عارضه يابي

p.ebrahimi

عضو جدید
سلام به همه مهندسين صنايع

فرايند عارضه يابي چند سالي است كه به اشكال گوناگون و با همكاري مشاورين در سازمانها انجام مي شود

در سازمانهاي مختلف اين وظيفه بعهده مهندسين صنايع گذاشته شده است

بنابراين با ايجاد اين تاپيك بر آن شدم تا با تبادل تجربيات و اطلاعات خود بتوانيم گامي موثر جهت نحوه شناخت فرايندها و

اجراي پروژه هاي عارضه يابي برداريم

آخرین ویرایش:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

نظر باينكه در حال حاضر عارضه يابي از مهمترين كارهاي مهندسي صنايع ميباشد اگر مايل باشيد روشهايي را كه ميدانيم و يا مشكلاتمان را در اين تاپيك قرار دهيم
باسلام
ضمن خوش آمد گویی به شما ، خوشحال می شیم راجع بهش بنویسید.
لطفا توی تاپیک چارت شرکت کنید و تخصص تون رو بنویسید.
بااحترام

negar_T65

عضو جدید
درود دوستان.یکی از ابزار عارضه یابی استفاده از مدل تعالی سازمان (EFQM)می باشد.برای عارضه یابی ابتدا باید یک تیم تشکیل داد.سپس باید عارضه یا همان صورت مساله را شفاف سازی کرد....:smile:

p.ebrahimi

عضو جدید
همانطوريكه ميدانيم شناسايي فرايندهاي يك شركت گامي اساسي جهت رسيدن به مشكلات آن شركت ميباشد و همچنين تهيه چك ليستها و پرسشنامه ها ، ميخواستم ببينم :
آيا كسي چك ليستهاي آماده براي اينكار داره ؟
يا اينكه DFDهاي آماده براي سازماني مشخص؟

bob

عضو جدید
سلام اتفاقا منهم در حال عارضه يابي منابع انساني سازمانمون هستم دنبال مدلهاي مختلف عارضه يابي ام در اين مورد اگر كسي چيزي داره من در خدمتم
با تشكر
باب

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:

با سلام:

من یه سری DFD دارم اما واسه یه شرکت کوچیکه که خودمون واسه پروژه ی کاربرد کامپیوتر درست کردیم .اگه به درد میخوره بگین.:)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تجربی بنویسید

تجربی بنویسید

نظر باينكه در حال حاضر عارضه يابي از مهمترين كارهاي مهندسي صنايع ميباشد اگر مايل باشيد روشهايي را كه ميدانيم و يا مشكلاتمان را در اين تاپيك قرار دهيم

درود دوستان.یکی از ابزار عارضه یابی استفاده از مدل تعالی سازمان (EFQM)می باشد.برای عارضه یابی ابتدا باید یک تیم تشکیل داد.سپس باید عارضه یا همان صورت مساله را شفاف سازی کرد....:smile:

سلام اتفاقا منهم در حال عارضه يابي منابع انساني سازمانمون هستم دنبال مدلهاي مختلف عارضه يابي ام در اين مورد اگر كسي چيزي داره من در خدمتم
با تشكر
باب

من یه سری DFD دارم اما واسه یه شرکت کوچیکه که خودمون واسه پروژه ی کاربرد کامپیوتر درست کردیم .اگه به درد میخوره بگین.:)
باسلام
بچه ها من راجع به عارضه یابی زیادی چیزی ، ولی با توجه به بحث شما ، فکر می کنم میشه یه کارگاه راجع به همین موضوع شروع کرد ، من ازتون خواهش می کنم حالا که همه تون دارین تجربی راجع این موضوع کار می کنید ، تجربی هم راجع بهش بنویسید .
بااحترام

p.ebrahimi

عضو جدید
درخواست DFD

درخواست DFD

سلام دوباره و تشكر از مديريت محترم و همه شما دوستان كه خواستار بحث در اين زمينه هستند

