فکر می کنید بعد از مرگ چی میشه؟

yasijoon

عضو جدید
عجيجه دلم چي توضيح بدم
من لحظه جون دادنم كامل يادمه و اينكه چجور انگار يكي دست انداخت داخل گلوم و نفسم را از جا درآورد و بعد ازاون كامل از اين دنيا دور شدم
خودما با همون لباسام داشتم ميديدم
با يه كم فاصله از من تعدادي مرده با لباس سفيد بودن كه اصرار داشتن منا ببرن
قبلش بگم من تمام انرژيم را جمع ميكردم و سرما تكون ميدادم اما كف پاهام سردي ميومد بالا
يه صداهايي ميشنيدم تا قطع شد اما خاهرم گويا بالاسرم بود و اول صداشا ميشنيدم اما بعد قطع شد
به گفته خودشون تو گوشم مدام صلوات ميفرستاده و من فقط اونا را حس ميكردم تا تموم كردم و نميدوننم چي شد برگشتم
دوبار تو آيسيو تو حالت اغما هم تموم كردم كه نفهميدم اما خاهرام بالا سرم بودن
تو مدت اغما من فقط حس ميكردم يكي ميومد كنارم مينشست واقعا ميديدمش ولي هوش نداشتم و كسي متوجه نميشده جز خودم
يه جورايي برامك هنوز مبهم و سخت اما جالب بود
جون دادن سخت نيست
من هيچ دردي اين چند روز حس نكردم
اصلا با اين سريالاي ساختگي جور در نمياد
فقط موقع بردنم كه مرده ها اوده بودن دنبالم فقط ميگفتم من تا كي بايد اينجا بمونم تا يه روز خونوادم را ببينم و........
همون موقع تموم كردم كه ميذارنم كنار و بعد ميان ميبينن يه تكون خوردم و باز شوك ......... وگرنه الان زير خاك بودم عجيجم

ممنونم عزیزم انشاالله سالهای سال در کنار عزیزانت با عزت زندگی کنی:gol:

yasijoon

عضو جدید
این قسمتش فقط برای اولیاء خدا اینجوره وگرنه برای بقیه خیلی سخته ضمن اینکه موقع مرگ واقعی مرده ها سراغ آدم نمیاند که!
در واقع این تجربه شما خیلی ربطی به مرگ واقعی نداره چون اگه کسی اون مرحله رو درک کرد دیگه برگشتش در حالت کلی به این دنیا بعیده
خدا دوستوشن داشته:gol:
اتفاقا این حادثه چند ساله پیش برای خاله پدرم اتفاق افتاد.ایشون رو به سردخانه بردند و بعد زنده شدند!!!
خوب خاله پدر شما چیزی نمیگفتن یعنی از احساسشون حرف نزدن واستون؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ghazaliii

عضو جدید
خودت فکر میکنی چجور ادمی هستی؟
خوب یا متوسط یا بد؟
میخوام بدونم بسته به اینکه ادم چجور ادمی باشه مردننش سخت یا اسون میشه؟
در ضمن تو کامل از دنیا رفته بودی یا اغما بودی؟
اخه ادم مرده رو که آیسیو نگه نمی دارن!
شاید مردن واقعا ترسناک تر و عجیب غریب تر باشه!
من واقعا دفعه اول مردم چون ديدم داشتن ميبردنم و خودما با لباساي خودم ميديدم
توي بيمارستان به خونوادم ميگن بياين ببينش و ميخاين ببينينش
منا حتي محل قبرمم مشخص كرده بودن اما نميدونم چي ميشه كه برميگردم
بعد فرستادنم ايسيو و اونجا كه مذدم را نفهميدم
خاهرم ميگه تمام ضربان قلبت وايساد و دستگاها همه شروع كرد صدا دان و با شوك بعد10 دقيقه برگشتي و اون چند روز هوش نداشتم خوب چون منا اگه دستگاهاما قطع ميكردن ميمردم و فقط دعا منا برگردوند
ن بابام 9 روز پاي پنجره ايسيو تو حياط خبيد و برام دعا گرفت
منا از بيمارستاناي ديگه ميومدن ميديدن
حتي يكيشون استراليا درس خونده بود ميگفت فقط ميگم معجزه
تو اين 30 سال كارم اولين كسي هستس بر اثر ان حادثه زنده موندي

