فقط اونايي كه روراست هستن بيان تو

ghazaliii

عضو جدید
اول دوباره سلام

بعدش تا اینجا دوباره دعوا نشده و اخطار و قفل شدن تاپیک صورت نگرفته با اجازه بزرگترا یه چیزی بگم

ببینید تو زندگی باید با مسائل با انعطاف برخورد کرد سعی کنید متعادل باشید نه افراط نه تفریط چون اکثر درد های جامعه ما از این دو کلمه نشئت می گیره
ازدواج کلمه مقدسیه اینجوری در موردش مغرضانه صحبت نکنید خود پیامبر (ص) می فرماید ازدواج سنت من است هر که از سنت من پیروی نکند از من نیست
ازدواجم واسه ما انسانها یکی از مهمترین مراحل زندگیمونو که باید تو انتخاب شریک زندگیمون که قراره شاید تا اخر عمر باهاش زیر یه سقف باشیم درست تصمیم بگیریم وگرنه عواقب بدی داره که خودتونم بهتر از من می دونید.

جوا اینکه بعضی ها می گن ما ازدواج نمی کنیم دلیلش شرایط نا مساعد جامعه هست.مثلا بی کاری بی پولی هزینه های سنگین زندگی. مثلا خود من تا حالا به این خاطر موفق نشدم
ولی اینکه ادم مسولیت پذیر نباشه و به خاطر خوشگذرونی دوران مجردی در حالی که شرایط ازدواجو داره بخواد مجرد بمونه واقعا غیر منطقیه.مگه اخه تا کی ادم می تونه مجرد باشه پس خواهشا حرف غیر منطقی نزنین

راجع به اینکه بعضی از خانومها هم کلاس گذاشته بودن یه نکته رو بگم کلا خداوند طبع خانومها را با ناز کردن افریده وبا این مسئله چون ایده ال فکر می کنن با غرور رفتار می کنن که به نظر من دلیلش کلاس گذاشتن الکی نیست. وای به روزی که دختری در ارتباط با پسرا غرور نداشته باشه اونوقته که به هر خواسته پسر تن می ده که نمونه هاش دوستی هایی که اخرش به منجلاب کشیده میشه.منظورم از غرور: غرور سازندس نه غرور کاذب الکی .خوب از قدیمم گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز .منی که شرایطم متوسطه نباید انتظار داشته باشم با دختری با شرایط ایده ال زندگی کنم گرچه گاهی اتفاق هم می افته که به نظرم زیاد جالب نیست خوب برعکسشم صادقه دخترم نمی تونه منتظر یه پسر همه چی تمام باشه در حالی که خودش ....

خیلی شرایط ازدواج جونها تو این دوره زمونه رو سخت کرده که بحث در موردش از حوصله اینجا خارجه.فقط یه نصیحت برادرانه هم خانومها هم اقایون اگه شرایطش فراهم بود خیلی سخت نگیرید این موضوعو بهتره با شریک مناسب خودتون ازدواج کنید
پر حرفی کردم .
سلام
حرفاتون را همشا قبول دارم و شكي توش نيست اما فقط ميدونم زندگي به اين شرايط ظاهري كه دو نفر ميشينن ببينن به هم ميخورن يا نه نيست
هيچوقت فكر نكردن ببينن ايني كه انتخاب ميكنن خانواده داره و فقط اون فرد انتخابشون نيست و خانوادشم هست
نميبينن كه آيا از طرز برخورد -گفتگو-معاشرت و حتي غذا خوردن طرف خوششون مياد يا نه و هزارتا چيز ديگه
حتي اصلا عقايد ديني برخوردي پوششي و غيره را ميپسدن و قبول دارن يا ن.الان مد شده بيچاره خونواده ها را ميذارن كنار و ميچسبن به خودشون دوتا.پس سهم پدر مادرا اين وسط چيه؟تنهايي و حسرت؟
فقط ميان يه ملاك ظاهري ميذارن و بعدش ميفهمن آره طرف اگر خودش خوبه خونوادش با دختره يا پسره سازگار نيست
از حرف زدن و حتي خنديدن همديگه هم ايراد ميگيرن
ما كلا هنوز ياد نگرفتيم ببينيم از زندگي و آينده و طرفمون چي ميخايم
بيشتر از اينا بايد چشمامونا باز كنيم و سخت نگيريم
همون خدايي كه ادم را خلق كرده همراه ادم هست و كمكش ميكنه
خداكنه آدم تو ازدواج شانسش بد نياشه وگرنه با ميليار ول هم ميتوان بدترين اختلاف ها را داشت و برعكس
اميدوارم همه با چشم عقل و بصيرت انتخاب كنند
دوستون دارم

