فوری : داستانی تکان دهنده ولی واقعی یکی از دوستان من در مورد ازدواج

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سحر صبح

عضو جدید
خیلی فوری بود
اگه نمیگفتی یه چند هزار نفری اشتباهی ازدواج میکردن
:biggrin:

حالا منم یکی میخوام صبح ساعت 7 بلند بشه
ورزش بکنه
ماهی یه میلیون هم پول آرایشش نشه
روزی چند بار هم نره خونه مامانش
همه جور غذا هم بخوره
لیست دوستای دبستان تا دانشگاهش هم تو گوشیش نباشه
شبکه جم تی وی و فارسی وان هم نگاه نکنه
روزی 2 ساعت کتاب غیردرسی بخونه
از موش و سوسک و مارمولک هم نترسه
هفته ای 3 بار هم نره پشت ویترین طلافروشی و بوتیک زل بزنه
دختر عموی شوهر خواهرش هم یه چیزی خرید اون گریه نکنه بگه منم
اون رو میخوام

همینا
حالا فردا بگرد بفرست اینجوری بیاد
البته اگه تو ایران زندگی نمیکنی
چون دخترای ایران عمرا همچین شرایط پیش و پا افتاده ای رو داشته باشن
:smile:

ایران چنین دخترانی رو داره و هستن
اما معلوم نیست چنین دختری شما رو بپذیره. مگر اینکه شخصیت شما هم معیارهای اونو داشته باشه
دلیل هم اینه:
دختری که معناگرا باشه، و مسائل عقلانی رو به مادیات و مسائل ظاهری ترجیح بده، نتیجتا در انتخاب همسر، روی شخصیت طرف مقابلش هم دقت بیشتری نشون میده

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران چنین دخترانی رو داره و هستن
اما معلوم نیست چنین دختری شما رو بپذیره. مگر اینکه شخصیت شما هم معیارهای اونو داشته باشه
دلیل هم اینه:
دختری که معناگرا باشه، و مسائل عقلانی رو به مادیات و مسائل ظاهری ترجیح بده، نتیجتا در انتخاب همسر، روی شخصیت طرف مقابلش هم دقت بیشتری نشون میده

مسلما پیدا میشه .اینایی که گفتم یه کم جنبه طنز هم داشت. البته روند اکثریت دخترای امروز متاسفانه همین هست.

مورد جدی هم پست بعدی که این هست جواب استارتر رو داده بودم.

خواستم بخوابم
ولی گفتم جواب جدی به استارتر تاپیک بدم و بعد راحت بخوابم

امثال این داستانی که تو گفتی بیشتر به درد قصه های خاله زنکی مجلات خانوادگی اواسط دهه هفتاد میخوره تا باشگاه مهندسان ایران ،گر چه به لطف کارخونه های صدور مدرکی مثل به اصطلاح دانشگاه علمی-کاربردی کلمه "مهندس" هم دیگه فقط برا دست انداختن کارگرای ساختمونی خوبه

اما وقتی کنار داستان یه کلمه "واقعیت" میزاری من احساسم اینه که تو امثال من رو با دو گوش دراز و یه دم که لابد باید علف خوار هم باشه فرض کردی تا یه موجودی که هزاران ساله قدرت تکلم داره و به واسطه فکر کردنش تونسته یه موشک با سرعت هزاران کیلومتر در ساعت رو به کره ماه بفرسته و رو کره ماه لگد بزنه

رزمنده

عضو جدید
درود بر شما
منتها لزوما هرکی حوزه رفته باشه ایده آل نمیشه از نظر ایمان و دانایی. مثل اینکه هرکی حوزه نرفته دلیل بر ایده آل نبودنش در این مسائل نیست. به نظرم خوبه حوزوی بودن طرف هم معیار فرعی شما باشه نه اصلی
حرفتونو قبول دارم منتها یک بحثی که هست اینه که حوزه دین و علوم دینی یک تفاوت ظریفی با علوم دیگر داره و اون هم اینه که دانشجو و طالب علم در حوزه علوم دینی علاوه بر فراگیری دروس و علوم در شرایطی قرار دارد که این جو انسان را به سمت عمل و عملگرایی و اعمال دانسته ها سوق میدهد . و این نقطه تفاوت حوزه دین با دانشگاه است. یعنی اگر شخصی علوم دینی و الهیات را در دانشگاه پیش بگیرد بیشتر به جنبه فکری و تحلیلی موضوع مسلط خواهد شد اما در حوزه علمیه بیشتر به خود شخص و انسان و عملکرد انسان تکیه شده است به نظر من مهمتر است که انسان به آنچه میداند عمل کند. تا اینکه دایره ی دانسته هایش را گسترش دهد. اینگونه است که انسان به تکامل خواهد رسید....