از mahtabi هم ميخوام DFDهايي كه قولش داده برامون بذاره

اما من خودم بصورت تجربي چند تا پروژه عارضه يابي انجام دادم

اولي حدود3 سال پيش با دو نفر از دوستان از يك شركت توليد فراورده هاي لبني بود كه با توجه به توليدي بودن شركت براي خود من كار سختي نبود حدوداً سه ماه كار كرديم و نتيجه بدي هم نگرفتيم

سال قبل در شركت توليد كننده بخاري و كولر همزمان با عارضه يابي ، سيستمهاي انبار ، برنامه ريزي توليد و تعميرات را اجرا كرديم
چون واحد كارگاهي بود مشكلي در اجراي كارها نداشتيم

امسال در حال عارضه يابي يك شركت خدماتي هستم فاز يك (فاز شناخت كلي ) را باتمام رسانديم و در ابتداي فاز دو هستيم (شناسايي فرايندها )

آخرین ویرایش:

mahtabi

مدیر بازنشسته
حتما

حتما

با سلام:
بله من سر قولم هستم .;)گرچه مطالب من در حد یه پروژه ی دانشجوییه.اما به قول مدیر محترم تالار تجربیه.:)
اما اجازه بدید واستون مختصرش کنم و اپلودش کنم.
خوشحالم که دنبال بحث رو گرفتید.
با احترام

K_Maryam

عضو جدید
همانطوريكه ميدانيم شناسايي فرايندهاي يك شركت گامي اساسي جهت رسيدن به مشكلات آن شركت ميباشد و همچنين تهيه چك ليستها و پرسشنامه ها ، ميخواستم ببينم :
آيا كسي چك ليستهاي آماده براي اينكار داره ؟
يا اينكه DFDهاي آماده براي سازماني مشخص؟
چک لیست برای مشخص نمودن عارضه ها یا فرآیندها؟
میشه دقیق تر بگید چه چک لیستی مدنظرتون است؟

باتشکر

mahtabi

مدیر بازنشسته
اینمDFD

اینمDFD

با سلام:
من DFD رو گذاشتم اما نمیگم چیزه خیلی تاپیه.فقط می خوام از این بحث عارضه یابی اطلاعات کسب کنم و ازتون میخوام اگه پروژه های عملی تری دارین برامون بذارین.(همین جاهایی که گفتین رو میگم)
با تشکر

پیوست ها

• شرح فرآيند تهيه و تدوين طرح توجيهي.rar
    125.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

p.ebrahimi

عضو جدید
تشكر از Mahtabi

تشكر از Mahtabi

سلام

Mahtabi دوست عزيز از اينكه فايل رو فرستادي تشكر ميكنم البته نتونستم بعضي قسمتها را بعلت باز نكردن فونت هاش بخونم ولي در مجموع كار خوبي بود اگه تونستي بصورت PDF يا Image تبديل كني شايد بهتر بشه .

در ضمن از K_Maryam كه در بحث شركت كردند تشكر ميكنم و ميخواستم درباره سوالي كه پرسيدند بگم كه :
عارضه يابي : درك و شناخت كامل از وضعيت موجود سازمان و پيدا كردن مشكلات آن است .
فرايند: مجموعه فعاليت هاي لازم براي رسيدن به يک نتيجه را گويند.

با توجه به تعاريف فوق ميتونيم نتيجه بگيريم كه براي شناخت سازمان بايد فرايندهاي موجود را شناسايي و بررسي كنيم و در حالت جزئي تر فعاليتها را هم بررسي كنيم بنابراين:

چك ليستها بايد طوري طراحي شوند كه با كمك آنها وروديها ، عملياتها و خروجي هاي سازمان را مشكلات را بشناسيم
البته در حال حاضر EFQM به كمك حل اين مسئله آمده است .
بعنوان نمونه بخاطر bob كه بدنبال عارضه يابي منابع انساني سازمانشون هستند چك ليست منابع انساني را از سري چك ليستهاي EFQM ميذارم اميدوارم در ادامه مثل Mahtabi كارهاي عملي خودمون ارائه كنيم .