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
حرفاتون را همشا قبول دارم و شكي توش نيست اما فقط ميدونم زندگي به اين شرايط ظاهري كه دو نفر ميشينن ببينن به هم ميخورن يا نه نيست
هيچوقت فكر نكردن ببينن ايني كه انتخاب ميكنن خانواده داره و فقط اون فرد انتخابشون نيست و خانوادشم هست
نميبينن كه آيا از طرز برخورد -گفتگو-معاشرت و حتي غذا خوردن طرف خوششون مياد يا نه و هزارتا چيز ديگه
حتي اصلا عقايد ديني برخوردي پوششي و غيره را ميپسدن و قبول دارن يا ن.الان مد شده بيچاره خونواده ها را ميذارن كنار و ميچسبن به خودشون دوتا.پس سهم پدر مادرا اين وسط چيه؟تنهايي و حسرت؟
فقط ميان يه ملاك ظاهري ميذارن و بعدش ميفهمن آره طرف اگر خودش خوبه خونوادش با دختره يا پسره سازگار نيست
خداكنه آدم تو ازدواج شانسش بد نياشه وگرنه با ميليار ول هم ميتوان بدترين اختلاف ها را داشت و برعكس
دوستون دارم

من کجای حرفم گفتم به معیارهای ازدواج ظاهر افراده
یه جای حرفتون ایراد داره پر رنگش کردم اگه بچه مسلمونی که باید بدونی اولین معیار ازدواج ایمان و تعهد طرف تو زندگیشه. خوب خودمونو که نمی تونیم گول بزنیم بالاخره ظواهر زنگی هم مهمه .ببینم کیهاینجا واسش چهره همسر ایندش اصلا مهم نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بالاخره شرایط زندگی و ظواهر طرف هم می تونن به عنوام معیارهای بعدی مورد توجه قرار بگیرن

sade_messi

عضو جدید
سلام
دوستون دارم

اي كاش همه مثل شما فكر ميكردن

ghazaliii

عضو جدید
یه جای حرفتون ایراد داره پر رنگش کردم اگه بچه مسلمونی که باید بدونی اولین معیار ازدواج ایمان و تعهد طرف تو زندگیشه. خوب خودمونو که نمی تونیم گول بزنیم بالاخره ظواهر زنگی هم مهمه .ببینم کیهاینجا واسش چهره همسر ایندش اصلا مهم نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بالاخره شرایط زندگی و ظواهر طرف هم می تونن به عنوام معیارهای بعدی مورد توجه قرار بگیرن
منكه شما را نگفتم
من كلي ادماي اين دوره را گفتم.منظورم اين بود يه دختر يا پسر مياد مگه من بايد طرفم تك فرزند باشه بابش فلان كاره يا چقدر ثروت داشته باش
بعدكه وارد زندگي شدن ميبينن حتي توي حرف زدن با هم هم مشكل دارن
اينكه ظواهرم هم جزو معيار هست را منكر نميشم ولي ملاك اصلي نيست
ملاك هاي اصلي بالاتري هم هست
توي برداشت شما سو تفاهم پيش اومده
اگر من منظورما خوب نرسوندم شما جسارتما ببخشين

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بالاخره شرایط زندگی و ظواهر طرف هم می تونن به عنوام معیارهای بعدی مورد توجه قرار بگیرن[/QUOTE
خوب درجات ایمان ادما با هم فرق میکنه.شاید یکی دوس نداشته باشه مثلا زنش با ارایش بیاد بیرون.ولی به خاطر چهره دختره باهاش ازدواج کرده...بعد که میان تو زندگی پسره تازه یادش میفته از این جور ادما خوشش نمیاد اونوقت زندگی رو سر این مسائلی که از اول بهش توجه نکرده خراب میکنه .انتخاب درست خیلی شرطه به نظرم از اول باید معیارا شو مشخص کنه و اونارو اولویت بندی کنه که در اینده با مشکلات کمتری روبرو شه..

ghxzy

کاربر ممتاز
اي كاش همه مثل شما فكر ميكردن
اکثر دخترا وقتی باهاشون صحبت میکنی همین طور فکر میکنن.ولی بعضی ها شرایط خانواده اجازه نمیده اون طوری که فک میکنن عمل هم بکنن....

