كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha

مدیر بازنشسته
سلام
براي درس مقدمات 2 بايد سه بناي معماري رو انتخاب كنم و هر كدوم رو از يك نظر زيبايي شناسي،سازه و ارتباط با محيط پيرامونش نقد كنم.تا پايان تعطيليا هم نميتونم از كسي كمك بگيرم.لطفا كمكم كنيد. :cry::cry::cry:

خب اگر واسه مقدمات طراحی هست و فرصتت هم کمه... به نظرم 3 تا بنای معروف رو تو این زمینه ها انتخاب کن که راحت اطلاعات و تصویر راجبشون پیدا کنی! مثلا واسه سازه میتونی مرکز ژرژ پمپیدو رو تحلیل کنی... ارتباط با محیط مثلا خانه ی آبشار رایت یا ویلا ساوا لوکوربوزیه رو برداری... زیبایی شناسی هم کلیسای رونشان یا موزه ی گوگنهایم یا....... رو تحلیل کنی!

کتاب زیبایی شناسی در معماری/ گروتر هم میتونه خیلی بهت کمک کنه!

saeedsis

عضو جدید
طراحی راه اهن(کمک)

طراحی راه اهن(کمک)

سلام بر مهندسان جوان////

:(:(:(برای طراحی راه اهن چه نکاتی رو باید رعایت کرد ....:cry::cry::cry:

اگه کتابی . سایتی . عکسی در این رابطه دارین بگین لطفا.....:):):)

jafari3d

عضو جدید
کمک خیلی مهمه - نقد 3 پلان دانشکده هنر

کمک خیلی مهمه - نقد 3 پلان دانشکده هنر

سلام
من دانشجوی مهندسی معماری از اساتید و مهندسین کمک میخوام
3 تا پلان دانشکده هنر نمونه خارجی از معمار های بزرگ می خوام
اگه نقد شو دارین بزارین خواهش می کنم
هر کی هر چی داشت کمکم کنه
نصف نمره ترمم و داره
تو رو خدا کمکم کنین:cry:

الهام خانی

عضو جدید
مقاله

مقاله

:)من مقاله ای در رابطه با جدیدترین مصالح روز میخواستم
ممنون میشم اگه کمکم کنید
دوستای عزیز که الان هستن تو جمع ما و همچنین دوستایی که تازه عضو شدن و هنوز پست ندادن لطفا قبل از دادن پست جدید این قوانین رو بخونید اینا برای اینکه جمع بهتری داشته باشیم و انجمن بهتری داشته باشیم .

1.قبل از دادن پست جستجو کنید شاید سوال یا مطلب درخواستی شما رو قبلا کسی مطرح کرده باشه.

2.برای هر موضوع جدید یه تاپیک جدید درست کنید.

3.موضوعات مشابه رو در یه تاپیک پشت سر هم بزارید (خواهش می کنم برای یک موضوع به عنوان مثال طراحی داخلی به شماره های مختلف تاپیک درست نکنید.)

4.فارسی تایپ کنید از نوشتن فینگیلیش خودداری کنید.(براي كاربران تازه وارد فقط يك بار تخفيف داده ميشه بار دوم اخطار داده خواهد شد.)
5. برای تاپیک خودتون عنوان درست انتخاب کنین از دادن پست با عنوان های کمکم کنید ، راهنمایی و این جور چیزا پرهیز کنید.

6.بعضی از موضوع ها که زیاد مطرح میشن مثل طراحی داخلی و یا سایت های معماری الان وجود دارن لطفا در این زمینه ها اگر پستی خواستید بزنید در همون تاپیک بزنید و یه تاپیک مجزا باز نکنید.

دوستانی که تازه میان تو جمع ما ممکنه با این چیزا ناآشنا باشن ولی از دوستای عزیزم خواهشمندم که این قوانین رو بهش توجه کنن.

الهام خانی

عضو جدید
معماری ایونیک

معماری ایونیک

سلام
کسی در رابطه با معماری ایونیک اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید!
سلام بر مهندسان جوان////

:(:(:(برای طراحی راه اهن چه نکاتی رو باید رعایت کرد ....:cry::cry::cry:

اگه کتابی . سایتی . عکسی در این رابطه دارین بگین لطفا.....:):):)

nimaart

کاربر بیش فعال
سلام
کسی در مورد طاق و تویزه میتونه به من توضیح بده ؟ اگه ممکنه چند تا عکس از طاق تویزه برام بزارین .
آیا طاق تویزه همون (ribbed vault) هستش یا فرق میکنه؟؟!
:confused::confused::que:

raha

مدیر بازنشسته
سلام
کسی در رابطه با معماری ایونیک اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید!

