سوال و جواب اعرابی از پیامبر اعظم(ص

solo4

عضو جدید
عرض کرد میخواهم دانا ترین مردم باشم...................حضرت فرمود از خدا بترس

عرض کرد میخواهم از خاصان درگاه خدا باشم.............حضرت فرمود شب و روز قرآن بخوان

عرض کرد میخواهم همیشه دل من روشن باشد.............حضرت فرمود مرگ را فراموش مکن

عرض کرد میخواهم همیشه در رحمت حق باشم..................حضرت فرمود با خلق نیکی کن

عرض کرد میخواهم از دشمن به من آفتی نرسد..........حضرت فرمود همیشه توکل به خدا کن

عرض کرد میخواهم در چشم مردم خوار نباشم..................حضرت فرمود صله رحم کن

عرض کرد میخواهم عمر من طولانی باشد...............حضرت فرمود همیشه با وضو باش

عرض کرد میخواهم روزی من وسیع گردد...............حضرت فرمود چشم وزبان خود را ببند

عرض کرد میخواهم با آتش دوزخ نسوزم...........حضرت فرمود تضرع و توبه به حال بیچارگی

عرض کرد میخواهم سنگین ترین مردم باشم.............حضرت فرمود از کسی چیزی مخواه

عرض کرد میخواهم پرده عصمتم دریده نشود..................حضرت فرمود پرده عصمتم کسی را مدر

عرض کرد میخواهم گورم تنگ نباشد................حضرت فرمود مداومت کن به قرائت سوره تبارک

عرض کرد میخواهم مال من بسیارشود.............حضرت فرمود مداومت کن به قرائت سوره واقعه عرض

کردمیخواهم فردای قیامت ایمن باش........حضرت فرمودبین شام وخفتن به ذکرخدا مشغول باش

عرض کردمیخواهم خدای تعالی رادرنمازحضوریابم....حضرت فرمود زمان وضوگرفتن بسیاردقت کن

عرض کرد میخواهم از خاصان باشم..............حضرت فرمود کارهای راستی و درستی را پیشه کن

عرض کرد میخواهم برای من عذاب قبر نباشد...........حضرت فرمود جامه خود را پاک نگه دار

عرض کرد میخواهم درنامه عملم گناه نباشدوخوبی باشد..........حضرت فرمود با پدرومادرخودنیکی کن
[h=4]
[/h]