه های معتبر لبنان اما مشکل اینه که من نمی دونم اینایی که می خونم به ایرانی چی میشن که بتونم مرجع فارسی ای /کتابی تهیه کنم
از طرفی چون سال دیگه قرار انتقالی بگیرم واسه ایران باید کاملا بدونم ایران هم رشته ای های من چی میخونن؟ و باید بهشون مسلط باشم اما الان که کار چند تا از بچههای معماری سال اولو
دیدم ما خیلی با شما فرق داریم ما اصلا پروزه ای تحویل ندادیم!!!!برای درس architectural design که همین درس ترسیم شماست ظاهرا.
تا وسط های ترم که رو مقوای 50 *70 همین اشکال هندسی ای رو که یکی از دوستان هم عکسشو گذاشته بود میکشیدیم حالا با مداد یا جوهر و بعد از اون هم کشیدن 4 نمای ساختمون / section/plan یا به وسیله این دو کشیدن 3 بعدی شکل!
امتحان پایان ترممونم همینا بود یعنی اصلا پروزه ای تحویل ندادیم!!!و من معنی هیچ کدوم از اصطلاحات شما ها رو نمیفهمم!!!! تنها برنامه ای هم که کار کردیم auto cad بود البته حرفه ای!یه بار هم یه مدل ساختیم با چوب و مقوا همین!!!
همین طور برای درسهای:
3)building construction که در مورد مصالح و نحوه اجر چینی و انواع فونداسیون و ساختارشه!
theory of structure (2) که همون فیزیک میشه!مثلا نحوه توزیع بار روی یک پل و رسم نمودارهای s.f.d or b.m.d .
3)و درس جدیدمون model making که همون ماکت سازیه و اوالای ترم فقط باید مدالای 3 بعدی هندسی بسازیم اگه سایتی باشه که بتونم ازش ایده بگیرم
میشه واقعا کمکم کنین!من اینجا هیچ امکاناتی ندارم و نمیدونم ایران رشته معماری چی تدریس میشه؟؟حتی هیچ کتاب و مرجع فارسی ای ندارم!!
منتظر راهنماییتون هستم

marya_com

عضو جدید
فرهنگسرا

فرهنگسرا

این ترم ما فرهنگسرا باید طراحی کنیم
و خوب طبق معمول باید در این باره تحقیق کردیم می خواستم ازتون بپرسم اصلا
نقش فرهنگسرا در توسعه فرهنگی جامعه ما چیه؟توی جامعه های دیگه چی؟
اصلا فرهنگسرا می تونه توی فرهنگ جامعه ما تاثیر بذاره؟لطفه هم نظرتون را بگید هم اگه منبعی دارید اعلام کنید مرسی

marya_com

عضو جدید
سلام بچه ها 4 تا سوال دارم اگه جوابش را می دانید یا می تونید منبعی سایتی معرفی کنید ممنون می شم
1-نقش فرهنگسرا در توسعه فرهنگی جامعه ما!
2 حالت های دگردیسی شهر اصفهان را شرح دهید!
3-تعریف و نعیین قلمرو در اصفهان!
4-معرفی فرهنگسرا ها در اصفهان!

sanam

عضو جدید
سلام من اگه خدا بخواد این ترم ترم 1 کارشناسیمه اما مدیر گروه میگه مرخصی اجباری چون برای طرح 2 استاد نداره کسی استاد سراغ نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه ترم بعد طرح 2و3 با هم بردارم به نظرتون چطوره؟؟؟؟
؟

nimaart

کاربر بیش فعال
در خواست کمک

در خواست کمک

سلام من نیازمند اطلاعاتی در مورد کاربرد پلاستیک ها در ساختمان(مثلا سقف کاذب و..) و نحوه ساخت اون هستم. درس مصالح ساختمانی.لطفا اگه چیزی هر چند کوچیک میدونید برام بنویسید و سایتی یا کسی که قبلا در این مورد تحقیقی داشته رو میشناسید منو بی خبر نذارید.
پیشاپیش ممنون.:w27:

zhsaffar

عضو جدید
از دوستان اگر کسی مطلبی راجع به سیمان داره , ممنون میشم در اختیارم قرار بده :smile:

ایمیل من:
e.daryan@gmail.com

سلام.
دوست عزيز ميتونيد توي همين سايت به قسمت مصالح ساختماني چه در بخش عمران:
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=61244
وچه در بخش معماري:
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php?f=179
و
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=11683
مراجعه كنيد.ميتونيد به كتابهاي متنوعي هم كه درباره مصالح هست مراجعه كنيد مثلا كتاب مصالح و ساختمان نوشته سام فروتني.

آخرین ویرایش:

*Hani*

عضو جدید
20%مصرف پلاستیک در اروپا بعد از صنعت بسته بندی در ساختمان سازی به کار می رود.
* در پایپ های پلاستیکی فاضلاب
* در جداره پلاستیکی پنجره ها برای کنترل ورود و خروج گرما و کنترل صدا
*استفاده در پوشش کف
* فوم های ساخته شده از پلاستیک برای عایق سازی ساختمان
* استفاده در پی
* در رنگ و ........
دلایل استفاده از پلاستیک
*بخاطر استحکامش
*مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی
*مقاومت در برابر گرما (البته فکر می کنم به نوع پلاستیک استفاده شده بستگی داره)
*انعطاف پذیری
*سبک بودن
*نگهداری آسان (جون مثلاًزنگ نمی زنند)
50 گونه مختلف پلاستیک موجود می باشد که هر کدام مزیت های مختلف دارند

http://www.futurenergia.org/ww/en/pub/futurenergia/chats/plastics.htm

nimaart

کاربر بیش فعال
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی

کمکم کنید.
کاربرد پلاستيک رو در مصالح بکار گرفته شده در ساختمان و سازه ي فولادي و
همچنين تکنولوِژي هاي جديد در بکار گيري پلاستيک در عمران رو خواهشا
توضيح دهيد . دارم در اين زمينه تحقيق ميکنم ( به عنوان کنفرانس مصالح
ساختماني ) اما به نتيجه ي خاصي نرسيدم . اگه ميشه لطفا کمکم کنيد .اگه
سایتی میشناسید یا حتی مطلبی خیلی کم هم در این مورد میدونید برام
بفرستید.:)

zimens

عضو جدید
سلام/ممنونم از راهنماییتان,درسته من ترم 2 هستم و ترم قبل کلرگاه و هندسه کاربردی داشتم :smile:من سرعت کندی در انجام کارهام دارم :(ولی تمام سعیمو به کار میگیرم/فقط اگه شما دوستان لطف کنید کتابی یا نرم افزاری در زمینه این درس ها یعنی درک و بیان و بیان 1 و هندسه مناظر و مرایا ومقدمات 1 میشناسشد به من معرفی کنید کمک بزرگی به من کردید:gol:

zhsaffar

عضو جدید
کمکم کنید.
کاربرد پلاستيک رو در مصالح بکار گرفته شده در ساختمان و سازه ي فولادي و
همچنين تکنولوِژي هاي جديد در بکار گيري پلاستيک در عمران رو خواهشا
توضيح دهيد . دارم در اين زمينه تحقيق ميکنم ( به عنوان کنفرانس مصالح
ساختماني ) اما به نتيجه ي خاصي نرسيدم . اگه ميشه لطفا کمکم کنيد .اگه
سایتی میشناسید یا حتی مطلبی خیلی کم هم در این مورد میدونید برام
بفرستید.:)

سلام.
اينجا يه سري مطلب كلي براي معرفي پلاستيك هست.توي صفحه بريد پايين به قسمت كاربردش توي معماري/عمران هم ميرسيد. البته مطلب انگليسيه.بايد ترجمه كنيد.

http://en.wikipedia.org/wiki/Plastic

arashzz

عضو جدید
درخواست پلان ویلا

درخواست پلان ویلا

:heart::(
پلان ویلا با دفتر یک دفتر کار ( معمار نقاش- .........) اگه دارین لطفا کمک کنین

*Hani*

عضو جدید
salam kasi dar morede anvae saghfe kazeb ye maghaleye kamel dare?
سلام، ممنون میشم اگه فارسی تایپ کنی چون از قوانین سایته
به نظر من هیچوقت دنبال مقاله کامل نگرد و سعی کن مقاله ات رو خودت بنویسی، چون فقط این طوریه که به اطلاعاتت اضافه میشه و با بقیه به اصطلاح دانشجو هایی که فقط کار دیگرانو کپی می کنن فرق می کنی. البته امیدوارم اشتباه برداشت کرده باشم و منظورت این بوده که برای تکمیل تحقیقت به مقاله نیاز داری...
یه پیشنهاد: برای گرفتن نتایج بهتر تو اینترنت معادل انگلیسیشونو پیدا کن بعد google کن...
یکی از بهترین سایت ها برای مقاله wikipedia هست که مطلب زیر از این سایته یه ذرشو ترجمه می کنم اکه دیدی به کارت میاد بگو بقیشم ترجمه می کنم...