درباره ی معماری یونان و شیوه ی ایونیایی تو کتابای تاریخ معماری جهان مطلب زیاده که، مثل هلن گاردنر و آشنایی با معماری جهان و...
این تاپیک هم شاید مطالبش به دردت بخوره!

raha

مدیر بازنشسته
سلام
کسی در مورد طاق و تویزه میتونه به من توضیح بده ؟ اگه ممکنه چند تا عکس از طاق تویزه برام بزارین .
آیا طاق تویزه همون (ribbed vault) هستش یا فرق میکنه؟؟!
:confused::confused::que:

تویزه محل برخورد 2 تا طاق رو میگن... مثلا ribbed vaulet یا طاق متقاطع جناغی تویزه هاش به شکل قوس های جناغی هستند... یا groin vaulet یا طاق متقاطع قوسی نوع دیگه ای از طاق هست که تویزه هاش به صورت قوسی هستند...

تو این تاپیک هم اطلاعات تقریبا کاملی راجب انواع قوس و طاق هست--->شناخت انواع قوسها و تاقها

RDATA

عضو جدید
سلام به همگي قبل از هر چيز سال نو مبارك ميخوام يك بيت شعري رو براي همه ي اعضاي عزيز بگم تو زندگي به دردتون ميخوره
درياب كنون كه نعمتت هست بدست/ كين دولت و ملك ميرود دست بدست
در صورت داشتن منابعي درباره هتل راهنماييم كنيد تشكر

khatriya

عضو جدید
سلام به همگي قبل از هر چيز سال نو مبارك ميخوام يك بيت شعري رو براي همه ي اعضاي عزيز بگم تو زندگي به دردتون ميخوره
درياب كنون كه نعمتت هست بدست/ كين دولت و ملك ميرود دست بدست
در صورت داشتن منابعي درباره هتل راهنماييم كنيد تشكر

http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=7377

سحر جون

عضو جدید
سلام ببخشین ما استادمون گفته در مورد یکی از این دو موضوع تحقیق کنین...یکی در مورد دیوارهای دوجداره یکی دیگه در مورد اسانشور در مورد هرکدوم حالا باشه فرقی نمیکنه خیلی ممنون میششم کمکم کنین.....

anom

عضو جدید
سلام
از دوستان كسي ميدونه تو مسير شمال مثلاً رشت ، انزلي و ... يا تهران جاي خوبي برا كروكي زدن هس ؟
اگه گنبدم داشته باشه عالي ميشه ;)

ایمان م

عضو جدید
مکتب شیکاگو

مکتب شیکاگو

از دوستان عزیزم تقاضا دارم که درباره ی مکتب شیکاگو هر مطلب یا عکس و ... دارند برای من بیارند یا به ایمیلم بفرستند . ممنون میشم چون خیلی بهشون نیاز دارم . متشکرم
iman_mahjoori@yahoo.com

تبسم

عضو جدید
سلام من چند نمونه هتل با پلان هاش لازمدارم .در مورد ابعاد زمین های ورزشی زمیتانی مثل پاتیناژ/کرلینگ/هاکی/ اسنوبرد/ کلا در مورد استاندارد ها و ابعاد سالن ها و زمین های بتازی های المپیک زمستانی کسی میتونه راهنمایی کنه.

تبسم

عضو جدید
برای طراحی یه فضا مثل آمفی تاتر یا مثلا سالن های ورزشی برای اینکه دید مناسب داشته باشیم کسی میتونه کامل توضیح بده چه جوری باید طراحی کنیم؟نحوه ی محاسبه شیب . ...........................و هر چیزی که لازمه رعایت بشه تا همه ی تماشاچی ها بتونن بدون مانع و مشکل زمین و تو آمفی تاتر صفحه نمایش رو ببینن. و اینکه وقتی سایتی که معرفی میشه روی یه تپه هست باید چه جوری اون رو تحلیل کرد .من کلا رو شیب و رئی کوه تا خالا موضوع نداشتم مسشه کمک کنین