سحر صبح

عضو جدید
حرفتونو قبول دارم منتها یک بحثی که هست اینه که حوزه دین و علوم دینی یک تفاوت ظریفی با علوم دیگر داره و اون هم اینه که دانشجو و طالب علم در حوزه علوم دینی علاوه بر فراگیری دروس و علوم در شرایطی قرار دارد که این جو انسان را به سمت عمل و عملگرایی و اعمال دانسته ها سوق میدهد . و این نقطه تفاوت حوزه دین با دانشگاه است. یعنی اگر شخصی علوم دینی و الهیات را در دانشگاه پیش بگیرد بیشتر به جنبه فکری و تحلیلی موضوع مسلط خواهد شد اما در حوزه علمیه بیشتر به خود شخص و انسان و عملکرد انسان تکیه شده است به نظر من مهمتر است که انسان به آنچه میداند عمل کند. تا اینکه دایره ی دانسته هایش را گسترش دهد. اینگونه است که انسان به تکامل خواهد رسید....

درسته، اما دقت بفرمایید که این جو آسیب های خاص خودش رو هم داره...

یعنی معلوم نیست فردی که حوزه رفته الزاما برای زندگی با شما (یا فرد دیگر) بهتر باشه.

ضمن اینکه بنده هم تایید میکنم فرمایشات شما رو، اما عرضم این هست که بعنوان معیار اصلی شاید مطرح نباشه بهتر باشه.
چه بسا حوزه نرفته هایی که عملا در امور دینی جلوتر هستند
در کل با نظرتون موافقم... و نهایتا شما باید برای زندگیتون تصمیم بگیرید، بر اساس دانسته هایی که کسب کردید و شناختی که از خود دارید

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب چقدر باید صبر کنیم؟؟؟؟؟
میترشیم که پسر نیستیم که!!!!!

رزمنده

عضو جدید
درسته، اما دقت بفرمایید که این جو آسیب های خاص خودش رو هم داره...

یعنی معلوم نیست فردی که حوزه رفته الزاما برای زندگی با شما (یا فرد دیگر) بهتر باشه.

ضمن اینکه بنده هم تایید میکنم فرمایشات شما رو، اما عرضم این هست که بعنوان معیار اصلی شاید مطرح نباشه بهتر باشه.
چه بسا حوزه نرفته هایی که عملا در امور دینی جلوتر هستند
در کل با نظرتون موافقم... و نهایتا شما باید برای زندگیتون تصمیم بگیرید، بر اساس دانسته هایی که کسب کردید و شناختی که از خود دارید
بنده هم نگفتم هر انسانی که وارد حوزه علمیه میشود برای زندگی مناسب است.بلکه اگر دقت بفرمایید اولین جمله من این بو که (آن شخصی که مد نظر من است ) وارد حوزه علمیه بشودبهترین خواهد بود. صد در صد خود انسان مهمترین قسمت قضیه است.

سحر صبح

عضو جدید
بنده هم نگفتم هر انسانی که وارد حوزه علمیه میشود برای زندگی مناسب است.بلکه اگر دقت بفرمایید اولین جمله من این بو که (آن شخصی که مد نظر من است ) وارد حوزه علمیه بشودبهترین خواهد بود. صد در صد خود انسان مهمترین قسمت قضیه است.

درسته. منظور ما هم همین بود. توجه بفرمایید من برای این عرض کردم که برخی از آقایون معیارهایی رو برای ازدواج انتخاب و به دیگران عنوان میکنند، که دقیقا آن معیارها هدف نیست، بلکه تصور میکنند که هدف هست!
بعنوان مثال: همسر با حیا و حجاب میخواهند، میگویند چادری (در حالیکه چادری کم حجب و حیا هم وجود دارد. یعنی باید بگویند چادری درست)
همسر دلنشین میخواهند میگویند زیبا (که هرکس از زیبایی تعریف خاص خود را دارد)
میخواهند دانا و با ایمان باشد میگویند حوزوی
میخواهند لوس و وابسته نباشد میگویند دختر آخر خانواده نباشد
میخواهند از یک خانواده با فلان فرهنگ و دیدگاه ها نباشد، میگویند از فلان شهرها نباشد و...

در نتیجه خانواده خود را تا ماه ها و سالها معطل یافتن موردی با مجموعه این معیارها میکنند. آن هم از دیدگاه افراد خانواده...

اما نهایتا دست تقدیر آنها را در مسیر فردی قرار میدهد که هیچکدام از معیارهای فرعی را ندارد اما معیارهای اصلی را دارد؛ یعنی حوزوی نیست اما دانا و با ایمان است. چهره معمولی دارد، اما در نگاه مرد بسیار زیباست. از شهر مورد نفرت مرد است اما فرهنگهای منفی اهل آن شهر را ندارد و...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا