كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fifa09

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ، کسی برنامه ی فیزیکی دانشگاه رو داره؟
من استاندارد ، سرانه ، ابعاد و دیاگرام ، حجم ها چه شکلی باشه و تحقیق کلی دانشگاه رو میخوام:( :cry:(وقت تنگه)
خواهشا:cry:

akram123

عضو جدید
komak

komak

:gol:mikham vase arshad shoroo konam be khoondan amma hichi etelaati dar morede manabe konkuresh va shakhehaye memari nadaram age mitoonin komakam konid....mamnoonam

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع کارشناسی ارشد معماری-معماری و معماری منظر

منابع کارشناسی ارشد معماری-معماری و معماری منظر

[FONT=&quot]منابع ارشد معماری[/FONT]
1.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شکل گیری هنر اسلامی، اولگ گرابر (ترجمه مهرداد وحدتی)[/FONT]
2.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]هنر و معماری اسلامی اولگ گرابر (ترجمه یعقوب آژند)[/FONT]
3.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری و شهرسازی ایران، یوسف کیانی[/FONT]
4.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری و شهرسازی و شهرنشینی ایران، ترجمه نقوی نژاد[/FONT]
5.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شهر اسلامی، نجم الدین بمات[/FONT]
6.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ شهر، بنه ولو[/FONT]
7.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ابنیه سنتی ایران، قبادیان[/FONT]
8.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]زیباشناختی در معماری، یورگ گروتر[/FONT]
9.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران، اکبر زرگر[/FONT]
10.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]دگرگونی آرمان ها در معماری مدرن، پیتر کالینز[/FONT]
11.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ معماری مدرن، سیروس باور[/FONT]
12.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]لویی کان[/FONT]
13.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شیوه های معماری ایرانی، پیرنیا[/FONT]
14.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]رساله معماریه، جعفر افندی[/FONT]
15.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]پیشگامان طراحی معماری مدرن، نیکلاس پورنر[/FONT]
16.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]آشنایی با معماری اسلامی، پیرنیا[/FONT]
17.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ معماری و شهرسازی ایران، کنگره بم[/FONT]
18.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]فضا، زمان، معماری، گیدئون[/FONT]
19.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری ایران (دوجلد)، گردآورنده آسیه جوادی[/FONT]
20.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]فرم، فضا، نظم، کی چینگ[/FONT]
21.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری اسلامی، هیلن براند[/FONT]
22.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]هنر ایران، آندره گدار[/FONT]
23.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ هنر معماری ایران در دوره اسلامی، یوسف کیانی[/FONT]
24.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]راه و رباط، پیرنیا[/FONT]
25.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مجموعه آثار ایران، آندره گدار و ماکسیم سیرو[/FONT]
26.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری ایران، پوپ[/FONT]
27.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری ایران، دوره اسلامی، کیانی[/FONT]
28.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مسجد در معماری ایران، زمرشیدی[/FONT]
29.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مجموعه کتاب های حسین سلطان زاده[/FONT]
30.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب، فلامکی[/FONT]
31.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]هنر در گذر زمان، هلن گاردنر[/FONT]
32.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]طراحی اقلیمی، قبادیان[/FONT]
33.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]راهنمای طراحی اقلیمی، کسمایی[/FONT]
34.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]انرژی در ساختمان، صالحی[/FONT]
35.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]درک رفتار سازه ها، گلابچی[/FONT]
36.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سازه در معماری، گلابچی[/FONT]
37.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سیستم های ساختمانی، هنریش انگل[/FONT]
38.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سیستم های ساختمانی آینده، گلابچی[/FONT]
39.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مصالح ساختمانی، احمد حامی[/FONT]
40.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معمار، مهندس، ساختار، گلابچی[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]منابع ارشد معماری منظر[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
1.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]آشنایی با طراحی محیط و منظر، جان متلوچ، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران، 1379، دو جلد.[/FONT]
2.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ معماری و شهرسازی ایران، سازمان میراث فرهنگی، مجموعه مقالات کنگره ارگ بم، 1374، 4 جلد (مقالات مربوط به محیط، زیباشناسی، باغ)[/FONT]
3.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سیر منظره پردازی در هنر اروپا، کنت کلارک، ترجمه بهنام خاوران، نشر ترمه، 1370[/FONT]
4.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مجموعه مقالات سمینار فضای سبز، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران، 1371[/FONT]
5.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]باغ های ایران و کوشک های آن، دونالد ویلبر، بنگاه ترجمه و نشر کتاب[/FONT]
6.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]پژوهش و شناخت باغ های ایران و باغهای تاریخی شیراز، علیرضا آریان پور، فرهنگسرا، 1365[/FONT]
7.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تداوم طراحی باغ ایرانی در تاج محل، حسین سلطان زاده، دفتر پژوهش های فرهنگی، 1378[/FONT]
8.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مصاحبه با مرحوم پیرنیا در مورد باغ ایرانی، شماره پانزدهم مجله آبادی[/FONT]
9.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]فضای سبز شهری، جلد نهم از کتاب سبز شهرداری، مرکز مطالعات و برنامه ریزی وزارت کشور، 1379[/FONT]
10.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]آشنایی با معماری اسلامی ایران، پیرنیا، بخش باغ[/FONT]
11.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]کتاب های معرفی گونه های گیاهی، انتشارات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری[/FONT]
12.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شهر همچون چشم انداز، ترجمه فرشاد نوریان، اطلاعات جغرافیایی شهر تهران، 1378[/FONT]
13.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]طراحی باغ و پارک، جمشید حکمتی[/FONT]
14.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری و شهرسازی ایران، گردآورنده یوسف کیانی، مقاله باغ ایرانی[/FONT]
15.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]طبس شهری که بود، دانش دوست، سروش[/FONT]

Hosein Kian

عضو جدید
برنامه فیزیکی

برنامه فیزیکی

من برنامه فیزیکی دانشکده معماری رو دارم اگر به کارت میاد بگو که واست میل کنم. فایلش چون بزرگه باید تیکه تیکه کنم.

sepide&alireza

عضو جدید
کمک فوری: اطلاعات درباره ی معمار معروف کیشو کورکاوا

کمک فوری: اطلاعات درباره ی معمار معروف کیشو کورکاوا

سلام:gol:
راستش اطلاعات بیشتر درباره زندگینامش و پلان هتل معروفش ناکاگین می خواستم.:redface:

پیشاپیش از کمکتون خیلی خیلی ممنونم...:w27:
خودمم اگه چیزی گیر آوردم واستون میزارم تا شما هم اطلاعاتتون بیشتر شه.:redface:
اینم عکس از هتل معروفش که خیلی جالبه::)
http://www.www.iran-eng.ir/C:\Documents and Settings\samaneh\Desktop\New Folder (2)\6a00d8341c78e853ef00e54f40966d8834-640wi.jpg

http://www.www.iran-eng.ir/C:\Documents and Settings\samaneh\Desktop\New Folder (2)\1nagasin.jpg
:w27:

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیشو کورکاوا

کیشو کورکاوا

معمار بزرگ ژاپنی کیشو کورکاوا از بنیانگذاران مکتب متابولیسم و از پیشگامان معماری پسامدرن ژاپن، در تاریخ 12 اکتبر 2007 در سن 73 سالگی در گذشت. کوروکاوا آثار بسیار زیادی در زمینه معماری و شهرسازی از خود بجای گذاشت. محدوده فعالیت این معمار بزرگ تنها ژاپن نبوده و آثار بسیاری از او مانند طرح جامع پایتخت جدید قزاقستان یا فرودگاه بین المللی کولالامپور را می توان در سرتاسر جهان یافت. ولی شاید مهمترین اثر او هتل کبسولی ناکاگین باشد، که به بهترین وجه ممکن مفهوم متابولیسم را توضیح می دهد. مکتبی که معماری را عنصری فناپذیر از مجموعه ای پایداری به نام شهر می داند. کوروکاوا بنابر تعلیمات استاد بزرگش کنزو تانگه هرگز معماری را جدا از شهرسازی نمی دانست، او که به غیر از پروژه های عملی در گسترش تئوری معماری نیز نقش به سزایی داشت. تالیفات زیادی نیز در رابطه با معماری و طراحی شهری دارد، که از آن جمله می توان به کتاب URBAN DESIGN اشاره کرد که در آن تاکید فراوانی بر رابطه میان معماری و شهر سازی می کند. آخرین اثر بزرگ او مرکز ملی هنر توکیو است که در سال 2006 به بهره برداری رسید.

یادش زنده راهش پایدار باد

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
Kisho Kurokawa
کیشو کورکاوا معمار بزرگ ژاپنی ،بنیانگذاران مکتب متابولیسم و از پیشگامان معماری پسامدرن ژاپن، در تاریخ 12 اکتبر 2007 در سن 73 سالگی در گذشت. از تالیفات او می توان به کتاب URBAN DESIGN اشاره کرد که درزمینه معماری و شهر سازی است.وی زیر نظرکنزو تانگه معماری خود را به سر انجام رساند.
نگاهی به چند از آثار او:
Kisho Kurokawa
The National Art Center
Tokyo, Japan
As the trees surrounding the building grow the atrium will become a forested public space