دلم امشب صاف است

آسمان هم آرام ، و نسيمي زيرک سعي دارد که بفهماند شب ، مظهر اين همه دلتنگي و تاريکي نيست

به گمانم فردا روز خوبي باشد
صورت ماه به من مي گويد

پیوست ها

• منابع انساني.pdf
    153.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

p.ebrahimi

عضو جدید
مراحل اجراي پروژه عارضه يابي

مراحل اجراي پروژه عارضه يابي

[B][/B]

1- تشكيل تيم عارضه يابي :
اين تيم با وجود افرادي با تخصص مهندسي صنايع و مديريت صنعتي داراي تجربه در زمينه سيستم هاي اطلاعاتي كارايي بسيار خوبي خواهد داشت .

2- جمع آوري اطلاعات كلي شركت از طريق مصاحبه ،‌ پرسشنامه ، بازديد و مطالعات مستندات :
برخي چك ليستها و فرمها و پرسشنامه هاي آماده ميتونه مؤثر باشه .

3- محاسبه شاخص هاي بهره وري و سودآوري

4- بررسي ماموريت، چشم انداز، اهداف و استراتژي هاي سازمان :
ميتوان از نظامنامه شركت مطالعه كرد

5- بررسي ساختار، سيستم هاي اطلاعاتي، فرايندها و نتايج آن

6- تحليل نتايج بررسي ها و ارزيابي ها و جمع بندي ونتيجه گيري

7- تعيين نقاط قوت و ضعف و اولويت بندي مشكلات

8- توصيه راهكارهاي متناسب با مسائل و مشكلات به ترتيب اولويت

مراحلي كه در بالا آورده شد بيشتر حالت علمي دارد تا عملي ، در عمل مشكلات خاص شركتهاي ايراني مانع از رسيدن به تمامي موارد در زمان مقرر است .

بنظر شما چه بايد كرد و چه تدبيري انديشيد تا در اين آشفته بازار ايراني به هدف رسيد؟

در صورت تمايل دوستان خاطرات يكي از پروژه ها را بصورتي كه هم مراحل انجام كار در آن باشد و هم رفتار كارفرمايان برايتان خواهم نوشت.

البته من فكر ميكردم استقبال خوبي از اين تاپيك بشه ولي عليرغم بازديدهاي زيادي كه شده بجز كار خوب Mahtabi ، هنوز زياد علمي و عملي نشده .

pk_gh

عضو جدید
سلام
اتفاقا" من در مورد dfdخیلی مطلب احتیاج دارم همینطور اگر در مورد efqmهم مطلبی داریر و بتوانید در اختیار من هم بگذارید ممنون میشم.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خيلي عاليه

خيلي عاليه

باسلام
بحث تون خيلي جالبه و خيلي هم خوب دارين جلو مي برينش ، اونقدر خوبه كه من هم دوست دارم راجع بهش بدونم و توي بحث شركت كنم.
امتياز حق همه تونه.
بااحترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
مرسي از نظرتون.اما بحث خيلي بهتر ميشد اگه شما هم شركت مي كردين.با تشكر

dejbod

عضو جدید
سلام دوست عزيز
اگه ممكنه dfd هاي خودتو در رابطه با چك ليست هاي عارضه يابي براي من ميل كنيد . تشكر مي كنم
b_ehyaa@yahoo.com

