عشق قبل از ازدواج یا بعد از ازدواج

ile

عضو جدید
من موارد اینچنینی زیاد دیدم ک گفتم.همشونم زیر 30سال بودن!!!
پسری ک از دخترمورد علاقش ک بعداز ی عشق عمیق باهم ازدواج کرده بودن جداشد تا بادختری ک تنها برتریش ب اون دختر ثروت پدرش بود ازدواج کنه
دوستم ک با پسری ک تنها مزیتش امکان زندگی تو تهران بوده ازدواج کرد
و موارد دیگه...
شایدم همه موارد خاص و نادر اطراف من اتفاق میفته!! :|
ببینید مورد اول که میفرمایید هیچ عشقی وجود نداشته ، حالا عمقش بماند! چون اگر عشق وجود داشت زندگیشون ادامه پیدا میکرد حتی با سختی های فراوان و لنگان لنگان. شما یک لحظه تجسم کنید، یک پسر خام و بی تجربه وارد یک مقوله ی سنگینی مانند ازدواج میشه بعد تازه میفهمه اگه پول نباشه زندگی و عشق دو قرون نمی ارزه ،وسط یک زندگی مشترک وارد مذاکره با یک فرد جدید میشه!!! :D خوب یک نفر بالای سرش نیست بگه احمق جان بفرض با این پولدار وصلت کردی و اون گدا رو طلاق دادی، فکر کردی خوشبخت شدی؟ با این معیارهای آبکی معلومه زندگی فرد دلقک وار ادامه پیدا میکنه و احتمالا پای نفرات سوم ، چهارم .... در میان باشه :biggrin:

متعجبم چطور فردی با این شخصیت و فهم زیر خط فقر رو عاشق خطاب میکنید ! شاید تعریف عشق برای شما متفاوت است ولی برای من، عشق وارد مقوله های انسانیت و اخلاقیات میشود نه دو دره بازی و دله دزدی !

مورد دوم هم که بیشتر شبیه جوک است :D

من احساس میکنم شما اشخاص و افراد رو مقصر میدونید ولی از بالا به قضیه نگاه کنید. این مشکلات ارثیه بزرگان ماست. جوان هایی که هیچ تعلیمی برای زندگی مشترک ندیدند و وقتی به سن ازدواج و دوستی میرسند دیوانه وار خودشون رو به این در و اون در میزنند.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ببینید مورد اول که میفرمایید هیچ عشقی وجود نداشته ، حالا عمقش بماند! چون اگر عشق وجود داشت زندگیشون ادامه پیدا میکرد حتی با سختی های فراوان و لنگان لنگان. شما یک لحظه تجسم کنید، یک پسر خام و بی تجربه وارد یک مقوله ی سنگینی مانند ازدواج میشه بعد تازه میفهمه اگه پول نباشه زندگی و عشق دو قرون نمی ارزه ،وسط یک زندگی مشترک وارد مذاکره با یک فرد جدید میشه!!! :D خوب یک نفر بالای سرش نیست بگه احمق جان بفرض با این پولدار وصلت کردی و اون گدا رو طلاق دادی، فکر کردی خوشبخت شدی؟ با این معیارهای آبکی معلومه زندگی فرد دلقک وار ادامه پیدا میکنه و احتمالا پای نفرات سوم ، چهارم .... در میان باشه :biggrin:

متعجبم چطور فردی با این شخصیت و فهم زیر خط فقر رو عاشق خطاب میکنید ! شاید تعریف عشق برای شما متفاوت است ولی برای من، عشق وارد مقوله های انسانیت و اخلاقیات میشود نه دو دره بازی و دله دزدی !

مورد دوم هم که بیشتر شبیه جوک است :D

من احساس میکنم شما اشخاص و افراد رو مقصر میدونید ولی از بالا به قضیه نگاه کنید. این مشکلات ارثیه بزرگان ماست. جوان هایی که هیچ تعلیمی برای زندگی مشترک ندیدند و وقتی به سن ازدواج و دوستی میرسند دیوانه وار خودشون رو به این در و اون در میزنند.

مسلما منم اینارو عشق نمیدونم!!ا فقط دارم از چیزایی ک اطرافم میبینم میگم
اینکه ب نام عشق چ اتفاقاتی داره میفته
درسته ک مشکلات تربیتی مسببش هست
اما بنظرم جامع و سطح ارتباطات ب جایی رسیده ک افراد بتونن اگاهنه تر با این مسائل برخورد کنن هرچند گذار از دوره ای ک گفتید بخاطر محدودیتهایی ک تو شناخت و ارتباط با جنس مخالف وجود داره واقعا سخته

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من باید یه چیزی قبل ازدواج وجود داشته باشه( حالا عشقه علاقست خواستنه هرچی اسمشو می زارین) که منجر به ازدواج بشه. نه اینکه دو نفرو بنشونن کنار هم خطبه بخونن حالا بدویید عاشق هم شید ..زود. نمیشه اصن ...یعنی شانسیه و بنیان کردن یه زندگی البته از نوع عمریش روی شانس و ریسکو و هندونه نابر و از این حرفا واقعا غیر عقلانیه.
اگرم ازدواج می خواد سنتی صورت بگیره باید گفت و گو بین دوطرف قبلش زیاد باشه که به یک شناخت خوب از هم برسن و عشق خالصانه ینی واقعا همین ... (.......)
از آشنایان داشتیم 4 روزه خواستگاری و عقد و مجلس گرفتن ..بعد تازه گفت من هر روز که میگذره تازه می فهمم آقا دوماد چه خوبن و ما با هم تفاهم داریم...(این شانس خوبش بوده ولی خب ریسک بزرگی کرده).

ile

عضو جدید
مسلما منم اینارو عشق نمیدونم!!ا فقط دارم از چیزایی ک اطرافم میبینم میگم
اینکه ب نام عشق چ اتفاقاتی داره میفته
درسته ک مشکلات تربیتی مسببش هست
اما بنظرم جامع و سطح ارتباطات ب جایی رسیده ک افراد بتونن اگاهنه تر با این مسائل برخورد کنن هرچند گذار از دوره ای ک گفتید بخاطر محدودیتهایی ک تو شناخت و ارتباط با جنس مخالف وجود داره واقعا سخته
خوب همونطور که گفتید اون موارد هیچکدوم عشق نیست و اون وصلت ها نباید اتفاق میفتاده. پس مشکل ما کجاست ؟ مشکل ناتوانی در تشخیص فرد اصلح و یا همان عشق است. این مشکل فقط یک راه داره که شما بتونید عشقتون رو قبل از ازدواج پیدا کنید. چرا ؟ چون بعد از ازدواج زمان سعی و خطا نیست که اگر اشتباه کردید براحتی طلاق بگیرید و برید سراغ مورد بعدی. اینجا آمریکا نیست، طلاق در ایران یعنی یک شکست بزرگ، ترد شدن توسط خانواده و جامعه، دید بد جامعه به یک مطلقه..... پس راه حل یافتن عشق قبل از هرگونه ازدواجه.

البته به نظر من ما خیلی وقته دوره ی گذار رو گذروندیم، الان کم کم بچه های دهه ی 80 دارن دست بکار میشن :D

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
خوب همونطور که گفتید اون موارد هیچکدوم عشق نیست و اون وصلت ها نباید اتفاق میفتاده. پس مشکل ما کجاست ؟ مشکل ناتوانی در تشخیص فرد اصلح و یا همان عشق است. این مشکل فقط یک راه داره که شما بتونید عشقتون رو قبل از ازدواج پیدا کنید. چرا ؟ چون بعد از ازدواج زمان سعی و خطا نیست که اگر اشتباه کردید براحتی طلاق بگیرید و برید سراغ مورد بعدی. اینجا آمریکا نیست، طلاق در ایران یعنی یک شکست بزرگ، ترد شدن توسط خانواده و جامعه، دید بد جامعه به یک مطلقه..... پس راه حل یافتن عشق قبل از هرگونه ازدواجه.