ghazaliii

عضو جدید
بالاخره شرایط زندگی و ظواهر طرف هم می تونن به عنوام معیارهای بعدی مورد توجه قرار بگیرن[/QUOTE
خوب درجات ایمان ادما با هم فرق میکنه.شاید یکی دوس نداشته باشه مثلا زنش با ارایش بیاد بیرون.ولی به خاطر چهره دختره باهاش ازدواج کرده...بعد که میان تو زندگی پسره تازه یادش میفته از این جور ادما خوشش نمیاد اونوقت زندگی رو سر این مسائلی که از اول بهش توجه نکرده خراب میکنه .انتخاب درست خیلی شرطه به نظرم از اول باید معیارا شو مشخص کنه و اونارو اولویت بندی کنه که در اینده با مشکلات کمتری روبرو شه..[/
QUOTE]
عزيز دلم منم منظورم حرف شما بود
مرسي حرف قشنگي زدين

afn741

عضو جدید
سلام
دوستون دارم

دوست عزیز مقوله ازدواج خیلی هم سخت نیست . ما خودمان سختش کردیم . مگه در زمان نه چندان دور پدر مادرهای ما چطوری ازدواج کردند و شروع زندگی از مال دنبا چی داشتند .
خواسته های زیاد و چشم هم چشمی و ... باعث شده تا ازدواج سخت بشه . اولا" ازدواج محدوده سنی نداره که بگیم دیر یا زوده وقتی به بلوغ فکری رسیدیم و فهمیدیم فلسفه ازدواج و مسئولیت یک نفر دیگر را قبو کردن یعنی چی تازه اون موقع وقتشه که شاید برای یکی در 20 سالگی و برای یکی دیگه 40 سالگی پیش بیاد و زمانی میرسه که از لحاظ معنوی احساس میکنی به وجود یک نفر در کنارت نیاز داری .
تازه مرحله سخت بعد از ازدواجه که دو نفر برای تحکیم پایه های یک زندگی باید به مرحله تفاهم برسند . وگرنه در تمام مراحل زندگی پستی و بلندی های زیادی هست که دو نفر با هم باید از انها بگذرند

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره شرایط و خودمون سخت کردیم

البته این قیمت طلا هم که داره سر به فلک می کشه: دییییییییی:D

afn741

عضو جدید
شاید باورش سخت باشه ولی بعد ازدواج به پیشنهاد همسرم برای پرداخت بدهی ازدواج طلاهای همسر م را فروختیم . و نتیجه این شد که در خرید زیور الات خودم تنها میرم چون همسرم هنوز هم مراعات من را میکند برای همین سعی میکنم بدون اطلاع و همراهی همسرم خرید کنم و بهترین را برایش تهیه کنم پولش مهم نیست . چون قبلا" گذشت و محبش در زمان نیاز برایم ثابت شده .

ghxzy

کاربر ممتاز
شاید باورش سخت باشه ولی بعد ازدواج به پیشنهاد همسرم برای پرداخت بدهی ازدواج طلاهای همسر م را فروختیم . و نتیجه این شد که در خرید زیور الات خودم تنها میرم چون همسرم هنوز هم مراعات من را میکند برای همین سعی میکنم بدون اطلاع و همراهی همسرم خرید کنم و بهترین را برایش تهیه کنم پولش مهم نیست . چون قبلا" گذشت و محبش در زمان نیاز برایم ثابت شده .
پس واقعا زندگی خوبی دارید و این به خاطر درک وفرهنگ بالای هر دوتونه...واقعا به شما به خاطر داشتن همچین خانومی تبریک میگم.خیلی کم پیدا میشه اینجور دختری...به خانومتونم به خاطر همچین همسر با درک وبا معرفتی تبریک میگم از این پسرا هم کم گیر میاد....:gol::heart::w14:

sade_messi

عضو جدید

منم زن اينجوري ميخواممممممممممممممممممممممممممممممم:cry:

ghxzy

کاربر ممتاز
منم زن اينجوري ميخواممممممممممممممممممممممممممممممم:cry:
اگه زن ایجوری میخوای باید اول یه شوهر اونجوری بشی عزیییییییییییییزم.
اون خیلی بلا بوده میخواسته دل ما رو آب بندازه با این زنش....

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان همه مون یکی یه اخطار خوشگل می گیریم

ماله منم که ته کشیده و اخراججججججججججججج:cry:

بالا