ghazaliii

عضو جدید
این قسمتش فقط برای اولیاء خدا اینجوره وگرنه برای بقیه خیلی سخته ضمن اینکه موقع مرگ واقعی مرده ها سراغ آدم نمیاند که!
در واقع این تجربه شما خیلی ربطی به مرگ واقعی نداره چون اگه کسی اون مرحله رو درک کرد دیگه برگشتش در حالت کلی به این دنیا بعیده
خدا دوستوشن داشته:gol:
اتفاقا این حادثه چند ساله پیش برای خاله پدرم اتفاق افتاد.ایشون رو به سردخانه بردند و بعد زنده شدند!!!
من نميدونم خودم چجور آدميم اما ذكر كلا خيلي ميگم
واقعا هم برام راحت بود
انگار يكي دست انداخت توي گلوم و نفسما در آورد و بعدم ديگه هيچي نفهميدم و مردم
اما باز برگشتم يه صداهاي صلوات فقط ميشنيدم و اون دوباري كه مردم كه اصلا نفهميدم
من اينا تجربه كردم و از مرگ اصلا نميترسم

ghazaliii

عضو جدید
خودت فکر میکنی چجور ادمی هستی؟
خوب یا متوسط یا بد؟
میخوام بدونم بسته به اینکه ادم چجور ادمی باشه مردننش سخت یا اسون میشه؟
در ضمن تو کامل از دنیا رفته بودی یا اغما بودی؟
اخه ادم مرده رو که آیسیو نگه نمی دارن!
شاید مردن واقعا ترسناک تر و عجیب غریب تر باشه!
من دفعه اول مردنما فهميدم و خودما و مرده هايي كه اومده بودن دنبالم ميديدم
يه حاج اقايي هم رفتم گفتم گفت اون مرگ كامل بوده و شما عالم برزخ را وارد شدين
بعد كه برگشتم رفتم اغما و چيزي يادم نيست اما تو اغما2 بار تموم كردم و لي خودم متوجه نشدم و خاهرم بالا سرم بوده كه ميگفت دستگاههات كامل ايستاد و تموم كردي

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من نميدونم خودم چجور آدميم اما ذكر كلا خيلي ميگم
واقعا هم برام راحت بود
انگار يكي دست انداخت توي گلوم و نفسما در آورد و بعدم ديگه هيچي نفهميدم و مردم
اما باز برگشتم يه صداهاي صلوات فقط ميشنيدم و اون دوباري كه مردم كه اصلا نفهميدم
من اينا تجربه كردم و از مرگ اصلا نميترسم
میگم که مرگ اصلی خدا رو شکر نبوده منظورم مرگیه که حضرت عزرائیل لطف میکنند:دی

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظری در موردش ندارم چون تجربش نکردم و هیچ کس هم از اون دنیا خبر نداره که چطوریه ولی حتم دارم برای یه انسان واقعی که خوب و سالم زندگی کرده بعد مرگش همه میگن خدا رحمتش کنه خیلی آدم خوبی بود اصلا ترس نداره و چیزیای خوبی در انتظارشه...

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجيجه دلم چي توضيح بدم
من لحظه جون دادنم كامل يادمه و اينكه چجور انگار يكي دست انداخت داخل گلوم و نفسم را از جا درآورد و بعد ازاون كامل از اين دنيا دور شدم
خودما با همون لباسام داشتم ميديدم
با يه كم فاصله از من تعدادي مرده با لباس سفيد بودن كه اصرار داشتن منا ببرن
قبلش بگم من تمام انرژيم را جمع ميكردم و سرما تكون ميدادم اما كف پاهام سردي ميومد بالا
يه صداهايي ميشنيدم تا قطع شد اما خاهرم گويا بالاسرم بود و اول صداشا ميشنيدم اما بعد قطع شد
به گفته خودشون تو گوشم مدام صلوات ميفرستاده و من فقط اونا را حس ميكردم تا تموم كردم و نميدوننم چي شد برگشتم
دوبار تو آيسيو تو حالت اغما هم تموم كردم كه نفهميدم اما خاهرام بالا سرم بودن
تو مدت اغما من فقط حس ميكردم يكي ميومد كنارم مينشست واقعا ميديدمش ولي هوش نداشتم و كسي متوجه نميشده جز خودم
يه جورايي برامك هنوز مبهم و سخت اما جالب بود
جون دادن سخت نيست
من هيچ دردي اين چند روز حس نكردم
اصلا با اين سريالاي ساختگي جور در نمياد
فقط موقع بردنم كه مرده ها اوده بودن دنبالم فقط ميگفتم من تا كي بايد اينجا بمونم تا يه روز خونوادم را ببينم و........
همون موقع تموم كردم كه ميذارنم كنار و بعد ميان ميبينن يه تكون خوردم و باز شوك ......... وگرنه الان زير خاك بودم عجيجم
چه تجربه جالب وکم نظیری..درمورد کسانی که برای مدتی مردن وبرگشتند زیادشنیدم
تقریبا همگی دریک مسئله متفق القول بودندکه وارد دالانی ازنورشدن
شما حتما خیلی خوب وپاک زندگی کردید که به این راحتی روح ازبدنتون خارج شده
به هرحال خوشحالیم که الان دربین ما هستید وانشالله 120سال زندگی خوب وپرازبوی خدا داشته باشیدوبرای ماهم دعا کنید
من شخصا ازمرگ میترسم وازشب اول فبروچیزهایی که دراسلام گفته شده

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام:w47:

خوبین؟

من از زدن این موضوع، قصد نداشتم که صحبت های مذهبی تو این تاپیک انجام بشه

این سوال فقط به دید و برداشت شما بعد از مردن مربوط میشه... شاید خوندن انواع تفکر ها برای بقیه جالب باشه

:gol::gol::gol:

من شخصا یک اگنوستیک هستم.شکاک به وجود خدا اما بیشتر تمایلم به بیخدایی است تا خدا باوری.گمان می کنم بعد از مرگ ما به نیستی می رویم.جهان پس از مرگ وجود ندارد و با مرگ آنچه ما در زندگی خویش بعنوان «خودآگاهی» و «فردیت» می شناسیم، بدلیل آنکه «همبسته» و «همبود» با ساختار و کارکرد مغز ماست، بکلی نابود شده و بدین معنا، انسان عملا در خواب عدم ِابدی فرو می رود.همانگونه که پیش از تولد در عدم بودیم بعد از مرگ هم به عدم می رویم.

زيگورات

عضو جدید
به هرحال خوشحالیم که الان دربین ما هستید وانشالله 120سال زندگی خوب وپرازبوی خدا داشته باشیدوبرای ماهم دعا کنید
با سلام
اولا براي مادر گراميتان در اين شبهاي خوب خدا طلب مغفرت ميكنم
ثانياً ببخشيد چه چيزهايي در اسلام گفته شده كه ترسناك است اگه منظورتون كتاب سياحت غرب است كه به نظر من كسي اون دنيا نرفته كه اطلاعات داشته باشد. كتاب مرجع ما مسلمانان قرآن است تا جاييكه من ميدونم دنيا آخرت از دنيا براي آدم‌هاي خوب بهتره.
من شخصاً اعتقاد دارم اگه آدم خوبي باشي و حق و ناس را رعايت كني اون طرف خط زياد به مشكل برنميخوري چون خداوند عزوجل بخشنده و مهربان است و حق خود را ميبخشد ولي حق‌الناس را نمي‌بخشد.
من چند سالي بود آمار نحوه مرگ فاميلها را در مي‌آوردم ، جالب بود بدون توجه به نماز و روزه هر كه آدم خوبي بود راحت از اين دنيا مي‌رفت و هركه يه كم بدي مرده بود چند صباحي را با بيماري سپري مي‌كرد و سپس مي‌مرد.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالعات نشون داده دالان سفید رنگی که همه دیده اند بخاطر عدم رسیدن خون به عصب بیناییه و بس!!!!!!

parna wanna u

عضو جدید
من با وجود اینکه دینی ندارم ولی میدونم که مردیم بعدش یه چیزی هست زندگی کشک روی آش نیست.

nima.trojan

عضو جدید
با سلام
ثانياً ببخشيد چه چيزهايي در اسلام گفته شده كه ترسناك است اگه منظورتون كتاب سياحت غرب است كه به نظر من كسي اون دنيا نرفته كه اطلاعات داشته باشد. كتاب مرجع ما مسلمانان قرآن است تا جاييكه من ميدونم دنيا آخرت از دنيا براي آدم‌هاي خوب بهتره.
من شخصاً اعتقاد دارم اگه آدم خوبي باشي و حق و ناس را رعايت كني اون طرف خط زياد به مشكل برنميخوري چون خداوند عزوجل بخشنده و مهربان است و حق خود را ميبخشد ولي حق‌الناس را نمي‌بخشد.
من چند سالي بود آمار نحوه مرگ فاميلها را در مي‌آوردم ، جالب بود بدون توجه به نماز و روزه هر كه آدم خوبي بود راحت از اين دنيا مي‌رفت و هركه يه كم بدي مرده بود چند صباحي را با بيماري سپري مي‌كرد و سپس مي‌مرد.

