قبل حضرت ادم هم انسان بوده !!!؟

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
کل مطالبی که ایشون کپی پیست فرمودند.اگر بخواهیم تک تک انها را برسی کنیم.دچار نقص علم زیست شناسی هستند

elyana

عضو جدید
یه بار یکی از روحانیون توی تلوزیون گفت که زمین و موجوداتش قبل از ما 7 بار آفریده شدند. خیلی برام جالب بود.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی می خوام معمولی حرف بزنم نمیزارین که همیشه باید با لفظ قلم حرف بزنم!

ببینید دوست عزیز! قضیه آنچنان هم که تصور می کنید ساده نمی باشد، شما در مورد قضیه ای صحبت می کنید که صاحب نظر آن نیز نتوانست آنرا اثبات کند، نکند شما اثبات کرده اید؟

بهتر است در مورد صاحب نظر اون قضیه که باشد داروین بروید دوباره تحقیق کنید،داروین برای اثبات فرضیه اش، حلقه آخر را ناتمام گذاشت،نه اینکه عمرش مجالی ندهد،بر اینکه نتوانست اثبات بکند،
اینکه داروین یک دانشمند بزرگ بود شکی نیست ولی دانشمندان بزرگ هم فرضیه های اشتباه زیادی داشتند مثل برتراند راسل،

در ضمن اثبات دو به علاوه دو و یا دو ضرب در دو چندان هم که فکر می کنید آسان نیست!(رشته ی من ریاضیات محض است) پس دفعه ی دیگر برای نشان دادن بدیهی یک مثال دیگر ارائه بدهید،

کجای قرآن به سال اشاره کرده است؟کدام آیه و سوره؟
آن 5 ملیون منبعش را لطفا به ما بدهید،

بر فرض که شما مرجع نداده ما قبولتان کنیم، مثال نقضی که شما آورده اید این نظریه را منسوخ نمی کند، تنها پاسخ این مسأله هست که انسانهای قبل از ما و یا شبه انسانهای قبل از ما در کجا می زیستند، که اگر مستندات شما درست باشد هر دو در کره زمین،

اگر انسانهای مد نظر شما و ما با زمان دایناسورها تداخل زمانی نداشته باشند پس هر سه ی ما(شما،من استارتر) یک وجه مشترکی داریم،

اما من در اینجا کلاس مذهبی و روحانی نگذاشته ام که کسی را ارشاد کنم، هرکسی دینی دارد و مذهبی و اعتقادی و تنها به خودش مربوط است، اگر خدایی باشد و اعتقاد داشته باشد خوب خوش به حالش،اگر خدایی باشد و اعتقاد نداشته باشد وای به حالش، اگر خدایی نباشد و اعتقادی باشد پس لااقل اسلام و غیره هم تعریفی نداشته باشد،لابد چنین انسانهایی ،انسانهای شریفی بودند، اگر خدایی نباشد و اعتقادی هم نباشد پس دیگر چیزی از دست نداده اند،غیر از نام نکو.

اما صحبت من سر این است، شما اعتقاد یک ملیارد و دویست ملیون نفر را افسانه می خوانید و این از هر نظر و از هر قوم و دینی کاری بس ناپسندیده است.

متاسفانه ما 2 تا کتاب در مورد زیست شناسی و تکامل نخوندیم و هنوز ذره ای این علم را درک نکردیم.
اون وقت میاییم ادعاهایی میکنیم که بارها و از همون اول پرسیده شده و بارها جواب داده شده و باز پرسیده میشه

یکی از چیز ها جالب که همینطوری تکرار میکنند حلقه گمشده هست.که اصلا نمیدونند خودشون چی هست.
یعنی الان بپرسم منظورت چیه.نمیدونه خودش.فقط این را شنیده.با شما نیستما.
علم زمان داروین قابل مقایسه نیست با الان.
داروین مثل کسی بود که مثلا اومده بود ریاضی وجود داره.پس شما نمیتونید علم زمان داروین را با الان مقایسه کنید.
یک چیزی یادت باشه .میدونی چرا وقتی یک بقایای دایناسور یا موجودی را پیدا میکنند ذوق میکنند دانشمندان .
چون احتمال پیدا کردن و وجود داشتن یک موجود زیر 1 درصد هست.البته دقیقش یادم نیست.
قضیه 5 ملیون ساله هست.یعنی میشه 100 ها دوره و 100 ها گونه مختلف انسان .
اگر تمام بقایای انسان در هر دوره کشف میشد.جای سوال داشت.
در مورد اون که اثبات نشده .این هست که شما هنوز فرق تئوری و نظریه را درک نکردید.
نظریه یعنی چیز ثابت شده علمی که قابل مشاهده یا ازمایش عملی نباشه ولی اینقدر مدارک و دلیل و شواهد وجود داره که به اون میگن نظریه.
وقتی یک قاظی حکم صادر میکنه.نمیگه چون صحنه قتل را ندیدم .حکم نمیدم.میاد از مدارک و شواهد محکم استفاده میکنه.
اینقدر هم شواهد و مدارک در حال حاظر وجود داره که وقتی از اهل علم در نظرسنجی معتبر جهان با اینکه این قضیه یک تابو هست سوال میکنند.بین 95 درصد تا 99 درصد به این نظریه باور دارند.
فراموش نکنید.این مساله یک تابو هست.
در ضمن افسانه افسانه هست.
میخواد 2 نفر بهش اعتقاد داشته باشند .2 نصف جمعیت مردم دنیا بهش اعتقاد داشته باشند.
حتما شما به گالیله هم میتوپیدید که یکوقت میگفت زمین گرد نیست و صاف بودن زمین یک افسانه هست.چون ملیاردها انسان اعتقاد داشتند که زمین گرد نیست.
باور کن الان بشینم با شما سر تکامل مناظره کنم.شما درک درستی از این علم ندارید .هنوز نمیدونید تکامل واقعا چی هست.
شما تو ریاضیات محض استاد هستید .درست.
ولی حداقل بنده تا حالا 10 ها کتاب در مورد این مساله خوندم.100 ها فیلم و مناظره و مستند را دیدم.
سوال اینجاست که وقتی شما اسم حلقه گمشده را میارید .واقعا میدونی دکه دارید چی میگید.
اصلا میدونید حلقه گمشده چی .کجا.چه وقت؟ چه گونه ای ؟؟
ایا اصلا میدونید صد ها هزار حلقه گمشده در دایناسور ها وجود داره.
اینجا کسی دعوا نداره.داریم بحث میکنیم .

