غلط های اضافی!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

بچه ها تا حالا حتما شده که دور و برتون یه چیزایی رو دیدین که بین عوام مرسومه و انجام میشه ، در حالی که از نظر شما غلط و اشتباهه و واقعا هم یه رسم بیخودی و اشتباهی هم هست. اونارو میخوام اگه حضور ذهن دارین بگین...

با تشکر

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا یکی از چیزایی که رسم شده ، عروسی با یه حالات نامناسب ، یا حتی مراسم تعزیه و ختم به شکلی بیخودی داره انجام میشه که مثلا میان تابلو تسلیت میارن و میگن از طرف فلانی...

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا مثلا یکیش دروغ ، بین مردم رایج شده بعضیا قشنگ دروغ میگن بعد میرن نماز اول وقت میخونن ، آخه این متناسبه؟ غلطه دیگه

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا مثلا وقتی میگن ویل اللمطففین ، ما این به ذهنمون میاد که وای بر کم فروشان شامل بقال و تاجر ها و... میشه ، در حالی که کم فروش یعنی اینکه مثلا شما میتونستی درس بخونی ولی کم گذاشتی و نخوندی ، شما استاد بودی میتونستی خوب درس بدی اما کم گذاشتی و کلاس نیامدی...

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا مثلا وقتی ماه رمضون میشه همه سعی میکنن قرآن رو یه 10 باری تموم کنن که ثواب ببرن ، یعنی چه خب؟ واقعا یعنی چه؟ شما کتاب اول ابتدایی رو با اون سرعت بخونی هیچی متوجه نمیشی بعد قرآن به اون بزرگی رو آخه چه کاریه بخونی ولی نفهمی؟

حسین72

عضو جدید
سلام.

بچه ها تا حالا حتما شده که دور و برتون یه چیزایی رو دیدین که بین عوام مرسومه و انجام میشه ، در حالی که از نظر شما غلط و اشتباهه و واقعا هم یه رسم بیخودی و اشتباهی هم هست. اونارو میخوام اگه حضور ذهن دارین بگین...

با تشکر

این که بعضیا فقط تو ماه رمضان قرآن میخونند و بقیه ماه های لای این کتاب رو باز نمیکنند
یا فقط تو ماه رمضان سعی دارند گناه نکن
یا تاسوعا عاشورا که تبدیل شده به بلک پارتی
فعلا همینها تو ذهنمه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا مثلا وقتی ماه رمضون میشه همه سعی میکنن قرآن رو یه 10 باری تموم کنن که ثواب ببرن ، یعنی چه خب؟ واقعا یعنی چه؟ شما کتاب اول ابتدایی رو با اون سرعت بخونی هیچی متوجه نمیشی بعد قرآن به اون بزرگی رو آخه چه کاریه بخونی ولی نفهمی؟

سلام
من به این دیدگاه انتقاددارم.یعنی درواقع اوایل مثل شمافکرمیکردم ولی الان نظرم عوض شده.
چون اولادرک وفهم آدمامتفاوته.این یعنی اگه کسی ازقران هیچی نمیفهمه اصن لای قرآنم بازنکنه.ضمن اینکه مکرراتاکیدشده درروایات که قرآن بخوانید.
وضمناقرآن نیازبه تفکرداره هرکی عربیش خوب بوددلیل نمیشه که فهم قرآنش هم خوب باشه.
قرآن نیازبه تفسیردقیق داره .اگرنیازبه تفسیرنداشت فک کنم ازوهابیهاعرب ترنیستیم!!!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من به این دیدگاه انتقاددارم.یعنی درواقع اوایل مثل شمافکرمیکردم ولی الان نظرم عوض شده.
چون اولادرک وفهم آدمامتفاوته.این یعنی اگه کسی ازقران هیچی نمیفهمه اصن لای قرآنم بازنکنه.ضمن اینکه مکرراتاکیدشده درروایات که قرآن بخوانید.
وضمناقرآن نیازبه تفکرداره هرکی عربیش خوب بوددلیل نمیشه که فهم قرآنش هم خوب باشه.
قرآن نیازبه تفسیردقیق داره .اگرنیازبه تفسیرنداشت فک کنم ازوهابیهاعرب ترنیستیم!!!

آدم باید به وسیله ی نور حرکت کنه و مسیرشو پیدا کنه نه اینکه به نور زل بزنه و هیچی هم نتونه ببینه!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
"ویل لکل همزة لمزه" : وای بر هر عیب جوی هرزه زبان.
اینکه بعضیا میگن غیبت نباشه یا خدایا منو ببخش اما پشتش کلی غیبت میکنن و فکرمیکنن دیگه عیب نداره و خدا بخشیده و میگذره. درحالیکه خدا حق الناس رو هرگز نمیبخشه.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از اشتباهاتی که هستش :

خیلیا میگن کاااااااااااش کاششششششششششششش یه بار فلان امام میومد به خوابم ، میدیدم چهرشو ، یا میگن کاش من در زمان پیامبر به دنیا اومده بودم دیگه اونوقت همیشه پیرو پیامبر بودمو خطایی نمیکردم و گناهم نمیکردمو از این حرفا....

در حالی که خود پیامبر الان توی خونه های ماست و هیچکدوم عین خیالمون نیست. قرآن ، کتاب پیامبره و در حقیقت کتاب خداست و ما هیچ کاریش نداریم ، اما در ظاهر جوگیر میشیم و دوست داریم غیب ببینیم!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلن بعضیا شیطونی میکنن میدونن هم که خیلی بده ولی بازم شیطونی میکنن...:D