كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ما برای درسی انسان طبیعت یه تحقیق گروهی داریم که قسمت من مربوط به ابعاد و اندازه و تناسبات و هندسه ی انواع بازشوها،پنجره ها،ارسی های قدیمی و گلجام و... است.میخواستم اگه از این ابعاد اطلاعی دارین به من کمک کنید

سلام.

اگر به دنبال ابعاد و تناسبات قدیمی هستی شاید بهتر باشه یه نگاهی به کتاب پیرنیا بندازی، چون ابعاد در گذشته فکر کنم واحدش گز بوده و اینطور شنیدم که بنٌاها از ابعاد به صورت تجربی استفاده می کردن، یعنی اون هندسه انقدر براشون درونی شده بوده که به شکل سینه به سینه نقل می شده و هر شاگردی فوت و فن اجرارو از استادش یاد می گرفته و پیاده می کرده.

کلاً به نظرم بهتره بری سراغ کتابهای هندسه اسلامی یا کتاب های معماری ایرانی و اسلامی آ.پوپ و کیانی و پیرنیا؛ شاید مطلبی باشه.

موفق باشی

mehrdaaaad

عضو جدید

behnaz_arch

عضو جدید
کسی در مورد این بنا اطلاعاتی داره

کسی در مورد این بنا اطلاعاتی داره

دوستان بنای مشاهده شده در عکس اسمش چیه و در کدام کشور و شهر است لطفا کمک کنید

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز

لطفا کمک این بنا در کدام کشور و شهر است و اسم بنا چیه ؟

برج پیچنده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

پرش به: ناوبری, جستجو

برج پیچندهٔ شهر مالمو درشب

برج پیچنده (Turning Torso به معنی ستون پیچنده) آسمانخراشی است در شهر مالمو سوئد که توسط آرشیتکت و مهندس عمران اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی و در ۲۷ اوت ۲۰۰۵ به طور رسمی افتتاح شده‌است.این برج ۵۴ طبقه‌ای ۱۹۰ متر (۶۲۳ فوت) ارتفاع دارد. پس از اتمام پروژه این برج رتبهٔ بلندترین سازه در کشورهای اسکاندیناویایی و دومین آپارتمان بلند پس از کاخ ۲۶۴ متری پیروزی[۱] در مسکو را از آن خود کرد.
برج ۸۴ متری کرونپرینسن[۲] بعد از برج پیچنده دومین سازه بلند در مالموی سوئد است. در طراحی این برج از نه مکعب که هر کدام دارای پنج طبقه‌است و حول محور مرکزیش پیچ خورده استفاده شده‌است. بالاترین بخش برج نود درجه نسبت به سطح مبنای آن چرخیده‌است. در اصل هرطبقهٔ این برج شامل مقطعی مستطیلی است که حول محور مرکزی آن با زاویه‌ای مشخص چرخیده و به یک مقطع سه گوش متصل شده که یک داربست فولادی آن بخش را محیط کرده‌است.دو مکعب پنج طبقه از نه مکعبی که روی هم قرار گرفته‌اند به فضای اداری اختصاص یافته‌است. ۱۴۹ آپارتمان مجلل و شیک نیز در طبقات فوقانی قرار دارند.
ایدهٔ ساخت این برج از یک مجسمه به همین شکل هندسی گرفته شده‌است که پیش از این توسط کالاتراوا ساخته شده بود.این مجسمه از جنس سنگ مرمر سفید است. جانی اورباک[۳] طراح CEO و پیمانکار برج پیچنده و رئیس هیئت انجمن ساختمان سازی HSB در سال ۱۹۹۹ این مجسمه را مشاهده کردند و به کالاتراوا پیشنهاد دادند که طرح ساخت برجی با همین فرم هندسی را پایه ریزی کند. در تابستان سال ۲۰۰۱ ساخت این پروژهٔ بزرگ آغاز شد.
یکی از دلایل ساخت برج پیچنده تعیین مرزی برای آسمان شهر مالمو بود. مرزی که توانایی درک هندسی آسمان شهر را به شهروندان آن بدهد.این ایده به این دلیل به وجود آمد که در سال ۲۰۰۲ جرثقیل کوکومس[۴] را که در یک کیلومتری برج پیچنده قرار داشت از شهر خارج کردند. کوکومس جرثقیل غول پیکر و بلندی بود که از آن برای ساخت کشتی استفاده می‌شد و پیش از برج پیچنده نماد شهر مالمو به حساب می‌رفت. سیاستمداران محلی به این نتیجه رسیدند که با خارج کردن جرثقیل کوکومس از افق شهر مالمو برجی را به عنوان نماد شهر جایگزین آن کنند. برج پیچنده در حقیقت نماد مالمویی نوین و بین‌المللی است.
برج پیچنده در سال ۲۰۰۵ جایزهٔ آسمان‌خراش امپریس[۵] را با تفاوت بسیار نسبت به رقبایش از آن خود کرد و بر برج Q۱ در شهر گولد کوست[۶] استرالیا و برج مونته‌ویدیو[۷] در رتردام هلند پیشی گرفت.

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي مرضيه جان.شما هم اگه مطلبي مفيدي داشتي به اينا اضافه كن:);)

khoffash

عضو جدید
لطفا اگر کسی کتاب های مورد نیاز برای ترم اول معماری رو میدونه برام بفرسته:gol:
با سلام خدمت شما دوست عزيز من خفاش هستم دانشجوي ترم اول معماري كتاب هايي كه براي ما تدريس مي شود به شرح زير كه مي توانيد اونا را تهيه و مورد استفاده خودتون قرلر بديد:
1-نقشه كشي صنعتي جلد اول نوشته دكتر محمود مرجاني
2-اطلاعات معماري نويفرت
3-معماري فرم وفضا ونظم
4-آموزش اسكيس وراندو:);)

khoffash

عضو جدید
سلام بچه هاااا:cry:،من واسه ماکت درس کارگاهم خیلی مشکل دارم!! استاد انتخاب مصالح رو به عهده خودمون گذشته و من واقعا نمیدونم چه خاکی تو سرم بریزم:(
استادمون هم خیلی افتضاحه:(:cry::cry:
سلام دوست عزيز من خفاش هستم دانشجوي ترم اول معماري به ما گفتند كه ماكت پايان ترم بايد حتما براي درس كارگاه مصالح ساخت با چوب بارسا ساخته بشه تا قابل قبول باشه بعد هم موضوع اونم آزاد گذاشتند ولي گفتن اگر ويلا رو انتخاب كنيد خيلي بهتر چون اگر برج رو انتخاب كنيد در نما سازي دچار دردسر ميشي

archiect

عضو جدید
space frame details

space frame details

دیتیلاتصالات space frame رو لازم دارم،از گجا می تونم پیدا کنم؟؟؟!

khoffash

عضو جدید
سلام بچه هاااا:cry:،من واسه ماکت درس کارگاهم خیلی مشکل دارم!! استاد انتخاب مصالح رو به عهده خودمون گذشته و من واقعا نمیدونم چه خاکی تو سرم بریزم:(
استادمون هم خیلی افتضاحه:(:cry::cry:
با سلام مي خواستم بگم اگر مايلي كه ماكتي رو كه مي سازي بي عيب و نقص باشه يا به عبارت ديگر عالي باشه اونو بفرست رو ي سايت تا ديگران در موردش نظر بدن.
اگر هم مايل به اين كار نبودي براي من بفرست چون مي خوام ببينم كه چه چيزي رو انتخاب كردي تا بتونم بهتر ديدگاه خودم بهت بگم;)

khoffash

عضو جدید
mori_es عزيز از اون جا كه بيان كردي ماكت براي دانشجويان مي سازي مي خواستم بپرسم كه مي توني يه پلان به همراه نما هاي يك خانه ويلايي رو براي من بفرستي (ترجيحا نه زياد سخت باشه و نه زياد ساده يه چيزي در حد نرمال)
‌‌(با تشكر خفاش)

pedram05202

عضو جدید
درخواست انیمیشن یا فیلم درباره ی سرامیک

درخواست انیمیشن یا فیلم درباره ی سرامیک

سلام درباره ی سرامیک انیمیشن یا فیلم خوب میخواستم:redface:

hossein021

عضو جدید
طراحی کف اتاق

طراحی کف اتاق

سلام به همه بچه های گل معمار....ایشالا که خوب باشین
میخواستم بدونم کسی میتونه به من در زمینه طرح هایی برای کف ساختمان کمک کنه
مثلا چه اشکالی میشه درست کرد..
عکس باشه خیلی خوبه
ممنون میشم اگه کمکی بکنید

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیزم. اول اینکه خوش اومدید.
لطف کنید قوانین تالارو مطالعه کنید بعد تاپیک بزنید. حالا من براتون یادآوری میکنم.
1-فارسی تایپ کنید
2- درخواستهاتونو در بخش
درخواست ها - پروژه های درسی
مطرح کنید.
تاپیک این بار منتقل میشه چون تازه وارد هستید اما در صورت تکرار حذف خواهد شد
موفق باشید

ali_t22

عضو جدید
پلان هنرستان

پلان هنرستان

من پلان هنرستان ميخام ميشه يكي به من كمك كنه؟:cry:

paria_witty

عضو جدید
stun

stun

salam dustane aziz man daram makete yeki az bana haye gadimi ro dorost mikonam in bana ye gadimi khaneye gadakie tabrize va dar un maket stun vjud dare
man ham mikhastam bebinam stun ro bayad az chi dorost konam ta gashang dar biad fagat ye moshkeli ke hast bayad stun haye makete man kheili riz :confused::confused::confused::(bashe mamnun misham behem komak konid

آخرین ویرایش:

zh_Ameli

عضو جدید
سوال اموزشی

سوال اموزشی

سلام من دانشجوی ترم دوام چه پیشنهادی دارید که تو این رشته موفق باشم
:gol:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
موقتی_ پستهای قدیمی_تکراری_آماده حذف

موقتی_ پستهای قدیمی_تکراری_آماده حذف

همه ی پستهای قدیمی و تکراری به این تاپیک منتقل خواهد شد.

hamed_star

عضو جدید
پرسپكتيو

پرسپكتيو

با سلام .من خودم در كشيدن پرسپكتيو مشكل دارم اين تاپيك رو گذاشتم تا دوستان كه وارد هستن به من و اونايي كه مشكل من رو دارن كمك كنن

behnaz_arch

عضو جدید
امم به نظر من هم اگه دوستان لطف کنن پلان بذارن تا بتونیم پرسپکتیو بکشیم و روش تحلیل کنیم بهتر می شه

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من دانشجوی ترم دوام چه پیشنهادی دارید که تو این رشته موفق باشم
:gol:

سلام دوست عزیز اول اعتماد به نفس. دوم انتقاد پذیری.سعی کن در اسکیس و راندو وتجسم خودت را قوی کنی.ضرب المثلی هست که میگه ....

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام به همگی
من یه درخواست دارم از بچه های ساکن تهران.
چند تا کتاب می خوام هزینه ارسالش،هزینه خودش با هر هزینه دیگه رو هم پرداخت می کنم.
اگه دوست داشتید کمکم کنید با پیغام خصوصی خبرم کنید واقعا ممنون.

وضعیت
موضوع بسته شده است.