پيرمرد فروم

عضو جدید
کل مطالبی که ایشون کپی پیست فرمودند.اگر بخواهیم تک تک انها را برسی کنیم.دچار نقص علم زیست شناسی هستند
كل اين مطالب كپي پيست من رو اگه شما با منبع ها بررسيشون كنين متوجه ميشيد اين مطالب به چي اشاره ميكنند و به چي اشاره نمي كنند !
همه ي علم ها در عين خوبي دچار نقص هايي در نظريات هستند كي فكرشو ميكرد پلوتون از سياره ي منظومه شمسي حذف كنند تازه اين يكيشه از هزاران نظريه رد شده و چيزاي اثباتي !
دين اومد با تشويق به علم حالا با علم دين رو ناقص ميشمرن
عجب

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
كل اين مطالب كپي پيست من رو اگه شما با منبع ها بررسيشون كنين متوجه ميشيد اين مطالب به چي اشاره ميكنند و به چي اشاره نمي كنند !
همه ي علم ها در عين خوبي دچار نقص هايي در نظريات هستند كي فكرشو ميكرد پلوتون از سياره ي منظومه شمسي حذف كنند تازه اين يكيشه از هزاران نظريه رد شده و چيزاي اثباتي !
دين اومد با تشويق به علم حالا با علم دين رو ناقص ميشمرن
عجب

اینجا تالار مذهبی نیست که دین دین میکنید.
بحث علمی داری.علمی بحث کن.من کاری با این ندارم که دین چی گفت.منطق این را میگه.علم این را میگه.
وظیفه ام را انجام دادم و نظرم را گفتم.

پيرمرد فروم

عضو جدید
اینجا تالار مذهبی نیست که دین دین میکنید.
بحث علمی داری.علمی بحث کن.من کاری با این ندارم که دین چی گفت.منطق این را میگه.علم این را میگه.
وظیفه ام را انجام دادم و نظرم را گفتم.
سلام
پس شما از ديدگاه دين نگاه نميكنيد درسته !؟
از همون ديدگاه علم قبول داريد كه علم ها محدوديت دارن ؟ يعني پس از مدتي متوجه ميشن كه فلان فرضيه يا نظريه ي اثبات شده توسط فلان دانشمند ديگه نقض شده !
شما خودتون نقل كننده ايد ! طوري حرف ميزنيد كه انگار مهر 100% روش خورده نه عزيز من كي گفته !؟ حساب 2+2 كه نيست
همين امروز و فرداست كه يه چيزي نقض يا ثابت بشه !
بعدشم اينجا تالار گفتگوي آزاده هم بحث علمي توشه هم ديني هم .......
اين تاپيكم با مستندات ديني بود كه به قول شما دين دين ميكردم كه بازم با مستندات علمي منافاتي نداره و به هم مربوطه اگه واقعا كسي بخواد دنبالش بره و يك چشم نگاه نكنه

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
پس شما از ديدگاه دين نگاه نميكنيد درسته !؟
از همون ديدگاه علم قبول داريد كه علم ها محدوديت دارن ؟ يعني پس از مدتي متوجه ميشن كه فلان فرضيه يا نظريه ي اثبات شده توسط فلان دانشمند ديگه نقض شده !
شما خودتون نقل كننده ايد ! طوري حرف ميزنيد كه انگار مهر 100% روش خورده نه عزيز من كي گفته !؟ حساب 2+2 كه نيست
همين امروز و فرداست كه يه چيزي نقض يا ثابت بشه !
بعدشم اينجا تالار گفتگوي آزاده هم بحث علمي توشه هم ديني هم .......
اين تاپيكم با مستندات ديني بود كه بازم با مستندات علمي منافاتي نداره

من میگم اگر طاقت بحث علمی را ندارید.چرا اینجا تاپیک زدید.؟؟
میرفتید تو تالار مذهبی .عمرا اگر یک پست اونجا میدادم.

وقتی من دارم یک دلیل میارم و دارم یک بحث علمی میکنم
درست نیست که بیایید بگید غلط کردید .قران ما این را میگه.پس ساکت شو.حرف نزن.
اگر قرار به این بود که چرا این تاپیک را زدید تو گفتگوی ازاد.
میزدید تو اسلام و قران.همه به به و چه چه میکردند

پيرمرد فروم

عضو جدید
من میگم اگر طاقت بحث علمی را ندارید.چرا اینجا تاپیک زدید.؟؟
میرفتید تو تالار مذهبی .عمرا اگر یک پست اونجا میدادم.

وقتی من دارم یک دلیل میارم و دارم یک بحث علمی میکنم
درست نیست که بیایید بگید غلط کردید .قران ما این را میگه.پس ساکت شو.حرف نزن.
اگر قرار به این بود که چرا این تاپیک را زدید تو گفتگوی ازاد.
میزدید تو اسلام و قران.همه به به و چه چه میکردند
سلام
ما تو كدوم پست به شما گفتيم .... كرديد و خواستيم به زور بگيم ساكت شو قرآن ما اين رو ميگه ؟!
نه عزيز من در اول فكر كردم شما قرآن و سخن امامان رو معيار قرار داديد
كه خودتونم ديديد در آخرين پستم متوجه شدم كه شما از نگاه دين نمينگريد !
در آخر بايد بگم علم نجوم و ديرينه يابي محدود و با نقص هاي زيادن پس مته به خشخاش نزاريد لطفا

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ما تو كدوم پست به شما گفتيم .... كرديد و خواستيم به زور بگيم ساكت شو قرآن ما اين رو ميگه ؟!
نه عزيز من در اول فكر كردم شما قرآن و سخن امامان رو معيار قرار داديد
كه خودتونم ديديد در آخرين پستم متوجه شدم كه شما از نگاه دين نمينگريد !
در آخر بايد بگم علم نجوم و ديرينه يابي محدود و با نقص هاي زيادن پس مته به خشخاش نزاريد لطفا

شما الان با یک فرمول فیزیک یک دستگاه میسازید.که برای یک کارخونه مورد استفاده قرار میگیره.
این دستگاه محصولی را به طور درست میسازه.
پس اون فرمول درست بوده دیگه.
تمام شد و رفت.
حالا بیای بگی علم ناقصه و مطمئن نباش ازش .درست نیست.
این هم همینه اینقدر شواهد و مدارم وجود داره که تو بزرگترین دانشگاه های جهان تدریس میشه.شما اگر به یک بچه مدرسه ای تو مدارس اروپا بگی تکامل وجود نداره.بهت میخنده.
علم علم هست و قابل احترام .هر وقت نقض شد .شما بیا ادعا کن.