سقف کاذب یک سقف ثانویه محسوب می شود که از سقف اصلی آویزان است. نام های دیگر آنfalse ceiling ( سقف کاذب) یا suspended ceiling(سقف آویخته) است و جزء اصلی ساختمان و معماری مدرن بحساب می آید. ناحیه بالای سقف کاذب plenum(فضای پر یا اشغال شده) نام دارد به این خاطر که برای سیستم تهویه هوا استفاده می شود. همچنین این فضا برای لوله کشی و سیم کشی و کانال های تهویه هوا و گرمایش و سرمایش و ... به کار می رود.
این مقاله راجع به انواع، مزایا و معایب و .... هم هست که امیدوارم به دردت بخوره...
http://en.wikipedia.org/wiki/Dropped_ceiling

*Hani*

عضو جدید
خواهش میکنم متن زیر رو کامل بخونین شاید بتونین کمکم کنین!!!!

من ترم اول معماری ام که البته الان تموم شده و منتظر ترم دیگه ام! اما نه ایران!!یکی از دانشگاه های معتبر لبنان اما مشکل اینه که من نمی دونم اینایی که می خونم به ایرانی چی میشن که بتونم مرجع فارسی ای /کتابی تهیه کنم
از طرفی چون سال دیگه قرار انتقالی بگیرم واسه ایران باید کاملا بدونم ایران هم رشته ای های من چی میخونن؟ و باید بهشون مسلط باشم اما الان که کار چند تا از بچههای معماری سال اولو
دیدم ما خیلی با شما فرق داریم ما اصلا پروزه ای تحویل ندادیم!!!!برای درس architectural design که همین درس ترسیم شماست ظاهرا.
تا وسط های ترم که رو مقوای 50 *70 همین اشکال هندسی ای رو که یکی از دوستان هم عکسشو گذاشته بود میکشیدیم حالا با مداد یا جوهر و بعد از اون هم کشیدن 4 نمای ساختمون / section/plan یا به وسیله این دو کشیدن 3 بعدی شکل!
امتحان پایان ترممونم همینا بود یعنی اصلا پروزه ای تحویل ندادیم!!!و من معنی هیچ کدوم از اصطلاحات شما ها رو نمیفهمم!!!! تنها برنامه ای هم که کار کردیم auto cad بود البته حرفه ای!یه بار هم یه مدل ساختیم با چوب و مقوا همین!!!
همین طور برای درسهای:
3)building construction که در مورد مصالح و نحوه اجر چینی و انواع فونداسیون و ساختارشه!
theory of structure (2) که همون فیزیک میشه!مثلا نحوه توزیع بار روی یک پل و رسم نمودارهای s.f.d or b.m.d .
3)و درس جدیدمون model making که همون ماکت سازیه و اوالای ترم فقط باید مدالای 3 بعدی هندسی بسازیم اگه سایتی باشه که بتونم ازش ایده بگیرم
میشه واقعا کمکم کنین!من اینجا هیچ امکاناتی ندارم و نمیدونم ایران رشته معماری چی تدریس میشه؟؟حتی هیچ کتاب و مرجع فارسی ای ندارم!!
منتظر راهنماییتون هستم
ببین عزیزم، فکر می کنم زیادی نگرانی، با این چیزایی که تو گفتی اگه از من ترم 4ی بیشتر یاد نگرفته باشی،کمترم یاد نگرفتی... انقدر نگران نباش... اصلاً ترم اول از دانشجو انتظار زیادی نمی ره... Auto CAD اینجا جزو دروس اختیاریه که ترم اول کسی بر نمی داره، Architectural Design هم که از ترم 4 شروع میشه (البته مقدمات 1 و2 ترمای 2 و3 ارائه می شن). پس اگه می خوای بیای ایران مطمئن باش تو خیلی از زمینه ها از بقیه جلوتری.. پس خیالت راحت باشه...
چارت رشته معماریم که بگردی راحت پیدا میشه... اینم نمونش....
http://www.azad.ac.ir/dafter barnamerizi/memari.htm
موفق باشی...

