عارضه يابي

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
روز بعد :
ساعت 11 از طرف شركت با بقيه دوستان كارشناسي كه ديروز عصر توي جلسه هماهنگيهاي لازم رو كرده بوديم اومدن دنبالم ...
سلام دوست عزیز
بحث بسیار مفیدی هست
من هم معتقدم یادگیری در موارد عملی ارزش خیلی بالایی داره و همیشه نمیشه در بند تئوری بود.
ممنون میشم اگر با حوصله بحثتون رو ادامه بدید.
موفق باشید
یاعلی.

p.ebrahimi

عضو جدید
ادامه

ادامه

ساعت 11 از طرف شركت با بقيه دوستان كارشناسي كه ديروز عصر توي جلسه هماهنگيهاي لازم رو كرده بوديم اومدن دنبالم ...

بهتر ميدونم در اين قسمت تخصصهايي كه قرار بود باهم بريم شركت رو معرفي كنم يا همون تركيب ايده‌ال براي اولين بازديد چي ميتونه باشه (اگه دوستان تركيب بهتري در نظر داشتند حتماً بگن اينطوري بهتر ميتونيم نتيجه بگيريم )

1- كارشناس مهندسي صنايع 2-كارشناس كنترل كيفيت 3-كارشناس مديريت بازرگاني 4- كارشناس فني (اين كارشناس نسبت به محصول انتخاب ميشه )
... پس از طي مسافت حدوداً 20 كيلومتر به كارخونه ي مورد نظر رسيديم . از دور دوتا سوله‌ي بزرگ خودنمايي ميكرد به محض ورود نگهبان در ورودي رو باز كرد و وارد محوطه شركت شديم ...

اتاق مدير عامل - معارفه - سخنان مديرعامل - توصيف تاريخچه شركت ، عملكرد و مشكلات شركت :
شركت ما (4برادر) از چهار سال پيش فعاليتهاي خود را به اين مكان منتقل كرد و ما با خريد تجهيزات زياد بر آن شديم تا بتوانيم به رقابت با ديگر توليدكنندگان هم صنف بپردازيم ،‌ البته ما قبلاَ در يك كارگاه كوچك كار توليدي ميكرديم . در حال حاضر دو محصول عمده توليد ميكنيم : كولر آبي و بخاري گازي . شركت ما حدود 60 نفر پرسنل داره كه بعلت فصلي بودن توليداتمون تا 50 نفر متغيره . سهامداران شركت و مديريت شركت خودمون 4 برادريم. من مدير عامل هستم . برادر بزرگترمون رئيس هيئت مديره و مسئول فروش و بازاريابي - برادر سوم مدير تعميرات شركت و برادر چهارم مدير تداركات . همچنين يكنفر بعنوان مدير كارخونه كه كارهاي مربوط به هماهنگي كف كارخونه رو انجام ميده.
ما توليدمون خيلي خوبه و فقط مشكل فروش داريم علت اينكه از شركت شما مشاوره خواسته‌ايم بيشتر از بابت فروش نرفتن محصولاتمونه تا توليد البته بايد بگم ما پارسال نزديك به دويست ميليون تومان انتظار سود داشتيم كه نه تنها محقق نشد بلكه بنظر مياد يك پنجم اون رو هم بدست نياورديم !!!

در شروع كار سوالات و پرسشها از طرف كارشناسان و پاسخهاي مديريت به ما فهموند كه كار سختي پيش رو داريم يك مديريت سنتي با تفكر سنتي‌تر با چهار سهامدار كه هركدوم ادعاي مالكيت گوشه اي از كارخونه رو دارند و ...

بازديد از خط توليد :

با گروه كارشناسي وارد خط توليد شديم دستگاههاي پرس و قيچي ها بيشتر خودنمايي ميكردند اوضاع كارخونه بسيار بدتر از اوني بود كه فكرش ميكرديم ضايعات ورق سطح سالن توليد رو پر كرده بودن بطوريكه راه رفتن از كنار دستگاهها سخت بود چه برسه به كار كردن

با ورود ما سكوت خاصي در بين كارگران حكمفرما شده بود و پچ پچ ها شروع شده بود . گروه تعميرات در گوشه اي از سالن توليد مشغول تعمير دستگاهي بود كه روغن از اون به سطح كارگاه نشت ميكرد . انبارهاي موقت زيادي بين دستگاهها ايجاد شده بود ، گاريها دائماً بين خطوط جابجا ميشدند . ميشد بعضي گلوگاهها رو حدس زد و .......

