صندلی داغ شاغلین برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا چه حد اگر به اشكال نرم افزاري برخورد كنيد برنامه نويسي انجام مي دهيد؟در چه حدي؟در چند خط؟

اصلاح برنامه های که دیگران نوشتند کمی مشکله اونم تو ایران که برنامه نویسها نه کامنتهای درست و حسابی تو برنامه مینویسن ونه دیاگرام دقیقی ارائه میدن
چنتا دستگاه چینی که نیاز با اصلاح برنامه داشت قسمت اعظم برنامه رو دویاره نوشتم .مجبور شدم.
در مورد برنامه های خودم با یک تغییر جزئی مشکل حل میشه چون برنامه نویس خودم بودم و به زوایای برنامه اشراف دارم.

• Like
واکنش ها: sh85

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مي توانيد مثالهاي عملي و فني از كاربردهاي PLC در يك نيروگاه گازي بزنيد(نه مثالهايي روتين كه همه بلد هستيم)

من تا به حال تو یک نیروگاه گازی نبودم .واطلاعات زیادی در این مورد ندارم.

• Like

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا يك توضيح كلي در رابطه يا شيوه هاي مانيتورينگ و HMI بدهيد.از چه تجهيزات و ادواتي براي مانيتورينگ استفاده مي شود؟
مانیتوریتگ میتواند به وسیله برنامه های مخصوص مانند wincc برای زیمننس وسایر برنامه ها مانند لب ویو وغیره باشد .ویا استفاده از صفحات کیبردی وصفحات لمسی وارتباط دادند این ادوات با plc ها میباشند این ادوات در اندازه ها قابلیتها وقیمتهای مختلف توسط سازندگان مختاف ساخته و کاربر باید آنها را برنامه نویسی کرده وبا توجه به آدرس دهی های plc آدرس دهی کند .با استفاده از برنامه های این ادوات در کامپیوتر هم میتوان مانیتورینگ را انجام داد. یعنی به جای استفاده از این ادوات کامپیوتر به plc وصل شود. صحبت در این مورد بسیار است.

آخرین ویرایش:
  • Like

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
براي اطلاعات بيشتر در رابطه با طريقه مانيتورينگ كردن فرآيندها و عملكردهاي صنعتي، مي توانيد منابعي معرفي نماييد.براي اين كار چه تجهيزات و ادواتي نياز است؟چه برنامه اي براي مشاهده شماتيك و مانيتورينگ فرآيندها در اتاق كنترل وجود دارد؟چگونه مي توان در اين زمينه آموزشهايي دريافت كرد؟از چه منابعي؟

توضیح در بالا داده شده برای اطلاعات بیشتر میتوان مجموعه کتابهای مثلث نارنجی و مربع آبی و همچنین یوزر های برخی شرکتهای سازنده این ادوات اشاره کرد

• Like

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با توجه به اينكه من دوره هاي PLC را در كنار كارم گذرانده ام و به ابزار دقيق و كنترل علاقه دارم چگونه مي توانم از اين مهارت به عنوان شغل دوم استفاده عملياتي كنم؟
به نظر شما چه كارهاي ابزار دقيقي را مي توان به عنوان شغل دوم در نظر گرفت كه درآمد خوبي داشته باشد؟
رقابت در بازار کار ابزار دقیق روز به روز شدیدتر میشود به خصوص در دو سه سال اخیر که صنعت تولید کمی افت داشته مشتری هم کم شده.خوبه که شما کلاس رفتی و یک قدم ار شروع کار من جلوتر هستی و صد البته موفتر خواهی بود. بهترین راه ارتباط با وارد کنندگان و قبول پروژه از بازار کار وانجام آن با کمک و همکاری خبره تر ها وکارکرده هاست حتی اگر در اول درامد کمی برای شما د اشته باشد

• Like

robotali

عضو جدید
سلام...
من در حال حاضر دانشجوی سال آخر کامپیوتر-نرم افزار هستم....علاقه فراوانی به رشته برق دارم...:heart: اگر خدا بخواد میخوام با یه تغییر رشته برای ارشد کنکور برق شرکت کنم...:) دوست دارم تو یکی از گرایشهای (کنترل یا الکترونیک)ادامه تحصیل بدم....;)