• Like
واکنش ها: 9111

sanaye84

عضو جدید
مدل های عارضه یابی

مدل های عارضه یابی

لطفا مدل های مختلف عارضه یابی را نام ببرد.
و در صورت امکان توضیح دهید

با تشکر

p.ebrahimi

عضو جدید
انواع عارضه يابي

انواع عارضه يابي

لطفا مدل های مختلف عارضه یابی را نام ببرد.
و در صورت امکان توضیح دهید

با تشکر

عارضه يابي سريع و سطحي
در اين نوع عارضه يابي اطلاعات كلي سازمان از راههاي مصاحبه، پرسشنامه، بازديد و مطالعه مستندات جمع آوري شده و سپس محاسبات لازم براي محاسبه شاخص هاي بهره وري و سودآوري سازمان انجام مي شود. سپس ارتباط اطلاعات با يكديگر و وضعيت شاخصهاي مختلف مورد بررسي و تحليل قرار گرفته و جايگاه شركت در محيط بيروني نيز مورد بررسي و ارزيابي قرار مي گيرد.
در نهايت عملكرد سازمان مورد قضاوت قرار مي گيرد. در اين مرحله در مورد ضرورت انجام بررسي دقيق تر و عميق تر نيز تصميم گيري مي شود.

عارضه يابي دقيق و تفضيلي
اين نوع ارزيابي شامل7 مرحله است كه پس از تصويب پروژه عارضه يابي انجام مي شود. مراحل مختلف اين فرايند به ترتيب زير است:
- بررسي ماموريت، چشم انداز، اهداف و استراتژي هاي سازمان
- بررسي ساختار، سيستم هاي اطلاعاتي، فرايندها و نتايج آن در حوزه هاي9 گانه داخل سازمان و همچنين قلمرو كاري آن . پرسشهاي اساسي مربوط به اين مرحله به طور معمول عملكرد يك شركت را در يك دوره يكساله مورد بررسي قرار مي دهد اما به منظور ارزيابي دقيق مي توان يك دوره3 يا5 ساله را بطور متوالي مورد بررسي قرار داد.
- تحليل نتايج بررسي ها و ارزيابي ها و جمع بندي ونتيجه گيري
- تعيين نقاط قوت و ضعف
- اولويت بندي مشكلات
- تعيين حوزه هاي كليدي بهبود با توجه به مشكلات اولويت بندي شده و ارايه راهكارهاي بهبود
- تدوين گزارش

"جواب را از ماهنامه نفت پارس كپي كردم"

آخرین ویرایش:

amirhakimi

عضو جدید
سلام به همه دوستان
خیلی خوشحالم که راجع به اینگونه مسائل دارین به تبادل اطلاعات میپردازین
من در حال حاضر دارم روی پروژه عارضه یابی در "شرکت قطارهای مسافربری رجاء" کار میکنم که در حال حاضر تو فاز شناخت هستیم.

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان
خیلی خوشحالم که راجع به اینگونه مسائل دارین به تبادل اطلاعات میپردازین
من در حال حاضر دارم روی پروژه عارضه یابی در "شرکت قطارهای مسافربری رجاء" کار میکنم که در حال حاضر تو فاز شناخت هستیم.

با سلام:
بهتون خوش آمد میگم.
ضمن اینکه دوست داریم بیشتر واسمون بگین.
با تشکر

arminspeedy

عضو جدید
پیشنهاد

پیشنهاد

من فکر می کنم یکی از کتابهایی که خیلی می تونه در زمینه عارضه یابی به ما کمک کنه کتاب بازآفرینی سازمان راسل ایکاف باشه. در واقع در این کتاب با دید سیستمی و به خصوص مدیریت تعاملی اومده سازمان ها رو مورد بررسی قرار داده. یه مختصر اطلاعاتی رو من با عنوان مدیریت تعاملی توی تالار گذاشتم که میتونه مفید باشه. در مدیریت تعاملی نخستین گام صورتبندی بی سامانی (Formulating the Mess) هست که شامل قسمت هایی مثل آینده نگاری مرجع و افشای تضادها و ... می شه که من فکر می کنم خیلی می تونه به عارضه یابی در سیستم های اجتماعی کمک کنه.
خوشحال می شم بتونم تو زمینه تحلیل سیستم و موارد مشابه کمکی کنم:smile:

amirhakimi

عضو جدید
با سلام:
بهتون خوش آمد میگم.
ضمن اینکه دوست داریم بیشتر واسمون بگین.
با تشکر

سلام مهتابی جان
اگه پروژه های دانشجویی و پایان نامه رو کنار بگذاریم، این اولین تجربه جدی و حرفه ایی منه.

