شرکت مترو و آسانسورهای چینی؟؟واقعیت چیست؟

محمدصالح1

عضو جدید
سلام
این مطلب را بخوانید و اگر اطلاعات بیشتری دارید مارا هم در جریان بگذارید
باتشکر

رییس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران گفت: "مترو تهران برخلاف واقعیت، عقد قرارداد با برند چینی برای خرید 117 دستگاه آسانسور را تکذیب می‌کند."
"علی محمد منصوری" در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: مترو تهران اگرچه به درستی اعلام کرده که برای خرید 117 دستگاه آسانسور با چین قرارداد نبسته، اما این بخش از واقعیت را اعلام نکرده که اگرچه به طور مستقیم با تولیدکنندگان چینی قرارداد نبسته‌، اما با نمایندگان یک برند چینی در ایران برای تحویل این 117 دستگاه آسانسور قرارداد امضا کرده است.
وی با بیان اینکه اگر مترو تهران این موضوع را تکذیب کند، مستندات مربوط به مناقصه‌های برگزار شده، قرارداد منعقده و نام برند مربوطه را افشا خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: مترو تهران اگر می‌تواند نام برند و شرکت برنده مناقصه 117 دستگاه را اعلام کند تا همه متوجه شوند که این برند چینی بوده و مترو تهران در این قرارداد برخلاف مصوبات مجلس شورای اسلامی عمل کرده است.
وی مدعی شد: مترو تهران در جریان خرید 117 دستگاه آسانسور کار را به جایی رساند که از حضور چند شرکت داخلی در مناقصه جلوگیری کرد.
این اظهارات در حالی از سوی رییس سندیکای آسانسور و پله برقی مطرح شده است که پیش از این شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه امضای قرارداد 7/7 میلیارد تومانی با چینی‌ها را تکذیب کرده بود.
در اطلاعیه این شرکت آمده است: تامین تجهیزات مورد نیاز مترو، جملگی از طریق برگزاری مناقصات عمومی ‌با دعوت از شرکت‌های داخلی و براساس قانون استفاده از حداکثر توان ساخت داخل صورت می‌پذیرد. شرکت مترو تاکنون هیچ قراردادی برای واردات 117 دستگاه آسانسور با هیچ شرکت چینی نداشته است.
این مناقصه در پاییز سال 1387 برگزار شده که در نهایت یک شرکت ایرانی"عضو سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی" از میان 13 شرکت ایرانی دیگر که اعلام آمادگی کرده بودند، با کمترین قیمت پیشنهادی برنده مناقصه شده که متعاقبا و پیرو مصوبه هیات مدیره شرکت قرارداد مربوطه با شرکت مزبور منعقد شده است.
 
بالا