صندلي خالي براي ورود به دانشگاه!!!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضور تنها 2 نفر در روز اول ثبت نام یک دانشگاه!
همزمان با اعلام نتایج کنکور 735 نفر برای ثبت نام در یک موسسه غیرانتفاعی معرفی شدند اما به گفته رئیس این موسسه در اولین روز از فرصت سه روزه فقط دو نفر برای ثبت نام مراجعه کردند و به طور حتم صندلیها خالی می مانند و دوره هایی که به حد نصاب نرسد حذف می شوند.

وزیر علوم: 200 هزار صندلی آموزش عالی خالی می ماند

کامران دانشجو وزیر علوم نیز چندی پیش از خالی ماندن 200 هزار صندلی در آموزش عالی در سال جدید تحصیلی خبر داد و گفت: کل آموزش عالی کشور یک میلیون و 300 هزار ظرفیت پذیرش دانشجو دارد این درحالیست که امسال فقط یک میلیون و 100 هزار متقاضی ورود به دانشگاه بودند لذا رقابت برای ورود به دانشگاه نیست بلکه رقابت برای ورود به یک تعداد رشته های خاص است.

نمي دونم چه ضرورتي داره همه برن دانشگاه!!؟؟
بهتر نبود به جاي اين همه دانشگاه چن تا دانشگاه درست و حسابي داشتيم كه اين همه ليسانس و فوق ليسانس بيكار نداشته باشيم!!!

آيا فكري به حال اشتغال اين
یک میلیون و 300 هزار نفر شده!!!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضور تنها 2 نفر در روز اول ثبت نام یک دانشگاه!
همزمان با اعلام نتایج کنکور 735 نفر برای ثبت نام در یک موسسه غیرانتفاعی معرفی شدند اما به گفته رئیس این موسسه در اولین روز از فرصت سه روزه فقط دو نفر برای ثبت نام مراجعه کردند و به طور حتم صندلیها خالی می مانند و دوره هایی که به حد نصاب نرسد حذف می شوند.

وزیر علوم: 200 هزار صندلی آموزش عالی خالی می ماند

کامران دانشجو وزیر علوم نیز چندی پیش از خالی ماندن 200 هزار صندلی در آموزش عالی در سال جدید تحصیلی خبر داد و گفت: کل آموزش عالی کشور یک میلیون و 300 هزار ظرفیت پذیرش دانشجو دارد این درحالیست که امسال فقط یک میلیون و 100 هزار متقاضی ورود به دانشگاه بودند لذا رقابت برای ورود به دانشگاه نیست بلکه رقابت برای ورود به یک تعداد رشته های خاص است.

نمي دونم چه ضرورتي داره همه برن دانشگاه!!؟؟
بهتر نبود به جاي اين همه دانشگاه چن تا دانشگاه درست و حسابي داشتيم كه اين همه ليسانس و فوق ليسانس بيكار نداشته باشيم!!!

آيا فكري به حال اشتغال اين
یک میلیون و 300 هزار نفر شده!!!

با این همه مرکز پیام نور کسی نمیره غیر انتفاعی
هم خرجش کمه هم مدرکش مدرک سراسریه.:smile:

کار هست اما اونی که ما دوست داشته باشیم نیست.
:smile:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این همه مرکز پیام نور کسی نمیره غیر انتفاعی
هم خرجش کمه هم مدرکش مدرک سراسریه.:smile:

کار هست اما اونی که ما دوست داشته باشیم نیست.
:smile:

خوب پيام نور هم مثل غير انتفاعي!! متاسفانه اكثر فارغ التحصيلاي ما اونطوري كه بايد و شايد سواد درست و حسابي ندارن!!

اگه ظرفيت دانشگاها محدود باشه فقط اونايي كه لياقت بيشتري دارن مي رن دانشگاه و در نتيجه شايد!!! كاري رو كه دوست دارن و پيدا كنن!! نه اينكه هر كي يه مدرك به درد نخور گرفت و هيچي هم بلد نيست به همت پارتي گردن كلفت بره سر كار و بقيه كه شايستگيشون بيشتره بيكار بمونن!!!

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پيام نور هم مثل غير انتفاعي!! متاسفانه اكثر فارغ التحصيلاي ما اونطوري كه بايد و شايد سواد درست و حسابي ندارن!!

اگه ظرفيت دانشگاها محدود باشه فقط اونايي كه لياقت بيشتري دارن مي رن دانشگاه و در نتيجه شايد!!! كاري رو كه دوست دارن و پيدا كنن!! نه اينكه هر كي يه مدرك به درد نخور گرفت و هيچي هم بلد نيست به همت پارتي گردن كلفت بره سر كار و بقيه كه شايستگيشون بيشتره بيكار بمونن!!!
فقط بحث داانشگااه نیست...نگاه ما به آموزش عالی متفاوته..کسی با ورود به دانشگاه حالا آزاد یا غیر انتفاعی و غیره مجوز ورورد به بازار کار نداره باید برای هر چیزی تلاش کنیم که نمیکنیم..صرف ورود به دانشگاه مثلا تهران توی رشته معماری معنیش این نیس که قطعا کار خوبی برات جور میشه اینهمه هستن که از همین دانشگاه ها با زور و کلی مشروطی فارغ التحصیل میشن!
همه باید برن دانشگاه چون علم سطح فرهنگ و بالا میبره و نوع نگاه و جهان بینی فرد و تغییر میده.

