سوال در خصوص ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه UTM مالزی

eng mita

عضو جدید
سلام دوستان
من از دانشگاه UTM مالزی پذیرش گرفتم و انشالله قراره تا 15 روز دیگه برم مالزی برای ثبت نام.از دوستانی که تو مقطع ارشد رشته مهندسی مکانیک تحصیل کردن (چه در خارج و چه در ایران) میخوام بپرسم با توجه به اینکه دارم وارد یک دانشگاه انگلیسی زبان میشم چه راهکارهایی رو اتخاذ کنم تا تو درس ها کم نیارم.
دروس مقطع ارشد تحلیلی هستن یا برپایه حل عددی هستن؟چه برنامه هایی برای انجام ASSIGNMENT ها و پروژه های محول شده اساتید باید بلد بود تا بشه تکالیف رو انجام داد؟
یکی از دوستان تحصیل کرده تو دانشگاه ایران گفت بهتره برنامه های EES و زبان فورترن رو بلد باشم تا بتونم برای محاسبات و نوشتن برنامه جهت انجام محاسبات ازشون استفاده کنم،چقدر لازمه بلد بودن اینها؟
کسی از دوستان تو دانشگاه UTM تحصیل کرده؟که بتونم ازش راهنمایی بگیرم؟در رابطه با نحوه تدریس و خود اساتید و پروژه ها و ...(آخه سیلابس ما 40 واحدیه!!!!!)
آیا لازمه منع یا کتاب یا جزوه ای رو با خودم ببرم مالزی؟(با توجه به محدودیت باری که در حین پرواز دارم 23kg)یا میشه از نت بدست آورد؟منظورم بیشتر سورس های فارسیه تا بعنوان راهنما و کلید بشه بهشون رجوع کرد.

eng mita

عضو جدید
:(

57
نمایش و
0
پاسخ تا اینجا:cry:
البته بچه های UTM خودشون یه انجمن مجازی ساختن منتهی متاسفانه اینو تو فیس:razz:بووک ساختن و ما هم که به لطف زیرساخت تحریم هستیم:mad:
حالا پیدا کردن یه دانشجوی ارشد مکانیک تو دانشگاه UTM از پیدا کردن پرتقال فروش هم سخت تر شده!:confused:

اهل بیت

عضو جدید
ان شاءالله به سلامتی
حال بگو ببینم چه جوری پذیرش گرفتی ؟ یعنی برای پذیرش گرفتن باید چه کار کنیم ؟؟؟

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من از دانشگاه UTM مالزی پذیرش گرفتم و انشالله قراره تا 15 روز دیگه برم مالزی برای ثبت نام.از دوستانی که تو مقطع ارشد رشته مهندسی مکانیک تحصیل کردن (چه در خارج و چه در ایران) میخوام بپرسم با توجه به اینکه دارم وارد یک دانشگاه انگلیسی زبان میشم چه راهکارهایی رو اتخاذ کنم تا تو درس ها کم نیارم.
دروس مقطع ارشد تحلیلی هستن یا برپایه حل عددی هستن؟
ـ هم تحلیلی، هم عددی که بستگی به انتخاب واحد شما داره.

چه برنامه هایی برای انجام ASSIGNMENT ها و پروژه های محول شده اساتید باید بلد بود تا بشه تکالیف رو انجام داد؟
یکی از دوستان تحصیل کرده تو دانشگاه ایران گفت بهتره برنامه های EES و زبان فورترن رو بلد باشم تا بتونم برای محاسبات و نوشتن برنامه جهت انجام محاسبات ازشون استفاده کنم،چقدر لازمه بلد بودن اینها؟
ـ بستگی به استادهاتون داره؛ متلب الآن در همه جای دنیا لازمه.

