طراحی خطوط تولید

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
ممنون
با سایت بهین یاب یک یک سالی هست که آشنایی دارم
ولی هرچی گشتم اون موارد تشویقی که فرموده بودید را پیدا نکردم
از لحاظ اطلاعات هم اصلا به روز نیست
مثلا توی اصفهان 15 تا کشتارگاه صنعتی مرغ وجود داره وقتی سرچ می کنید حتی یکیش را هم نشون نمیده
من قبلا خیلی به دستگاه های پلاستیک علاقه داشتم
مثلا 3 سال پیش می خواستم دستگاه تولید کامپوزیت چوب پلاستیک وارد کنم بعد که تحقیق کردم دیدم صرفه اقتصادی نداره
اصلا ایران چوب درست حسابی نداره که بشه ازش چوب پلاستیک خوب گرفت
حالا توی سایت صنایع این طرح به نام اولویت سال 90 گذاشته شده
در مورد الیاف شیشه هم اینها را پیدا کردم
http://www.pc-intl.com/glass_fiber.htm
http://eng.polotsk-psv.by/company/manufacture/
با تشکر

من با به روز بودن اطلاعاتش کاری ندارم
بحث اینجاست که شما وقتی برای سرمایه گذاری طرح صنعتی ثبت نام میکنید
بعد از ثبت نام باید توی فهرست طرح های اولویت دار یکی را انتخاب کنید
توی اون لیست که نگاه کنید گزینه های بند الف و ب را نوشته که الف ها یعنی اولویت دار و ب ها غیر اولویت هستند
این گزینه ها وقتی است که شما ثبت نام کرده و در مرحله درخواست جواز تاسیس واحد صنعتی باشید

اگر طرحی توی اولویت نباشد
فرمهائی توی سایت هست که میتوان پر کرده و درخواست صدور اولویت داد
که اگر امار و ارقام و اطلاعات درست باشد مدیران سایت بررسی کرده و در فهرست اولویت میگذارند و اگر پیشنهاد دهنده
درخواست جواز تاسیس نماید جواز تاسیس نیز برایش صادر میکنند.

amz_ir

عضو جدید
داشتم سایت وزارت صنعت و معدن را جستجو میکردم دیدم موضوع زیر را بعنوان اولویت کشور در زمینه سرمایه گذاری معرفی کرده:

انواع ماشين آلات قطعات لاستيكي و پلاستيكي

موضوعات اولویت دار مزایائی نسبت به سایر موضوعات دارند:

1- دولت زمین رایگان و یا به نصف قیمت و یا با تخفیف عمده برای اجرای طرح در اختیار متقاضی قرار میدهد

2- دولت وام ارزی با نرخ سود 5 درصد در سال به متقاضی میدهد

3- دولت ارز را با نرخ دولتی یعنی 1200 تومان در اختیار متقاضی قرار میدهد

4- امتیازهای دیگری نیز هست که جهت اختصار خود داری میگردد. مانند پرداخت وام تا سقف 90 درصد سرمایه گذاری کل
که ده درصد آورده شما بابت تهیه نقشه و اخذ مجوز و دوندگی های اولیه قیمت گذاری و ارزش گذاری و در نظر گرفته میشود.

اما طرح هائی که اولویت ندارند دولت فقط اجازه سرمایه گذاری میدهد و زمین را به قیمت ان میفروشد و وام هم نمیدهد.

اگر شما طراح ماشین آلات هستید میتواند چند هکتاز زمین رایگان تا چند صد میلیون تومن از دولت بگیرید

منبع: سایت اینترنتی ستاد تحول صنعت و معدن

سلام جناب جینگلبرت
این شرایطی که فرمودید را از کجا خوندید
میشه یک راهنمایی بکنید
با تشکر

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام جناب جینگلبرت
این شرایطی که فرمودید را از کجا خوندید
میشه یک راهنمایی بکنید
با تشکر

هر کدام را یک گوشه سایت وزارت صنعت و معدن خوانده ام الان حضور ذهن ندارم کدام مورد در کدام لینک است
اگر مورد خاصی را مد نظرتان است بفرمائید دوباره بگردم لینکش را اینجا قرار بدهم
ولی زنگ بزنید از کارشناسان سوال بپرسید راهنمائی میکنند ولی ممکن است بعضی ها را اطلاع نداشته باشند که به دلیل گسترده بودن قوانین و مقررات وزارتخانه است.

مثلا زمین رایگان را از منابع طبیعی به شرط اولویت دار بودن طرح میدهند
ولی اگر از شهرک صنعتی بگیرید بسته به محل شهرک صنعتی بعضی جاها تا هشتاد درصد تخفیف میدهند بعضی جاها بدون تخفیف و بعضی با پنجاه درصد تخفیف

یا ارز را توی همان سایت بهین یاب ثبت نام میکنید و ارز را به نرخ دولتی برای شما وام میدهند یا اگر بخواهید وام نگیرید به نرخ دولتی ریال میدهید و به نرخ دولتی به شما ارز میدهند.

البته به شرط اینکه مدارک کافی ارائه بدهید که ارز را برای کجا میخواهید مصرف کنید و گرنه اگر ارز را به نرخ دولتی بخرید و در بازار به نرخ آزاد بفروشید ممکن است زندان در انتظارتان باشد.

وام ارزی هم که به سایت صندوق توسعه ملی مراجعه کنید نوشته که وامها 5 درصد است.

amz_ir

عضو جدید
هر کدام را یک گوشه سایت وزارت صنعت و معدن خوانده ام الان حضور ذهن ندارم کدام مورد در کدام لینک است
اگر مورد خاصی را مد نظرتان است بفرمائید دوباره بگردم لینکش را اینجا قرار بدهم
ولی زنگ بزنید از کارشناسان سوال بپرسید راهنمائی میکنند ولی ممکن است بعضی ها را اطلاع نداشته باشند که به دلیل گسترده بودن قوانین و مقررات وزارتخانه است.

مثلا زمین رایگان را از منابع طبیعی به شرط اولویت دار بودن طرح میدهند
ولی اگر از شهرک صنعتی بگیرید بسته به محل شهرک صنعتی بعضی جاها تا هشتاد درصد تخفیف میدهند بعضی جاها بدون تخفیف و بعضی با پنجاه درصد تخفیف

یا ارز را توی همان سایت بهین یاب ثبت نام میکنید و ارز را به نرخ دولتی برای شما وام میدهند یا اگر بخواهید وام نگیرید به نرخ دولتی ریال میدهید و به نرخ دولتی به شما ارز میدهند.

البته به شرط اینکه مدارک کافی ارائه بدهید که ارز را برای کجا میخواهید مصرف کنید و گرنه اگر ارز را به نرخ دولتی بخرید و در بازار به نرخ آزاد بفروشید ممکن است زندان در انتظارتان باشد.

وام ارزی هم که به سایت صندوق توسعه ملی مراجعه کنید نوشته که وامها 5 درصد است.

با سلام
خیلی ممنون
از اینکه تونستم با زدن این تاپیک حداقل با شما آشنا بشم خیلی خوشحالم
با تشکر

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک شرکت آمریکائی که خط تولید الیاف کربن را به صورت طراحی ساخت و تامین تجهیزات و نگهداری EPCM انجام داده است:

http://www.fluor.com/projects/Pages/ProjectInfoPage.aspx?PrjID=5

اطلاعاتی درباره الیاف کربن از دانشگاه هوافضای ایالت تنسی آمریکا:

http://www.utsi.edu/research/carbonfiber/CF.htm

اطلاعاتی از الیاف کربن در ویکی پدیای انگلیسی:

http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_(fiber)