پيرمرد فروم

عضو جدید
شما الان با یک فرمول فیزیک یک دستگاه میسازید.که برای یک کارخونه مورد استفاده قرار میگیره.
تمام شد و رفت.
این هم همینه اینقدر شواهد و مدارم وجود داره که تو بزرگترین دانشگاه های جهان تدریس میشه.شما اگر به یک بچه مدرسه ای تو مدارس اروپا بگی تکامل وجود نداره.بهت میخنده.
سلام
اولا اين مثال شما كاملا با بحث ما بي ربطه
دوما تعريف شما از علم چيه‌‌ !؟ يه نوع علم داريم ؟! 2 تا ؟!
علم ساختاری است برای تولید و ساماندهی دانش دربارهٔ جهان طبیعی در قالب توضیح‌ها و پیش‌بینی‌های آزمایش‌شدنی
علم ها شاخه هاي زيادي دارن و نبايد همشونو مثل هم نگاه كرد
مثل علم فيزيك و نجوم و جبر و زيست شناسي و مواد و ......
درسته يه فرمول ميتونه درست باشه حالا طبق نظر شما چون فلان فرمول درسته اونم چون علمه پس بايد پلوتون هم كه مربوطه به علم نجوم بايد سياره ميبود
در صورتي كه الان نيست !؟ پس چون نيست اون فرمول هم درست نيست
ميبينيد كه اينا به هم مربوط نيستند !!!!!
پس مثال به جا بزنيد و همه ي علوم رو با يه چشم نگاه نكنيد

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه ما 2 تا کتاب در مورد زیست شناسی و تکامل نخوندیم و هنوز ذره ای این علم را درک نکردیم.
اون وقت میاییم ادعاهایی میکنیم که بارها و از همون اول پرسیده شده و بارها جواب داده شده و باز پرسیده میشه

یکی از چیز ها جالب که همینطوری تکرار میکنند حلقه گمشده هست.که اصلا نمیدونند خودشون چی هست.
یعنی الان بپرسم منظورت چیه.نمیدونه خودش.فقط این را شنیده.با شما نیستما.
من به اندازه ی شما در بحث زیست شناسی حرفه ای نیستم،ولی در بحث این مورد پای علوم دیگر نیز به میان می آید،که درآن علوم نیز شما به اندازه ی من متبحر نیستید!

حلقه ی داروین،حلقه ی تکاملی انسان هست،در آن حلقه مدارج تغییر میمون به انسان پله به پله توضیح و اثبات شده،اما بازمانده ی آن حلقه پلی بود میان حلقه ماقبل و انسان،آن قانون نیز از قانون تعدی ریاضی استفاده شده است.

X--->Y--->Z--->T--->S--->...--->M---N--->O

اگر در این نمودار حرف ایکس نشانگر میمون باستانی باشد و حرف او نمایانگر انسان، بنا بر خاصیت تعدی ریاضی می توان نظریه داروین را اثبات نمود،اما از آنجا که از ام به ان اثبات نشده پس از ایکس نمی توان به او رسید!

علم زمان داروین قابل مقایسه نیست با الان.
داروین مثل کسی بود که مثلا اومده بود ریاضی وجود داره.پس شما نمیتونید علم زمان داروین را با الان مقایسه کنید.
یک چیزی یادت باشه .میدونی چرا وقتی یک بقایای دایناسور یا موجودی را پیدا میکنند ذوق میکنند دانشمندان .
چون احتمال پیدا کردن و وجود داشتن یک موجود زیر 1 درصد هست.البته دقیقش یادم نیست.
قضیه 5 ملیون ساله هست.یعنی میشه 100 ها دوره و 100 ها گونه مختلف انسان .
اگر تمام بقایای انسان در هر دوره کشف میشد.جای سوال داشت.
نظریه گالوا مربوط به دهه ها پیش هست،هنوز هم بزرگترین دانشمندان نمی توانند در مورد آن مقاله ارائه بدهند، یا در عصر معاصر علی الرغم پیشرفت علم ، دانشمندانی نظیر گاوس و اویلر که سهل است کوچکتر از آنها هم نیامده است.علومی بوده است که با پیشرفت زمان نه تنها پیشرفت نکرده است بلکه از بین رفته است،این نقص در علم نیست بلکه دانشمندی در آن سطح برای درک آن مطلب ظهور نکرده است.اتفاقاً در علم زیست شناسی هم داروین بزرگترین آنها نباشد هم اکنون نیز یکی از بزرگترین آنهاست.

در مورد اینکه فرمودید گونه های مختلف انسان قبل از ما بوده است،چه تناقضی با پست استارتر تاپیک دارد؟اصلا کدام تناقض آن منجر به افسانه بودن قرآن شده است؟ تو خود قرآن هم آمده است که انسانهایی قبل از حضرت آدم بوده اند و حتی مسخر شده اند پس اگر در اینجا تناقضی پیش بیاید بر این است که انسانهای ماقبل در کره زمین بودند و یا نبودند.که با این اوصاف می توان حداقل این نتیجه را گرفت که برخی گونه آنها در زمین بوده اند.

در مورد اون که اثبات نشده .این هست که شما هنوز فرق تئوری و نظریه را درک نکردید.
نظریه یعنی چیز ثابت شده علمی که قابل مشاهده یا ازمایش عملی نباشه ولی اینقدر مدارک و دلیل و شواهد وجود داره که به اون میگن نظریه.
وقتی یک قاظی حکم صادر میکنه.نمیگه چون صحنه قتل را ندیدم .حکم نمیدم.میاد از مدارک و شواهد محکم استفاده میکنه.
اینقدر هم شواهد و مدارک در حال حاظر وجود داره که وقتی از اهل علم در نظرسنجی معتبر جهان با اینکه این قضیه یک تابو هست سوال میکنند.بین 95 درصد تا 99 درصد به این نظریه باور دارند.
فراموش نکنید.این مساله یک تابو هست.
دوست عزیز ظاهراً فراموش کردید که من ریاضی نظری می خوانم نمی دانم چرا احساس می کنید که فرق نظریه را با تئوری نمی دانم!خود توضیحات شما به تمام اشتباه است.در نظریه 99.999 درصد نداریم.نظریه یعنی یک مسأله واضحاً اثبات شده، مدارک و شواهد زیاد هم نمی خواهد،یک برهان می خواهد و والسلام!