این چیزیه که ما این دنیا میبینیم و از برزخ اون فرد خبر نداریم.راحت مردن فرد دلیلی بر خوب بودن یا راحت بودن فرد تو اون دنیا نیست. آدم بد زیاد بودن که راحت مردن و برعکس.حتی روایت داریم که برای بعضی از مومنان مرگ با سختی همراهه برای کفاره گناهانشون که حسابشون پاک تر باشه.
بحث گذشت خدا از حق الله هم به نظر من مثله اینه که یکی تو امتحان خوب نوشته و سره کلاس بوده و ... نمره امتحانو معلم بهش ارفاق میکنه ولی کسی که برگش سفیده رو که نمیشه بهش 20 داد.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
این چیزیه که ما این دنیا میبینیم و از برزخ اون فرد خبر نداریم.راحت مردن فرد دلیلی بر خوب بودن یا راحت بودن فرد تو اون دنیا نیست. آدم بد زیاد بودن که راحت مردن و برعکس.حتی روایت داریم که برای بعضی از مومنان مرگ با سختی همراهه برای کفاره گناهانشون که حسابشون پاک تر باشه.
بحث گذشت خدا از حق الله هم به نظر من مثله اینه که یکی تو امتحان خوب نوشته و سره کلاس بوده و ... نمره امتحانو معلم بهش ارفاق میکنه ولی کسی که برگش سفیده رو که نمیشه بهش 20 داد.
خوب این سختی و آسونی ماله قبل از جدا شدن روحه چون تو اون زمان کاملا برعکس میشه یعنی غیر مونین تو اون لحظه بسیار عذاب خواهند کشید ولو اینکه در تصادف بمیرند

ghazaliii

عضو جدید
مرسي عزيزم
نظر لطف و بزرگواريتونه
خيلي دوستون دارم و برام عزيزين.انشا الله مابقي عمر شما باشه و سالم و تندرست باشين
بوس بوس

زيگورات

عضو جدید
دوست عزيز با سلام
بعيد مي‌دونم در اين دنيا ظلمي‌بكني و راحت از اين دنيا بروي به قول معروف هر دست كه بدي همون دست ميگيري . كدوم ستمكار ا مي‌شناسي كه راحت و بدون پاسخ دادن به اعمال خودش از اين دنيا رفته باشد .
اين را بهش اعتقاد دارم اگر برگه سفي را هم به خدا بدهي از روي كرمش بهت نمره پاسي را ميده و فرقش با آدم هاي خوب درجه‌ايي است كه آنها ميدهد به خاطر همين هم به اون يوم الحسرت ميگن .
نهر و درخت و ... در بهشت بهانه است موضوع اصلي قرب الهي است .با توجه به اعمالت ميزان قرب الهي مشخص ميشه

زيگورات

عضو جدید
با سلام
توي عالم برزخ چه اتفاقي مافتد من نميدونم ولي اينقدر ميدونم اگر كمي مواظبت بكني اونجا راحتي.
يكي از نزديكان بسيار نزديكم امسال فوت شد . ايشان سرطان داشت و هميشه از مرگ ميترسيد. يه هفته قبل از فوت به كما رفت ولي به صورتي معجزه آسايي پس از يك ساعت از كما درآمد بنحوي كه دكترها همه تعجب نمودند. بنده خوب خدا به دليل وصل شدن دستگاه نميتوانست ديگر حرف بزند و با توجه به اينكه مرگ خود را نزديك ميديد ولي در حركات و نگاهش يك آرامشي و اطمينان قلبي خاصي وجود داشت و چشمانش ميدرخشيد و بدن او به نحوه عجيبي بوي عطر ميداد .من معتقدم در عالم كما چيزي ديده بود كه به او اينچنين آرامش ميداد.

paeeizan

اخراجی موقت
بازم سلام:w47:

