سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار اسپن پلاس +Aspen

hanekevan

عضو جدید
لطفا کسی کمک کنه که ASpen one v8 رو کرک کنم!!

لطفا کسی کمک کنه که ASpen one v8 رو کرک کنم!!

تو رو خدا پستمو تغییر مسیر ندین چون خیلی تو انجمن گشتم اما کرک درست واسه نرم افزار پیدا نکردم
بچه ها من پروژه م با هایسیسه ولی رو لب تابم نصب نمیشه تو رو خدا کمکم کنین که نصبش کنم
مشکلم این اروره
unable to acquire HYSYS_Process license

elahe-pr

عضو جدید
سلام دوستان
من دارم توی ASPEN یه فرآیند رو شبیه سازی میکنم که واکنش های اون کاتالیستیه و سینتیکشون خیلی پیچیدست. به خاطر همین مجبور هستم نرم افزار FORTRAN رو بهش لینک کنم. واسه شبیه سازی راکتور RPLUG رو انتخاب کردم و نوع واکنش ها رو هم USER انتخاب کردم ولی متأسفانه نمی دونم چطور میشه برنامه ای که توی فرترن نوشتم رو لینک کنم به اسپن. نحوه ی لینک کردن رو توی راهنمای USER MODEL گفته ولی من نمیفهمم چی میگه. ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید یا اگه مثالی دارید که بتونه کمکم کنه بهم بدید.

"Che.Engineer"

عضو جدید
با سلام
یه خوراک شامل هیدروکربن های سبک تا c5 هستش.میخوام نمودار p vs t براش رسم کنم.تا pc , Tc رو واسش بدست بیارم.راهنمایی؟

pashavi

عضو جدید
سلام ، من جوابشو نمیدونم /ولی میتونی از دکتر درستی و یا دکتر باقمیشه ، از اساتید این نرم افزار هستند/شرکت نوین پژوهش / شمارشو ندارم تو موبایل قبلیم بود پاک شده/از اینترنت کمک بگیر

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ، من جوابشو نمیدونم /ولی میتونی از دکتر درستی و یا دکتر باقمیشه ، از اساتید این نرم افزار هستند/شرکت نوین پژوهش / شمارشو ندارم تو موبایل قبلیم بود پاک شده/از اینترنت کمک بگیر
جوابشونو دادم و حل شد مشکلش، دوست عزیز من ...

zahra98

عضو جدید
سلام من تا حالا با این نرم افزارها کار نکردم به نظر شما از کجا شروع کنم؟
باید دوره ی اموزشی شرکت کنم؟

mili2531

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم چطوری میشه Gas oil Ratio رو تو HYSYS و ASPEN PLUS تعریف کرد همین طور فشار بخار REID رو.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بدونم چطوری میشه Gas oil Ratio رو تو HYSYS و ASPEN PLUS تعریف کرد همین طور فشار بخار REID رو.
از منوی tools >utilities
boiling point curves رو انتخاب کنید
بعد از تو منوی tools رو data book کلیک کنید و insert رو بزنید
از چک باکس utiliti پارامتر RVP رو انتخاب کنید

Hamid Reza 1

عضو جدید
سوال در مورد نرم افزار Aspen Plus

سوال در مورد نرم افزار Aspen Plus

سلام

تفاوت User 2 با User 3 در قسمت User Model نرم افزار Aspen Plus چیه؟
آیا می توان تجهیزی را در کامسول یا فلوئنت طراحی کرد و آن را به صورت یک بلاک به Aspen Plus معرفی کرد و در یک فرآیند قرار داد؟
اصلا نرم افزار اسپن به نرم افزارهای ذکر شده قابل اتصال هست؟

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
آیا خود اسپن ، مثل مطلب Help کاملی داره؟
نسخه ای که من دارم وقتی Help رو میزنم ، همون هلپ ویندوز میاد
بعدشم مینویسه:
faild to launch help

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
بعدشم مینویسه:
faild to launch help
سلام
بله .. هلپ اسپن خیلی کامله .. ولی برای اینکه بتونید از هلپش استفاده کنید باید یا نرم افزار را توی ویندوز xp نصب کنید و یا از یک virtual box استفاده کنید و در محیط xp نرم افزار رو نصب و اجرا کنید ..
این مشکل برای کرک شدن این نرم افزار است ....

asozhyan

عضو جدید
مشکل از ویندوزه که تو نسخه ویستا، 7 و 8 برنامه مخصوص فایلهای هلپ با فرمت chm رو حذف کردن.
سلام دوستان
بعدشم مینویسه:
faild to launch help

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام دوستانآیا خود اسپن ، مثل مطلب Help کاملی داره؟نسخه ای که من دارم وقتی Help رو میزنم ، همون هلپ ویندوز میادبعدشم مینویسه:faild to launch help
ولی تا حدود زیادی هلپ برنامه در داکیومنتهای آن قرار دارد، مزیت هلپ اسپن اینه که امکان سرچ توش خیلی راحته