فرضیه هم یک مسأله غیر اثبات شده می باشد که اگر برهانی برای آن یافته شود می شود نظریه.

تئوری هم یعنی علمی که روی آزمایش و مشاهده نباشد، به عنوان مثال در ریاضی تعریفی که از دایره هست ،به ما نشان می دهد که دایره باید چه شکلی داشته باشد اما در طبیعت شما یک دایره هرگز نتوانید یافت و نه توانید ساخت!

پس همه ی اینها را اشتباه گفتید.

در ضمن افسانه افسانه هست.
میخواد 2 نفر بهش اعتقاد داشته باشند .2 نصف جمعیت مردم دنیا بهش اعتقاد داشته باشند.
مثل شما مثل غیر مسیحی ست که وارد کلیسا می شود و در مورد حقانیت نصاری و یهودا بحث می کند! دوست من اینکه شما حق می گویید یا ناحق مهم نیست،مهم اینست که یا باید وارد کلیسا نشوید ویا اگر وارد شدید به آنها بی احترامی نکنید. بحث هایی هم که بین علمای آنها می شود در هنگام رماسم مذهبیشان نیست!
حتما شما به گالیله هم میتوپیدید که یکوقت میگفت زمین گرد نیست و صاف بودن زمین یک افسانه هست.چون ملیاردها انسان اعتقاد داشتند که زمین گرد نیست.
من هم قرآن خوانده ام و هم ریاضی بلدم، خداوند فرموده است: رب المشرقین و رب المغربین،خدای دو مشرق و دو مغرب
تنها شکل هندسی موجود که دارای این خصوصیات باشد کره و یا همان S2 می باشد.این آیه را تنها یک ریاضیدان که هندسه منیفلد و دیفرانسیل پاس کرده است درک می کند. در سایر بعد ها تعداد مشرق ها و مغرب ها یا زیاد می شود و یا کم.مثلا در S3 6 پوشش داریم که کل آنرا پوشش می دهد پس بیشتر از دو مشرق و دو مغرب می شود.

پس مرا به کلیسائیان زمان گالیله متهم نکنید،اگر در بحثی سررشته نداشته باشم وارد آن نمی شوم.

باور کن الان بشینم با شما سر تکامل مناظره کنم.شما درک درستی از این علم ندارید .هنوز نمیدونید تکامل واقعا چی هست.
شما تو ریاضیات محض استاد هستید .درست.
ولی حداقل بنده تا حالا 10 ها کتاب در مورد این مساله خوندم.100 ها فیلم و مناظره و مستند را دیدم.
سوال اینجاست که وقتی شما اسم حلقه گمشده را میارید .واقعا میدونی دکه دارید چی میگید.
اصلا میدونید حلقه گمشده چی .کجا.چه وقت؟ چه گونه ای ؟؟
ایا اصلا میدونید صد ها هزار حلقه گمشده در دایناسور ها وجود داره.
اینجا کسی دعوا نداره.داریم بحث میکنیم .
عرض کردم، در مورد مسائلی که نمی دانم سؤال می کنم،اگر دقت داشته باشید در همین تاپیک چند سؤال پرسیدم که کسی جوابی نداد،این سؤال ها برای امتحان کردن طرف نیست بلکه برای یاد گرفتن خودم است.

در ضمن بر فرض که شما در زیست شناسی از من پیش باشید که هستید، شما الفبای منطق را بلد نیستید و نمی دانید مثال نقض کی و چگونه،نمی دانید قضیه چیست و برهان چیست،

هیچ کدام از صحبتهای شما به غیر از مسأله داروین قرآن را نقض نمی کند،بلکه موافق آن نیز هست! در مورد داروین هم، در قرآن آمده است قبل از شما موجودات نافرمانی بودند که به شکل بوذینه هایی درآوردیمشان. پس آن فسیلها و آن حلقه ی گمشده داروین که بعضی ها می گویند پیدا شده است اگر هم باشد، در مورد فسیل انسانهایی ست که قبل از ما بوده اند و تبدیل به میمون شده اند. در این میان شاید میمونهایی نیز بودند.

پس به تمامی این موارد در قرآن بوضوح اشاره شده است. شما زمانی می توانید قرآن را افسانه بپندارید که ثابت کنید فسیل یک انسان بعد از حضرت آدم تبدیل به میمون شده است.

در ضمن ما ارادتمند شما نیز هستیم و دعوا هم نداریم. شما خودتان به نوشته های خودتان دقت کنید،نوع لفظ نوشته های هر دوی ما تقریباً شبیه هم است.

من نیز به شما یک پیشنهاد دارم، آن نیز سخنی ست از بزرگان علم،

گفته اند ریاضیات مادر علوم است و هیچ علمی نیست که اثری از ریاضی در آن نباشد. سخن نخست ریاضیات منطق است. تا وقتی که شما فرق مثال نقض و نحوه ی باطل کردن فرضیه و اثبان قضیه را ندانید نمی توانید در هیچ بحثی شرکت کنید.

البته د مورد علم زیست تا جایی که با منطق مغایرتی نداشته باشد از شما یاد خواهم گرفت.

masoud ros

عضو جدید
با تشکر از همه
و ببخشید که بحث شروع کردم رفتم
فکر نمیکردم اینقدر داغ بشه

masoud ros

عضو جدید
به نظر من باید درباره همه چیز از هر بعدی میشه نظر داد
و اینکه کسی یک بحثی رو مطرح میکنه دلیل نمیشه که اون فرد به اون اعتقاد داره
ما ازادیم در مورد هر چیزی صحبت کنیم غیر از یک چیز که اون وجود خداستاونم دلیلایی داره که من هنوز نفهمیدم
بعدشم به نظر من تمام علوم که در دنیا وجود داره با اینکه کارایی بالایی ولی باز هم ناقصه
و رفته رفته به تکامل میرسه
تنها چیزی که درش هیچ نقصی نمیشه پیدا کرد خدا و تمام ایه های قرانه
تا وقتی که قران هست چه چیز دیگه ای رو مبنا قرار بدیم
من نمیگم که بقیه چیز ها همه اشتباهن
ولی نظر من اینه که ما باید قران رو مبنا قرار بدیم و به نظریه داروین هم فکر کنیم
مرسی