وب سایت اتحادیه تولید کنندگان الیاف کربن ژاپن:

http://www.carbonfiber.gr.jp/english/index.html

شرکت تایوانی طراحی کننده خط تولید الیاف کربن:

http://www.jiuhchuan-oven.com

amz_ir

عضو جدید
سلام
به نظرتون ساخت الیاف کربن آسون تره یا شیشه؟
از لحاظ سرمایه گذاری چی؟
از لحاظ بازار و سود چی؟
کلا میشه یک مقایسه ای انجام داد
با تشکر

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]About SimaPro[/h] [h=2]The world’s leading LCA software chosen by industry, research institutes, and consultants in more than 80 countries.
[/h] [h=3]A professional all-in-one tool[/h] SimaPro allows you to model products and systems from a life cycle perspective. Users build complex models in a systematic and transparent way using SimaPro's unique features such as parameters and Monte Carlo analysis. SimaPro comes fully integrated with the well known ecoinvent database and is used for a variety of applications, like:

• Carbon footprint calculation
  • Product design and eco-design
  • Environmental Product Declarations (EPD)
  • Environmental impact of products or services
  • Environmental reporting (GRI)
  • Determining of key performance indicators

منبع:
http://www.pre-sustainability.com/content/simapro-lca-software

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به نظرتون ساخت الیاف کربن آسون تره یا شیشه؟
از لحاظ سرمایه گذاری چی؟
از لحاظ بازار و سود چی؟
کلا میشه یک مقایسه ای انجام داد
با تشکر

راستش من در مورد الیاف شیشه مطالعه کافی ندارم دوستانی که در هر دو زمینه مطالعه دارند میتوانند نظر بدهند.
ولی الیاف کربن اگر از قیر تولید بشه اسون تر و ارزان تر هست نسبت به الیاف پن.
البته به نظر من سود الیاف کربن از قیر بیشتر هست

قیمت الیاف کربن از پن شاید هر کیلو به 4 میلیون تومن هم برسه اما مصرف و فروشش کم هست

ولی قیمت الیاف کربن از قیر به دلیل اینکه مصرف زیادی دارد لذا اگر حتی هر کیلو یکصد تومن سود داشته باشد در تولید انبوه میتواند سود زیاد داشته باشد.

به عبارت دیگر شما اگر روزی ده کیلو الیاف کربن از پن هر کیلو چهار میلیون تومن بفروشید و کل چهار میلیون تومن سود باشد میشود 40 میلیون تومن

ولی اگر الیاف کربن از قیر روزی ده تن بفروشید که در هر کیلو 10 هزار تومن سود داشته باشد سودش میشود یکصد میلیون تومن.

معمولا کالائی که مصرف ان در بازار زیاد است ریسک سرمایه گذاری اش کمتر از کالائی است که در بازار کم است.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیا بالا تاپیک!

شاید این خبر قدیمی شده باشه ولی برای بالا نگه داشتن تاپیک بد نیست:

طرح ايجاد مناطق ويژه استقرار صنايع مبتني بر فناوريهای برتر در جوار قطبهای علمی – صنعتی کشور

بر اساس پيش بيني هاي اين طرح مقرر است پنج منطقه ويژه استقرار صنايع مبتني بر فناوريهاي برتر در استانهاي فارس، خراسان رضوي، اصفهان، آذربايجان شرقي و تهران ايجاد گردد. مطالعات ايجاد مناطق مزبور در قالب پروژه اول اين طرح انجام مي گردد. شروع پروژه دوم که ايجاد مناطق مزبور مي باشد منوط به انجام پروژه اول مي باشد.مقرر است در اين پروژه مطالعات ايجاد و مديريت شش منطقه ويژه براي استانهاي تهران،فارس،همدان ,اصفهان،خراسان رضوي و آذربايجان شرقي صورت گيرد . اين مطالعات حداقل شامل مطالعات امکان سنجي ، مکان يابي –توجيه فني – اقتصادي و همچنين برنامه استراتژيک ايجاد و توسعه مناطق مزبور خواهد بود . پروژه دوم مربو…

منبع:
سایت طرح های صنایع نوین:
http://www.hitech.ir/projects-introduction/1387-09-23-11-34-13.html

metal70

عضو جدید
سلام مهندس منم درزمینه های پژوهشی مربوط به الیاف کربنی فعالیت زیادی داشتم. خوشحال میشم اگه بتونم کاری انجام بدم.

MARZIYEH_27

عضو جدید
سلام
من از بچه های متالورژی هستم.تازه مطالب شما را در مورد تولید الیاف کربنی دیدم و دوست دارم در این زمینه با تیمتون همکاری کنم . نمیدونم الان پروژتون به کجا رسیده اگرکاری از دستم بر بیاد خوشحال می شم انجام بدم.

bahrami1678

عضو جدید
سلام
من از بچه های متالورژی هستم.تازه مطالب شما را در مورد تولید الیاف کربنی دیدم و دوست دارم در این زمینه با تیمتون همکاری کنم . نمیدونم الان پروژتون به کجا رسیده اگرکاری از دستم بر بیاد خوشحال می شم انجام بدم.
سلام دوست من
نه اینجا خبری نیست ، مدیر نیست ، برنامه ریز نیست ، هیچکس نیست
فقط یک تاپیک زده شده و در عین بلند پروازی و رویا پردازی با صورت به زمین خورده
اینجا ایران است؟!!

solid4u

عضو جدید
آره دوست عزیز اینجا کار تیمی و گروهی معنی نداره
اینجا ایرانه!!!

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
افرادی که میگند اینجا ایرانه و کار تیمی معنی نداره اگر واقعا دلشان میسوزد خودشان بیایند کاری انجام بدهند!
فعلا این طرح و این تاپیک داره جلو میره اگر چند ماهی هست خبری نیست دلیل نمیشود نتیجه بگیریم کار تعطیل شده
کار در حال انجام است منتها اطلاعات و مطالب مهم زیاد بود لذا یه کم زمان نیاز هست تا بررسی بیشتر شود
کاری که کشورهای پیشرفته دهها سال روی آن زحمت کشیده اند نباید انتظار داشته باشیم یک دو سه توی ایران انجام شود
ما اگر خیلی هنر کنیم مثل انها دهها سال نه بلکه چند سالی زمان نیاز هست به ان دانش برسیم
فعلا برای پایان چند سال فرصت داریم هر وقت چند سال شد ان وقت بیائیم بگوئیم اینجا ایران است
هنوز داریم کار میکنیم و تیمی هم کار میکنیم منتها افراد تیم دنبال تقویت اطلاعاتی هستند که در این تاپیک منتشر گردیده تا مطالب بعدی را انجام بدهند.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بالاخره به کمک دوستان یک نقطه اولیه فرایند تولید الیاف کربن از گاز طبیعی تهیه کردیم

ممنون میشم نظراتتون را برامون بگید تا بهترش کنیم

البته به غیر از فایلم ضمیمه نقشه فرایند پیچیده

یک فایل پی دی اف هم خیلی وقت پیش مدیر سایت قرار داده بودند که توی لینک زیر میشه پیدا کرد:

داونلود فایل:

پیوست ها

• pan.zip
    169.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بالاخره به کمک دوستان یک نقطه اولیه فرایند تولید الیاف کربن از گاز طبیعی تهیه کردیم

ممنون میشم نظراتتون را برامون بگید تا بهترش کنیم

البته به غیر از فایلم ضمیمه نقشه فرایند پیچیده

یک فایل پی دی اف هم خیلی وقت پیش مدیر سایت قرار داده بودند که توی لینک زیر میشه پیدا کرد:

داونلود فایل:

برای همه تون آرزوی موفقیت میکنم، امیدورام یه روز خبر افتتاح این پروژه را بشنوم.
موفق باشید
اگه کمکی از ما هم برومد دریغ نمیکنیم.

static.sanat

عضو جدید
سلام دوست عزیز لطفا خطوطی که مدنظرتون مشخص کنید تا بتونیم کمکتون کنیم من در چند مورد تجربه دارم و چند مورد دستگاه خطوط تولید قطعات خودرو طراحی و ساخت و راه اندازی کردم دستگاهمم دستگاه خظ تولید لوله پروپیلن