ChemicEng

عضو جدید
تو دی وی دی برنامه بگردی پیدا میکنی، نت پرسرعت ندارم برات ایمیل کنم

من سیدی نرم افزار رو دارم ولی چیزی شبیه اونی که شما میگید توش پیدا نکردم
میشه راهنمایی کنید کدوم قسمت قرار داره؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

من سیدی نرم افزار رو دارم ولی چیزی شبیه اونی که شما میگید توش پیدا نکردممیشه راهنمایی کنید کدوم قسمت قرار داره؟

تو کل دی وی دی و نه سی دی سرچ کنین
document
or
Documentation

ورژن اسپن چنده؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
نه متاسفانه همچین چیزی نبود!
اگه ممکنه اسم فایل داخل فولدر رو بگید که اگه تونستم دانلودش کنم
ورژن اسپنم 11.1 هستش
آها همینه، نمیدونم تو ورژن 11.1 بهش چی میگن؟؟؟ بعید میدونم بتونی لینک دانلود کل داکی.منتها رو پیدا کنی.

Ayliiin

عضو جدید
سلام
خسته نباشین
آقا من هرچی تو تاپیک ها گشتم نتونستم راجب 2006 aspen Hysys و نحوه نصب و کرکش توی وین 7 چیزی پیدا کنم!!نصب که میکنم ارور میده که لایسنس رو پیدا نمیکنه!!!
سلام
نو سایت p30download.com و soft98.ir خوب و مفید توضیح داده کخ کرک هم میشه

m.gholami13

عضو جدید
با سلام

دوستان کسی شبیه سازی واحد GTL رو داره؟ خیلی واجب و فوریه ، اگه کسی میتونه کمک کنه

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با سلام

دوستان کسی شبیه سازی واحد GTL رو داره؟ خیلی واجب و فوریه ، اگه کسی میتونه کمک کنه

این تاپیک رو ببینید .. مقالاتی در این زمینه هستند .. ولی اگر خود فایل شبیه سازی در نرم افزار ان واحد را می خواهید.. شرمنده.
تاپیک: شبیه سازی واحد GTL (سنتز فیشر تروپش)

zeinab_89

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام راکتور واحد آیزوماکس پالایشگاه تبریز را با aspen plus شبیه سازی کنم اما مشکل اصلی اینه که این پالایشگاه قدیمیه و pfd ها و سینتیک واکنش ها رو ندارم کسی اطلاعاتی از واحد آیزوماکس و واکنش ها و ترکیب درصدهای خوراک داره؟ در مورد انتخاب نوع راکتور هم سوال دارم.
ممنون میشم کمکم کنید

خندانی

عضو جدید
سلام خسته نباشید. کسی میتونه در باره شبیه سازی rate-base در نرم افزار hysys کمکم کنه؟ من حتی نمیدونم از کجای نرم افزار باید برم به این قسمت...پروژه مهندسیمه

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید. کسی میتونه در باره شبیه سازی rate-base در نرم افزار hysys کمکم کنه؟ من حتی نمیدونم از کجای نرم افزار باید برم به این قسمت...پروژه مهندسیمه
سوالتون رو تو قسمت اسپن گذاشتین که!!
تو اسپن بلوک RadFrac رو انتخاب میکنین، بعدش تو قسمت Cal. type نوع Rate based رو انتخاب میکنین

with_rose

عضو جدید
سلام بچه ها کسی یه فایل پروژه طراحی واحد آیزوماکس پالایشگاه رو داره بهم بده؟ میخوام با هایسیس باشه خیلی فوریه لطفا کمکم کنید " :(
پروژه این ترممه خواهشا فقط زود بهم برسونید"

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی یه فایل پروژه طراحی واحد آیزوماکس پالایشگاه رو داره بهم بده؟ میخوام با هایسیس باشه خیلی فوریه لطفا کمکم کنید " :(
پروژه این ترممه خواهشا فقط زود بهم برسونید"
تو قسمت اسپن گذاشتی!!!

ئدز

عضو جدید
سلام من با برنامه اسپن اشنایی کلی دارم حالا جزوه ایی هست که بتونم باهاش طراحی رو یاد بگیرم یعنی روندش از مقدماتی شروع شه تا هر جایی هم باشه خوبه تا ببینم بعد چی میشه.مرسی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من با برنامه اسپن اشنایی کلی دارم حالا جزوه ایی هست که بتونم باهاش طراحی رو یاد بگیرم یعنی روندش از مقدماتی شروع شه تا هر جایی هم باشه خوبه تا ببینم بعد چی میشه.مرسی
خودم دارم یه موردی رو آماده میکنم، کتابای خوب دیگه ای هم هست تو این زمینه

بالا