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من باید درباره همه چیز از هر بعدی میشه نظر داد
و اینکه کسی یک بحثی رو مطرح میکنه دلیل نمیشه که اون فرد به اون اعتقاد داره
ما ازادیم در مورد هر چیزی صحبت کنیم غیر از یک چیز که اون وجود خداستاونم دلیلایی داره که من هنوز نفهمیدم
بعدشم به نظر من تمام علوم که در دنیا وجود داره با اینکه کارایی بالایی ولی باز هم ناقصه
و رفته رفته به تکامل میرسه
تنها چیزی که درش هیچ نقصی نمیشه پیدا کرد خدا و تمام ایه های قرانه
تا وقتی که قران هست چه چیز دیگه ای رو مبنا قرار بدیم
من نمیگم که بقیه چیز ها همه اشتباهن
ولی نظر من اینه که ما باید قران رو مبنا قرار بدیم و به نظریه داروین هم فکر کنیم
مرسی

خوب صحبت از اعتقاد به رنگ بنفش نیست که،منم همین رو می گم، وقتی قرآن افسانه باشه یعنی خدا هم لابد داستان هست دیگه، شما اگر قرار باشه که با این دوستمون بحث کنید نمی تونید فقط استناد به آیات قرآن کنید،چون این منبع برای دوستمون منبع موثق محسوب نمیشه، اولا اگر آیه ای از قرآن رو آوردید باید صدق هر آیه رو با منطق اثبات کنید و بعد بحث منطقی پیش بره،

در ضمن ما آزاد آزاد هم نیستیم، اگر این طوری باشه من آزادم که از چراغ قرمز رد بشم و عابر پیاده رو له کنمففردا هم یکی میاد من و زیر می کنه،

تازه، اگر قرآن و خدا اهمیتش به اندازه ی همون پیرهن بنفشه باشه باز هم نمی تونیم بگیم که اه بابا این چه پیرهنیه، شما وقتی کسی پیرهن بنفش پوشیده میرید میگید این رنگ رو دوس ندارم پس شما هم ازش خوشت نیاد!

اینجا یه مسأله هست شما وارد شهر پیرهن بنفشها نشید،اگه شدید نباید بگید اینم شد رنگ!

مثالای من رو بفهمید، من مخالف بحث علمی نیستم، اتفاقاً خیلی هم موافقم، فقط رو اون موضوع افسانه مشکل دارم...

masoud ros

عضو جدید
خوب صحبت از اعتقاد به رنگ بنفش نیست که،منم همین رو می گم، وقتی قرآن افسانه باشه یعنی خدا هم لابد داستان هست دیگه، شما اگر قرار باشه که با این دوستمون بحث کنید نمی تونید فقط استناد به آیات قرآن کنید،چون این منبع برای دوستمون منبع موثق محسوب نمیشه، اولا اگر آیه ای از قرآن رو آوردید باید صدق هر آیه رو با منطق اثبات کنید و بعد بحث منطقی پیش بره،

در ضمن ما آزاد آزاد هم نیستیم، اگر این طوری باشه من آزادم که از چراغ قرمز رد بشم و عابر پیاده رو له کنمففردا هم یکی میاد من و زیر می کنه،

تازه، اگر قرآن و خدا اهمیتش به اندازه ی همون پیرهن بنفشه باشه باز هم نمی تونیم بگیم که اه بابا این چه پیرهنیه، شما وقتی کسی پیرهن بنفش پوشیده میرید میگید این رنگ رو دوس ندارم پس شما هم ازش خوشت نیاد!

اینجا یه مسأله هست شما وارد شهر پیرهن بنفشها نشید،اگه شدید نباید بگید اینم شد رنگ!

مثالای من رو بفهمید، من مخالف بحث علمی نیستم، اتفاقاً خیلی هم موافقم، فقط رو اون موضوع افسانه مشکل دارم...

من نگفتم که که ازادیم که هر کاری کنیم گفتم که ازادیم در مورد هرچیزی صحبت کنیم مثلا همین رد شدن از خیابون اگه رد شیم از چراغ قرمز چی میشه مگه
بعدشم به نظر شما خدا می خواد که ما چشم گوش بسته فقط اطاعت کنیم پس فرقمون با بقیه موجودات چی میشه
ما عقل داریم که فکر کنیم حتی میتونیم به قرانم شک کنیم و وقتی که تونستیم شک به قران به یقین تبدیل کنیم تازه فهمیدیم که خدا چی گفته

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم که که ازادیم که هر کاری کنیم گفتم که ازادیم در مورد هرچیزی صحبت کنیم مثلا همین رد شدن از خیابون اگه رد شیم از چراغ قرمز چی میشه مگه
بعدشم به نظر شما خدا می خواد که ما چشم گوش بسته فقط اطاعت کنیم پس فرقمون با بقیه موجودات چی میشه
ما عقل داریم که فکر کنیم حتی میتونیم به قرانم شک کنیم و وقتی که تونستیم شک به قران به یقین تبدیل کنیم تازه فهمیدیم که خدا چی گفته

منم شما رو نگفتم!

ببینید وقتی شک می کنید فقط طرفتون خداست، ولی اگه اعتقاد بقیه رو زیر سؤال ببرید، با میلیون ها آدم طرف هستید!هر انسان از هر مذهبی هم این رو قبول نمی کنه
منظورم این بود...

masoud ros

عضو جدید
خوب من اینو قبول دارم
من حتی میگم باید به عتقاد اون بت پرست هندی هم احترام گذاشت
درسته نباید گفت که همه اشتباه میکنند
و باید دلیل اورد

masoud ros

عضو جدید
کی این تاپیکو جابه جاش کرده
مگه من نمیتونستم این تاپیکو بزارم تو تالار اسلام قران
خوب می خوندی این تاپیکو که توش چی هست بعد این کارو می کردی