از جناب انتظار89 خواهش میکنم تا اون جایی که میتونن به طور کلی اولاً نظرشون رو راجع به این کاری که میخوام بکنم بگن...و این که میخوام هر کار یا نکته ای که به ذهنشون میرسه که میتونه من رو تو این راهی که در پیش گرفتم کمک کنه بفرماین...
ممنونم...:gol:

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
من در حال حاضر دانشجوی سال آخر کامپیوتر-نرم افزار هستم....علاقه فراوانی به رشته برق دارم...:heart: اگر خدا بخواد میخوام با یه تغییر رشته برای ارشد کنکور برق شرکت کنم...:) دوست دارم تو یکی از گرایشهای (کنترل یا الکترونیک)ادامه تحصیل بدم....;)

از جناب انتظار89 خواهش میکنم تا اون جایی که میتونن به طور کلی اولاً نظرشون رو راجع به این کاری که میخوام بکنم بگن...و این که میخوام هر کار یا نکته ای که به ذهنشون میرسه که میتونه من رو تو این راهی که در پیش گرفتم کمک کنه بفرماین...
ممنونم...:gol:
در ضمینه بازار کاری کامپیوتر هم میتونه بهترین بازار را داشته باشه اگه اهل کار و تلاش باشی ولی علاقه یه چیز دیگست. تو میتونی تو کنترل خیلی موفق باشی به شرطی که خودتو به بچه های برق کنترل برسونی. برق صنعتی الکترونیک و ماشینها رو خوب یاد بگیر

NAV!D

عضو جدید
با عرض سلام و سخته نباشید خدمت جناب انتظار.
من هم فرصت رو غنیمت میشمارم و از محضرتون چند تا وسال میپرسم . در واقع سوالات ممکنه تکراری باشه اما برای بنده مهم است.
جناب انتظار با توچه به اینکه شما در این رشته (برق) هم درس خوانده اید و هم کار می کنید میخواستم منو راهنمایی کنید و بفرمایید که من برای کارشناسی (ناپیوسته) همان رشته کاردانی ام را ادامه بدهم (مکانیک گرایش جوش) بهتر است یا یکی از گرایشهای برق(قدرت یا کنترل) چون شخصا" علاقه شدیدی نسبت به رشته برق دارم .
البته ما دانش اموزان هنرستان بودیم و ریاضی قوی مثل دانشآموزان ریاضی نداریم.
عرض شود که من دو دیپلم برق صنعتی و جوشکاری رو دارم.
حالا میشه بفرمایید مهندسی رو برق بگیرم یا مکانیک ؟

NAV!D

عضو جدید
یک چیز دیگر رو هم فراموش کردم.

من برق صنعتی درجه 2 و تابلوبندی فشار ضعیف را گذراندم .
اگر مهندسی برق را بگیرم و بخواهم یک شرکت تاسیس کنم امکانش هست ؟
میتوانم در بازار کار بگیرم؟
در آخر هم اگه میشه بفرمایید به غیر از دوره پی ال سی چه دوره دیگری برایم مفید است .
با تشکر.:gol:

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و سخته نباشید خدمت جناب انتظار.
من هم فرصت رو غنیمت میشمارم و از محضرتون چند تا وسال میپرسم . در واقع سوالات ممکنه تکراری باشه اما برای بنده مهم است.
جناب انتظار با توچه به اینکه شما در این رشته (برق) هم درس خوانده اید و هم کار می کنید میخواستم منو راهنمایی کنید و بفرمایید که من برای کارشناسی (ناپیوسته) همان رشته کاردانی ام را ادامه بدهم (مکانیک گرایش جوش) بهتر است یا یکی از گرایشهای برق(قدرت یا کنترل) چون شخصا" علاقه شدیدی نسبت به رشته برق دارم .
البته ما دانش اموزان هنرستان بودیم و ریاضی قوی مثل دانشآموزان ریاضی نداریم.
عرض شود که من دو دیپلم برق صنعتی و جوشکاری رو دارم.
حالا میشه بفرمایید مهندسی رو برق بگیرم یا مکانیک ؟
من خودم هنرستانی بودم .پیش دانشگاهی ریاضی خوندم وکارشناسی قبول شدم.
رشته برق مخصوصا در مقطع کارشناسی نیاز به ریاضیات قوی دارد
رشته مکانیک هم بازار کار خودشو داره و رشته خوبیه به شرطی که تو رشتت صاحب نظر باشی . ولی علاقه یه چیز دیگس

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک چیز دیگر رو هم فراموش کردم.

