سوال: طراحی سیستم کنترل از راه دور هواپیما

Sky Guard

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز حقیقتش من رشتم مهندسی مکانیکه ولی یه سوال از بچه های مخابرات دارم و دوست دارم بدون تعصب نسبت به رشتتون جواب بدید

من میخواستم بدونم اگه بخوایم یه هواپیمای بدون سرنشین طراحی کنیم که دارایه یه دوربین عکس برداری باشه که وظیفش ارسال عکسای گرفته شده(به صورت online)به پایگاه باشه
طراحی سیستم عکسبرداری وارسال اون در حیطه ی تخصص بچه های مخابرته یا نه؟
در مورد طراحی سیستم کنترل از راه دور هواپیما چی؟این در تخصص شماست یا بچه های الکترونیک؟
شرمنده من زیاد با مهندسی برق اشنایی ندارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

mosizaza

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز حقیقتش من رشتم مهندسی مکانیکه ولی یه سوال از بچه های مخابرات دارم و دوست دارم بدون تعصب نسبت به رشتتون جواب بدید

من میخواستم بدونم اگه بخوایم یه هواپیمای بدون سرنشین طراحی کنیم که دارایه یه دوربین عکس برداری باشه که وظیفش ارسال عکسای گرفته شده(به صورت online)به پایگاه باشه
طراحی سیستم عکسبرداری وارسال اون در حیطه ی تخصص بچه های مخابرته یا نه؟
در مورد طراحی سیستم کنترل از راه دور هواپیما چی؟این در تخصص شماست یا بچه های الکترونیک؟
شرمنده من زیاد با مهندسی برق اشنایی ندارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

سلام دوست عزیز هرچیزی که مربوط به ارسال اطلاعات از یک مکان به مکان دیگه بشه (چه به صورت آنالوگ چه به صورت دیجیتال) مربوط به رشته ی مخابرات هست(این اطلاعات می تونه عکس ، فایل، امواج الکترومغناطیس ، کدهای صفر و یک ، نویز سفید و غیره باشه )

معمولا رشته های برق مخابرات و الکترونیک از نظر مباحث درسی و مفهومی به هم نزدیک هستند به عنوان مثال شما وقتی می خوای یک فرستنده گیرنده با مدولاسیون fm با قابلیت ساپورت چهار کانال رو بسازی قسمت تولید سگینال (اسیلاتور، سینتی سایزر) ، پردازش اون سیگنال به عهده ی الکترونیک هاست و قسمت مدوله کردن و دموله کردنش (مدولاسیون) و طراحی آنتن گیرنده و فرستنده به عهده مخابراتیاس که با کنار هم قرار گرفتن این دو رشته "مهندس برق الکترونیک یا مخابرات " معنی پیدا می کنه (البته رشته های برق قدرت و کنترل هم کنار هم قرار می گیرند)

در مورد کنترل از راه دور هواپیما از سیستم های کنترلی (مهندسی برق کنترل) به همراه سیستم ها و مدارهای مخابراتی از قبیل فرستنده و گیرنده ها و پردازش تصویر و خیلی چیزهای دیگه مربوط می شه

در مورد هواپیمای بدون سرنشین هم همینطور البته هنوز تکنولوژی چنین چیزهایی وارد ایران نشده (البته اگه شده باشه یا مهندسی معکوس بوده یا کپی و مونتاژ بوده)