*Hani*

عضو جدید
با سلام
ضمن تبریک سال روز فرخنده ی ورود امام قبلی به میهن

من یک عدد ترم یکی هستم.
برای پایان ترم باید ماکت یه اثر از یک معمار بزرگ رو بسازم.
پیشنهاد شما کدوم طرح از کدوم معماره؟
خیلی سخت و پیچیده نباشه! وقت کم است!
البته از آندو باشه بهتره... این استاد ما به شدت به آندو حساسیت داره !!!
منتظر جواب استم.
البته امیدوارم دیر نشده باشه، ولی اگه می خوای یکی از کارای Andoرو انجام بدی Asuma House از بقیه کاراش واسه شما راحت تره...
ولی به نظر منDouglas House کار Richard Meier خیلی خوشگلو سادس، البته من ترم 2 داخلیشم ساختم که کشنده بود ولی واسه شما که فقط خارجیشو می خوای کار خوبیه. سایت greatbuildings.com که سه بعدی شم داره ،کارتو خیلی راحت می کنه...
موفق باشی....

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

البته امیدوارم دیر نشده باشه، ولی اگه می خوای یکی از کارای Andoرو انجام بدی Asuma House از بقیه کاراش واسه شما راحت تره...
ولی به نظر منDouglas House کار Richard Meier خیلی خوشگلو سادس، البته من ترم 2 داخلیشم ساختم که کشنده بود ولی واسه شما که فقط خارجیشو می خوای کار خوبیه. سایت greatbuildings.com که سه بعدی شم داره ،کارتو خیلی راحت می کنه...
موفق باشی....

پیشنهاد من اگر ناراحت نشید ویلا ساووا است.کار ماکتشا خیلی از دوستا انجام دادن .کار خوبی میشه.;).راستی تو سایت اطلاعات کاملی دربارش میتونی پیدا کنی

آخرین ویرایش:

معماری سنتی

عضو جدید
معماري رستوران

معماري رستوران

سلام به همه دوستان
من درمورد معماري يك رستوران 5ستاره اطلاعات وهمچنين فضايهيا مورد نياز براي يك رستوران 5ستاره.
ممنون ميشم كمكم كنيد.

*Hani*

عضو جدید
پیشنهاد من اگر ناراحت نشید ویلا ساووا است.کار ماکتشا خیلی از دوستا انجام دادن .کار خوبی میشه.;).راستی تو سایت اطلاعات کاملی دربارش میتونی پیدا کنی
نه واسه چی ناراحت شم، :smile: شمام نظرتو گفتی... ویلا savoye ایده خوبیه ولی خیلی تکراریه...

mahya_hgh

عضو جدید
مضوع پایان نامه کارشناسی

مضوع پایان نامه کارشناسی

سلام
اگه کسی موضوع جدید و جالبی به غیر از موزه ، فرودگاه ، بیمارستان و چیزای رایجی که برای پایان نامه کارشناسی انتخاب میشه ،بهم پیشنهاد بده ، ممنون میشم.

movahedihadi

عضو جدید
ُسلام خسته نباشید می تونید موضوعتان را فرهنگ سرا ،خانه ایرانی در اروپا(اعتقادات)،......

wildshaghayegh

عضو جدید
سلام
اگه کسی موضوع جدید و جالبی به غیر از موزه ، فرودگاه ، بیمارستان و چیزای رایجی که برای پایان نامه کارشناسی انتخاب میشه ،بهم پیشنهاد بده ، ممنون میشم.
.
دوست خوبم سلام.
به نظر من يه موضوع مفهومي كار كن.
اين موضوعا هم تازه ترند هم جالبترند...
كار بيشتري هم ميبرند كه ارزششو داره.
من خودم موضوع ايان نامه ام ( موزه آب ) بود . يه معماري كاملا مفهومي...
يكي از دوستام هم داره همزمان خانه باد رو كار ميكنه. اونم چيز جالبي از آب در اومده...
به هر حال اميدوارم موفق باشي....:smile:

moji.com

عضو جدید
کمککککککک

کمککککککک

سلام به همه دوستان

موضوع کنفرانس من در مورد نقد فضای تئاتر شهر"(تهران)

لطفا اگر کسی می تون کمکم کنه (گذاشتن عکس هم کمک بزرگیه)

همیشه همونی باش که هستی

marya_com

عضو جدید
سلام بچه ها 4 تا سوال دارم اگه جوابش را می دانید یا می تونید منبعی سایتی معرفی کنید ممنون می شم
1-نقش فرهنگسرا در توسعه فرهنگی جامعه ما!
2 حالت های دگردیسی شهر اصفهان را شرح دهید!
3-تعریف و نعیین قلمرو در اصفهان!
4-معرفی فرهنگسرا ها در اصفهان!
بچه ها کسی جواب سوال های من را نمی دونه؟
من سوال 2 استادمون را درست نفهمیدم!
در باره سوال 1 هم توی اینترنت مطلبی را پیدا نکردم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.