ابتدا یه جدول برنامه زمانبندی برای مصاحبه بهشون دادیم که داخلش زمانهای مصاحبه ها رو بعد از هماهنگی ثبت کنند. فایلش رو اینجا میذارم اگه دوست داشتین ببینین.

در قدم بعدی شروع به مطالعه مستنداتشون (فرایندها، برنامه ریزی استراتژیک، چشم اندازهای بلند مدت و کوتاه مدت، نتایج نظرسنجیهای انجام شده از مشتریان، نتایج عملکرد و نحوه ارزشیابی پزسنل و ...) کردیم که در حال حاضر در همین گام هستیم.
در گام بعدی با دیدی که از وضع موجود سازمان پیدا کرده ایم، با مقایسه با وضع مطلوب به تحلیل شکاف ایجاد شده و دلایل این عدم انطباق میپردازیم (Gap Analysis).
در گام بعدی علل دسته بندی شده و علتهای ریشه ایی مشخص خواهند شد و برای آنها راهکارهائی در نظر گرفته میشود.

آخرین ویرایش:

amirhakimi

عضو جدید
من یه چیزی این وسط جا انداختم

بعد از مطالعه مستندات طبق برنامه معین شده به انجام مصاحبات خواهیم پرداخت. (به نظر من این مصاحبه ها نقش کلیدی ائی در شناسائی عارضه ها و وضع مطلوب سازمان دارند ).

arminspeedy

عضو جدید
عارضه یابی

عارضه یابی

سلام مهتابی جان
اگه پروژه های دانشجویی و پایان نامه رو کنار بگذاریم، این اولین تجربه جدی و حرفه ایی منه.

ابتدا یه جدول برنامه زمانبندی برای مصاحبه بهشون دادیم که داخلش زمانهای مصاحبه ها رو بعد از هماهنگی ثبت کنند. فایلش رو اینجا میذارم اگه دوست داشتین ببینین.

در قدم بعدی شروع به مطالعه مستنداتشون (فرایندها، برنامه ریزی استراتژیک، چشم اندازهای بلند مدت و کوتاه مدت، نتایج نظرسنجیهای انجام شده از مشتریان، نتایج عملکرد و نحوه ارزشیابی پزسنل و ...) کردیم که در حال حاضر در همین گام هستیم.
در گام بعدی با دیدی که از وضع موجود سازمان پیدا کرده ایم، با مقایسه با وضع مطلوب به تحلیل شکاف ایجاد شده و دلایل این عدم انطباق میپردازیم (Gap Analysis).
در گام بعدی علل دسته بندی شده و علتهای ریشه ایی مشخص خواهند شد و برای آنها راهکارهائی در نظر گرفته میشود.
باسلام
دیدتون واقعاً سیستمیه.
من یه سوال از شما داشتم: به نظر شما آیا واسه سازمان های اجتماعی هم لازمه که مدیریت استراتژیک رو هم مورد بررسی قرار بدیم؟
چون مدیریت استراتژیک واسه سازمتن هایی که نوع مدیریتشون آینده گرا ست سودمنده.
و یه سوال دیگه :
واسه سازمان هایی که مدیریت آنها مدیریت حال گراست، چه جور می تونیم عارضه یابی کنیم؟ یعنی نحوه ی عارضه یابی تو سازمان هایی که سیستم شون جبریه، به چه شکلیه؟
با تشکر

amirhakimi

عضو جدید
باسلام
دیدتون واقعاً سیستمیه.
من یه سوال از شما داشتم: به نظر شما آیا واسه سازمان های اجتماعی هم لازمه که مدیریت استراتژیک رو هم مورد بررسی قرار بدیم؟
چون مدیریت استراتژیک واسه سازمان هایی که نوع مدیریتشون آینده گرا ست سودمنده.
و یه سوال دیگه :
واسه سازمان هایی که مدیریت آنها مدیریت حال گراست، چه جوری می تونیم عارضه یابی کنیم؟ یعنی نحوه ی عارضه یابی تو سازمان هایی که سیستم شون جبریه، به چه شکلیه؟
با تشکر