البته به نظر من ما خیلی وقته دوره ی گذار رو گذروندیم، الان کم کم بچه های دهه های 80 دارن دست بکار میشن :D

درباره طلاق خیلی سیاه نمایی میکنید!! اینکه قبل از ازدواج خوب چشامونو باز کنیم قبول اما اگه بخوایم ب طلاق اینجوری نگاه کنیم مجبور میشیم اگه انتخاب بدی داشتیم بازهم ادامه بدیم..

ile

عضو جدید
درباره طلاق خیلی سیاه نمایی میکنید!! اینکه قبل از ازدواج خوب چشامونو باز کنیم قبول اما اگه بخوایم ب طلاق اینجوری نگاه کنیم مجبور میشیم اگه انتخاب بدی داشتیم بازهم ادامه بدیم..
دقیقا همین اتفاق تو کشورمون جاریه. زندگی های بیشماری که به جای زندگی عاشقانه به همزیستی مسالمت آمیز که بی ادبانش میشه زندگی حیوانی تبدیل شده. یعنی باهم خوردن ، باهم خوابیدن، باهم بیرون رفتن. بیشتر خانوم ها حاضرن تحقیر، بی مهری، زجرهای روحی و روانی رو تحمل کنن ولی زندگی بگذره. همین الان سرچ کنید، هزاران وبلاگ خواهید یافت که زنان معصوم در خانه ها حبس ابد شده اند و هر روز پست های اندوهگین ارسال میکنند. البته مردان معصوم هم وجود دارن ولی زیاد علاقه ندارن وبلاگ بنویسن :D

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
دقیقا همین اتفاق تو کشورمون جاریه. زندگی های بیشماری که به جای زندگی عاشقانه به زندگی مسالمت آمیز که بی ادبانش میشه زندگی حیوانی تبدیل شده. یعنی باهم خوردن ، باهم خوابیدن، باهم بیرون رفتن. بیشتر خانوم ها حاضرن تحقیر، بی مهری، زجرهای روحی و روانی رو تحمل کنن ولی زندگی بگذره. همین الان سرچ کنید، هزاران وبلاگ خواهید یافت که زنان معصوم در خانه ها حبس ابد شده اند و هر روز پست های اندوهگین ارسال میکنند. البته مردان معصوم هم وجود دارن ولی زیاد علاقه ندارن وبلاگ بنویسن :D

خدارو شکر ک تابحال این چنین وبلاگهایی ندیدم
سرچ هم نمیکنم چون دوس ندارم ببینم :|

ازدواج کردن و انتخاب همسری ک قراره تمام لحظه های عمرتو باهاش تقسیم کنی خیلی سخته...:w05:
مرد معصوم در ایران؟؟ چی هس عایا؟؟!!تو جیب جا میشه؟؟!!!:D

• Like
واکنش ها: ile

a.m.i.r 94

عضو جدید
عشق بعد ازدواج خ قشنگتره
چون دو طرف به هم رسیدن و خارج از هوس یا هر دلیلی طولانی مدت کنار همن و همدیگرو دوست دارن
دقیقا قبل از ازدواج چون دو طرف با هم زندگی نمیکنن سعی میکنن هیچ رفتار بدی ازشون سر نزنه یه جورایی فیلم بازی میکنن اما بعد از ازدواج و بعد چند سال زندگی طرف بگه عاشق همسرمم این یعنی عشق واقعی:smile:

ile

عضو جدید
خدارو شکر ک تابحال این چنین وبلاگهایی ندیدم
سرچ هم نمیکنم چون دوس ندارم ببینم :|

ازدواج کردن و انتخاب همسری ک قراره تمام لحظه های عمرتو باهاش تقسیم کنی خیلی سخته...:w05:
مرد معصوم در ایران؟؟ چی هس عایا؟؟!!تو جیب جا میشه؟؟!!!:D
من هم توصیه میکنم سرچ نکنین چون با توجه به اون تاپیکتون متوجه شدم خانوم حساسی هستن، فقط روحیتون خراب میشه:)

بله متاسفانه کار ما در ایران بسیار بسیار دشوارتر از یک جوان در یک کشور پیشرفتست، اولا اونا برای زندگی مشترک آموزش میبینن، دوما وقتی اشتباه کردن براحتی از هم جدا میشن و آب از آب تکون نمیخوره. ولی در اینجا اشتباه کنی رفتی فنا. بعد از طلاق تنش های ذهنی بسمت شما سرازیر خواهد شد و هیچگاه جایگاه قبل از طلاق رو برای یک ازدواج جدید نخواهید داشت. بقول معروف میشید یک مهره ی سوخته !

