قانون آزادي حجاب در ايران

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

اگه از امروز اعلام كنن همه ي مردم در زمينه ي داشتن حجاب آزاد هستند و هيچ ممنوعيت و محدوديتي وجود نداره .......(مثل تركيه)

1.خانوما: آيا شما حاضر هستيد بدون حجاب در خيابان و محافل عمومي بريد؟

2.آقايون: از نظر شما مشكلي نداره ناموس شما بدون حجاب باشه؟

3.در كل فكر ميكنيد جامعه آمادگيه اين مسئله رو داره؟ظرفيت وجود داره؟
اگه بشه...
مشکلی نیست. خوبه.
چون عده ای موافقن و عده ای مخالف، فکر میکنم آمادگیش نباشه.
البته عده ای هم که ظرفیتشو دارن نمیشه گفت عده کمی هستن.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جامعه نیازی به این نوع امادگی ها و ظرفیت داشتن ها نداره.

اتفاقا این جور مسائل ظرفیتهای یک جامعه رو کم میکنه. و ادمها رو وحشی تر.

امارهای جهانی هم این حقیقت رو تائید میکنه.قبلا هم امار این حقیقتها رو از سایتهای معتبر جهانی گذاشتم.
حجاب اختیاری نیست که کسی بخواد یا کسی نخواد. یه اجباره برای هر مسلمان. مگه اینکه ...

cpu 2011

عضو جدید
من نه مذهبی هستم و نه به دین و اینجور چیزا کاری دارم. ولی حجاب (پوشش سر یا بدن) از دوران هخامنشی یا قبل اون هم برای بانو های ایرانی بوده. و همین عامل باعث شده بود که نجابت خانوم های ایرانی در تمام دنیا زبانزد باشه... ولی متاسفانه الان حجاب واسه مسلمونا یعنی این که به حدی خودت و بپوشون که فقط بتونی راتو ببینی. منم مسلمونم ولی از این تفکرات افراطی حالم بهم میخوره. و از طرفی هم با حجاب در حد تعادل و آراستگی خانوم ها مخالف نیستم.
پس نه تفکرات افراطی آدم های خشک مذهبی نه برهنگی و غربزدگی که واسش اسم آزادی گذاشته میشه.

ashkyurdi

عضو جدید
بستگی به این داره که خانومم چه جور راحت باشه و اگه حجاب آزاد باشه باید جلوی بعضی بی ظرفیتی ها گرفته بشه و دقیقا مثل ترکیه باشه یعنی اینکه پوشش پوشیده تر باشه ولی مو آزاد باشه بهتره

مجتبی اس

عضو جدید
ما جنبه این کارارو نداریم همینجوری چش وچاره همدیگرو درمیاریم چه برسه اون موقع وایییییییییی
البته همه اینطوری نیستن

ilili

عضو جدید
مثلا الان همه خيلي با حجابن؟حجاب براي خيلي ها عقده شده از بس تحت فشارن .درسته كه همه با مانتو روسري ميان بيرون ولي رنگ موهاي زننده آرايشاي زننده مدل موهاي زشت و زننده....كه آدم واقعا از ديدن اين صحنه ها از خودش به عنوان يه دختر خجالت مي كشه ...اين كه حجاب نيست
چه اشكالي داره اگه آزادي باشه؟
به نظر من اگه يه خانم ساده پوش باشه بلوز شلوار بپوشه يا كت دامن خيلي متين تر از اينجور حجاب هاي اجباريه

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام

اگه از امروز اعلام كنن همه ي مردم در زمينه ي داشتن حجاب آزاد هستند و هيچ ممنوعيت و محدوديتي وجود نداره .......(مثل تركيه)

از نظر من مشکل داره که ناموسم بی حجاب باشه.

هر چند الان هم بعضی ها بی حجاب باشند بهتره
در کل عرض سلام و مخالفت دارم.

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی مسلمون نباشه چی؟؟؟؟؟؟ مسلمون بودنم اجباریه؟؟
بعضی ها ایرانی بودن رو با مسلمون بودن اشتباه گرفتن مگه نمیشه ایرانی باشی مسلمون نباشی با کلی دین دیگه تو ایران هست که به اجبار باید روسری سرشون کنن که همین الان بگن خودتون دینتون رو هرچی دلتون میخواد انتخاب کنید 90 در صد دینشون رو عوض میکنن

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثلا الان همه خيلي با حجابن؟حجاب براي خيلي ها عقده شده از بس تحت فشارن .درسته كه همه با مانتو روسري ميان بيرون ولي رنگ موهاي زننده آرايشاي زننده مدل موهاي زشت و زننده....كه آدم واقعا از ديدن اين صحنه ها از خودش به عنوان يه دختر خجالت مي كشه ...اين كه حجاب نيست
چه اشكالي داره اگه آزادي باشه؟
به نظر من اگه يه خانم ساده پوش باشه بلوز شلوار بپوشه يا كت دامن خيلي متين تر از اينجور حجاب هاي اجباريه

د آخه اگه آزاد بزارنشون این جینگولک گیری ها را از خودشون در نمیارن که...

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم اگر در ایران حجاب آزاد اعلام شه...خوب اولش با توجه به سطح بسیار پایین فرهنگ ملت ما..اوضاع بسیار بی ریخت میشه...واقعا تا مدتی نمیشه جمعش کرد...اینکه زن ها و مردهای ما که بعضیشون رو الانم نمیشه جلوشون رو گرفت با چه وضعی بیان واقعا تصوری ازش نیست...و صد در صد فساد از این هم که الان زیاده بیشتر شه...
اما احتمالا بعد از چند سال درست بشه..البته فقط احتمالش هست...
ولی با توجه به اتفاقاتی که در این چند سال افتاده و در جامعه ما که از زن هیولایی ساختن که اگر دستش یا یخورده از موش بیرون باشه مردا ...میشن
و تمامی تلاش ها در جهت قایم کردن زنه تا خدای نکرده کسی به گناه نیفته ( انگار مردم ما گناه دیگه ای مرتکب نمیشن..همه چی آرومه و فقط فقط مشکل حجاب خانم هاست) و اگر این مشکل حل شه دیگه هیچ مشکلی وجود نداره!!!!!!!!!!!!!!!
مطمئن باشید که هرگز هرگز در این جامعه ما حجاب آزاد نخواهد شد...
و یه چیزهای دیگه هم هست که همه میدونیم و نیازی به تکرار نیست..

Engineer Sahar

عضو جدید
منم حاضر نیستم با حجاب برم بیرون....ولی مشکل اینجاست که تو این مملکت فقط به عقیده تو احترام میزارن...گور بابای بقیه!!
اگه حجاب اجباری شده علت داره، منم مثل تو فکر می کردم حجاب هم مثل نماز و روزه و بقیه مسایل دینی یه مسئله شخصیه و به هیچ کس هم مربوط نمیشه که من حجاب دارم یا نه و کسی هم حق نداره منو مجبور کنه که حجابمو رعایت کنم (البته من با حجاب مشکلی ندارم و همیشه رعایت می کنم) ولی وقتی یه کم عمیقتر فکر کنی متوجه علت اجباری بودنش میشی.

Austin.A

عضو جدید
توی ایران که به همجنسشون هم در بعضی نقاط کشور ، رحم نمیکنن و رفتارهای تجاوزگرانه به جسم و روح و عقیده توی ذهن اکثریت مسئولین و مردم هستش ؛ به تصویب آزادی حجاب از سوی حکومت و درک این موضوع و موراد مشابه از سوی مردم چندان امیدی نیست . فارغ از این موضوع ... با تفکر خیل افرادی در ایران که با محارم خودشون هم مشکل دارند چه کنیم !

شاد باشید و سلامت .