کسی از دوستان تو دانشگاه UTM تحصیل کرده؟که بتونم ازش راهنمایی بگیرم؟در رابطه با نحوه تدریس و خود اساتید و پروژه ها و ...(آخه سیلابس ما 40 واحدیه!!!!!)
آیا لازمه منع یا کتاب یا جزوه ای رو با خودم ببرم مالزی؟(با توجه به محدودیت باری که در حین پرواز دارم 23kg)یا میشه از نت بدست آورد؟منظورم بیشتر سورس های فارسیه تا بعنوان راهنما و کلید بشه بهشون رجوع کرد.
- فراموش کن زبانت فارسیه.
- فراموش کن چیزی به اسم جزوه هم وجود داره.

با رنگ آبی در بالا جواب دادم.
موفق باشید

behnam.s

عضو جدید
من خودم هم پارسال از طرف انجمن مهندسان مکانیک امریکا شاخه دانشجویی تو دانشگاه South California پذیرش گرفتم ولی به خاطر مشکل سربازی موفق نشدم برم ...انشالله موفق باشی .اونجا که همه چی عملی بود تقریبا و تو ارشد فقط 34 واحد درسی پاس میشد ولی در هفته باید 50 ساعت تو دانشگاه میبودی .

eng mita

عضو جدید
ان شاءالله به سلامتی
حال بگو ببینم چه جوری پذیرش گرفتی ؟ یعنی برای پذیرش گرفتن باید چه کار کنیم ؟؟؟
مخلصم
راستش به یه رابط تو مالزی زنگ زدم و ایشون کار های پذیرشمو انجام داد هرچند خودمونم میتونیم apply کنیم ولی چون مبلغ به دلار بود و کارت اعتباری و هزار چیز دیگه میخواست ترجیح دادم رابط کارمو بکنه.(ترجمه دانشنامه مقاطع قبل + ترجمه ریز نمرات + مدرک زبان اعم از تافل یا آیلتس(تافل pbt بالای 550 و آیلتس بالای 6 و اگه اشتباه نکنم تافل ibt هم بالای 80باشه)هرچند زیر این مقادیر هم باشه میتونی پذیرش بگیری ولی باید یه ترم زبان بخونی.
تصویر پاسپورت + مدارک علمی مرتبط اگه داری مثل گواهی دوره های نرم افزاری و غیره + یه گواهی سابقه کار (که قربونش برم ایرانی ها همه جا آشنا دارن و سوری میزنن گواهینامه رو)نیازی به بیمه و .... هم نداره و یه کار الکیه ولی اگه باشه تو روند اخذ پذیرش اثر گذار تره.
اینها رو ایمیل کردم به رابط یا شخصا تو سایت دانشگاه www.utm.my تو بخش مربوطه آپلود میکنیم بعد برامون پرونده تشکیل میشه و نهایتا بهمون ایمیل میزنن که پاشو بیا درستو بخون:)
همین.مالزی مثل ترکیه است ویزا نمیخواد میای تو فرودگاه مالزی بهت یه ویزای سه ماهه گردشی میدن بعد که ثبت نام کردی دانشگاه خودش برات ویزای دانشجوویی میگیره.کشور خوبیه.من الان نزدیک یه ماهه مالزیم.سبز و پردرخت مثل شمال ولی شرجی و گرم مثل بندرعباس.ما تو شهرجوهور هستیم جنوب مالزی.تو کوالالامپور هم دانشگاه های خوبی هست و شهر کوالالامپور امکانات تفریحی و زندگی و توریستیش بهتره ولی خب گرونتر هم هست از نظر زندگی ولی در کل مثل شرایط زندگی تو ایرانه یعنی قیمت ها مثل ایران هرچند بعضی چیزا ارزونتر و بعضی چیزا کمی گرونتره مثلا لب تاپ و تلویزیون و یخچال ارزونتر از ایران و قابلمه و ماهیتابه و کتری و اتو گرونتره و تخم مرغ و شیر و نوشابه و مرغ مثل ایران و حتی کمی ارزونتره.امنیت روانی بالا + امنیت اقتصادی + آزادی اجتماعی (کشور اسلامی ولی هرجور دوست داری بگرد)که این مسئله باعث شده بچه های ایرانی کمی عقده هاشونو اینجا خالی کنن و از نظر رفتار کمی اعتبار ایران رو سرخورده کردن.