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اولا اين مثال شما كاملا با بحث ما بي ربطه
دوما تعريف شما از علم چيه‌‌ !؟ يه نوع علم داريم ؟! 2 تا ؟!
علم ساختاری است برای تولید و ساماندهی دانش دربارهٔ جهان طبیعی در قالب توضیح‌ها و پیش‌بینی‌های آزمایش‌شدنی
علم ها شاخه هاي زيادي دارن و نبايد همشونو مثل هم نگاه كرد
مثل علم فيزيك و نجوم و جبر و زيست شناسي و مواد و ......
درسته يه فرمول ميتونه درست باشه حالا طبق نظر شما چون فلان فرمول درسته اونم چون علمه پس بايد پلوتون هم كه مربوطه به علم نجوم بايد سياره ميبود
در صورتي كه الان نيست !؟ پس چون نيست اون فرمول هم درست نيست
ميبينيد كه اينا به هم مربوط نيستند !!!!!
پس مثال به جا بزنيد و همه ي علوم رو با يه چشم نگاه نكنيد

بنده وظیفه داشتم در مورد موضوع زیست شناسی.با توجه به کتاب ها و مطالبی که در این زمینه خوندم.نظراتم را بیان کنم.
حالا اگر علم فلان هست یا فلان هست.موضوعش ربطی به این تاپیک نداره.اگر قرار باشه در هر بحثی علمی هر کسی چیزی برای گفتن نداره.بگه علم ناقص هست و فلان هست.این که نشد.
پس بهتر هست علم را تعطیل کرد و هیچ بحث علمی نشه و اگر تاپیکی زده شد .فقط ببینیم قران چی گفته.
من وظیفه هم را به عنوان اطلاعاتی را که در مورد این مبحث علمی داشتم .ارائه دادم.
پس من دیگه در هیچ پست این تاپیک شرکت نمیکنم.
البته فکر میکنم نقل قول هایی از من گرفته شده و فقط برای اخرین پست شاید بهش جواب بدم.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به اندازه ی شما در بحث زیست شناسی حرفه ای نیستم،ولی در بحث این مورد پای علوم دیگر نیز به میان می آید،که درآن علوم نیز شما به اندازه ی من متبحر نیستید!

حلقه ی داروین،حلقه ی تکاملی انسان هست،در آن حلقه مدارج تغییر میمون به انسان پله به پله توضیح و اثبات شده،اما بازمانده ی آن حلقه پلی بود میان حلقه ماقبل و انسان،آن قانون نیز از قانون تعدی ریاضی استفاده شده است.

X--->Y--->Z--->T--->S--->...--->M---N--->O

اگر در این نمودار حرف ایکس نشانگر میمون باستانی باشد و حرف او نمایانگر انسان، بنا بر خاصیت تعدی ریاضی می توان نظریه داروین را اثبات نمود،اما از آنجا که از ام به ان اثبات نشده پس از ایکس نمی توان به او رسید!

نظریه گالوا مربوط به دهه ها پیش هست،هنوز هم بزرگترین دانشمندان نمی توانند در مورد آن مقاله ارائه بدهند، یا در عصر معاصر علی الرغم پیشرفت علم ، دانشمندانی نظیر گاوس و اویلر که سهل است کوچکتر از آنها هم نیامده است.علومی بوده است که با پیشرفت زمان نه تنها پیشرفت نکرده است بلکه از بین رفته است،این نقص در علم نیست بلکه دانشمندی در آن سطح برای درک آن مطلب ظهور نکرده است.اتفاقاً در علم زیست شناسی هم داروین بزرگترین آنها نباشد هم اکنون نیز یکی از بزرگترین آنهاست.

در مورد اینکه فرمودید گونه های مختلف انسان قبل از ما بوده است،چه تناقضی با پست استارتر تاپیک دارد؟اصلا کدام تناقض آن منجر به افسانه بودن قرآن شده است؟ تو خود قرآن هم آمده است که انسانهایی قبل از حضرت آدم بوده اند و حتی مسخر شده اند پس اگر در اینجا تناقضی پیش بیاید بر این است که انسانهای ماقبل در کره زمین بودند و یا نبودند.که با این اوصاف می توان حداقل این نتیجه را گرفت که برخی گونه آنها در زمین بوده اند.

دوست عزیز ظاهراً فراموش کردید که من ریاضی نظری می خوانم نمی دانم چرا احساس می کنید که فرق نظریه را با تئوری نمی دانم!خود توضیحات شما به تمام اشتباه است.در نظریه 99.999 درصد نداریم.نظریه یعنی یک مسأله واضحاً اثبات شده، مدارک و شواهد زیاد هم نمی خواهد،یک برهان می خواهد و والسلام!

فرضیه هم یک مسأله غیر اثبات شده می باشد که اگر برهانی برای آن یافته شود می شود نظریه.

تئوری هم یعنی علمی که روی آزمایش و مشاهده نباشد، به عنوان مثال در ریاضی تعریفی که از دایره هست ،به ما نشان می دهد که دایره باید چه شکلی داشته باشد اما در طبیعت شما یک دایره هرگز نتوانید یافت و نه توانید ساخت!

پس همه ی اینها را اشتباه گفتید.

مثل شما مثل غیر مسیحی ست که وارد کلیسا می شود و در مورد حقانیت نصاری و یهودا بحث می کند! دوست من اینکه شما حق می گویید یا ناحق مهم نیست،مهم اینست که یا باید وارد کلیسا نشوید ویا اگر وارد شدید به آنها بی احترامی نکنید. بحث هایی هم که بین علمای آنها می شود در هنگام رماسم مذهبیشان نیست!
من هم قرآن خوانده ام و هم ریاضی بلدم، خداوند فرموده است: رب المشرقین و رب المغربین،خدای دو مشرق و دو مغرب
تنها شکل هندسی موجود که دارای این خصوصیات باشد کره و یا همان S2 می باشد.این آیه را تنها یک ریاضیدان که هندسه منیفلد و دیفرانسیل پاس کرده است درک می کند. در سایر بعد ها تعداد مشرق ها و مغرب ها یا زیاد می شود و یا کم.مثلا در S3 6 پوشش داریم که کل آنرا پوشش می دهد پس بیشتر از دو مشرق و دو مغرب می شود.

پس مرا به کلیسائیان زمان گالیله متهم نکنید،اگر در بحثی سررشته نداشته باشم وارد آن نمی شوم.

عرض کردم، در مورد مسائلی که نمی دانم سؤال می کنم،اگر دقت داشته باشید در همین تاپیک چند سؤال پرسیدم که کسی جوابی نداد،این سؤال ها برای امتحان کردن طرف نیست بلکه برای یاد گرفتن خودم است.