BaBak.Turk

اخراجی موقت
یک جامعه به همه چی نیاز داره و اگر از هر طرف تحت فشار قرار بگیره اجتماع در هر حالت یه سوی هرزگی میره.
نه با بی حجابی افراطی کار درست میشه نه با حجاب افراطی.
البته این هم بگم که جامعه ما الان پذیرای اینجور مسائل نیست چون هر کی بی حجاب بیاد بیرون 100000 درصد یه انگ فاحشگی ملت عوام بهش می زنند و کسی هم که با نقاب و ماسک بیاد بیرون اکثرا یه عقب مونده فرضش می کنند. مسئله حجاب یه مسئله اعتقادی هست و باید نسبت به فرهنگ اصیل هر اجتماع تناسب داشته باشه.
در آخر هم یه باره دیگه عرض می کنم افراط و رادیکالی بودن در هر کاری منجربه خرابی میشه.این یک نظریه اثبات شده در طبیعت انسان هست.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد آزادی حجاب باید به چند نکته توجه کرد .
1- دوستانی که به کشورهای دیگه سفر کردن مثل ترکیه امارات(دبی) و یا کشورهای دیگه حجاب آزاد دارن .اونی که محجبه است واقعا به حجاب ایمان داره وحجابش هم مثل حجاب خیلی از بانوان ایرانی آب دو خیاری و اجباری نیست . وحشی گری و آزار و مزاحمت هم از ایران بسیار کمتر دارن .
2- لازمه این آزادی اول داشتن امنیت کامل در کشور است
3- کلا حجاب در جامعه پدیده ای مثبت است وتاثیرات خوبی بر جامعه دارد ولی اجباری بودن آن از ارزشش کاسته و نتیجه عکس میدهد
4- افراد یک جامعه از یک فرهنگ نیستند وسلایق و اعتقادات و عادات مختلفی در زندگی فردی واجتمایی دارند
یکپارچه کردن سلایق در یک جامعه آن هم به زور کاری دشوار وهمچنین اشتباه است.

آخرین ویرایش:

cpu 2011

عضو جدید
توی ایران که به همجنسشون هم در بعضی نقاط کشور ، رحم نمیکنن و رفتارهای تجاوزگرانه به جسم و روح و عقیده توی ذهن اکثریت مسئولین و مردم هستش ؛ به تصویب آزادی حجاب از سوی حکومت و درک این موضوع و موراد مشابه از سوی مردم چندان امیدی نیست . فارغ از این موضوع ... با تفکر خیل افرادی در ایران که با محارم خودشون هم مشکل دارند چه کنیم !

شاد باشید و سلامت .

دوست عزیز به نکته درستی اشاره کردین... مشکل و ضعف فرهنگی ما بیشتر از این حرفاست.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شاد باشید و سلامت .

هر کسی یه فرهنگ خانوادگی داره اگه خانواده ای مقید به رعایت حجاب باشه تبعا تمامی افراد خانواده با این فرهنگ بزرگ شدن .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- دوستانی که به کشورهای دیگه سفر کردن مثل ترکیه امارات(دبی) و یا کشورهای دیگه حجاب آزاد دارن .اونی که محجبه است واقعا به حجاب ایمان داره وحجابش هم مثل حجاب خیلی از بانوان ایرانی آب دو خیاری و اجباری نیست . وحشی گری و آزار و مزاحمت هم از ایران بسیار کمتر دارن .
.

دوست گرامی
شما و دیگر دوستان برای این حرفی که بارها دیدم زده شده سندی یا اماری بین الملل دارید یا نه؟؟؟

ببخشیدا اما اینکه خودم رفتم یا پسر عموم اونجاست اینو گفته و ... اینها سند معتبری نیست تا من نوعی قبول کنم.
همه چی ظاهرش خوبه.بری داخلش نقطه های سیاهشو هم میبینی.

بنده امار میخوام و متقابلا هم اماری میدم که تو شک شبهه ای هم نباشه.

cpu 2011

عضو جدید
دوست گرامی
شما و دیگر دوستان برای این حرفی که بارها دیدم زده شده سندی یا اماری بین الملل دارید یا نه؟؟؟

ببخشیدا اما اینکه خودم رفتم یا پسر عموم اونجاست اینو گفته و ... اینها سند معتبری نیست تا من نوعی قبول کنم.