من برق صنعتی درجه 2 و تابلوبندی فشار ضعیف را گذراندم .
اگر مهندسی برق را بگیرم و بخواهم یک شرکت تاسیس کنم امکانش هست ؟
میتوانم در بازار کار بگیرم؟
در آخر هم اگه میشه بفرمایید به غیر از دوره پی ال سی چه دوره دیگری برایم مفید است .
با تشکر.:gol:
من کل دوران دانشجویی رو تدریس برق صنعتی و همچنین دروس هنرستان کردم .این مطالب دید صنعتی وفنی شما رو حسابی بالا میبره و خیلی مفیده
رشته برق وکنترل خیلی گستردس و اگر شما بخواهید فعالیت خوبی در بازار داشته باشید بهتره تو یه رشته کاری مهارتتو تمام وکمال کنی.
در ضمن بازار کار بسیار بی رحمه مخصوصا تو این اوضاع واحوال که صنعت خرد روزگار سختی رو میگذرونه.ولی تو میتونی انشالا

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مدیر R&D شرکت مهندسی بازرگانی فعال در زمینه کنترل و اتوماسیون صنعتی

مدیر R&D شرکت مهندسی بازرگانی فعال در زمینه کنترل و اتوماسیون صنعتی

با سلام
مهمان بعدی جناب آقای ARC_2008
مدیر R&D شرکت مهندسی بازرگانی
فعال در زمینه کنترل و اتوماسیون صنعتی
مثل همیشه مطابق با قواینن سوالات خودتون را مطرح کنید
انشالله که همه استفاده کنن
یا حق ...
:gol:

robotali

عضو جدید
با سلام
مهمان بعدی جناب آقای ARC_2008
مدیر R&D شرکت مهندسی بازرگانی
فعال در زمینه کنترل و اتوماسیون صنعتی
مثل همیشه مطابق با قواینن سوالات خودتون را مطرح کنید
انشالله که همه استفاده کنن
یا حق ...
:gol:
سلام...
ممنون میشم جناب ARC_2008 جواب این سوالات رو بدن:
1)رشته و گرایشتون در کارشناسی و احتمالن در کارشناسی ارشد چی بود:que:
2)یک مدیر R&D دقیقا چه کارهایی میکنه...:que:
3)شرکتی که در اون مشغول به کار هستین در چه زمینه هایی فعالیت داره...:que:
4)اگر ممکنه یک (یا چند:D) نمونه از کارهای اتوماسیون که انجام دادین رو مختصراً توضیح بدین:smile:
5)به نظرتون اگر کسی که کارشناسی کامپیوتر-نرم افزار خونده(خودم:))... کدوم یکی از کارهای زیر رو انجام بده بیشتر میتونه موفق باشه(با توجه به علاقه زیاد به رشته برق به خصوص حوزه ی الکترونیک و کنترل...:heart:)
a) تو کنکور کارشناسی شرکت کنه و برای لیسانس دوم تو رشته برق ادامه بده...
b) برای ارشد تغییر رشته بده به یکی از گرایشهای برق(الکترونیک یا کنترل) و ادامه بده...
ممنون میشم اگر دیدگاه یا نظر خاصی درباره سوال آخر داشتید برام بنویسید...

می بخشین اگر صندلیتون زیادی داغ شد...:redface:
آرزوی موفقیت...:gol:

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام
رابطتت با زیر دستات چطوریه ؟
سخت گیری یا نه ؟
با سلام.
بنده در حال حاضر مدیر R&D یکی از شرکت های موفق و شناخته شده در صنف اتوماسیون صنعتی هستم. در پاسخ به سوال جناب عالی هم باید بگویم بله بسیار سخت گیرم. چرا که با من نیز سخت گیر بوده اند. و اصولا سخت گیر بودن مفید است. البته این سخت گیری معانی مختلف دارد. سخت گیری یعنی جدیت در کار و بطور اصولی انجام دادن آنها.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام.
بخش r&d شامل چه فعاليتهايي ميشه؟ مشخصا وظايف و امور اين بخش شركتها چيه؟