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم امیدوارم به همین خوبی و حوصله ادامه بدید...
تصویر سازی خیلی خوبی می کنید...
باز هم ممنون
منتظر باقی هستیم..;)

mahtabi

مدیر بازنشسته
عاليه

عاليه

دوست خوبم امیدوارم به همین خوبی و حوصله ادامه بدید...
تصویر سازی خیلی خوبی می کنید...
باز هم ممنون
منتظر باقی هستیم..;)
با سلام:
منم موافقم بسيار عاليه.فقط آهسته و پيوسته برين.
چون مطالب عمليه به نظرم از بچه ها هم در بعضي قسمت ها نظر خواهي كنيد.
راستي امتيازتون هم محفوظه
با تشكر

kimiya11379

عضو جدید
با سلام من در چند پروژه عارضه يابي كار كرده و نقطه نظراتي نيز دارم كه به مرور خدمت دوستان عزيز خودم ارائه مي نمايم. اميدوارم كه مورد استفاده قرار گيرد.

kimiya11379

عضو جدید
با سلام من در چند پروژه عارضه يابي كار كرده و نقطه نظراتي نيز دارم كه به مرور خدمت دوستان عزيز خودم ارائه مي نمايم. اميدوارم كه مورد استفاده قرار گيرد.
با سلام وعرض ارادت خدمت همه عزيزان عضو باشگاه : من مي خواهم در آغاز ارتباط با شما دوستان واژه <عارضه يابي> را به چالش بگذارم. آيا بهتر نيست جايگزين مناسب تري براي اين واژه انتخاب كنيم؟ :gol:

kimiya11379

عضو جدید
درود دوستان.یکی از ابزار عارضه یابی استفاده از مدل تعالی سازمان (EFQM)می باشد.برای عارضه یابی ابتدا باید یک تیم تشکیل داد.سپس باید عارضه یا همان صورت مساله را شفاف سازی کرد....:smile:
با سلام : به نظر شما مشخصات تيم چگونه بايد باشد؟

p.ebrahimi

عضو جدید
ادامه 3

ادامه 3

ميشد بعضي گلوگاهها رو حدس زد و ...

... حدود يكساعت بازديد از كارخونه رو ادامه داديم در اين بين با مدير تعميرات ( برادر سوم) و مدير كارخونه هم آشنا شديم و سعي كرديم با استفاده از ترفندهاي صنايعي اطلاعاتي در زمينه مديريت برادران بدست آورديم و متوجه شديم نه تنها مديريتي علمي در كار نيست متاسفانه مديريت ايراني با شدت ارباب رعيتي حكمفرماست و متوجه شديم مدير كارخونه هم از حضور ما نه تنها خوشحال نشده بلكه شديداً وجود ما رو احساس خطري براي خودش دونسته و ...
واقعآ با هر لحظه حضور در كارخونه سختي كار خودش بنحوي نشون ميداد

بعد از بازديد از كارخونه بطرف شركت براه افتاديم

تقريباً تو راه با توجه به تجاربي كه داشتيم و با همكاران صحبت ميكرديم به اين نتيجه رسيديم كه مشكل فروش شركت بعلت عدم كيفيت محصولاتشه و اگه بخوان فروششون درست بشه بايد يك برنامه ريزي دقيق از توليد تا فروش داشته باشند ولي همانطور كه گفتم همه معتقد بودند سخته اما من ...

اولين جلسه بعد از بازديد
حاضرين: كارشناسان حضور يافته در كارخانه - مدير عامل - دبير جلسه

بدنبال صحبتهايي كه در مورد كيفيت محصولات داشتيم در اتاق جلسه دوستان هركدوم نظرات خاص خودشون رو داشتند يكي معتقد بود نمي ارزه بريم با اون صاحب كارهايي كه ديديم طرف حساب بشيم . اون يكي ميگفت اصلاً نميشه تو اون شركت كاري انجام داد يكي ميگفت قيمت خيلي بالا بديم
ولي در دلم غوغايي بود راستش خيلي كارها ميشد انجام داد اصلاً مثل اينكه يكي ميگفت بهترين راه براي پاسخگويي به بسياري از سوالاتي كه موقع بازديد بذهنت ميرسيد اينه كه بري كار كني و ذهنياتت رو به عمل تبديل كني حتماً تجربه خوبي برات ميشه ...