سلام دوست عزیز
شما منظورتون از سازمان های اجتماعی چه جور سازمان هایی هست؟
در رابطه با سازمان هایی که مدیریت حال گرا دارند هم باید بگم که باید اول از همه ساختار مدیریتیشون دچار تحول بشه، تو سازمانی که ماهیت سیستمش جبری یه دیگه عارضه یابی معنی خودش رو از دست میده، چون هیچ تضمینی وجود نداره که خروجی های پروژه به مرحله اجرا در بیاد و فقط بایگانی میشه و سالهای سال خاک میخوره !!!!
مثل بسیاری از ادارات دولتی ما که تا دلتون بخواد از این پروژه ها براشون انجام دادند ولی متاسفانه به مرحله اجرا در نیومده.
در واقع راز عدم پیشرفت بسیاری از ادارات ما همین است

آخرین ویرایش:

arminspeedy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما منظورتون از سازمان های اجتماعی چه جور سازمان هایی هست؟
در رابطه با سازمان هایی که مدیریت حال گرا دارند هم باید بگم که باید اول از همه ساختار مدیریتیشون دچار تحول بشه، تو سازمانی که ماهیت سیستمش جبری یه دیگه عارضه یابی معنی خودش رو از دست میده، چون هیچ تضمینی وجود نداره که خروجی های پروژه به مرحله اجرا در بیاد و فقط بایگانی میشه و سالهای سال خاک میخوره !!!!
مثل بسیاری از ادارات دولتی ما که تا دلتون بخواد از این پروژه ها براشون انجام دادند ولی متاسفانه به مرحله اجرا در نیومده.
در واقع راز عدم پیشرفت بسیاری از ادارات ما همین است​
مرسی دوست عزیز از پاسخت
منظور من از سیستم های اجتماعی سیستم ها و سازمان هایی هست که هم جز و هم کل هدفمند هستن.همونطور که می دونین مدیریت مناسب این جور سازمان ها مدیریت نوین یا همان مدیریت تعاملی هست و دیگه مدیریت بحران که واسه حال گرا مناسبه و مدیریت استراتژیک برای این سازمان ها اثربخش نیست.
در مورد سیستم های جبری 100 درصد با شما موافقم و متاسفانه این جور سازمان ها در کشور ما زیاد هستن. بدترین چیزی رو هم که به همراه دارن بروکراسی یا همون کاغذبازیه که به وفور تو سازمان های ما یافت میشه.
تشکر می کنم از شما دوست عزیز

amirhakimi

عضو جدید
در ادامه فاز جمع آوری اطلاعات امروز مصوبات جلسه های بررسی نظرات و شکایات مشتریان رو مطالعه کردیم و نتایج را (هر بخش چند مصوبه داشته است) در جدولی ثبت کردیم.
این کار مشخص میکند که کدام بخشها بشپیشترین مصوبات را داشته اند، به عبارت دیگر کدام بخشها عوامل کلیدی در نظرات و شکایات مشتریان هستند.
نمونه خام این جدول رو از اینجا میتونین بگیرین.
این آمار گیری کیفی نقش مهمی در شناسایی عارضه ها خواهد داشت، در واقع در فاز شناسایی عازضه ها تمرکز بیشتر روی این واحد ها خواهد بود.