سلام.
واحد R&D در کارخانجات و مراکز تولیدی- صنعتی بیشتر کاربرد دارد. در این مراکز ، واحد پژوهش و توسعه می بایست اموری همچون مطالعه و تحقیق جهت بهبود تولیدات و سعی در افزایش تولیدات از نظر کیفی و کمی بپردازد. این تولید می تواند در صنایع غذایی باشد یا ماشین سازی باشد یا تولید قطعات الکترونیکی و ... .
ولی در شرکت های خدماتی ( مثل شرکت ما ) ، واحد R&D ( پژوهش و توسعه ) کارش متفاوت است. من آمده ام این واحد را به بخش های مختلفی تقسیم بندی نموده ام:
الف) بخش تحقیق و پژوهش : ما وارد کننده محصولات اتوماسیون صنعتی هستیم. نمایندگی انحصاری یک برند PLC، HMI ، Inverter و Servo را داریم. خوب این محصولات را ما وارد کردیم. زحمت بچه های بازرگانی مان!. ولی قبل از اینکه بتوان این محصولات را به مشتریان خود ( که حودتان می دانید یا کارخانه است یا ماشین سازی است یا شرکت هایی که پروژه اتوماسیون انجام می دهند ) عرضه کنیم و باید رویش کار کنیم و تمام جزئیات آن را در بیاوریم و تستهای خودمان را از آن بگیریم . تا وقتی دست مشتری می رود ، بتوان پشتیبانی فنی نمود و مشتری نترسد که اگر جایی مشکل داشت
، دیگر کسی نیست که پاسخ گوی او باشد. و البته پس از فروش این مسئولیت بیشتر می شود. از نگاه دیگر ، می آییم این برند خودمان را با برندهای محتلف دیگری که رقیب ما هستند مقایسه می کنیم. پس یک کارشناس تحقیق و توسعه باید با برندهای موجود در بازار آشنایی کاملی داشته باشد. مثلا خود من، با اکثر برندهای موجود در بازار به طور تخصصی و کامل تسلط دارم. با زیمنس، اشنایدر، دلتا، امرون، میتسوبیشی ، و ... وقتی خوب مقایسه کردیم . می آئیم نواقص برند خودمان را لیست می کنیم و می کوبیم توی سر شرکت سازنده . تا برود تا آنجا که می تواند محصولش را قوی تر کند( این کار بارها انجام شده ) . حالا این بخش تحقیق وظایف دیگری نیز بر عهده دارد ، که بعدا می گویم.
ب) بخش توسعه : من بیشتر از یک سال است با این شرکت همکاری می کنم. البته مدیریت شرکت را بالای 7-8 سال است که می شناسم!. آمدم گفتم بخش های شرکت را کامل از هم جدا می کنم. بخش بازاریابی برای خودش باید جدا کار کند. این بخش شرکت را توسعه می دهد. البته مدیریت آن را به طور مشترک با مدیرعامل شرکت جلو می بریم. این بخش را بسیار حساس می دانم. ببینید ما کی می توانیم بزرگ شویم و توسعه پیدا کنیم؟ وقتی که مشتریان بیشتری برای محصولات خود داشته باشیم . این مشتریان یا تازه می خواهند از محصولات اتوماسیون صنعتی استفاده کنند ( تک و توک می خرند ) که جزو جامعه هدف ما نیستند و یا دارند از رقبای ما خرید می کنند و ما باید آنها را جلب کنیم که بیایند از ما خرید کنند . این جلب باید توجیه پذیر باشد. آن ماشین ساز یا شرکتی که دارد ماهی چند میلیون تومان از رقیب ما حرید می کند باید توجیه داشته باشد که بیاید آن محصول را رها کند و از ما بخرد. این جا کار بچه های R&D یکم سخت می شود. چرا که باید خوب بازار را بشناسند . موفقیت ها و نقاط قوت رقبا را ، شکستها و نقاط ضعفشان را . کامل بشناسند. من می بینم یه کم یکی از رقبایمان ( کی گفت TECo !!! ) در زمینه سرو بد عمل می کند. سروهایش ضعیف است . یا استوک خوبی ندارد. می آیم سمینار می گذارم . در نمایشگاه ها ( که مدیریت اجرایی آن نیز واحد ما است ) می آیم روی سرو خودمان زوم می کنم. می روم سراغ تک تک مشتریان قبلی TECO ( حالا لیست مشتریانش را چگونه در می آورم ! ، بماند ) و در قیمت ها دست می برم . و می آیم کاتالوگ چند صد صفحه ای می زنم ( واحد طراحی و گرافیک ، یکی از زیرمجموعه های واحد R&D است . و جالب است بدانید من اسم واحد خودمان را گذاشته ام : " گروه پژوهش و توسعه " ، چرا که ما واحد نیستیم ( واحد به معنای تک ) بلکه یک گروهیم . ) و هزار جور کار دیگر که در اینجا یا نمی گنجد بگویم یا ... . وارد بحث های بیشتر نمی شوم. بدانید این واحد کارش سخت است! .
پ) واحد آموزش : این قسمت خیلی خوب کار می کند. ما واحد آموزش داریم . آمدم استندهای آموزشی از محصولاتمان بسیار قوی ای درست کردم. یک اتاق را مخصوص آموزش گذاشتم ( واحد آموزش قبل از من نیز بود. ولی زیر مجموعه بچه های فنی بود که خوب مدیریت نمی شد ) . در حال حاضر شرکت ما در زمینه آموزش می آید به مشتریانش آموزش رایگان می دهد. این آموزش را فراگیر نکردم . بنا به دلایلی این کار اشتباه است. فقط به مشتریان خودمان و این شده یکی از نقاط قوت . اساتیدی که می آیند درس می دهند یا مدیر فنی هست. یا مدیر عاملمان( آدم با سوادی است ) یا خودم .
.
.
.
علاوه بر قسمت های فوق مدیر پروژه های شرکت هم هستم . که ربطی به R&D ندارد.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام...
ممنون میشم جناب ARC_2008 جواب این سوالات رو بدن:
1)رشته و گرایشتون در کارشناسی و احتمالن در کارشناسی ارشد چی بود:que:
2)یک مدیر R&D دقیقا چه کارهایی میکنه...:que:
3)شرکتی که در اون مشغول به کار هستین در چه زمینه هایی فعالیت داره...:que:
4)اگر ممکنه یک (یا چند:D) نمونه از کارهای اتوماسیون که انجام دادین رو مختصراً توضیح بدین:smile:
5)به نظرتون اگر کسی که کارشناسی کامپیوتر-نرم افزار خونده(خودم:))... کدوم یکی از کارهای زیر رو انجام بده بیشتر میتونه موفق باشه(با توجه به علاقه زیاد به رشته برق به خصوص حوزه ی الکترونیک و کنترل...:heart:)
a) تو کنکور کارشناسی شرکت کنه و برای لیسانس دوم تو رشته برق ادامه بده...
b) برای ارشد تغییر رشته بده به یکی از گرایشهای برق(الکترونیک یا کنترل) و ادامه بده...
ممنون میشم اگر دیدگاه یا نظر خاصی درباره سوال آخر داشتید برام بنویسید...