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز لطفا خطوطی که مدنظرتون مشخص کنید تا بتونیم کمکتون کنیم من در چند مورد تجربه دارم و چند مورد دستگاه خطوط تولید قطعات خودرو طراحی و ساخت و راه اندازی کردم دستگاهمم دستگاه خظ تولید لوله پروپیلن

سلام
مدیر قبلی این تاپیک مایل بود مسیر طراحی روی پن جلو بره که ولش کردند چون سخت بود و انجام کار برای دانشجویان مشکل بود
در نتیجه اگر دوستان مایل باشند روی بخش اسان یعنی تولید الیاف کربن از قیر کارکنیم

یک دستگاه میخواهیم که از قیر الیاف تولید بکند
در این زمینه اگر از دوستان اطلاعاتی دارد لطفا راهنمائی کند.
فکر میکنم بچه های مهندسی پلیمر بهتر در این زمینه اطلاعات داشته باشند.

وقتی فرایند ساخت مشخص شد وارد مرحله طراحی و نقشه کشی دستگاه میشویم
طراحی و ساخت یک دستگاه خیلی بهتر از طراحی و ساخت خطوط تولید پیچیده و با فناوری پیچیده تر هست.

نظر شما چیه؟

با درود دوست عزیز
اینجانب طراح و سازنده خطوط تولید هستم. با سابقه بالای25 سال. خوشحال میشوم در خدمت شما باشم. لطفا از ehrami.com بازدید بفرمایید.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با درود دوست عزیز
اینجانب طراح و سازنده خطوط تولید هستم. با سابقه بالای25 سال. خوشحال میشوم در خدمت شما باشم. لطفا از ehrami.com بازدید بفرمایید.

سلام
شما با فرایند تولید الیاف کربن از قیر آشنائی دارید؟
میتوانید خطوط تولید الیاف کربن از قیر را بسازید؟

nmaali

عضو جدید
سلام دوستان در صورت امکان به سوالات زیر پاسخ بدید. باتشکر فراوان

1- در الیاف کربن پایه پلی اکریلو نیتریل(PAN) چرا با افزایش دما از400 به 2800 درجه سانتیگراد علیرغم افزایش مدول یانگ استحکام مکانیکی تا محدوده ای افزایش وسپس کاهش می یابد؟
2-چرا در ساختار فروالکتریک پروسکایتی با کاهش اندازه ذرات ثابت دی الکتریک افزایش می یابد؟

باتشکر مجدد

ammz

عضو جدید
ما رو هم در قسمت مکانیک سهیم بدونین دوستان . هر کاری از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم .

solid4u

عضو جدید
سلام
یک سایتی به نام http://www.directindustry.com
است که کاتالوگ و فیلم ماشین آلات و خطوط در آن موجود می باشد . می توانید در سایت مورد نظر جستجو کرده و اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید.

sorena25

عضو جدید
سلام دوستان در صورت امکان به سوالات زیر پاسخ بدید. باتشکر فراوان

1- در الیاف کربن پایه پلی اکریلو نیتریل(PAN) چرا با افزایش دما از400 به 2800 درجه سانتیگراد علیرغم افزایش مدول یانگ استحکام مکانیکی تا محدوده ای افزایش وسپس کاهش می یابد؟
2-چرا در ساختار فروالکتریک پروسکایتی با کاهش اندازه ذرات ثابت دی الکتریک افزایش می یابد؟
------------------
جواب سوال اول
طبق چیزایی که من تو مقالات مختلف خوندم و همچنین از اساتید مختلف یادگرفتم:
چون شما نقطه تسلیم رو جابجا کردی پس به نقطه تسلیم نهایی نزدیک شدی,بنابراین ممکن است وارد منطقه باندهای لودر شده باشیدکه باعث کاهش استحکام مکانیکی قطعه میشه
جواب سوال دوم
بلد نیستم