The National Art Center, Japan’s largest exhibition facility, connects with the Roppongi downtown as an extension of the street.

The large atrium is enclosed in an undulating glass curtain wall, with exterior glass louvers to block direct light and ultraviolet rays.

Kurokawa also designed the new glass curtain wall for the existing library building. The reflection of the new Art Center on the facade makes a visual connection between the buildings.
Kisho Kurokawa
Nakagin Capsule Tower
Tokyo, Japan
The Nakagin Capsule Tower was the first capsule architecture design, the capsule as a room inserted into a mega-structure, built for actual use.
The Capsule Tower realizes the ideas of metabolism, exchangeability, recycleablity as the prototype of sustainable architecture.
Located in the Ginza area of Tokyo, the Nagakin Capsule Tower, was originally designed as a Capsule Hotel to provide economical housing for businessmen working late in central Tokyo during the week.
The 14-story high Tower has 140 capsules stacked at angles around a central core. Kurokawa developed the technology to install the capsule units into the concrete core with only 4 high-tension bolts, as well as making the units detachable and replaceable.
منبع :
http://www.arcspace.com

melodi753

عضو جدید
نيازمند كمك فوري

نيازمند كمك فوري

سلام شديدا نياز به كمك دارم چند روزه دربه در اينترنت هستم هرچي سرچ ميكنم بي نتيجه است استانداردها( ابعاد نورگيري ارتفاع طبقات) مربوط به نمايشگاه و سالن كنفرانس و كتابخانه رو ميخوام

archi_atish

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم از اینترنت نویفرت رو دانلود کن ...

از اون به راحتی اطلاعاتی که لازم داری رو میتونی در بیاری

melodi753

عضو جدید
مرسي از راهنماييتون اما تو نويفرت كامل نيست مثلا در مورد نمايشگاه فقط زاويه ديد و يه همچين چيزايي رو نوشته

simoonaz

عضو جدید
درخواست مطلب

درخواست مطلب

سلام دوستان.مي تونيد به من در زمينه پرسپكتيو كمك كنيد؟يه سرس اطلاعات تا فردا مي خوام.ممنون مي شم اگه لطف بفرماييد و مطالبي رو باسم سند كنيد.پايدار باشيد.

jooyandeh

عضو جدید
سلام دوستان
خوشحالم که بعد از یک دوره مشغله کاری دوباره تونستم به جمع شما عزیزان بیایم.
کسی میدونه کتاب "مقدمه ای بر تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران" تالیف دکتر حسین سلطانزاده را از کجا میشه تهیه کرد؟
یا اگر کسی دارد لطف کند کپیش را بدهد.
خیلی نایابه حتی خودشان هم یه نسخه ازش ندارند.
ممنون

mm_engineer

عضو جدید
روستااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااا....

روستااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااا....

سلام دوستان من چندبار کمک خواستم ولی خبری نشد.یعنی هیچ کس راجع به پروزه روستا 1 تحقیق منبع سایتی چیزی نداره معرفی کنه:( ................اگه کمکی کنید ممنون میشم:).

سناتور

عضو جدید
3d home architect

3d home architect

سلام دوستان کسی با این نرم افزار3d home architect اشناست کسی کار کرده؟؟

من راهنمایی کنه ممنون میشم....:gol:

mohsen-moghadam

عضو جدید
درخواست کارنامه

درخواست کارنامه

سلام به همه دوستان.من یه کارنامه از قبول شدگانه آزمون کاردانی به کارشناسی میخوام.اگه کسی داره بهم بدخ ممنون میشم.کارنامه آزاد و دولتی)

mohsenloverboy222@yahoo.com:(

maghsoud110

عضو جدید
ترسیم فنی

ترسیم فنی

کتاب در مورد ترسیم فنی چی هست که بتونم ایراداتم بر طرف کنم.

Hosein Kian

عضو جدید
تفریح در کویر

تفریح در کویر

خوب تفریح تو کویر بحثش خیلی فراتر از اون چیزیه که فکر میکنی... اما چند تا ایده ایی که میتونم بهت بدم اینه که یه رالی کویری با اختلاف ارتفاعات طبیعی میتونی طراحی کنی..
باید بیشتر تحقیق کنی...پروژه خوبی میتونه باشه.

Hosein Kian

عضو جدید
سلام دوستان من چندبار کمک خواستم ولی خبری نشد.یعنی هیچ کس راجع به پروزه روستا 1 تحقیق منبع سایتی چیزی نداره معرفی کنه:( ................اگه کمکی کنید ممنون میشم:).

بیبنید باید پروزه روستا رو خودتون تکمیل کنید.یعنی باید یه روستا رو انتخاب کنید و انو از همه لحاظ بررسی کنی.متاسفانه منم پروزه روستا 1 رو از سیستمم پاک کردم.

optimistic

عضو جدید
سلام بچه ها .منم می خواستم بگم اگه کسی کار روستا یکشو داره بذاره که ببینیم.عکس از شیتاتون اگه دارین بذارین. مرسی.

a.sh.b

عضو جدید
سلام
کسی پلان+مقطع و یه سری اطلاعاتی در مورد استادیوم المپیک آتن نداره؟
می خوایم ماکتشو درست کنیم به اطلاعاتی نیاز داریم :confused:
ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید در اختیار من بگذارید
ممنون
:gol:

mm_engineer

عضو جدید
سلام بچه ها من بالاخره یه جا واسه روستام پیدا کردم چون دیدم آب انبار داره و.....:smile:
قزوین .....ولی راستش هنوز واسه روستاش تصمیم نگرفتم...کسی میدونه کدوم روستاش بافتش قدیمیتره و آب انباری حموم قدیمی......چیزی داره؟
ویکی پدیام کمکم نکرد اگه شما کمکم کنید ممنون میشم و گرفتن نقشه هاش آخه میگن 30000 میگیرن تا بدن نمی ارزه......
مرسییییییییییییییییییییییییییی;)

ehsan_shp

عضو
سلام دوستان
میخواستم بدونم ارتفاع سقف استخر سرپوشیده چقدر باید باشه؟معمولا

وضعیت
موضوع بسته شده است.