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
از دوستان عزیزم تقاضا دارم که درباره ی مکتب شیکاگو هر مطلب یا عکس و ... دارند برای من بیارند یا به ایمیلم بفرستند . ممنون میشم چون خیلی بهشون نیاز دارم . متشکرم
iman_mahjoori@yahoo.com
دوست عزیز هر کار کردم آپ نشد باید فرمتشو عوض کنم
برا کی می خوایی؟
از این سایت میتونی کمک بگیری علی الحساب
http://www.arc.stu.ir/post/archive/1388/11

• Like
واکنش ها: raha

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
iman_mahjoori@yahoo.com
فرستادم به ایمیلتون
اگه مشکلی بود خبرم کنین

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ببخشین ما استادمون گفته در مورد یکی از این دو موضوع تحقیق کنین...یکی در مورد دیوارهای دوجداره یکی دیگه در مورد اسانشور در مورد هرکدوم حالا باشه فرقی نمیکنه خیلی ممنون میششم کمکم کنین.....
شیشه دو جداره
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=87499
دیوار شیشه ای دو جداره
http://link.goolnar.com/archive/57987.php

پانل های پیش ساخته سه جداره سبک

http://www.niazerooz.com/Keys/دیوارهای+دو+جداره/185304

• Like
واکنش ها: raha

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من چند نمونه هتل با پلان هاش لازمدارم .در مورد ابعاد زمین های ورزشی زمیتانی مثل پاتیناژ/کرلینگ/هاکی/ اسنوبرد/ کلا در مورد استاندارد ها و ابعاد سالن ها و زمین های بتازی های المپیک زمستانی کسی میتونه راهنمایی کنه.
در مورد هتل تو همینجا سرچ کن هتل نمونه و مطلب زیاده در مورد اون استانداردهایی هم که خواستی بهترین منبع برات نویفرته;)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برای طراحی یه فضا مثل آمفی تاتر یا مثلا سالن های ورزشی برای اینکه دید مناسب داشته باشیم کسی میتونه کامل توضیح بده چه جوری باید طراحی کنیم؟نحوه ی محاسبه شیب . ...........................و هر چیزی که لازمه رعایت بشه تا همه ی تماشاچی ها بتونن بدون مانع و مشکل زمین و تو آمفی تاتر صفحه نمایش رو ببینن. و اینکه وقتی سایتی که معرفی میشه روی یه تپه هست باید چه جوری اون رو تحلیل کرد .من کلا رو شیب و رئی کوه تا خالا موضوع نداشتم مسشه کمک کنین
راجع به امفی تاتر به نویفرت میتونی مراجعه کنی اما راستش منم تو این چیزی که گفتی (نحوه ی محاسبه شیب . ...........................و هر چیزی که لازمه رعایت بشه تا همه ی تماشاچی ها بتونن بدون مانع و مشکل زمین و تو آمفی تاتر صفحه نمایش رو ببینن)منم مشکل دارم کاش یکی کامل توضیح بده

raha

مدیر بازنشسته

واسه طراحی روی شیب بهترین حالت به نظر من اینه که شما طراحیتون رو بر اساس مقطع شروع کنید و پیش ببرید...
یعنی لکه گذاری فضاهاتون رو روی مقطع انجام بدین ابتدا... بعد ببرید روی پلان و رفت و برگشت از مقطع به پلان و از پلان به مقطع تقریبا به یه طرح قابل قبول میرسید... بسته به میزان شیب زمینتون میتونید خاکبرداری یا خاکریزی داشته باشین... بسته به اینکه شیبتون مثبت باشه یا منفی جهت گیری فضا ها و موقعیتشون رو در پلان مشخص کنید... بسته به موضوعی که دارین تقسیم بندی کلی فضاها رو انجام بدین... مثلا واسه خونه، فضاهای عمومی. خصوصی. نیمه خصوصی... این 3 تارو مثلا تو ی مقطع به تر تیب اولویت دسترسی قرار بدین... این میشه ساختار کلی طرحتون... بعد اون فضاهای کلی رو به تدریج خرد کنید و در مقطع و پلان با رعایت موارد دسترسی و مسائل اقلیمی و فرم و... بگنجونید!
شیب یه محدودیت برای طرح هست که میشه ازش استفاده کرد و به طرح های خیلی جالب و متفاوتی رسید...