در ضمن بر فرض که شما در زیست شناسی از من پیش باشید که هستید، شما الفبای منطق را بلد نیستید و نمی دانید مثال نقض کی و چگونه،نمی دانید قضیه چیست و برهان چیست،

هیچ کدام از صحبتهای شما به غیر از مسأله داروین قرآن را نقض نمی کند،بلکه موافق آن نیز هست! در مورد داروین هم، در قرآن آمده است قبل از شما موجودات نافرمانی بودند که به شکل بوذینه هایی درآوردیمشان. پس آن فسیلها و آن حلقه ی گمشده داروین که بعضی ها می گویند پیدا شده است اگر هم باشد، در مورد فسیل انسانهایی ست که قبل از ما بوده اند و تبدیل به میمون شده اند. در این میان شاید میمونهایی نیز بودند.

پس به تمامی این موارد در قرآن بوضوح اشاره شده است. شما زمانی می توانید قرآن را افسانه بپندارید که ثابت کنید فسیل یک انسان بعد از حضرت آدم تبدیل به میمون شده است.

در ضمن ما ارادتمند شما نیز هستیم و دعوا هم نداریم. شما خودتان به نوشته های خودتان دقت کنید،نوع لفظ نوشته های هر دوی ما تقریباً شبیه هم است.

من نیز به شما یک پیشنهاد دارم، آن نیز سخنی ست از بزرگان علم،

گفته اند ریاضیات مادر علوم است و هیچ علمی نیست که اثری از ریاضی در آن نباشد. سخن نخست ریاضیات منطق است. تا وقتی که شما فرق مثال نقض و نحوه ی باطل کردن فرضیه و اثبان قضیه را ندانید نمی توانید در هیچ بحثی شرکت کنید.

البته د مورد علم زیست تا جایی که با منطق مغایرتی نداشته باشد از شما یاد خواهم گرفت.

شما مثل اینکه پست من را نخوندید.
بنده تا چند اول پست شما را فعلا خوندم و بقیه اش را فردا میخونم.ولی فقط به این ها جواب میدم.
هیچ حلقه مفقوده ای از 200 هزار سال پیش وجود نداره.
این را من نمیگم.علم زیست شناسی و باستان شناسی میگه.
من در اون پست گفتم که جریان دقیق ورد این گونه خردمند که ما باشیم از افریقا شروع شد و تا الان ادامه داشته.
اخرین بقایای کشف شده از انسان خردمند امروزی که هیچ فرقی با ما نداشته 200 هزار سال پیش در بخشی از افریقا بوده.
اما بازمانده ی آن حلقه پلی بود میان حلقه ماقبل و انسان

این جمله را من شاید به خاطر iq کوچکم که 110 هست متوجه نشدم.یا شاید شما درست بیان نکردید.
منظور از این چیست.
اینجا بحث تکامل نیست وگرنه بنده در این زمینه جوابهای بسیاری برای شما دارم که الان دیر وقت هست و حوصله اش نیست
ولی
بحث سر این هست که حداقل تاریخ انسان امروزی و انسان خردمند که به عنوان انسان میشناسیم.
200 هزار سال قبل هست.
تمام dna ها مشخص شده.
حتی الان میتونند تشخصی بدند که dna یک انسان چه پیشینه ای داشته و جالب این جاست که تمام می ان ای های بشر امروی برمیگرده به کسانی که در حال حاظر در اون منطقه افریقا زندگی میکنند.
البته این موضوع وسیعی هست که احتیاج بع علم ژنتیک داره که 100 صفحه میکشه که این را توضیح داد.
اگر شما اعتقاد دارید که قدمت ادم و حوا برای بیش از 200 هزار سال پیش هست و ان ها در افریقا حظور داشتند.بحث متفاوت هست.
ولی اگر این اعتقاد را ندارید که دیگه هیچ چی.بگید اصلا علم زیست شناسی و باستان شناسی را قبول ندارید و همه انها چرت و پرت هست و خیال خودتون را راحت کنید.راحت بگید علم را قبول ندارید و هر چیز علم که با قران در تناقض باشه .چرت هست.
پس من خیال خودم را راحت میکنم و بحثی با شما ندارم.
باز هم تاکید میکنم که داریم بحث میکنیم و دعوا نداریم :gol::gol::gol:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بگم الان من متوجه شدم این تاپیک رفته تو تالار اسلام وقران.
یعنی اینجا فقط مخصوص اسلام و قران هست و کسی دیگه مخالف این 2 بود .حق اظهار نظر نداره و سابقه داشته بنده به این دلیل اخراج شده باشم.
پس شرمنده از کسانی که به من نقل قول کردند.ازشون پوزش میخوام و من دیگه در این بحث شرکت نمیکنم.از همه عزیزان عذرمیخوام

پيرمرد فروم

عضو جدید
تمام شد و رفت.

بنده وظیفه داشتم در مورد موضوع زیست شناسی.با توجه به کتاب ها و مطالبی که در این زمینه خوندم.نظراتم را بیان کنم.
حالا اگر علم فلان هست یا فلان هست.موضوعش ربطی به این تاپیک نداره.اگر قرار باشه در هر بحثی علمی هر کسی چیزی برای گفتن نداره.بگه علم ناقص هست و فلان هست.این که نشد.
پس بهتر هست علم را تعطیل کرد و هیچ بحث علمی نشه و اگر تاپیکی زده شد .فقط ببینیم قران چی گفته.
من وظیفه هم را به عنوان اطلاعاتی را که در مورد این مبحث علمی داشتم .ارائه دادم.
پس من دیگه در هیچ پست این تاپیک شرکت نمیکنم.
البته فکر میکنم نقل قول هایی از من گرفته شده و فقط برای اخرین پست شاید بهش جواب بدم.
سلام
بنده هم وظيفه داشتم در مورد اشتباهات در علم و نقص اونا توضيح بدم حال اگر شما هم ميگيد علم فلان و فلان پس مثال بجا بزنيد نقل قول بالا موجود هست
توي كدوم بحث علمي كسي چيزي براي گفتن نداشت ؟! چرا چيز بي ربط به ما نسبت ميديد !!!؟ يعني شما دانشمنديد ؟! يا پسر عموتون !؟!
دوما شما با چه سنگ محكي داريد ميگيد علم زيست شناسي و ديرينه يابي و نظريه ي تكامل كاملا ؟! نقصي درشون نيست ؟!
هست و دارن مخصوصا علم ديرينه يابي و زيست شناسي در مورد تكامل !
سوما قبول دارم كه ديدگاه شما قرآن نيست پس طوري حرف نزنيد كه انگار ما مثل راهب هاي زمان گاليله هستيم چون توهينه !!!!!
قرآن با علم عجين شده ! حالا چون در حد درك و انديشه ي شما نيست اين كه نشد ملاك ؟!؟
منم وظيفم اطلاع رساني بود اما اي كاش با يك دانشجو يا فارغ التحصيل زيست شناسي بحث ميكردم چون اون بهتر متوجه ربط مسائل ميشد
كماكان منتظر پاسخ هاي شما هستيم

