قبولی بچه های دانشگاه آزاد در کنکور ارشد سراسری رو چه طور ارزیابی میکنید؟

anishtain_bahosh

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
چون امسال کنکور دادم به فکر ایجاد این تاپیک افتادم(ناگفته نمونه که خوب هم ندادم:razz:)
شما چی فکر میکنید آیادر کنکور ارشد( سراسری) شرایط برای بچه هایی که کارشناسی شونو در دانشگاه های سراسری و آزاد گرفتنو یکسان میبینید؟
از نظرخودم شروع میکنم: به نظر من از بسیاری جهات به بچه های آزاد ظلم میشه چه از این نظر که استادا در زمان کارشناسی همه مبحث ها رو نمیگن و کار رو در زمان ارشد خوندن برا بچه ها سخت میکنن و چه تفاوت ضریبی که برا معدل سازمان سنجش اعمال میکنه و...:redface:
شما نظرتون چیه؟ خوشحال میشم بخونم وبدونم ;)

mohammadtaks

کاربر فعال
سلام دوستان عزیز
چون امسال کنکور دادم به فکر ایجاد این تاپیک افتادم(ناگفته نمونه که خوب هم ندادم:razz:)
شما چی فکر میکنید آیادر کنکور ارشد( سراسری) شرایط برای بچه هایی که کارشناسی شونو در دانشگاه های سراسری و آزاد گرفتنو یکسان میبینید؟
از نظرخودم شروع میکنم: به نظر من از بسیاری جهات به بچه های آزاد ظلم میشه چه از این نظر که استادا در زمان کارشناسی همه مبحث ها رو نمیگن و کار رو در زمان ارشد خوندن برا بچه ها سخت میکنن و چه تفاوت ضریبی که برا معدل سازمان سنجش اعمال میکنه و...:redface:

سلام

من خودم 4 بار کنکور ارشد دادم و معتقدم عمده ترین علت شکست من در کنکور ضعف پایه دانشگاهی است جرم امسال من اینکه توی دانشگاه آزاد درس خوندیم کسانی که در دانشگاه آزاد درس می دهند اغلب نکات کنکوری در جزواتشان مشاهده نمی شود و به همین دلیل می بعضی دروس و مباحث تدریس نشده رو از پایه یاد گرفتم

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

من خودم 4 بار کنکور ارشد دادم و معتقدم عمده ترین علت شکست من در کنکور ضعف پایه دانشگاهی است جرم امسال من اینکه توی دانشگاه آزاد درس خوندیم کسانی که در دانشگاه آزاد درس می دهند اغلب نکات کنکوری در جزواتشان مشاهده نمی شود و به همین دلیل می بعضی دروس و مباحث تدریس نشده رو از پایه یاد گرفتم
سلام:gol:
دلیلش خودت هستی دوست عزیز نه دانشگاه;)
به معنای واقعی دانش جو باید می بود ه دانش آموز.:)

parandme

کاربر بیش فعال
دوست عزیز ذلیلش صد در صد خودتی
هر ساله تعداد زیادی از پذیرفته شده ها آزادی اند
حتی رتبه های تک رقمی در رشته هایی مثل مکانیک که کاملا به استاد وابسته است هم داشتیم

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :gol:

به نظر من هم دلیلش خود دانشجو هست .:cool:

یکی فارق التحصیلان دانشگاه ما سال گذشته یکی از رتبه های خوب ارشد بود ....:gol::gol::gol:

alireza.civil

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
واقعا تفاوت ضریب وجود داره واسه معدل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر نکنم اینجور باشه

ariyaii

عضو جدید
سلام
به نظر من نظر تمامی دوستان یجورایی درست. چون واقعا بین بچه های آزاد و سراسری فرق زیادی وجود داره از نظر سطح علمی اساتید
و جو دانشگاه و دیگر عوامل و بدون تعارف بچه های آزاد از سراسری ضعیفترند. ولی بازم هرچی که شرایت برای بچه های آزاد سخت باشه
در آخر بر میگرد به خود دانشجو که میتونه با چند برابر کردن تلاشش این ضعف و عقب موندگی را جبران کنه ولی شرایط سختی پیش رو داره
من خودم آزادیم و در اوآخر دوران کارشناسی هستم تجربه کنکور ارشد ندارم ولی شنیدم بسیار سخت قبولی ولی (نشد نداره)
با آرزوی موفقیت.