بعنوان اولين نفر گفتم من حاضرم سه تا سيستم برنامه ريزي توليد ، انبار و تعميرات رو براشون طراحي و پياده كنم ولي بايد ببينيم اصلاً مديريت شركت حاضره ما كل سيستمهاشون رو عوض كنيم
يك لحظه سكوت
مديرعامل كه خيلي بهم اعتماد و بقول خودش اعتقاد داشت رو به دوستاني كه از همشون كوچيكتر بودم كرد و گفت : اين سه تا سيستم بقيه رو كي ميخواد كار كنه تا من يك جلسه با مدير شركت داشته باشم و بگم ما حاضريم فروش شما رو بالا ببريم بشرطي كه باقي سيستمهاتون رو هم بهبود بديم

من گفتم : البته بايد يك قرارداد شناخت باهاشون ببنديم تا بعداً وارد فازهاي بهبود و طراحي و اجرا بشيم . البته من بشرطي كار شناخت رو انجام ميدم كه براي فاز بعد هم بتونيم قرارداد ببنديم ...

amirhakimi

عضو جدید
سلام .من نیاز به مطالبی در مورد عارضه یابی دارم .خیلی فوری
با تشکر

سلام
منظورتون چه جور مطالبی یه
اگه این تاپیک رو از اول بخونین تقریبا شناخت کاملی راجع به عارضه یابی پیدا میکنین.
راجع به لفظ "عارضه یابی" هم باید بگم منم موافقم. "آسیب شناسی" خیلی زیبا تره و از همه مهمتر فارسیه و عربی:)exclaim:) نیست !

arminspeedy

عضو جدید
عارضه یابی

عارضه یابی

با سلام وعرض ارادت خدمت همه عزيزان عضو باشگاه : من مي خواهم در آغاز ارتباط با شما دوستان واژه <عارضه يابي> را به چالش بگذارم. آيا بهتر نيست جايگزين مناسب تري براي اين واژه انتخاب كنيم؟ :gol:

سلام
منظورتون چه جور مطالبی یه
اگه این تاپیک رو از اول بخونین تقریبا شناخت کاملی راجع به عارضه یابی پیدا میکنین.
راجع به لفظ "عارضه یابی" هم باید بگم منم موافقم. "آسیب شناسی" خیلی زیبا تره و از همه مهمتر فارسیه و عربی:)exclaim:) نیست !
به نظر من فارسی یا عربی فرقی نمی کنه.ما اینجا تو تالار صنایع وظیفه فرهنگستان ادب و زبان فارسی رو نداریم، به علاوه اینکه واژه عارضه یابی واژه معمول تر و مستعمل تری نسبت به واژه های مشابه هست. دوستان یه وقت فکر نکنن که من با واژه های اصیل فارسی مخالفم اما به نظر من رسالت ما تو این سایت و به خصوص این تالار بحث در مورد موارد مهندسی صنایع هست و نه چیزی دیگه ای. البته نظر هر یک از دوستان در جای خودش محترمه و من قصد جسارت ندارم.در هر صورت بحث عارضه یابی واسه هر مهندس صنایع می تونه جالب باشه.افراد بی سوادی مثل من هم می تونن استفاده کنن.
با آرزوی موفقیت;)

amirhakimi

عضو جدید
به نظر من فارسی یا عربی فرقی نمی کنه.ما اینجا تو تالار صنایع وظیفه فرهنگستان ادب و زبان فارسی رو نداریم، به علاوه اینکه واژه عارضه یابی واژه معمول تر و مستعمل تری نسبت به واژه های مشابه هست. دوستان یه وقت فکر نکنن که من با واژه های اصیل فارسی مخالفم اما به نظر من رسالت ما تو این سایت و به خصوص این تالار بحث در مورد موارد مهندسی صنایع هست و نه چیزی دیگه ای. البته نظر هر یک از دوستان در جای خودش محترمه و من قصد جسارت ندارم.در هر صورت بحث عارضه یابی واسه هر مهندس صنایع می تونه جالب باشه.افراد بی سوادی مثل من هم می تونن استفاده کنن.
با آرزوی موفقیت;)