پيرمرد فروم

عضو جدید
البته بگم الان من متوجه شدم این تاپیک رفته تو تالار اسلام وقران.
یعنی اینجا فقط مخصوص اسلام و قران هست و کسی دیگه مخالف این 2 بود .حق اظهار نظر نداره و سابقه داشته بنده به این دلیل اخراج شده باشم.
پس شرمنده از کسانی که به من نقل قول کردند.ازشون پوزش میخوام و من دیگه در این بحث شرکت نمیکنم.از همه عزیزان عذرمیخوام
سلام
كي گفته كسي كه مخالف هست حق اظهار نظر نداره !
چرا اينجوري در مورد دين صحبت ميكنيد !!
يعني شما حق اظهار نظر نداريد !! چرا داستانسرايي مي كنيد ؟!
بازم ميگم چرا داريد الكي موضع ميگيريد ؟! دين با علم مانوسه
مگه حضرت امام جعفر صادق(ع) اين همه دانشمند نبود كه از مجالس ايشون شروع كرده بودند !؟
علم تو سراسر دين اسلام داره ميدرخشه

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بنده هم وظيفه داشتم در مورد اشتباهات در علم و نقص اونا توضيح بدم حال اگر شما هم ميگيد علم فلان و فلان پس مثال بجا بزنيد نقل قول بالا موجود هست
توي كدوم بحث علمي كسي چيزي براي گفتن نداشت ؟! چرا چيز بي ربط به ما نسبت ميديد !!!؟ يعني شما دانشمنديد ؟! يا پسر عموتون !؟!
دوما شما با چه سنگ محكي داريد ميگيد علم زيست شناسي و ديرينه يابي و نظريه ي تكامل كاملا ؟! نقصي درشون نيست ؟!
هست و دارن مخصوصا علم ديرينه يابي و زيست شناسي در مورد تكامل !
سوما قبول دارم كه ديدگاه شما قرآن نيست پس طوري حرف نزنيد كه انگار ما مثل راهب هاي زمان گاليله هستيم چون توهينه !!!!!
قرآن با علم عجين شده ! حالا چون در حد درك و انديشه ي شما نيست اين كه نشد ملاك ؟!؟
منم وظيفم اطلاع رساني بود اما اي كاش با يك دانشجو يا فارغ التحصيل زيست شناسي بحث ميكردم چون اون بهتر متوجه ربط مسائل ميشد
كماكان منتظر پاسخ هاي شما هستيم

منم با شما موافقم کسی که از زیست شناسی حرف میزنه باید رشته تخصصیش باشه در غیر این صورت هر کی نظر بده بی سواد

من تعجب میکنم بچه های ریاضی چطور میان و در مورد ریست شناسی نظر میدن اگه اطلاعات زیادی داشتن این همه به خدا توهین نمی کردن
هر کی میگه خدا نیست بیسواد هست باید مطالعه کنه با بحث کردن هم نظرش عوض نمیشه

با چند تا کتاب خوندن نمیشه زیست شناس شد!

آخرین ویرایش:

masoud ros

عضو جدید
چرا هر کسی فقط میتونه در باره ی رشته ی خودش نظر بده کی این حرفو زده

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

(( زمانی که پروردگارت به فرشتگان فرمود می خواهم در زمین جانشینی بگذارم . گفتند ( باز ) در زمین کسانی می گذاری که در آن فساد کنند و خونها بریزند ))1
از این ایه این چنین برداشت می شود که قبل حضرت ادم هم انسانها یا شبه انسانهایی در زمین وجود داشته اند که فرشتگان از انها با القاب خونریز و مفسد یاد میکنند.
روایتی از امام صادق نیز وجود دارد که که پیام این ایه را روشن تر میکند.
((شاید شما گمان می کنید که خدای عزوجل غیر از شما هیچ بشری دیگری را نیافریده است . نه چنین نیست فبلکه هزار هزار آدم آفرید که شما از نسل آخرین آنها هستید))2
قدیمی ترین فسیل انسانی که تاکنون در روی زمین پیدا کرده اند مربوط به 25 میلیون سال پیش است در حالی که از افرینش حضرت ادم تنها چند هزار سال بیشتر نگذشته است.
بنا بر این طبق ایات که اشاره دارند بر این که تمام انسانهایی که بعد از حضرت ادم بوده اند از نسل او بوده اند پس تمامی انسانهایی که قبل از حضرت بوده اند به یکباره از بین رفته اند. شاید دلیل این انقراض دسته جمعی عزابی باشد که به دلیل خونریزیها و فسادشان بر ان ها وارد شده.
اثاری که در قارها یه جا مانده بعضی عمری بیشتر از یک یا دو ملیون دارند پس اگر که این چنین باشد در نتیجه این اثار از انسانهایی به جا مانده که نسل انها انقراض یافته.
جالبه ! نه ؟
۱-بقره، 30 ، "وَ إِذْ قالَ رَبُّكَ لِلْمَلائِكَةِ إِنِّي جاعِلٌ فِي الْأَرْضِ خَليفَةً قالُوا أَ تَجْعَلُ فيها مَنْ يُفْسِدُ فيها وَ يَسْفِكُ الدِّماءَ وَ نَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِكَ وَ نُقَدِّسُ لَكَ قالَ إِنِّي أَعْلَمُ ما لا تَعْلَمُون".‏
۲ـ شیخ صدوق، توحید، ص 277، ج 2، چاپ تهران.
جالب بود .اما اینکه گفتید از عمر حضرت ادم چندهزار سال گذشته را رو چه حسابی میگید؟

masoud ros

عضو جدید
مدیر محترم چرا جواب نمیدی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الان بزار یه تبلیغ بزارم سریع میای!!!!!!!!!!!!!!11