طراحی واحد تصفیه

rsamin

عضو جدید
سلام!
تو طراحی یه واحد تصفیه برای یه واحد صنعتی چه قسمتایی از طراحی به عهده مهندس شیمیه؟
کلا وقتی شرکتی میخواد یه تصفیه خونه طراحی کنه طی چه مراحل محاسباتی این کار رو انجام میده؟
چطور میشه این کار رو یاد گرفت؟

hamidreza.m

عضو جدید
والا من یه جاهاییو دیدم که بدون مهندسی شیمی تصفیه فاضلاب میزنن

rsamin

عضو جدید
وقتی میگی طراحی منظور دقیقا تعیین چه پارامتر هاییه؟
میدونی اصل سوال من اینه که چطور میشه یه تصفیه خونه رو مرحله به مرحله طراحی کرد و یه مهندس شیمی تا کجای این طراحی رو میتونه انجام بده؟

gharachorloo

عضو جدید
وقتی میگی طراحی منظور دقیقا تعیین چه پارامتر هاییه؟
میدونی اصل سوال من اینه که چطور میشه یه تصفیه خونه رو مرحله به مرحله طراحی کرد و یه مهندس شیمی تا کجای این طراحی رو میتونه انجام بده؟

سلام به شما
کار طراحی هر واحد فرایندی کار یک شخص نیست بلکه کار یک تیم از تمام تخصصها می باشد.
مراحل طراحی واحد تصفیه هم با واحدهای دیگه چندان فرق نمیکنه.
اولین قدم اینه که خصوصیات خوراک ورودی و محصول تولیدی اون واحد مشخص بشه (بطور کلی هدف واحدی که قراره طراحی بشه باید مشخص باشه).

mohammad5566n

عضو جدید
سلام
منظور از طراحی؛طرح اینکه برای داشتن یک محصول,حالا این محصول هر چه باشه،چه پروسه ای باید طی کنه و برای این پروسه چه دستگاههایی لازم است؛که خود این دستگاه رو هم باید طراحی کنه اما اینکه از چه جنس فلز باشه با مهندس مواد .

rsamin

عضو جدید
نظرتون در مورد اینکه با هم یه واحد تصفیه طراحی کنیم چیه؟
به نظر من برای شروع یه آب با آلودگی فرضی مشخص تعریف کنیم
تا مراحل تصفیه رو براش طراحی کنیم

rsamin

عضو جدید
بچه ها منظورم چیز اونقدر پیچیده ای هم نبودا : فقط در این حد که مطالبی که تو درس تصفیه فاضلاب خوندیم رو استفاده کنیم!!

jahangirkhan

عضو جدید
سلام
اولا نظر دوستمون درسته که یک تیم باید روی این موضوع کار کنند. مثلا الان در اکثر شرکتها به این ترتیب عمل می شه که نفرات پروسه که اکثرا مهندس شیمی هستند پروسه را ارایه می دهند بعد میره به واحد مکانیک تجهیزات انتخاب میشه و ارتباطات مشخص می شه دوباره برمی گرده پروسس نظر میدن و بعد میره ابزار دقیق و کنترل پروسه برق و کنترل طراحی و انتخاب می شه تازه در این بین سیویل هم باید نظر بده و این مراحل چند بار تکرار می شه تا طرح نهایی دربیاد.
2- من مکانیک سیالات هستم و تازه تو شرکت گیر همچین پروژه ای افتادم که از قسمت شیمی اون چیزی نمی دونم و تازه دارم مطالعه می کنم. خوشحال می شم دست گرمی یک پروژه تمرنی حل کنیم

بالا