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط بحث داانشگااه نیست...نگاه ما به آموزش عالی متفاوته..کسی با ورود به دانشگاه حالا آزاد یا غیر انتفاعی و غیره مجوز ورورد به بازار کار نداره باید برای هر چیزی تلاش کنیم که نمیکنیم..صرف ورود به دانشگاه مثلا تهران توی رشته معماری معنیش این نیس که قطعا کار خوبی برات جور میشه اینهمه هستن که از همین دانشگاه ها با زور و کلی مشروطی فارغ التحصیل میشن!
همه باید برن دانشگاه چون علم سطح فرهنگ و بالا میبره و نوع نگاه و جهان بینی فرد و تغییر میده.

خوب منم منظورم روي همين افرادي هست كه با زور يه مدركي مي گيرن ولي به واسطه داشتن پارتي و آشنا شغل هاي خوبي هم نصيبشون ميشه ولي يه عده ديگه با داشتن قابليت بيكار مي مونن!! خوب اگه شرايط ورود به دانشگاه براي اين آدما مهيا نباشه به واسطه نداشتن مدرك جاي يه عده ديگه رو تنگ نمي كنن!!

log.sanam

عضو جدید

نه عزیزم این حرفا واسه تو کتاباس :smile: الان دانشگاه ازپایگاه علمی به پایگاه دوستی و آشنایی و ازدواج تبدیل شده!! البته من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم از وضع دانشگاه های آزاد و ... بی خبرم !!!!:surprised:

EECi

مدیر بازنشسته
عنوان این تاپیک جالب بود و من اومدم تا نظرم رو بگم از صحبت های دوستان نقل قول نمی گیرم
1- یکی از دوستان گفت که باید فکری به اشتغال این 1 میلیون 300 های دانشجو شود. من میگم اگر دانشجو ، دانشجو باشد برای اشتغال در رشته خود ، خودش فکری به حال خودش خواهد کرد. مثل زدن یک شرکت خصوصی . که برای این کار علاوه بر سواد نیاز به مدیریت هم هست .

2-یکی ار کاربرا هم گفت تا پیام نور هست چرا باید به غیرانتفاعی رفت. البته بنده در هیچ کدوم درس نمی خونم. ولی باید این رو بگم تا زمانی که ملاک انتخاب دانشگاه نوع مدرکش باشه نه سیتم و یاد گیری در اون، دانشجو های بیسواد خواهیم داشت

3- نباید ظرفیت دانشگاه ها رو محدود کرد ، بلکه باید فرهنگ سازی کرد که کار برای کاربلد و باسواد وجود داره. خوشبختانه همین گفتاری که بین همه میپیچه که کار برای همه دارندگان مدرک دانشگاهی وجود نداره نشون دهنده همین فرهنگ هست که کم کم داره جا میفته.( با حذف این نکته که خیلی ها که بیکارن کار بلد نیستند)
دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی هم یه موسسه خصوصی هستن و برای درامد خودشون دانشجو جذب می کنند .( البته قضیه دانشگاه آزاد یکم فرق داره چون هیئت امنایی هست و درامد ها رو صرف خود دانشگاه می کنند )

4- یکی از دوستان هم گفت که دانشگاه تبدیل شده به پایگاه دوست یابی و... که من باهاش موافقم.
موفق باشین:gol:

raminbabak

اخراجی موقت
نه عزیزم این حرفا واسه تو کتاباس :smile: الان دانشگاه ازپایگاه علمی به پایگاه دوستی و آشنایی و ازدواج تبدیل شده!! البته من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم از وضع دانشگاه های آزاد و ... بی خبرم !!!!:surprised:

حرف همه دوستان متین و عالی.حرفه ایشون هم درسته که پایگاه دوستی هستش .....ولی در مورد اون دوستمون که میگن یه شرکت خصوصی بزنیم و ..... خیلی خیلی ببخشین یا دارید با زور بادمعده صحبت می کنید یا ....
1)شرکت خصوصی یه هدف عالی میخاد چون میخاد پولدار بشه اون هم نیازمند سرمایه اولیه چون با این هر کی هر کی بودن در این مملکت معلوم نیست سرمایه ات امنیتداره یا نداره حالا بماند اون وقتی هم که میزاری هیچ . حالا باز بماند اون سرمایه اولیه شرکتت با وام باشد که بدبخت شدی.
الان این مملکت فرقی نداره کدوم دانشگاه باشی پول پارتی داشته باشی حله ..والسلام

EECi

مدیر بازنشسته
حرف همه دوستان متین و عالی.حرفه ایشون هم درسته که پایگاه دوستی هستش .....ولی در مورد اون دوستمون که میگن یه شرکت خصوصی بزنیم و ..... خیلی خیلی ببخشین یا دارید با زور بادمعده صحبت می کنید یا ....
1)شرکت خصوصی یه هدف عالی میخاد چون میخاد پولدار بشه اون هم نیازمند سرمایه اولیه چون با این هر کی هر کی بودن در این مملکت معلوم نیست سرمایه ات امنیتداره یا نداره حالا بماند اون وقتی هم که میزاری هیچ . حالا باز بماند اون سرمایه اولیه شرکتت با وام باشد که بدبخت شدی.
الان این مملکت فرقی نداره کدوم دانشگاه باشی پول پارتی داشته باشی حله ..والسلام

اولا من نگفتم شرکت خصوصی بزنیم! و من به هیچ وجه در حال حاضر این کار رو نمی کنم. ثانیا شما بقدری کوته بین در این موضوع هستید که به اینجای قضیه فکر نکردید فردی می تونه مدیریت عالی داشته باشه که تجربه داشته باشه و در ضمن این تجربه درامد خواهد داشت و می تواند شرایط گرفتن وام رو هم درا بشه...
شما هم داری حرف دیگران رو تکرار میکنی! البته این حرف ها ، حرف های کارفرما ها نیستن..

موفق باشی

بالا