ما که خیلی مخلصیم آرمین جان، شکسته نفسی میکنید.
منم قبول دارم که لفظ جا افتاده ایی هستش ولی خوب کلا از عربی بدم میاد. (بماند که اسم خودم هم عربی هستش) ولی کاملا حق با شماست که لفظش زیاد مهم نیست، اصل خود کاره که خیلی جذاب و دوست داشتنی هستش، منم تازه دارم توش تجربه پیدا میکنم.

فرید هاشمی

عضو جدید
عاضه یابی

عاضه یابی

عارضه یابی گامی موثر نه به عنوان پروژه جهت بهبود مستمر بلکه تعیین وضعیت برای تصمیم گیری های استراتژیک میباشد. مهندسی مشاوره بهینه پندارن همراز

فرید هاشمی

عضو جدید
عارضه یابی گامی موثر نه به عنوان پروژه جهت بهبود مستمر بلکه تعیین وضعیت برای تصمیم گیری های استراتژیک میباشد. مهندسی مشاوره بهینه پندارن همراز
عارضه یابی در صورت ایجاد فرهنگ پذیرش نزد جامعه صنعتی شاید بتواند صنعت ای سرزمین را از وضعیت اسف ناک کنونی خارج سازد البته با توجه به عمل به نتایج حاصله از آن

فرید هاشمی

عضو جدید
diagnosis

diagnosis

خوب باعث خوشحالی که در این موارد هم انجا بحث میشه، به هر حال فرایند عارضه یابی به عنوان یک فرایند باری بهبود مستمر مطرح نیست اما به عموان یک ابزار اقتضاعی و بسیار کاربدی مدیریتی مطرح است البته این مسئله به اهتمام مدیران و راهبران بنگاه های اقتصادی مشروط هستش، راستی و از سال 1382 یعنی پیش از چک نویس و مدل سازمان مدیریت صنعتی که الان جزء الزامات وزارت صنایع هستش و سازمان نوسازی حالا یا در قالبEFQM و یا مدل های دیگه به این کار شریف مشغولیم اما خوب این صنعت بیمار نیاز به یک سری راهکار های اساسی داره و به نوعی خود صنعت و سیستم اقتصاد، از رابری بگیرید تا منابع به خودی خود یه نوع عارضه هستند:biggrin:

فرید هاشمی

عضو جدید
چک لیست برای مشخص نمودن عارضه ها یا فرآیندها؟
میشه دقیق تر بگید چه چک لیستی مدنظرتون است؟

باتشکر
با سلام و خوب واقعاً باعث خوشحالیه که در مورد DIAGNOSIS یا همون عارضه یابی خودمون با هم دیگه تبادل اطلاعات می کنید. نمی دونم از بین بچه ها کسی فعالت اجرایی هم داشته یا نه ولی خوب این چیزی که الان تو کشور ما جاریه مدل بومی شده تعالی سازمانی و سایر مدهای سرآمدیهEFQM و اگر اهتمام لازم برای توجه و به کار گیری اون وجود داشته باشه یک ابزار کار آمد و در اختیار مدیریتی و راهبری بنگاه های اقتصادی هستش. هر چند که اقتصاد کشور ما بیماره و به ویژه صنعت ولی با این حال تجربه مختصر ما از سال 81 گویای این امر هست که اگر فرهنگ سازی مناسبی در این مورد صورت بگیره علیرغم ضعف سیستم های اطلاعاتی در تمامی امکن اقتصادی کشور این فراید میتوانه در برخی حوزه های نتایج نسبتاً اثر بخش باشه