می بخشین اگر صندلیتون زیادی داغ شد...:redface:
آرزوی موفقیت...:gol:

1) قدرت خواندم و چون از ترم دوم دانشگاه رفتم توی یکی از شرکتهای اتوماسیون صنعتی ( که الان رقیبمان است و از دست من هم دلخورند! ) کارآموز شدم . واحد های دانشگاهی کنترل هم می رفتم . آن موقع از یکی از همسایه های قبلی مان شنیده بودم ، چیزی به اسم اتوماسیون صنعتی هست و با سفارش همان بنده خدا به طور خود جوش ! کار آموز شدم.
ارشد نرفتم به دلایل مشخص ، اینکه سرم شلوغ بود و هست. اینکه کدام رشته بدرد می خورد: کنترل که در ارشد کمکی به شعلم نمی کند. قدرت: که ربطی به کارم ندارد . و اصولا ارشد خواندن وقت می خواهد و آن هم من که از ساعت 7 صبح می آیم شرکت . 10 شب می روم بیرون و جمعه ها و روزهای تعطیل می رسم امور عقب افتاده ام را پوشش دهم. ولی یک چیز را از دکتر محمود بهار خوب یاد گرفتم و آن اینکه حتما نباید در دانشگاه یاد گرفت. بگذریم.