ببخشید مگه شما آمار داری؟؟؟ حالا همچین میگی آمار بین المللی میخوام که انگار بهتون نشون بدیم شما قبول میکنی.
بی شک آمار های شما هم مثل آمارهای دیگست... اگه به آمار های امثال شما باشه هیچ مشکلی اینجا وجود نداره. نه بیکاری نه فساد نه مشکل مسکن...
شما یه لطفی کن.. کمتر تو تاپیکا بچرخ و حرف بچه ها رو انکار کن.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
دوست گرامی

بلی فامیل شما راست می گه من 3 سال ترکیه میرم میام درسته ولی قبول کنید اون بی حجابهاشون هم با با حجابهاشون هیچ مشکلی ندارند.
و از شما خواهش می کنم سعی نکنید فرهنگ فعلی حجاب در ایران رو یه الگو جهانی بکنی.؟!!

stelina

عضو جدید
سلام

نه من حجابو دوست دارم اما مثلا با کت شلوار میرم نه مانتو وگرنه روسری و نمیتئنم کنار بذارم

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد آزادی حجاب باید به چند نکته توجه کرد .
2- لازمه این آزادی اول داشتن امنیت کامل در کشور است
3- کلا حجاب در جامعه پدیده ای مثبت است وتاثیرات خوبی بر جامعه دارد ولی اجباری بودن آن از ارزشش کاسته و نتیجه عکس میدهد
4- افراد یک جامعه از یک فرهنگ نیستند وسلایق و اعتقادات و عادات مختلفی در زندگی فردی واجتمایی دارند
یکپارچه کردن سلایق در یک جامعه آن هم به زور کاری دشوار وهمچنین اشتباه است.
لطفا با مدرک و سند صحبت کن.

Austin.A

عضو جدید
دوست عزیز به نکته درستی اشاره کردین... مشکل و ضعف فرهنگی ما بیشتر از این حرفاست.

بله ...
در همه جای دنیا ضعف فرهنگی متناسب با فرهنگ منطقه وجود داره ولی توی ایران هنوز خیلی از بدیهیات حل نشده باقی مونده .

هر کسی یه فرهنگ خانوادگی داره اگه خانواده ای مقید به رعایت حجاب باشه تبعا تمامی افراد خانواده با این فرهنگ بزرگ شدن .

این اصل صحیح نیست . پدر من فرد خیلی مذهبی ولی آزاداندیش هستش و من و سایر افراد خانواده رو برای انتخاب راه و روش زندگی ، چه دین و چه هر جزییات دیگه ای آزاد گذاشت و خوشبختانه همگی هم راضی هستند . اصولا اجبار و واجب بودن هر چیزی در هر موردی و توسط هرکسی یعنی سلب کردن اختیار و تفکر از عده ای . حالا این عده میتونه خانواده ، فامیل ، یک کشور ، یا پیروان یک دین یا . . . باشه .
اما در کل نوشته من ، به موارد دیگه ای ناشی از ضعف ذهنی بعضی افراد بود که با خواهر و مادر یا برای خانم ها با برادر و پدر و دایی و اقوام و غیره هم مشکل دارند .

دوست گرامی

چند تاپیک که حاوی پست های شما بود رو مطالعه کردم . ظاهرا مبنای تفسیر و تحلیل اطلاعات خودتون رو روی آمار قرار دادید . پیشنهاد میکنم روی این موضوع تجدید نظر کنید ...
و اما ... نقطه های سیاه خارج از کشور و کشورهای توسعه یافته ... بله . نقطه سیاه زیاد هست و نفی اونها هم بی معنیه اما در این مورد یعنی حجاب و رفتار مردم در مورد حجاب ، فرهنگ بدنه جامعه کشورهای توسعه یافته کاملا برتر و پخته تر از مردم ایران هستش . البته این نظر منه و تا جایی که خودم در این چندین و چند سال دیدم و می بینم .

بحث بسیار گسترده هستش و تاپیک بیشتر بسمت نظرپرسی میل داره تا بسمت بحث و تحلیل روی این موضوع . پس به نظر من نظرات رو بگیم و خــــــیلی بحث نکنیم بهتر هستش مگر اینکه نظرات دوستان چیز دیگه ای باشه .
شاد باشید .