پیوست ها

• Quantitic Statics.pdf
    21.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

p.ebrahimi

عضو جدید
خاطرات يك مهندس صنايع از عارضه يابي

خاطرات يك مهندس صنايع از عارضه يابي

با سلام به همه دوستاني كه در اين مدتي كه نرسيدم اين تاپيك رو ادامش بدم نذاشتن تا موضوع عارضه يابي كه مطرح كرده بودم به بايگاني بره

البته دوست خوبم bardinova با ايجاد تاپيك نجات يك محصول، مشابه همين تاپيك رو بصورت تئوري دنبال كردن كه لازمه همينجا ازشون تشكر كنم

اينكه با موضوع خاطرات خواستم بحث رو ادامه بدم، متاسفانه مدارك پروژه اي كه ميخوام براتون بنويسم بعلت سوختن هاردم از بين رفت برا همين حافظه ام رو بكار گرفتم تا شايد بتونم راهي كه در پيش گرفتيم و بنتايجي هم رسيديم رو براتون بنويسم ، ممكنه بعضي وقتها پس و پيش بنويسم كه پيشاپيش معذرت ميخوام

فكر كنم اگه باميد خدا بتونم ادامه بدم بتونم كمي از سوالات arminspeedy در مورد سازمانهاي جبري يا همون خصوصيِ ارباب ، رعيتي رو پاسخ بدم

البته اينم بگم نويسنده خوبي هم نيستم .

Milestone:
توي محل كارم بودم كه تلفن همراهم زنگ زد ، عليرضا بود از شركت مشاوره‌اي تماس ميگرفت ، بعد احوالپرسي و خوش و بش گفت كه بايد فردا براي بازديد از شركتي بريم كه قبلاً براي عارضه يابي شركتشون مراجعه كرده بودند و قيمت و زمان انجام كار رو براشون برآورد كنيم ، براي همين لازم بود تا جلسه هماهنگي با حضور كارشناسان عصر هنگام در محل شركت برگزار بشه شركت كنم

(اينو بگم كه نحوه كارمون در شركت مشاوره‌اي باين صورتِ كه ابتدا كارشناسان شركت يك بازديد اوليه بصورت رايگان از شركت درخواست كننده انجام ميدن و سپس برآوردهاي لازم رو انجام داده و بعداً قيمت و روش و زمانبندي بصورت فازي از طرف كارشناس متخصص ارائه و به شركت درخواست كننده ارسال ميشه)

با توجه باينكه درخواست كننده يك كارخانه توليد لوازم خانگي بود و طبق گفته هاي گروه بازاريابي بصورت خصوصي و كاملاً سنتي اداره ميشد ميتونست مورد خوبي براي كار كردن باشه .

قبل از اينكه عصر و فردا بشه بايد يكسري مطالعات در مورد محصولات شركت ميكردم تا نسبت به محصولاتش و برخي مسايل بازار و فراينداش بيگانه نباشم تا بتونم برنامه ريزي شده توي بحثها شركت كنم

روز بعد :
ساعت 11 از طرف شركت با بقيه دوستان كارشناسي كه ديروز عصر توي جلسه هماهنگيهاي لازم رو كرده بوديم اومدن دنبالم ...

9111

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
شرکت نوسازی صنایع ایران از زیر مجموعه های سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با هدف آماده کردن صنایع ایران برای ورود به بازارهای جهانی و ورود ایران به سازمان تجارت جهانی به وجود آمد این شرکت که بودجه آن از محل صندوق ذخیره ارزی تامین می شد با همکاری شرکتهای مشاور مهندسی پروژه های مختلفی را در زمینه های متنوع تعریف و اجرا نمود که مهمترین آنها همان پروژه های عارضه یابی می باشد ضمنا برای این منظور در طول سالهای فعالیت خود چندین متدولوژی و چک لیست تهیه و ارائه نمود.
در بایگانی این شرکت گزارش نتایج عارضه یابی صنایع مختلف در سطح کشور موجود است.

بالا