2) مدیر R&D را در قسمت بالا پاسخ گو بودم.
3) ما وارد کننده محصولات اتوماسیون صنعتی هستیم. بخش فروش ، فروشش را می کند. بخش پروژه ، پروژه اش را انجام می دهد.
4) حدود 4 سال در یک شرکت دیگر مدیر فنی بودم . آن جا واردات نداشتیم . فقط پروژه انجام میدادیم. تیم خوب و تقریبا بزرگی داشتیم . یا سه کارگاه تابلو سازی و کلی تشکیلات. آنجا پروژه بزرگ ( اتوماسیون کارخانجات ، واحدهای پتروشیمی و چند پروژه ملی ) می گرفتیم . کارخانه تولید نخ، لوله، سیم، ذغالشویی،دان و سیمان و کاشی. سایتهای پتروشیمی در ماهشهر، پروژههای نیروگاهی در طوس، اصفهان و ... . چند پروژه در ذوب آهن . و ... خوب پروژه زیاد بود و همش را انجام می دادیم. هر پروژه از یک ماه تا 2-3 سال ممکن بود به طول بکشد. این 2 سال آخر ، پروژه را خودم مدیریت می کردم. تیم خوبی داشتیم.
در شرکتی که الان هستم، مسئله فرق می کند. ما اکثرا با ماشین سازها یا اتوماسیون دستگاه ها را قبول می کنیم . یا خطوط تولید کوچک را . خوب دیگر نه از کارگاه های آنچنانی خبری است و نه از تابلوسازی های پیشرفته. تیم کوچکی ساخته ام و در طول ماه حدود 4-5 پروژه می توانیم جمع و جور کنیم. ماشین های OPP ، دوخت ، سری تراش، ماشین های خاص و ... .
5) اول جنسیتتان مطرح است. هدف تان در زندگی . برای آینده چه هدفی دارید. شاغلید یا نه.
در کل کارشناسی ارشد ، راه حل مناسب تری است. اگر ... .
با تشکر.

NAV!D

عضو جدید
سلام دوست گرامی.
بنده هم چند سوال را اگر اجازه بفرمایید میپرسم:

1-وضعیت کلی و فعلی بازار برق (امور مرتبط با برق) را هم در ایران و هم در دنیا چطور میبینید ؟

2-به نظر شما وضعیت کنونی (اقتصادی) بهبود پیدا خواهد کرد؟

3-حدس میزنم فرد موفقی بوده باشید . راز موفقیت خودتون را در چی مدانید ؟

4-نمیدانم میتوانید به این سوال جواب بدید یا خیر؟ اگر میبینید مقدور نیست جواب ندهید: آیا برای گرفتن کار در مناقصه های کاری پارتی حرف اول را میزند ؟

5-چگونه میشود از خود یک مدیر موفق بسازیم؟

فعلا تا اینجا باشد تا باز هم مزاحمتان شویم.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام دوست گرامی.
بنده هم چند سوال را اگر اجازه بفرمایید میپرسم:

1-وضعیت کلی و فعلی بازار برق (امور مرتبط با برق) را هم در ایران و هم در دنیا چطور میبینید ؟

2-به نظر شما وضعیت کنونی (اقتصادی) بهبود پیدا خواهد کرد؟

3-حدس میزنم فرد موفقی بوده باشید . راز موفقیت خودتون را در چی مدانید ؟

4-نمیدانم میتوانید به این سوال جواب بدید یا خیر؟ اگر میبینید مقدور نیست جواب ندهید: آیا برای گرفتن کار در مناقصه های کاری پارتی حرف اول را میزند ؟

5-چگونه میشود از خود یک مدیر موفق بسازیم؟

فعلا تا اینجا باشد تا باز هم مزاحمتان شویم.

1- خوب!
2- ان شاء الله
3- پشتکار
4- خیر . حرف اول را نمی زند. ولی می تواند یکی از برگ های برنده باشد.
5- با تلاش و نگاه باز زندگی کردن. فکر تو زندگی تو را می سازد!.

NAV!D

عضو جدید
دست شما درد نکنه ولی من انتظار داشتم یه خرده بیشتر توضیح میدادید .