واسه سالن های نمایش و ورزشی که یکی از مهمترین فاکتوراش دید مناسب همه ی تماشاچی ها هست... انتخاب فرم و سازه مناسب حرف اول رو میزنه... شاید بهترین حالتش فرم های منحنی و سازه های کششی یا پوسته باشه... بستگی به موضوع طرح و سلیقه ی خودتون داره... اون محاسبه ی شیب جایگاه تماشاچی ها هم استانداردهاش توی نویفرت اومده!

هی چقد دلم واسه طراحی کردن تنگ شده!:w05:

اگر خواستین موضوع و مدارک طرح تون ،شکل و شیب زمینتون و اتود های اولیه تون رو بزارین---> اینجا تا بیشتر راجبش صحبت کنیم!

تبسم

عضو جدید
مرسی از راهنماییتون یه دنیا. راستش من پایان نامم در مورد طراحی یک مجموعه تفریحی زمستانی ((که شامی:اسنو برد/سالن پاتیناژ/ اسکی/و..........جند نوع بازی زمستانی باشه با یک هتل یک فروشگاه واستخر و سنا در واقع استخر به حالت مثلا موج های آبی یا پارک ارم باشه ))توی این مجموعه من باید یه سالن هاکی هم بزارم یا یه سالنی که بازیش حالت مسابقه داره و کلاس آموزشی هم باید باشه حالا تو طراحی همچین سالنی واقعا تا حالا تجربه نکردم و رک بگم بلد نیستم میخوام آماده باشم و اطلاعاتم زیاد بشه اگه بشه یه جوری با عکس مقطع یا هرچیزی به من خوب یه جرایی تفهیم کنین خیلی خوب میشه.من مبانی نظری شفافیت هستش اما هیچی پیدا نکردم مطلب حتی کتاب خونه ملی هم رفتم .چی کار کنم؟

تبسم

عضو جدید
من توی اینترنت نتونستم یه نمونه خوب با پلاناش واسه یه مجموعه زمستانی پیدا کنم و باید 3 تا نمونه هم معرفی کنم .حالا سایت یا کتاب یا یه نمونه کامل سراغ دارین لطفا؟حتی اگه اسم کتاب هم بدونم خوبه.من تمام کتاب فروشی های انقلاب رو گشتم نبود.ورزشگاه بود اونم نهایت یه سالن پاتیناژ داشت.یه سوال دیگه الان من تو این مجموعه که باید اسنو برد و اسکی بزارم این شیب و اینا رو باید چه جوری محاسبه کنم ؟

raha

مدیر بازنشسته
من توی اینترنت نتونستم یه نمونه خوب با پلاناش واسه یه مجموعه زمستانی پیدا کنم و باید 3 تا نمونه هم معرفی کنم .حالا سایت یا کتاب یا یه نمونه کامل سراغ دارین لطفا؟حتی اگه اسم کتاب هم بدونم خوبه.من تمام کتاب فروشی های انقلاب رو گشتم نبود.ورزشگاه بود اونم نهایت یه سالن پاتیناژ داشت.یه سوال دیگه الان من تو این مجموعه که باید اسنو برد و اسکی بزارم این شیب و اینا رو باید چه جوری محاسبه کنم ؟

حتما باید همه ی نمونه موردی هات تمام ویژگی های طرحت رو داشته باشن؟؟؟!!!!
نمیتونی مثلا چنتا مجموعه ورزشی جدا گونه که شاید یک یا 2 تا از فضاهات رو شامل بشن تحلیل کنی؟
تو این سایته فکر میکنم بتونی نمونه های خوبی پیدا کنی!

مثلا Sapporo Dome یه استادیومی هست تو اقلیم سردسیر که زمین بازیش متحرکه... علتش هم این بوده که به خاطر برف سنگین اون منطقه امکان اجرای سقف متحرک واسه زمانهایی که هوا نامساعد هست نبوده...

sazgar

عضو جدید
سلام
ما برای طرح خونه ی مسکونی داریم برای همین بایدروی نمونه های خوبی از دوره ی قاجار ،پهلوی و معاصر مطالعه داشته باشیم،اگه برای کسی ممکنه پلان هایی از این دوره هارو در اختیارم بزاره خیلی ممنون میشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.