amirhakimi

عضو جدید
با سلام و خوب واقعاً باعث خوشحالیه که در مورد DIAGNOSIS یا همون عارضه یابی خودمون با هم دیگه تبادل اطلاعات می کنید. نمی دونم از بین بچه ها کسی فعالت اجرایی هم داشته یا نه ولی خوب این چیزی که الان تو کشور ما جاریه مدل بومی شده تعالی سازمانی و سایر مدهای سرآمدیهEFQM و اگر اهتمام لازم برای توجه و به کار گیری اون وجود داشته باشه یک ابزار کار آمد و در اختیار مدیریتی و راهبری بنگاه های اقتصادی هستش. هر چند که اقتصاد کشور ما بیماره و به ویژه صنعت ولی با این حال تجربه مختصر ما از سال 81 گویای این امر هست که اگر فرهنگ سازی مناسبی در این مورد صورت بگیره علیرغم ضعف سیستم های اطلاعاتی در تمامی امکن اقتصادی کشور این فراید میتوانه در برخی حوزه های نتایج نسبتاً اثر بخش باشه

سلام فرید عزیز
خیلی خوبه که بعد از مدتها بالاخره یک نفر یه سری به این تاپیک زد.
دقیقا همینیه که شما میگین الان عارضه یابی تو ایران بر اساس همون مدل بومی شده تعالی سازمان هستش، الان درگیر یک همچین پروژه ایی هستم من.
چیزی که مساله هستش اینه که اعضای سازمان حس اینو دارن که ما هی میخوایم از کارشون ایراد بگیریم و تغییرشون بدیم و از این جور چیزا در حالیکه اصلا همچین چیزی نیست. با این وجود با این طرز تفکر با مشاور بیچاره رفتار میکنن.

فرید هاشمی

عضو جدید
نرسی از توجهتون

نرسی از توجهتون

امید ورام موفق باشی یک چیزو هیچ وقت فراموش نکن عارضه یابی یک کار تیمی هستش نه فردی و تنها مختص بچه های صنایع نیست بلکه از همه رشته های فنی و مدیریتی میشه استفاده کرد ولی تجزیه و تحلیل هاش خوب بیشتر متوجه بچه های صنایع است. در ضمن اگه بتونی تو بر خورد های اولیت طوری رفتار کنی که اثر بخش باشه بدون که تو گرد آوری اطلاعات مورد نیازت مشکلات کمتری برات پیش میاد. یه مشاور خوب کسیه که بتونه حس اعتماد طرف مقابلش و جلب کنه نه این که مثل یه ممیز وارد سازمانش بشه اینطوری موفقیتت بیشتر میشه من فکر میکنم که در حدود 9 یا10 پروژه عرضه یابی انجام دادم که حالا تو بعضیاش کارشناس و خوب تعدادیشم مدیر پروژه بودم و 4 پروژه چرخه بهره وری هم مدیر پروژه بورم که گام اولش عارضه یابیه و چندی پیش تاموم شد به هر حال اگر کمکی از دستم بر میاد در خدمت هستم اگه بپرسی و فرصت کنم جواب می دم;)

amirhakimi

عضو جدید
امید ورام موفق باشی یک چیزو هیچ وقت فراموش نکن عارضه یابی یک کار تیمی هستش نه فردی و تنها مختص بچه های صنایع نیست بلکه از همه رشته های فنی و مدیریتی میشه استفاده کرد ولی تجزیه و تحلیل هاش خوب بیشتر متوجه بچه های صنایع است. در ضمن اگه بتونی تو بر خورد های اولیت طوری رفتار کنی که اثر بخش باشه بدون که تو گرد آوری اطلاعات مورد نیازت مشکلات کمتری برات پیش میاد. یه مشاور خوب کسیه که بتونه حس اعتماد طرف مقابلش و جلب کنه نه این که مثل یه ممیز وارد سازمانش بشه اینطوری موفقیتت بیشتر میشه من فکر میکنم که در حدود 9 یا10 پروژه عرضه یابی انجام دادم که حالا تو بعضیاش کارشناس و خوب تعدادیشم مدیر پروژه بودم و 4 پروژه چرخه بهره وری هم مدیر پروژه بورم که گام اولش عارضه یابیه و چندی پیش تاموم شد به هر حال اگر کمکی از دستم بر میاد در خدمت هستم اگه بپرسی و فرصت کنم جواب می دم;)