(تقریباً ضایع ترین پوشش ها رو ایرانی ها دارن در کنار اینکه بالاترین اعتبار علمی دانشگاه ها هم بلطف دانشجو های ایرانیه.اینترنتشون خوبه البته اگه از شرکت ها خودت بگیری خب عالیه ولی کمی گرون در میاد اما تو دانشگاه نت رایگانه با سرعت تقریبا مناسب و گاهی عالی و به تمام مقالات علمی دنیا از 100 سال پیش به الان دسترسی داریم و اگه کسی اهل درس خوندن باشه و بتونه استفاده کنه واقعا پیشرفت میکنه اساتید تو درس ها جدی هستن کلی تکلیف و ASSIGNMENT میدن و در طول ترم رس دانشجو رو میکشن ولی اخر ترم هم به فراخور درسیکه دادن امتحان میگیرن که بخش مهم نمره همون کار های کلاسیه و امتحان تنها 40% کل نمرست.بچه های درسخون با معدلای بالا قبول میشن. و اینجا سکوی پرتاب راحت به سمت استرالیا و کانادا و امریکاست.
پیشنهاد من اینه که حتما ض با بکگراند علمی و خصوصا زبان قوی بیایید اینجا:)
موفق باشید سوالی بود من در خدمتم شاید دیر به دیر بتونم بیام شماره من در مالزی اینه برای هرگونه پاسخگویی اگه بتونم کمک کننده باشم در خدمتم.
0060166554593 مهدی هستم.
با رنگ آبی در بالا جواب دادم.
موفق باشید
آقا یه دنیا ممنون.اومدم اینجا تقریبا ً فهمیدم باید چه کنم بازم مرسی.:)
من خودم هم پارسال از طرف انجمن مهندسان مکانیک امریکا شاخه دانشجویی تو دانشگاه South California پذیرش گرفتم ولی به خاطر مشکل سربازی موفق نشدم برم ...انشالله موفق باشی .اونجا که همه چی عملی بود تقریبا و تو ارشد فقط 34 واحد درسی پاس میشد ولی در هفته باید 50 ساعت تو دانشگاه میبودی .
والله الان خیلی از دوستان من بدون سربازی اینجان وثیقه 15 میلیونی یا سند ملک گذاشتن که وثیقه پولی بهتره از خیلی لحاظ.اینجا دروس به سه روش فقط درسی ارائه میشه اولی Taught course isj که باید 40 واحد درسی پاس بشه که تقریبا 30 تاش درس و 10 تاش پروژه است مثل ایران(ولی با واحد های کمی بیشتر)
روش دوم Mix mode هست که واحد های درسی کمتر و پروژه و تحقیق بیشتره تقریباً نصف نصف
روش سوم فقط Research که اصلا کلاس نمیری و فقط باید موقع پذیرش پروپوزال داده باشی و بعد از اخذ پذیرش با سوپروایزر حرف بزنی و رو پروژه ات کار کنی و نهایتا ً بعد ارائه بدون نیاز به هرگونه دفاع!!!!!!!!!! ااگه قبول شد مدرک میگیری که این سومین روش تو ارشد دیگه مورد تائید وزارت علوم ایران نیست ولی تو دکتری هنوز مورد قبوله.
با بک گراند خوب علمی اینجا کسی به مشکل نمیخوره مثلا تحصیل کرده دانشگاه امیر کبیر اینجا واقعا تو درس ها احساس سختی نمیکنه.هرچند به خود آدما و تلاششون بستگی داره.
امیدوارم شما هم موفق باشید.

yjalilian

عضو جدید
آقا در مورد Scholarship هم اگه اطلاعاتی دارید، لطف می کنید؟ اصلاً چنین چیزی توی دانشگاههای مالزی مرسوم هست یا نه؟

eng mita

عضو جدید
آقا در مورد Scholarship هم اگه اطلاعاتی دارید، لطف می کنید؟ اصلاً چنین چیزی توی دانشگاههای مالزی مرسوم هست یا نه؟