خوبین؟

من از زدن این موضوع، قصد نداشتم که صحبت های مذهبی تو این تاپیک انجام بشه

این سوال فقط به دید و برداشت شما بعد از مردن مربوط میشه... شاید خوندن انواع تفکر ها برای بقیه جالب باشه

:gol::gol::gol:
.
.
.
روح سرگردانمون میادتو شهر ... دنبال یه آدم مومن میگردیم که بریم تو خوابش و بیاد مار پیدا کنه ببره بیمارستان .... به قول حاج اقا لطف فیض الله ....
بعد یه دختر هم پیدا میشه که روحمون با روحش دوست میشه و پلیس 110 هم دیگه اونجا نمیتونه بما گیر بده که خانم چه نسبتی با شما دارن ... و این حرفااااااااااااااا
.
.
.
(قسمتی از سناریوی 5 کیلومتر تا بهشت!!!!)

yasijoon

عضو جدید
.
.
.
روح سرگردانمون میادتو شهر ... دنبال یه آدم مومن میگردیم که بریم تو خوابش و بیاد مار پیدا کنه ببره بیمارستان .... به قول حاج اقا لطف فیض الله ....
بعد یه دختر هم پیدا میشه که روحمون با روحش دوست میشه و پلیس 110 هم دیگه اونجا نمیتونه بما گیر بده که خانم چه نسبتی با شما دارن ... و این حرفااااااااااااااا
.
.
.
(قسمتی از سناریوی 5 کیلومتر تا بهشت!!!!)
من سوالم جدیه دوست عزیز به شوخی بر گزارش نکنین ممنونم:gol::gol::gol:

nima.trojan

عضو جدید
دوست عزيز با سلام
بعيد مي‌دونم در اين دنيا ظلمي‌بكني و راحت از اين دنيا بروي به قول معروف هر دست كه بدي همون دست ميگيري . كدوم ستمكار ا مي‌شناسي كه راحت و بدون پاسخ دادن به اعمال خودش از اين دنيا رفته باشد .
اين را بهش اعتقاد دارم اگر برگه سفي را هم به خدا بدهي از روي كرمش بهت نمره پاسي را ميده و فرقش با آدم هاي خوب درجه‌ايي است كه آنها ميدهد به خاطر همين هم به اون يوم الحسرت ميگن .
نهر و درخت و ... در بهشت بهانه است موضوع اصلي قرب الهي است .با توجه به اعمالت ميزان قرب الهي مشخص ميشه

سلام

با خط آخر نوشتتون موافقم . این که برگه سفید بدیم اگه منظورتون انجام ندادن احکامه الهیه فکر نمیکنم به همین راحتی نمره پاسی که میگید بگیریم. و اینکه ستمکارا بدون پاسخ دادن اعمالشون از دنیا نمیرن , به نظر من اصل جواب دادنشون برای اون دنیاست مثلا کسی که ده ها هزا نفرو کشته با یه اعدام شدن از این دنیا میره ولی این عدالته؟

paeeizan

اخراجی موقت
منم جدی گفتم ..خب تو سریال 5 کیلو بهشت اینجوری نشون میده و...

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي عزيزم
نظر لطف و بزرگواريتونه
خيلي دوستون دارم و برام عزيزين.انشا الله مابقي عمر شما باشه و سالم و تندرست باشين
بوس بوس
خواهش میکنم شما خیلی مهربونی به کسی که تاحالایکیارم تو سایت ندیدیش انقدر لطف داری
انشالله درکتار خانواده عمرطولانی همراه با سلامتی داشته باشی:gol:
با سلام
سلام..خیلی از لطفتون ممنونم..انشالله همسر گرامی شماهم مورد رحمت خدا قرار گیرند
البته من هم سیاحت غرب رو نخوندم ولی شنیدم کتاب معتبری هست ولی من کاری به مطالب کتاب ندارم
وبس از روایات اینطور برمیاد که حتی حق الناسی هم به گردن نداشته باشی بازهم سخته
الیته حق الناس فقط این نیست که مال کسی خورده بشه و جزیی ترین مسائل هم بابد در نظر گرفته بشه
البته خیلی سعی کردم ادم خوبی باشم ولی فقط خدا میدونه کی خویه کی نیست
در مورد راحت یا سخت جان دادن باشما موافق نیستم چون هردو جورشو دیدم

بالا