دقیقا حق با شماست عارضه یابی اصلا کار یک شخص نیست.
در مورد برخورد اولیه هم کاملا درست میفرمائین، ولی خوب این اولین تجربه من تو عارضه یابی هستش. مسلما خیلی چیزا هست که باید یاد بگیرم.
ممنون فرید جان، خیلی خوشحال میشم که بتونم از تجربیات شما بهره مند بشم :w27:

mbadri

عضو جدید
سلام من هم تجربه عارضه یابی برای 12 کارخونه رو دارم خوشحال می شم کمک کنم;)

الف-باران

عضو جدید
با سلام :gol:
من تازه این تاپیک و خوندم و واقعا" برام جذاب هست.تعجب می کنم که دوستان چرا 2 هفته هست به این تاپیک سر نزدن و بحث و نیمه کاره رها کردند:(.من سوال می پرسم تا دوباره بحث ادامه پیدا کنه:cool:

1-دوستانی که می گن ما عارضه یابی کار کردیم تنها تعداد پروژهای کار کرده خودشون و نگن بلکه چه پروژهائی بوده هدف چی بوده؟ و به چه نتیجهای رسیدن و بصورت تیتر وار ذکر کنن؟تا کسانیکه کار نکردن مثل من کامل" دید پیدا کنن -------پس منتظریم

2- رابطه ای بین BPMو عارضه یابی هست؟

همیشه خوابها از ارتفاع ساده لوحی خود پرت مشوند و میمیرند.

hparhizi

عضو جدید
سلام

سلام

خيلي حيف شده كه تاپيك به اين خوبي يه دفعه رها شد از دوستاني كه در زمينه عارضع يابي فعاليت كرده اند ، تقاضا ميكنم دوباره تاپيك رو بار ور كنند ضمنا نمونه پروژه هاي اجرا شده و روشها، دستورالعمل ها و فرمها مورد نياز در پروژه هاي عارضه يابي ميتونه در درك مطالب كمك قابل توجهي داشته باشه كه اميدوارم دوستان دريغ نكنند.

mashahsavar

عضو جدید
دوستان

دوستان

با سلام دوستان برای تهیه طرحی کلی به منظور عارضه یابی بنگاههای اقتصادی از کجا می توان شروع کرد؟ منابع طرح ، ساختار طرح و .. چه می تواند باشد به این موضوع هم توجه کنید که فعلا ساختار و چهارچوب طرح مهم تر است.
از دوستان می خوام در این باره با من هم فکری کنن.
:redface:

mashahsavar

عضو جدید
منم باهاتون مواففقم . من می خوام 1 طرح کلی برای عارضه یابی کلیه بنگاههای اقتصادی تهیه کنم. در سطح کلان، از کجا می تونم شروع کنم و به چه آیتم هایی باید توجه کنم؟ دوستان ازتون می خام راهنمایی ام کنین.
متشکر..................
;)

m_a_r_y_a_m

عضو جدید
سلام
من الان دنباله یک چک لیست کامل در زمینه IT سازمانی هستم. کسی چنین چک لیستی در دسترس داره؟!!!
با تشکر

yassaman.h

عضو جدید
سلام دوباره و تشكر از مديريت محترم و همه شما دوستان كه خواستار بحث در اين زمينه هستند

از mahtabi هم ميخوام DFDهايي كه قولش داده برامون بذاره

اما من خودم بصورت تجربي چند تا پروژه عارضه يابي انجام دادم

اولي حدود3 سال پيش با دو نفر از دوستان از يك شركت توليد فراورده هاي لبني بود كه با توجه به توليدي بودن شركت براي خود من كار سختي نبود حدوداً سه ماه كار كرديم و نتيجه بدي هم نگرفتيم

سال قبل در شركت توليد كننده بخاري و كولر همزمان با عارضه يابي ، سيستمهاي انبار ، برنامه ريزي توليد و تعميرات را اجرا كرديم
چون واحد كارگاهي بود مشكلي در اجراي كارها نداشتيم

امسال در حال عارضه يابي يك شركت خدماتي هستم فاز يك (فاز شناخت كلي ) را باتمام رسانديم و در ابتداي فاز دو هستيم (شناسايي فرايندها )
سلام و خسته نباشيد من مي خوام اطلاعاتي درباره عارضه يابي به وسيله efqm داشته باشم و روش کار رو ياد بگيرم.ممکنه راهنماييم کنيد مرسي

hnoor3000

عضو جدید
با سلام
از همه دوستان عزیزی که تجربیات و دانسته های خود در زمینه عارضه یابی را به اشتراک گذاشتند خیلی ممنونم. حیفه که این تاپیک ادامه پیدا نکنه. این سایت روزانه بیش از 200 هزار بازدید کننده داره که با توجه به اینکه این سایت یک سایت تخصصی به زبان فارسی است، این مقدار رقم خیلی خوبی است و طبق آمار Alexa این سایت در ایران رتبه 87 و در دنیا رتبه 5448 رو داره که به نظر من رتبه خوبی است
موفق باشید

haaddii

عضو جدید
منم باهاتون مواففقم . من می خوام 1 طرح کلی برای عارضه یابی کلیه بنگاههای اقتصادی تهیه کنم. در سطح کلان، از کجا می تونم شروع کنم و به چه آیتم هایی باید توجه کنم؟ دوستان ازتون می خام راهنمایی ام کنین.
متشکر..................
;)

سلام
فکر میکنم اگه یه سری به مدل تعالی سازمانی بزنید(EFQM) جواب سوالتونا پیدا کنید البته این یک مدل پیشنهادیه که میتونه بنا به مورد هر سازمان بهبود پیدا کنه. احساس میکنم دارید برای موضوع پایان نامه دنبال می گردید درسته؟

haaddii

عضو جدید
با سلام
خلاصه بگم و قبلا از لحن ناملایمم عذرخواهم:
چند پست اول را که خوندم بوی کار تجاری و استفاده های شخصی را استشمام کردم
تشکرهای مدیر هم به نظر بنده به جا نبود (البته بنده به تاپیک های دیگه سر نزده ام و از سطح دانش دوستان هم بی اطلاعم اما اصلا حق مطلب ادا نشده بود)
نوشته های مستدل و علمی Arminspeedy امیدوارکننده بود
نوشتن خاطره برای داغ کردن بحث خوبه اما حرفه ای نیست
به شدت با این نظر که رسالت مهندسین صنایع پرداختن به فرهنگ لغات و ... نیست مخالفم. پس چه کسی باید برای ما تعیین تکلیف کنه؟ ضمن آن که اگه ما ها صنایعی نبودیم ممکن بود خیلی مشکل جدی نباشه اما مهندس صنایعی که کارش "آسیب شناسی" باید حواسش به همه جا باشه
مثلا من به عنوان مدیر عامل هیچ گاه اجازه ورود یک تیم 4 نفری را برای بازدید اول به کارخانه ام نمیدهم مگه اینکه پارتی بازی باشه که بوش می اومد...
نظرات آقا فرید متفاوت از بقیس.چرا؟ چون بیشتر کار کرده. اینا میشه از لحن انتقادیش فهمید همون طور که خودش هم گفته.
نتیجه گیری:
اگه واقعا میخایم به عنوان یه مهندس صنایع به جامعمون خدمت کنیم باید بدونیم برای چی و با چه هزینه ای وارد یک سازمان میشیم و " آسیب شناسی" می کنیم که چی بدست بیاریم؟ فقط پول؟ فقط یک محلد زیبا؟ و بدنام کردن نام مهندسین صنایع؟
اما مطلب مهمی که در پیام ها بود داشتن اعتماد به نفس بود. همه می تونیم اما نباید سر کارفرما را کلاه بذاریم. مگه خودمون نمیگیم که فروش بیشتر با سود کمتر ضامن بقای فروشنده است و نه فروش کمتر و سود بیشتر.پس به علممان عمل کنیم.
خوشحال میشم مثل دوستمان .... (یادم رفت اسمتونا) که از پایه دنبال بهبود عنوان و چیزای دیگه این بحث بودند کار را دنبال کنیم هرچند این کار میتونه در خلال انتقال تجربیات و پاسخ به پرسش های دوستان انجام بشه.
البته و مجددا از لحن تندم عذرت میخام امیدوارم به حساب انتقاد سازنده بذارید

بالا