سلام عذر خواهی میکنم بخاطر تاخیر در پاسخگویی.
تو مالزی Scholarshp نمیدن.تو مقطع ارشد که خیلی کمه و تو بعضی رشته ها ممکنه دانشجو موفق به گرفتن گرنت تحصیلی شده باشه.ولی تو مقطع دکتری بچه ها تو یه دوره مصاحبه ای MIS که از طرف وزارت علوم مالزی برگرذار میشه(سالی دوبار) شرکت میکنن و اگه امتیاز مورد نظر رو کسب کردن سالی بهشون مبلغی برای تحقیق داده میشه.راستش من تو جریان مبلغ و نحوه گرفتن گرنت دکتری و .. نیستم.در کل گرنت میدن. ولی فکر نکن چیز دندون گیری باشه.:)

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جالبه...از محدود تاپیکهاییه که استارتر میاد سوال میپرسه و بعدش خودش پاسخگوی بقیه میشه
ممنون

eng mita

عضو جدید
جالبه...از محدود تاپیکهاییه که استارتر میاد سوال میپرسه و بعدش خودش پاسخگوی بقیه میشه
ممنون

سلام:smile:
راستش تاپیک رو که ایجاد کردم یک ماه مونده بود که برم مالزی و برای آشنا شدن با شرایط دانشگاه قبل اعزام سوالمو پرسیدم. خب مثل خیلی های دیگه بعد از رسیدن به مقصد و گذر چند ماه یه سری تجربیاتی کسب کردم که وقتی دوستان دیگه ازم میپرسن، همونا رو باهاشون درمیون میذارم:)
و اگه مطلبی هم ندونم سعی میکنم برای دوستان بپرسم و پاسخگو باشم.
البته با توجه به جریانات ارز و داستان هایی که سر ارز دانشجویی دارن میارن، ممکنه تعداد متقاضیان دانشگاه های مالزی کمتر از قبل بشه. ولی بهرحال اگه بتونم کاری برای دوستان بکنم، خوشحال میشم;)

director

عضو جدید
سلام خسته نباشید از اینکه توضیحاتی در خصوص تحصیل در مالزی دادید ممنون. فقط یک سوال حدودا ماهی چقدر برای شما هزینه داره با زندگی متوسط در اونجا؟
هرچند مقداری توضیح دادید .
و شغل را برای دانشجو تضمین میکنن و حقوقش چقدره؟
بازم ممنون از لطفتون

eng mita

عضو جدید
سلام خسته نباشید از اینکه توضیحاتی در خصوص تحصیل در مالزی دادید ممنون. فقط یک سوال حدودا ماهی چقدر برای شما هزینه داره با زندگی متوسط در اونجا؟
هرچند مقداری توضیح دادید .
و شغل را برای دانشجو تضمین میکنن و حقوقش چقدره؟
بازم ممنون از لطفتون
سلام.والله هزینه تحصیل که تو هر دانشگاه مشخص و ثابته.مثلا ترمی دانشگاه UTM برای ما 3500 رینگیت هزینه یه ترم دانشگاست.(هر رینگیت الان690 تومنه)به این میزان برای هر ترم زندگی و خورد و خوراک هم که کاملا شخصیه و نمیشه نسخه ثابتی پیچید ولی بطور متوسط هر نفر با 1100-1200 رینگیت میتونه خرج محل زندگی + خورد و خوراک + رفت و آمد و تهیه جزوه و ... رو بپردازه!حالا خودتون حساب کنید چقدر میشه:)
شغل رو بهیچ وجه تضمین نمیکنن(گمونم هیچ جای دنیا تضمین نمیکنم) اما مالزی کشوریه که به نیروی متخصص نیاز داره. و ایرانی های زیادی اینجا مشغول کار و زندگی هستن.ولی از سوی دانشگاه هیچ تضمینی برای شغل و .. نیست.

بالا