زیادم بد بین نباشید، تو ایرانم از اون مردا هست. البته قبول دارم خیلی کمه، اخیرا چند مورد از این گونه ی در حال انقراض دیده شده که داشته بسمت جنگل های شمال فرار میکرده :biggrin:

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اگه عشق به معنی واقعیش وجود داشته باشه هم قبل و هم بعد از ازدواجش خوبه .بستگی داره تعریفمون از عشق چی باشه و انتظارمون از معشوق

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی پسرا بعد ازدواج از عشق قبل ازدواجت علیه خدت استفاده میکنن

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
همگی خوبین ممنون منم دعوت کردین
به نظر من عشق همون محبت شاید یکم شدیدتر, حالا قبل یا بعد ازدواج فرقی نمیکنه مهم اینه که وجود داشته باشه به هرحال اونایی هم که میکن ما قبل ازدواج عشقی نداشتیم اشتباه میکنن ادم وقتی به یکی جواب مثبت بده حتما به یه رفتار یا حتی قیافه طرف محبت داشته که بعدا عاشقش شده....

كاملا درسته
مث من كه الان عاشق نازي اين نيني كوچولو كه گذاشتي شدم

ssordi

عضو جدید
عشق بعد از شناخت کامل رو قبول دارم من
و
از اونجا
که
عشق قبل از ازدواج همش فیلمه و اداس
عشق بعد از ازدواج هست که اسمش عشقه نه هوس

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق؟!؟
این چیزا قبل ازدواج چشم آدما کور میکنه...
عاقلانه انتخاب کنیم و عاشقانه زندگی....

آخرین ویرایش:

midas.h

عضو جدید
سلام
اول اینجا باید بین دوست داشتن و عشق تمایز قایل شد...

معمولا در روابط قبل از ازدواج عشق رو میشه دید...چون معمولا طرفین وارد واقعیات زندگی نشدن...
و یجورایی انتظاراتی از هم ندارن...واس همین این رابطه قبل از ازدواج خودشو بهتر و زیباتر نشون میده....

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از ازدواج باید عشق بوجود بیاد و بعد از اون تداوم پیدا کنه...
و اینکه میگن عشق قبل از ازدواج پایداری نداره اشتباهه چون من خیلیا رو دیدم که عشقشون بوده و بیشتر شده

R@ha1

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید عشق و علاقه ای باشه که دو نفر بتونن با هم برن زیر سقف زندگی کنن وگرنه اگه هیچ علاقه ای در کار نباشه عشق بد ازدواج به یه شانس تبدیل میشه. آدم باید خیلی خوش شانس باشه که بتونه بعد ازواج عاشق بشه درغیر اینصورت زندگی یا اجباری میشه یا به جدایی ختم میشه
اگه از اول عشقی باشه بعد ازدواج با شناخت بیشتر طرفین روز به روز بیشترم میشه:gol::heart::gol:

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید عشق و علاقه ای باشه که دو نفر بتونن با هم برن زیر سقف زندگی کنن وگرنه اگه هیچ علاقه ای در کار نباشه عشق بد ازدواج به یه شانس تبدیل میشه. آدم باید خیلی خوش شانس باشه که بتونه بعد ازواج عاشق بشه درغیر اینصورت زندگی یا اجباری میشه یا به جدایی ختم میشه
اگه از اول عشقی باشه بعد ازدواج با شناخت بیشتر طرفین روز به روز بیشترم میشه:gol::heart::gol:

اوكي
حالا به نظرت كدومش بهتره؟؟؟
قبل يا بعد؟

eelhamm

عضو جدید
اگه منظور از عشق قبل از ازدواج دوستی باشه من مخالفم
ولی به نظرم خوبه که دو نفر قبل از ازدواج همدیگه رو بشناسن و با اخلاق هم آشنا بشن و ببینن اصلا همدیگه رو دوست دارن یا نه
ازدواج کاملا سنتی رو نمی پسندم
ازدواجی که با شناخت باشه به نظرم پایدارتر هست و این علاقه میتونه بعد از اردواج هم ادامه داشته باشه
البته مجدد تاکید میکنم که منظورم دوستی نیست