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- خوب!
2- ان شاء الله
3- پشتکار
4- خیر . حرف اول را نمی زند. ولی می تواند یکی از برگ های برنده باشد.
5- با تلاش و نگاه باز زندگی کردن. فکر تو زندگی تو را می سازد!.
ممنون که به سوالها جواب می دهید.
1-شما کار رو کی شروع کردید منظورم اینه که چند سالتون بود؟
2-چطور شد به طرف کنترل و اتوماسیون کشیده شدید؟
3-اولین کاری که انجام دادید چی بود؟
4-از اول تو این زمینه کار کردید؟
5-تا حالا شده به صفر برسید و از اول شروع کنید؟ (در باره کار و شغل)

nadielectron

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز
راستش من الکترونیک می خونم اما زیاد بهش علاقه ندارم و به الکترونیک قدرت و درایوها علاقه پیدا کردم و می خوام ارشد تو این گرایش کار کنم میشه نظرتون رو در مورد این رشته وموقعیتش تو ایران بگید ممنون میشم.

kahrobaa

عضو جدید
چرا اینجا سوت و کور شده ؟

من تا به حال سوالی نپرسیدم اما تقریبا همه سوال و جواب ها رو خوندم و الان یک هفته است که خبری نیست... چرا؟

تاپیک به این خوبی و ارزشمندی چرا باید یک هفته هیچ پستی نداشته باشه؟

ARC_2008

مدیر بازنشسته
ممنون که به سوالها جواب می دهید.
1-شما کار رو کی شروع کردید منظورم اینه که چند سالتون بود؟
2-چطور شد به طرف کنترل و اتوماسیون کشیده شدید؟
3-اولین کاری که انجام دادید چی بود؟
4-از اول تو این زمینه کار کردید؟
5-تا حالا شده به صفر برسید و از اول شروع کنید؟ (در باره کار و شغل)

1- از ترم دوم دانشگاه و در همین فیلد
2- علاقه . اساتید می گفتند 2 تکنولوژی را دنبال کنید . یکی از این دو کنترل ازطریق PLC بود.
3- با ماشین های پرس از یک ماشین سازی شروع کردم. البته قبل از این که این پروژه را ( تقریبا 6-7 سال پیش ) دست بگیرم . زیاد با مهندسای شرکت قبلی که بودم سر پروژه هاشون بیگاری می کردم!و این دستگاه پرس اولین کاری بود که خودم همه کارش را کردم.
4- بله . از همان ابتدا.
5- نه . حتی در موردش فکر هم نکرده بودم. البته که نه . نیازی به از صفر شروع کردن نیست.
با تشکر.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت دوست عزیز
راستش من الکترونیک می خونم اما زیاد بهش علاقه ندارم و به الکترونیک قدرت و درایوها علاقه پیدا کردم و می خوام ارشد تو این گرایش کار کنم میشه نظرتون رو در مورد این رشته وموقعیتش تو ایران بگید ممنون میشم.

خوشبختانه درایوها در ایران بازار خوبی دارد. بسیاری از صنایع که قبلا فقط از موتور استفاده می کردند . بدلیل افزایش دانش و البیته کاهش وحشتناک درایو ! رو به اینورترها آورده اند. دانش خیلی قوی ای در بازار حرفه ای فروش ایران ندیدم. باور کنید 70 درصد ( به جرات می گویم ) از فروشندگان و وارد کنندگان درایو اطلاعات حتی تفاوت مدهای کاری درایو را ( مثلا وکتور یا کنترل حلقه بسته ! ) را هم نمی دانند. فرق درایو و سافت استاتر هم نمی دانند. کاربرد هر مد روی APPLICATIONهای مختلف هم نمی دانند. خیلی از محاسبات گشتاور و نکات ریز دیگر را هم نمی دانند. اصلا .... . ولی با این وجود حوب می فروشند! . ببینید در 3- 4 سال اخیر بالای 10 برند معتبر به لیست درایوهای بازار ایران افزوده شده . البته شما می بایست روی سرودرایوها هم فاکوس داشته باشید . چرا که عملکردها نزدیک به هم هستند و این سبب قوی تر شدن شما می شود. البته زودتر وارد کار هم شوید ( اگر نیستید ).

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با تشکر از جناب آقای ARC_2008 برای پاسخگوییشون
و از دوستانی که قوانین را رعایت کردن
تا رسیدن مهمان بعدی تاپیک قفل خواهد شد
دوستان شاغل مایل به شرکت در این تاپیک به من یا آقای عصار همکار تالار اعلام آمادگی کنن
با تشکر

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برقکار ارشد دکل حفاری

برقکار ارشد دکل حفاری

با سلام
مهمان این هفته
آقای mamad kh
سوابق
برقکار ارشد دکل حفاری
هم اکنون شاغل در شرکت صنایع فولاد خوزستان