طرز تهیه کشک و بادمجون........ به پیشنهاد فاطمه گلی

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشک و بادمجان
مواد لازم:
بادمجان =6 عدد
پیاز =4 عدد
نعنا داغ =2 قاشق غذا خوری
مغز گردو =نصف لیوان
کشک =یک لیوان

طرزتهيه ابتدا بادمجانها را پوست کنده و به صورت عمودی برش میدهیم سپس بادمجانها را نیم ساعت در آب و نمک قرار میدهیم .پیازها را به صورت خلالی خرد کرده ودر روغن سرخ
می کنیم تا طلائی شود .

نعنا را در باقیمانده روغن پیاز سرخ میکنیم و کنار می گذاریم .
بادمجانها را سرخ کرده سپس مقداری آب روی آن میریزیم تا 15 دقیقه به آرامی بپزد و نرم شود . سپس آب اضافی آن را گرفته و با گوشتکوب بادمجانها را له میکنیم . بعد پیاز ، نعنا داغ ، گردو ،کشک ،نمک و فلفل را اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم. سپس غذا را در ظرفی کشیده و با مقداری پیاز داغ ، کشک و نعناع تزئین می کنیم

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون .... فقط من الان خونه تنهام ...... غذا هم ندارم .............. اگه میشه یه غذای آسونتر یاد بده

البته سطحش از املت و نیمرو یکم بالاتر باشه ...اگه میشه

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
روشی دشگر در تهیه کشک بادمجان
پس از سرخ کردن بامجان ها روی انها اب ریخته و مقداری نمک و رب گوجه به آب اضافه میکنیم سپس گوجه هارا به دو قسمت تقسیم میکنیم و سرخ میکنیم سپس بادمجان هایی را که پخته شده در ظرف میچینیم و گوجه ها در اطراف آن و مقداری کشک برای زیبای روی آن ریخته و سپس کشک را تیلیت کرده و با بادمجان نوش جان فرمایید

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب یه مقدار سیب زمینی هم خورد کن خوب بشور بریز توش ............روغن آخر سر یادت نره
به اضافه گوجه فرنگی که خورد کن یا رنده کن اگه می خوای خوشمزه بشه اگه سیر باب میلت باشه سیر هم بریز تو برنج ............. بازم اگه خیلی می خوای خوش سلیقگی به خرج بدی یه مقدارم گوشت سرخ کن بغلش بزار ............میشه یه شام خیلی عالی ..........
سالادم یادت نره :surprised:

برو بپز هر جا موندی بیا بهت بگم :child:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب یه مقدار سیب زمینی هم خورد کن خوب بشور بریز توش ............روغن آخر سر یادت نره
به اضافه گوجه فرنگی که خورد کن یا رنده کن اگه می خوای خوشمزه بشه اگه سیر باب میلت باشه سیر هم بریز تو برنج ............. بازم اگه خیلی می خوای خوش سلیقگی به خرج بدی یه مقدارم گوشت سرخ کن بغلش بزار ............میشه یه شام خیلی عالی ..........
سالادم یادت نره :surprised:

برو بپز هر جا موندی بیا بهت بگم :child:

ببخشید تشکرام تموم شده ....

استانبولی بلدم .. اما شما خیلی خوشمزه ترشو آموزش دادی ..... ولی من حال درست کردن اینهمه مخلفات رو ندارم ....... باید به همون املت فکر کنم :redface:

خیلی گلی ممنون :gol:

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره تن ماهی هم میچسبه .... اما کی حال داره بره بخره ....من به زمین میخکوب شدم :redface:
ماشالله نه حال داری بری بخری نه حال داری درست کنی همون نیمرو بهتره واست!!!البته اگه سوپری سرویس داشته باشه میتونی بگی بیارن برات;)

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره تن ماهی هم میچسبه .... اما کی حال داره بره بخره ....من به زمین میخکوب شدم :redface:
بالاخره که برا شکستن تخم مرغا بلند میشی یه کته هم بار بزار خورشتشم همون املت کن بخور اتفاقا بعضی وختا از خود چلو کباب خوشمزه تر میشه:)

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوای جای شام کتک بخوری؟ به بی پول ها خیلی میچسبه ها:lol:
سلام فروغ خانوم خودم ..http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/heart.gif...........کجایی دخمل ........افاده ای شدی دیگه مارو باشگاهو تحویل نمی گیری:lol:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه پولم ندارم :lol:

شرایط:
حال پختن نداری
حال خرید نداری
حال پاشدن نداری
پول نداری

پیش فرض:
خیلی گرسنه ای

راهکار:
چیز خاصی به نظرم نمیرسه!
متاسفانه دیگه امیدی نیست!!!!!!!!!

امیدوارم تا فردا طاقت بیاری!!!!!!!!!! :cry:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوای جای شام کتک بخوری؟ به بی پول ها خیلی میچسبه ها:lol:

نه کتک نه ...همون کته بهتره:D

بالاخره که برا شکستن تخم مرغا بلند میشی یه کته هم بار بزار خورشتشم همون املت کن بخور اتفاقا بعضی وختا از خود چلو کباب خوشمزه تر میشه:)

آره سارا جان همین کار رو میکنم:gol::redface:

B A H R A M

عضو جدید
به به خانم سر آشپز سارا خانم گل گلاب ممنون از برنامه اشپزیتون خیلی مفیده
راستی یه سوالی من داشتم من کباب کوبیده که درست میکنم همش از سیخ میریزه تو اتیش علتش چیه فکر کنم 99% یوزرای باشگاه همین مشکلو دارن؟:D

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فروغ خانوم خودم ..http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/heart.gif...........کجایی دخمل ........افاده ای شدی دیگه مارو باشگاهو تحویل نمی گیری:lol:
سلام سارا جون:heart:خوبی شما؟ما کی باشیم افاده داشته باشیم ....شما یه مدت خیلی سایه ت سنگین شده بودا!
ممنون از احوالپرسی:gol:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرایط:
حال پختن نداری
حال خرید نداری
حال پاشدن نداری
پول نداری

پیش فرض:
خیلی گرسنه ای

راهکار:
چیز خاصی به نظرم نمیرسه!
متاسفانه دیگه امیدی نیست!!!!!!!!!

امیدوارم تا فردا طاقت بیاری!!!!!!!!!! :cry:

آره اگه تا فردا طاقت بیارم ....بقیه میرسن و من زنده می مونم :w11:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به خانم سر آشپز سارا خانم گل گلاب ممنون از برنامه اشپزیتون خیلی مفیده
راستی یه سوالی من داشتم من کباب کوبیده که درست میکنم همش از سیخ میریزه تو اتیش علتش چیه فکر کنم 99% یوزرای باشگاه همین مشکلو دارن؟:D

کوبیده رو تبدیل به برگه کن دیگه نمیریزه:D

ناخالصی زیادداره:child:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سارا جون:heart:خوبی شما؟ما کی باشیم افاده داشته باشیم ....شما یه مدت خیلی سایه ت سنگین شده بودا!
ممنون از احوالپرسی:gol:

اومدی طلبکار بشی و بدهکارمون کنی عزیز..............منکه همش تو این باشگاه پلاسم .......تو یه مدتیه نیستی !!

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره! :w11:

فقط سعی کن نخوابی! (مثل این فیلما بزن تو گوشِت تا خوابت نبره! :D)

تو میتونی!:w16:

اگه نخوابم نمیشه .... (روم به دیوار سربازم ....) میرم اونجا ....خوابم میبره ..... اضافه خدمت می خورم :weirdsmiley:

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره! :w11:

فقط سعی کن نخوابی! (مثل این فیلما بزن تو گوشِت تا خوابت نبره! :D)

تو میتونی!:w16:
:biggrin:
اومدی طلبکار بشی و بدهکارمون کنی عزیز..............منکه همش تو این باشگاه پلاسم .......تو یه مدتیه نیستی !!
نه بابا طلبکار چیه؟مخلص شومام هستیم دربست!
هستیم در خدمتت عزیز:gol: